מחכה למים שירתחו...

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
עבודה בתהליך, בוצע בבלנדר (רינדור פנימי).
יש עוד הרבה מה להוסיף ולתקן (צללים למשל...)
המוצר הסופי אמור להיות נס קפה. הקומפוזיציה כרגע היא רק לשם תצוגה.
אבל לבינתיים זה מה שיש:

קבצים מצורפים

• Result,Cup,Spoon.jpg
    KB 367.2 · צפיות: 9
ת

תפארת1

אורח
וואו

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אם היה אפשר להשמיע קולות בפורום היו שומעים איך שאני צועק מדההההים!!!

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
מדהים, יש רק בעיה, שעשית את הAO, של התחתית גם, ואז התוכנה מחשבת את זה כדבר שנותן צל חזק, לדעתי תוציא את התחתית מ AO, או שתעשה אותה עבירה יותר לאור.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
ואוו גדול ביותר
יצא לך רנדר באמת הרבה יותר מוצלח מהאחרים
עם איזה כלים השתמשת בכדי להגיע לתוצאה כזאת טובה?

veredb

עיצוב ועריכה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
קנאת סופרים תרבה חכמה - הלוואי עלינו

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
באמת...
הכוס לא אמיתית??.

א

איצה מאייר

אורח
ממש מרהיב אין מילים!

yiskaaryeh

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני לא מכירה את בלנדר. זה לא התחום שלי. זה מאלף!!!! פשוט כשרון!

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אלמלא כותרת הפורום, הייתי רואה את העבודה ומניעה יד בביטול:"מה ההתלהבות הגדולה?סתם משחק של תמונת כוס וכפית ועוד כמה אלמנטים בפוטושופ..."
לחשוב שהכל בוצע תוצרת עצמית- זה פשוט מדהים!!

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י פופקו;549174:
מדהים, יש רק בעיה, שעשית את הAO, של התחתית גם, ואז התוכנה מחשבת את זה כדבר שנותן צל חזק, לדעתי תוציא את התחתית מ AO, או שתעשה אותה עבירה יותר לאור.
לא השתמשתי ב-AO רק ב-GI (כלומר התאורה מחושבת לפי האור ב-HDRI), אני מודע לבעיית הצל החזק שם אבל לא ממש אכפת לי כי הכוס הסופית תהיה מלאה בנס קפה חם... כך שלא יהיה צל בתחתית.

בכל אופן, הבאת לי אתגר חדש... :D
עריכה: זה לא הולך... רק במנוע חיצוני שמבין שקיפות אמיתית מהי... (וגם יוצר קאוסטיק כלומר שבירת אור מעצם שקוף, כמו האור שמטילה זכוכית מגדלת בשמש) אפשר באמת להנות מעצמים שקופים, ה-GI של הבלנדר לא יודע שהעצם הזה שקוף, בגלל זה הוא גם מרנדר מאד מהר...
צריך להכיר את הכלים ולדעת את המגבלות שלהם, כמו בכל תחום.

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י trew;549293:
ואוו גדול ביותר
יצא לך רנדר באמת הרבה יותר מוצלח מהאחרים
עם איזה כלים השתמשת בכדי להגיע לתוצאה כזאת טובה?
עם ההגדרות הכי פשוטות של ה- HDRI (בתמונה המצורפת, הורד מהאתר: http://www.blendernation.com/2011/03/22/hdri-tools-for-sibl-in-blender-internal/#more-19054 יש שם עוד כלים מדהימים לטיפול ויצירה של תמונות כאלו)

את הכוס עשיתי עם Curve עם תמונת רפרנס, את הידית עשיתי ע"י Curve ע"י הצמדה של כוס אמיתית למסך... הפכתי את שניהם לשבכה ותפרתי בינהם בצורה ידנית כדי ליצור מעבר נקי, את הפס בצד הכוס (הפס שנוצר ע"י היציקה של הכוס בבית החרושת) עשיתי ע"י Normal Map שציירתי בצורה ידנית (בחרתי סתם צבע, העיקר שהאור יתעוות שם)
טקסטורה: לפי ההוראות בלינק הזה: http://wiki.blender.org/index.php/Doc:Manual/Materials/Properties/Raytraced_Transparency

כפית: צילום כפית אמיתית כתמונת רפרנס, בניית שבכה שטוחה לפי הציור, הוספת העיקום לכפית ע"י Curve, שיפוץ נוסף, יצירת החלק הקעור, הוספת עומק (Extrude), הוספת מודיפייר Subsurf, סימון כל הקווים שאמורים לצאת חדים (המודיפייר הזה מעגל כל דבר...) ושינוי התנהגות המודיפייר עליהם ע"י Shift+E כדי שיצאו חדים ולא מעוגלים, שיפוץ נוסף כדי שיתאים לתמונה ולכפית שאני כל הזמן מצמיד למסך...
טקסטורה: הורדתי (בעבר) טקסטורה פשוטה של ברזל שנקראת INOX, הוספתי טקסטורה של עיגולים צפופים כדי ליצור את הסריטות הקטנות.

פחות או יותר כמו שאומרים...

קבצים מצורפים

• sIBL_HDR.jpg
    KB 186.6 · צפיות: 6

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
גדול גדול גדול
או יותר נכון
לרמות לרמות לרמות ###
ואוו נתת לי רעיונות לעבודה קלה יותר
אהבתי
יהיה פוסט על חומרים? זה קשור?

א.ת. פ.

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מדהים זה לא מילה!
גם אני לולא הכותרת לא הייתי חולמת שלא מדובר בתמונה מוכנה...
זה אדיר!!!!!!!!!!!!

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י יניב;549484:
לא השתמשתי ב-AO רק ב-GI (כלומר התאורה מחושבת לפי האור ב-HDRI), אני מודע לבעיית הצל החזק שם אבל לא ממש אכפת לי כי הכוס הסופית תהיה מלאה בנס קפה חם... כך שלא יהיה צל בתחתית.

בכל אופן, הבאת לי אתגר חדש... :D
עריכה: זה לא הולך... רק במנוע חיצוני שמבין שקיפות אמיתית מהי... (וגם יוצר קאוסטיק כלומר שבירת אור מעצם שקוף, כמו האור שמטילה זכוכית מגדלת בשמש) אפשר באמת להנות מעצמים שקופים, ה-GI של הבלנדר לא יודע שהעצם הזה שקוף, בגלל זה הוא גם מרנדר מאד מהר...
צריך להכיר את הכלים ולדעת את המגבלות שלהם, כמו בכל תחום.
אפשר לרמות זוכר?
אני חושב שאפשר להוריד את הקטע השחור שמתחת לכוס על ידי רינדור בשתי שכבות נפרדות
לשים תאורה רק לכוס ולהגדיר לו שהיא לא תשפיע על שאר השכבות ואז לא יהיה שם חשוך שרוף

דבר נוסף וזה שיש לך בידית הלחמה נקיה מידי זה נראה ריבוע
אתה יכול לסדר את זה בשניה עם כלי הלופ טול

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י trew;550506:
אפשר לרמות זוכר?
אני חושב שאפשר להוריד את הקטע השחור שמתחת לכוס על ידי רינדור בשתי שכבות נפרדות
לשים תאורה רק לכוס ולהגדיר לו שהיא לא תשפיע על שאר השכבות ואז לא יהיה שם חשוך שרוף
הרמאות במצב הזה לא משתלמת כי צריך לרנדר פעמיים, הכי פשוט זה לטפל באיזור עם עורך תמונה.

נכתב ע"י trew;550506:
דבר נוסף וזה שיש לך בידית הלחמה נקיה מידי זה נראה ריבוע
אתה יכול לסדר את זה בשניה עם כלי הלופ טול
זה באמת ריבועי באיזור ההוא, כדי לסדר את זה צריך לסדר את הידית מחדש ולתפור אותה שוב (כבר הוספתי לופים כדי לתקן מצב הרבה יותר גרוע שהיה שם...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה