מחיר למשתכן מחיר למשתכן בבני ברק?....!

מצב
הנושא נעול.

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בקבלת היתר בנייה משלמים? ומה זה פנקס שוברים?

פנקס שוברים, מכיל שוברים לתשלום כלומר כמו פנקס שיקים שבכל "שיק" כתוב תאריך וסכום, ועם השובר הזה אתה ניגש לבנק בו יש לך את הסכום להעברה, והבנק מבצע את ההעברה לפי הפרטים המופיעים בשובר.

וכן, עוד לפני קבלת היתר בניה, הקבלן יכול לדרוש כבר תשלום, (אם יש ערבות בנקאית, נראה לי עד 15%)

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אין מידע מדויק. ולא יהיה לכם. ואם מישהו אומר לכם אחרת הוא ממציא...
מנסיון שלי בתכנון רישוי וביצוע של פרויקטים של מחיר למשתכן.
כל הלוחות זמנים שהיינו בונים ביום הראשון של הפרויקט שווים לפח אשפה. צצים עיכובים מהכוונים הכי בלתי צפויים.
היינו יושבים עם היזם ואומרים חודשיים תכנון, חודשיים עד לועדה, חודשיים מילוי תנאים להיתר, יופי היתר בניה תוך חצי שנה.
בפועל? זה לא היה קרוב למציאות וידענו את זה מראש, אבל כל קבלן חושב שהוא ימציא את הגלגל וישנה את המציאות.
דוג' לעיכובים היה פעם שאחרי התכנון הועדה התנתה את השבס כחלון בכך שחמישים אחוז יהיו דירות קטנות, וזה לא היה מהתחלה, וזה לא היה ועדה מכעיסה הם פשוט הגיעו למסקנה שזה נכון עבור הישוב. תכנון מחדש לדירות קטנות
היה פעם שאחרי שסיימנו הבנק אמר שהפרויקט לא כלכלי התחלנו תכנון מחדש עם שינויים שיעשו אותו יותר כלכלי (במקרה הזה דווקא הגדלת דירות) ואני נזכרת בפרויקט אחר שגם עמד על הקצה עם כדאיות כלכלית ובשלב מאד מתקדם הוחלט על שינוי שיטת הבניה מה שגרם לשינויים בתכנון שעכבו גם הם.
היה פעם ענין של כביש גישה לשכונה חדשה שהועדה לא הסכימה להכניס לועדה תכניות מהשכונה עד שמשרד הפנים מתחייב למימון הכביש כדי לגרום ליזמים ללחוץ על משרד הפנים.
ויש גם סתם דברים קטנים שתוקעים פרויקטים למשל שאגף שפע משנה שלוש פעמים על פתרונות לאיסוף אשפה שיהיו בשכונה החדשזה ומתכננים שוב ושוב ושוב ורצים לקבל חתימה ומבזבזים חודשיים.
ושמשרד הבריאות בכלל לא מסתכל על התכניות לפני שעוברים 60 ימי עבודה ואחרי שהוא מתיחס צריך לשנות דברים מהותיים.
מי שחושב שהוא מתעסק במדע מדויק לא מבין עד כמה הוא לא מבין.
הטיפ הכי טוב שאפשר לתת זה שזה לוקח זמן ולהתארגן בהתאם. שיבוא פה מישהו שקנה דירה על ניר (אפילו בלי מחיר למשתכן ואפילו לא שכונה חדשה ואפילו בלי הקלות וכמובן ששלושת הגורמים האלו מעכבים) ויגיד שהכל רץ והיו היתרים אחרי חצי שנה. אחרי זה נדבר..
אני לא אומרת סתם, ואני לא רוצה לעצבן או ליאש, אבל תתכננו את זה. אם לגבי תשלומים ואם לגבי השארות ממושכת בדירה שכורה. זה יקח זמן.

דברים כדרבנות!!!

מישהו אמר לי פעם שהדבר היחיד שניתן לצפות מראש בתכנון פרוייקט הוא...
שיצוצו המון דברים לא צפויים.

ב. ש.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
קיבלתי אישור שצורפתי,
תכל'ס אני לא רואה...

כמו כן, סיפר לי מישו שעבר שם, והוא אמר לי שיש שם כ40 כלים כבדים שעובדים במרץ

חילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני צורפתי ולא מקבלת שום הודעות ,למה?
[כתובת מייל שלי

נערך לאחרונה ב:

חילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
משום מה אני לא רואה....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה