מחיר למשתכן מחיר למשתכן באלעד

מה שאני

משתמש מקצוען
דובר לפני כמה שנים על תוכניות למחיר למשתכן באלעד למעלה ליד החניון ואף נחתם הסכם גג ברוב שמחה
בינתים לא נפתח אפילו לרישום להגרלה ורק העיריה בכל הזדמנות מפרסת על עתיד הבניה בעיר
מישהו יודע מה קורה עם זה

נערך לאחרונה ב:

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
היה הגרלה כבר לפני שנה לפחות (הגרלה 575)

מה שאני

משתמש מקצוען
אף אחד לא יודע כי לא יודעים או כי באמת לא מתקדם כלום והכל רק יח"צ של פרוש

מה שאני

משתמש מקצוען
תכלס' מישהו ידע אם מומלץ לחכות לזה או להתקדם עם עיסקה אחרת?

די

משתמש סופר מקצוען
כאן מופיע שהשנה תתקיים הגרלה על 4,000 דירות באלעד.

Nuritk

משתמש חדש
מישהו יודע מה קורה עם ההגרלה שהיתה לפני 4 שנים? הגרלה 575. אין שום מידע!

מה שאני

משתמש מקצוען
השבוע היה כתבה בעתון המקומי קוראים אלעד בה צוטט סגרה"ע אבי שטרן אומר שבשנה הקרובה משרד השיכון יוציא הגרלות חדשות באלעד כמו הפירסומים אך לשים לב לשינוי מדיניות שעד היום יצאו הגרלות רק במקביל להיתרי בניה כך שלאחר הזכיה היה מדובר על כשנתיים עד קבלת מפתח מול עכשיו שקודם מגרילים כדי שיראו ששיווקו הרבה הגרלות ורק אח"כ יעבדו על היתרים והוא אמר שבמצב הנוכחי באלעד יקח כחמש שנים או יותר עד לקבלת מפתח

Nuritk

משתמש חדש
עד היום היתה הגרלה אחת בלבד באלעד והיא ממש לא היתה בכפוף להיתרי בניה. מישהו יודע מה קורה עם ההגרלה הזו? איפה זה עומד? פעם היתה כתבה שהקבלן רוצה להגדיל את הבניינים אבל העירייה לא מאשרת.

מה שאני

משתמש מקצוען
השבוע היה כתבה בעתון המקומי קוראים אלעד בה צוטט סגרה"ע אבי שטרן אומר שבשנה הקרובה משרד השיכון יוציא הגרלות חדשות באלעד כמו הפירסומים אך לשים לב לשינוי מדיניות שעד היום יצאו הגרלות רק במקביל להיתרי בניה כך שלאחר הזכיה היה מדובר על כשנתיים עד קבלת מפתח מול עכשיו שקודם מגרילים כדי שיראו ששיווקו הרבה הגרלות ורק אח"כ יעבדו על היתרים והוא אמר שבמצב הנוכחי באלעד יקח כחמש שנים או יותר עד לקבלת מפתח
מצ"ב הכתבה

מפילים פור(ים)​

פברואר 25, 2022 7:50 am אין תגובות מערכת קוראים אלעד
בהגרלה הגדולה הקרובה של דירות לזכאים בתוכנית החדשה 'מחיר מטרה' יכללו 257 יח"ד במחיר מוזל מתוך ה-4,000 שמתכנן משרד השיכון לשווק בעיר בשנת התקציב הנוכחית * סגן ראש העיר הר' אברהם שטרן: הזוכים יזכו לקבל את מפתחות הדירה שלהם רק כעבור 3, 4 ואפילו 5 שנים
257" יחידות דיור בעיר יוצאו בשבועות הקרובים להגרלה הגדולה שיערוך משרד הבינוי והשיכון במסגרת התוכנית "מחיר מטרה" המחליפה את "מחיר למשתכן" שהיתה נהוגה בתקופת כהונתה של הממשלה הקודמת", כך הכריז בסוף השבוע שעבר שר השיכון זאב אלקין, בראיון לעיתוני הכלכלה בארץ.
הגל הראשון של התוכנית החילופית כולל קרוב לעשרת אלפים יחידות דיור שיוגרלו בין זוגות צעירים שאין בבעלותם דירה, במחיר האמור להיות זול בכ-20 אחוז ממחירה של אותה דירה בשוק החופשי. המנה הגדולה ביותר בהגרלה זו תהיה בלוד, שם יוצעו לזכאים 1,330 יחידות דיור. באשדוד יוצעו 860 יח"ד, באשקלון 692, בדימונה 680, באופקים 521 ובבאר יעקב 512.
בהמשך השנה האזרחית מתכונן משרד הבינוי והשיכון להגריל כ-30,000 יחידות דיור כשהנתח הגדול ביותר בהם – 4,000 – באלעד.
הזכייה בהגרלה תקנה אומנם זכות לרכישת דירה, אך על פי המצב כיום, בפועל יוכלו הזוכים המאושרים לחתום על החוזה רק לאחר שהעירייה תוציא היתרי בנייה. לדברי סגן ראש העיר ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה הר' אברהם שטרן משמעות הדבר היא שעם החסמים הקיימים כיום הזוכים יזכו לקבל את מפתחות הדירה שלהם רק כעבור 3, 4 ואפילו 5 שנים ממועד הזכייה. "בעשור האחרון נהגו במשרד השיכון להתעכב ולא להוציא הגרלות על קרקעות שעדיין לא יצאו עליהם היתרי בניה בדיוק מהסיבה הזו. שלא להגיע למצב שבו זוגות צעירים עומדים לפני שוקת שבורה. הם זכו, אבל "על הנייר". אני מקווה שהפרסום הנוכחי אכן יהווה זרז אמיתי ויביא להאצת הבניה" אומר שטרן ל"קוראים אלעד". לדבריו, הקדמת ההגרלות נועדה בראש ובראשונה להוציא את הזוכים או לפחות חלקם ממעגל הביקושים. ולאפשר לשר הנוכחי, זאב אלקין, לזכות בקרדיט על ה'שיא' החדש במספר יחידות הדיור שיוצאו להגרלות בשנה אחת. השיא הקודם עמד על 28,000.

מה שאני

משתמש מקצוען
על איזה דירות הוא מדבר שיצטרכו להמתין כ5 שנים עד קבלת המפתח?
ה257? או ה4000?
זה שתי הגרלות בשני מתחמים בשניהם אין כרגע אפשרות להוציא אישורי בניה עקב החלטות ועדה המחוזית ודאי שה257 יוכל להיות קודם בזה כבר החלו הליך היתרים

Nuritk

משתמש חדש
ובכל זאת, מישהו יודע משהו על ההגרלה שהיתה בשנת 2018? במתחם הפארק הארכיאולוגי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה