מחיקה עמוקה ביותר למחשב ללא יכולת שחזור- יש חיה כזאת?

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני רוצה לפרמט מחשב מהמסמכים שבו לגמרי!
האם יש מחיקה יותר עמוקה מאשר מחיקה לסל מחזור ושם מחיקה לצמיתות?

אשמח מאד לתגובה בהקדם!

מיס

משתמש צעיר
Eraser 5.8

תוכנה שתסייע לכם להגן על הקבצים והתיקיות החשובים לכם - שלא יגיעו לידיים זרות.

בעזרת התוכנה, תוכלו לבחור קובץ מסויים, או תיקיה מסויימת, ולהורות לתוכנה למחוק אותם מחיקה בטוחה. כמו כן, התוכנה גם תוסיף לכם לתפריט ההקשר של קבצים ותיקיות, וכן לסל המיחזור אפשרות למחיקה בטוחה בקליק.

בנוסף, יש בתוכנה מתזמן, באמצעותו תוכלו לקבוע זמנים קבועים בהם התוכנה תמחק תיקיה או קובץ עם שם מסויים במיקום מסויים - פעם ביום, בשבוע ועוד.

מי שרוצה מחיקה יותר טובה ופחות מהירה, או פחות טובה ויותר מהירה - ניתן לשנות את שיטת המחיקה ואת מספר הפעמים של הכתיבה על הקובץ. כ------ל זה - איך לא - בעברית מלאה ונוחה!

בהצלחה!
http://www.jumbomail.co.il/Downloads.aspx?sid=2F585238576E67516A2F633D

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ואם כבר מחקתי מסל המחזור, יש לי עוד מה לעשות עם התוכנה או שלא?
ואם כן, אשמח לשמוע באיזה אפשרויות בתוכנה להשתמש.
תודה רבה!

עשרים ושתים

משתמש מקצוען
נכתב ע"י 3012;1368667:
ואם כבר מחקתי מסל המחזור, יש לי עוד מה לעשות עם התוכנה או שלא?
ואם כן, אשמח לשמוע באיזה אפשרויות בתוכנה להשתמש.
תודה רבה!

אם כבר מחקת אתה יכול פשוט להעמיס על המחשב נתונים עד לאפס מקום ואז כל מה שמחקו בעבר הוא בלתי ניתן לשחזור.

asterisk

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י עשרים ושתים;1368671:
אם כבר מחקת אתה יכול פשוט להעמיס על המחשב נתונים עד לאפס מקום ואז כל מה שמחקו בעבר הוא בלתי ניתן לשחזור.

ממש לא נכון, אבל ממש! פעולה כזאת תקשה על שחזור באמצעים רגילים אבל לא חסרים אמצעים אחרים שיכולים לשחזר גם שנים אחורה.

asterisk

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י 3012;1368633:
אני רוצה לפרמט מחשב מהמסמכים שבו לגמרי!
האם יש מחיקה יותר עמוקה מאשר מחיקה לסל מחזור ושם מחיקה לצמיתות?

אשמח מאד לתגובה בהקדם!

לפרמט זה דבר אחד ולמחוק זה דבר שני, השאלה כמה חשוב לך השקט הנפשי שהכל הושמד?

הציעו למעלה את CCleaner, אם רמת ההסטריה סבירה עד קלה הפתרון הזה מספיק, אם רמת ההסטריה בינונית עד גבוהה, ואת רוצה לפרמט את כל החומר על שעל הדיסק יש תוכנות מקצועיות שעושות את זה, המוכרת ביותר היא Blanco שעומדת בתקנים רבים כגון ISO 15408 ו-DOD 5220.22-M, של משרד ההגנה האמריקאי, מחיקה כזאת לא תוכלי לעשות בעצמך מאחר וצריך מפיץ מורשה לתפעול התוכנה הזאת. אם את רוצה למחוק ספריות או קבצים ספציפיים אני ממליץ על SDelete עם 100 מעברים, זו גם לא תוכנה קלה לתפעול אבל עובדת לפי תקן DOD 5220.22-M, יש גם פתרון של גריסת הדיסק במגרסה שהופכת אותו לפירורי אבקת ברזל, אבל זה כבר פתרון פנאטי לגמרי.

אגב, את שלושת הפתרונות מעלה אנחנו יכולים ליישם לך, זה חלק מהשירותים שאנו נותנים יום יום.

עשרים ושתים

משתמש מקצוען
נכתב ע"י asterisk;1370800:
ממש לא נכון, אבל ממש! פעולה כזאת תקשה על שחזור באמצעים רגילים אבל לא חסרים אמצעים אחרים שיכולים לשחזר גם שנים אחורה.

מה??????
אם היה רגע נתון שבו כל המחשב היה מלא בחומר אין שום תוכנה שיכולה לשחזר משהו שהיה קודם !!!!!

asterisk

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י עשרים ושתים;1370835:
מה??????
אם היה רגע נתון שבו כל המחשב היה מלא בחומר אין שום תוכנה שיכולה לשחזר משהו שהיה קודם !!!!!

אני לא דיברתי על תוכנות שמורידים מהאינטרנט, דיברתי על אמצעים אחרים.

עשרים ושתים

משתמש מקצוען
אני דיברתי על היגיון ...
כאשר אתה כותב נתונים לתוך כל השטח בדיסק הנתונים הישנים לא יכולים להשאיר עקבות כך שלא ניתן לשחזר אותם...
וזה מה שעושות כל התוכנות של low level format לסוגיהם ... מזינות נתוני סרק לדיסק

asterisk

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י עשרים ושתים;1371020:
אני דיברתי על היגיון ...
כאשר אתה כותב נתונים לתוך כל השטח בדיסק הנתונים הישנים לא יכולים להשאיר עקבות כך שלא ניתן לשחזר אותם...

לא נכנס לשיטות שחזור מידע כרגע, מלבד למלא את הדיסק בחומר יש את עניין האינדקס שמחזיק את שמות הקבצים ואת הפיזור של הסקטורים שהם תפוסים על הדיסק. למלא דיסק בקבצים ולצרוב סקטורים בנתוני סרק הם 2 דברים שונים לגמרי...

MySend

משתמש צעיר
נכתב ע"י מיס;1368648:
Eraser 5.8

תוכנה שתסייע לכם להגן על הקבצים והתיקיות החשובים לכם - שלא יגיעו לידיים זרות.

בעזרת התוכנה, תוכלו לבחור קובץ מסויים, או תיקיה מסויימת, ולהורות לתוכנה למחוק אותם מחיקה בטוחה. כמו כן, התוכנה גם תוסיף לכם לתפריט ההקשר של קבצים ותיקיות, וכן לסל המיחזור אפשרות למחיקה בטוחה בקליק.

בנוסף, יש בתוכנה מתזמן, באמצעותו תוכלו לקבוע זמנים קבועים בהם התוכנה תמחק תיקיה או קובץ עם שם מסויים במיקום מסויים - פעם ביום, בשבוע ועוד.

מי שרוצה מחיקה יותר טובה ופחות מהירה, או פחות טובה ויותר מהירה - ניתן לשנות את שיטת המחיקה ואת מספר הפעמים של הכתיבה על הקובץ. כ------ל זה - איך לא - בעברית מלאה ונוחה!

בהצלחה!
http://www.jumbomail.co.il/Downloads.aspx?sid=2F585238576E67516A2F633D

מישהו יכול להעלות את זה שוב?

DVD COAN

משתמש מקצוען
בתחום מחיקה מידע מרובת שכבות (דריסת מידע) לקבצים או כוננים, קיימים מספר תקנים מובילים.
האם זה דיסק שלם או מחיצה שלמה או תיקיה וקבצים ספציפים? (מהשאלה נשמע שזה קבצים ספציפים)
תלוי מה תקן המחיקה שרוצים לבצע? (משפיע על יכולת השחזור)
מצד שני האם קיים מניע אמיתי לנסות לשחזר את החומר? ומה הם המשאבים שיעמדו לרשותו לבצע זאת?
במידה והסטנדרט גבוה פנו לאנשי מקצוע מוסמכים שידריכו אתכם בנושא ואל תסמכו על שמות שנזרקים לחלל ללא כיסוי וביטוח.

בכל מקרה:
CCleaner אינה הפתרון המושלם ואינה עובדת כנדרש בתקן בכל עת (המחשה פשוטה מחקו קובץ מדיסק און קי האם התוכנה מצליחה למחוק אותו בדריסה ?)
כנ"ל התוכנה Eraser אינה עומדת בתקנים הנדרשים לשחזור עומק

התחום

בנימין41

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י עשרים ושתים;1371020:
אני דיברתי על היגיון ...

איך יתכן במציאות שעשיתי שחזור נתונים לכרטיס של מצלמה, ונפח הנתונים ששוחזרו היה יותר מנפח הקיבולת של הכרטיס?

bris

משתמש סופר מקצוען
אף אחד עוד לא הוכיח שהוא יכול לשחזר חומר מדיסק מגנטי שכבר נכתב עליו פעם אחת .
הכל התחיל מאיזה מחקר שכתב אחד בשם גוטמן ב96 ושם הוא תיאר כל מיני אפשרויות תיאורטיות לשחזר מידע מגנטי ומשם הכל התחיל עם אגדות אורבניות / ותיאוריות קונספירציה על היכולות של ה NSA לשחזר מידע .

אפשר לקרוא על זה באריכות ברשת , כאן http://www.infosecisland.com/blogview/16130-The-Urban-Legend-of-Multipass-Hard-Disk-Overwrite.html
ובעוד הרבה מקומות.

המחקר המעודכן ביותר מ 2008 הוכיח , שאפילו כתיבה פעם אחת של מידע רנדומלי על הדיסק מספיקה ואין שום אפשרות לשחזר.
http://www.springerlink.com/content/408263ql11460147/

https://books.google.com/books?id=q...ve Data: The Great Wiping Controversy&f=false

גם אם זה אפשרי ברמות של ה NSA וכדו , פעם הבאה כשיתחשק לך לפוצץ איזה מגדל בניו יורק תמחוק באמת טוב יותר לפני שהחברה מ DHS ידפקו בדלת (בעצם אני לא חושב שהם דופקים...)

bris

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בנימין41;1660806:
איך יתכן במציאות שעשיתי שחזור נתונים לכרטיס של מצלמה, ונפח הנתונים ששוחזרו היה יותר מנפח הקיבולת של הכרטיס?

אין לי את הזמן להאריך , אבל זה בגלל שיש MULTIPLE DATA STREAMS , שזה הצורההשל מע הקבצים להפנות מידע
במיוחד אם זה NTFS
באמת אין חומר שימושי בכל המידע הנוסף ,זה רק ווריאציות של אותו מידע , אבל למטרות שחזור זה לפעמים שימושי להוציא הכל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה