מחילה מכבודכם...

התלתיסט

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י תור הזהב;1000039:
מעניין מאוד התלתיסט.
איפה למדת תלת ואיפה למדת עיצוב?

אז ככה ...

תלת מימד - [קורס למתחילים] למדתי ב'נשיא טכנולוגיות' בבן גוריון (גבול בני ברק רמת גן) בשיטת אחד על אחד עם המורה הכי מקסים בעולם בשם אורן (שלולא הכרתי אותו הייתי נורא מתחרט ששילמתי כסף על מה שהייתי יכול ללמוד לבד מהיוטיוב) , ולאחר מכן שיעורים פרטיים למתקדמים אצל שלושה מתותחי ארצנו בתחום ההדמיות ... (המתעסקים ב-3ds Max ו- Vray)

ועיצוב פנים - עיצוב למדתי במשך שנה וחצי במכללה (לא 'דתיה' , בגלל שבזמנו לא היו לימודי עיצוב מקצועיים לגברים בקרב אנ"ש) שהיא אחת מהוותיקות בארץ שהכשירה מעצבים רבים מאוד במשך השנים (אני הייתי מחזור 59 ) בשם 'מכללת הבית' ברמת החייל בתל אביב .

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י התלתסיט;1000057:
הסמקתי עד תנוכיי אוזניי מהמחמאה הנפלאה שלכם - תודה רבה ! זה נותן לי המון כוחות להמשיך במה שאני עושה , אז שוב תודה תודה ועוד תודה (ועוד אחת...)

ובקשר לבחירת החומרים עם הלקוחות , בעניין זה אני מאוד גלוי ופיירי (מלשון פייר בלע"ז) עם לקוחותיי , כי להווי ידוע לכל בר בי רב , כי כמעט כל בעל מקצוע גוזר קופונים (לעתים דשנים שמנים ומשביעים מאוד...) מתיווך של בעל מקצוע אחר ללקוחותיו שלו , וגם אני לא שונה מהם כי בתוך עמי אני יושבת וכבר אמרה תורה , לעולם תהא דעתו של אדם מעורבת עם הבריות...;)

סתם לשם הדוגמה (ואני יודע שכמה וכמה מעצבים יכעסו עליי מאוד שאני מגלה רז זה ללקוחותיהם הפוטנציאליים)
לי כמעצב ישנו הסכם (חתום דרך אגב) עם ששת הנגרים שאני עובד איתם\מולם שלקוח שאני שולח אליהם יזכה אותי כמעצב בתום התשלום האחרון של לקוחותיי להם , בכ- 12% מהעלות הכוללת של העבודה על המטבח (ללא החומרים) וזהו שכר טרחתי מהם על כך שאני מביא להם לקוחות ... ואת בטח מבינה שמישהו אמור לשלם את זה ... אומנם לא בהכרח שהלקוח ישלם בסופו של יום יקר יותר בגלל הסיכום הזה שלי איתם , כי בל נשכח שלי כמעצב ישנו תג מחיר אחר [מוזל יותר] אצל הנגרים ובעלי החנויות מאשר ללקוח המזדמן ...

וכך עם רוב רובם של בעלי המקצוע והחנויות ...

ומכאן נגזרת בעצם התשובה לשאלתך , כי אם אני 'מלווה' זה אומר שאני מביא את לקוחותיי לבעלי המקצוע והחנויות שאני בוחר (ושיש לי סיכום איתם מראש) ואז אני גם גוזר את הקופון ... לכן הבחירה בידיהם האם 'לזכות' בליווי שלי אם לאו ...

לאור כל האמור (כתוב) לעיל , אני אישית כבר בשלב החתימה על החוזה ביני לבין לקוחותיי , מיידע אותם בנתון זה והחופש לבחור נתון בידם , האם 'לזכות' בליווי שלי כבעל מקצוע (ובכך להינצל מטריקים שטיקים ומחירים מופקעים על ידי ניצול תמימותם בגלל אי הבנתם הכוללת בתחום על ידי בעלי המקצוע והחנויות) או להתמודד בעצמם על כל המשתמע מכך ...

אני חוזר - אין בכך כל פסול אבל רק בתנאי שהלקוח יודע מראש ומחליט מרצונו החופשי שרצונו בכך !

נ.ב.
תודה כבר כתבתי ?!:)

ביזנס זה ביזנס! תיקח כמה שאתה רוצה ממי שאתה רוצה, העיקר שהכל בישרות.
במילים אחרות, מי שרוצה דווקא אותך שישלם! ומי שאומר לך תתחשב, תענה לו:
אני מתחשב באשתי:D
ועכשיו ברצינות, מי שמשלם על ליווי/פיקוח אחראי ומקצועי, בשורה התחתונה (של חשבון ההוצאות/עוגמת נפש) מרוויח. בדוק.

התלתיסט

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י GolanArt;1000347:
ועכשיו ברצינות, מי שמשלם על ליווי/פיקוח אחראי ומקצועי, בשורה התחתונה (של חשבון ההוצאות/עוגמת נפש) מרוויח. בדוק.

מסכים אתך , רק שיש לנו לפעמים נטייה לחסוך\להתקמצן בדברים שאנו יכולים (או חושבים שאנחנו יכולים...) לעשות לבד , ושבתמורה לכספנו אנו לא מקבלים משהו שאפשר למשש ביד...
נכון מאוד מה שכתבת ולדעתי אתה צודק ב-100% , שבסופו של יום כשעורכים את החשבון , מי שנטל עצה מהזקנים - (ולא צריך להיות באמת זקן בשביל זה , אלא פשוט רק יותר מבין ממני בנושא...) לא נכשל , אבל זה תמיד נזכרים לומר אחרי... לפני - כולנו חכמים כולנו נבונים כולנו יודעים את התורה ...

inasher

משתמש רשום
לבינתיים 'עזבתי' את התלת
... עד שאני יחזור ...
אבל תמיד כיף להכנס לכאן, לבקר אותכם... להרגיש בבית... וללמוד ממכם...
יש כל כך הרבה מה ללמוד מהפרט ומהכלל שמרכיבים את הפורום המדהים הזה...
ולא רק ביחסי אדם ועיצוב...
וזו גם ההזדמנות להודות לכולכם... תודה רבה!!!

התלתיסט

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
בס"ד.

חיממת לכולנו את הלב .

תודה רבה גם לך , ונשתמע בקרוב ....

אגב , אתה בהחלט יותר ממוזמן על ידי כולם להגיע ל'מפגש הפסגה' שיתקיים בקרוב , נשמח מאוד לראות מי המקצוען שעומד מאחרי השם ...:)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה