עזרה "מזמור לתודה" - מילה קטנה משמעות גדולה

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
האשכול נפתח בעקבות האשכול "דברים מעצבנים לשיתוף" - שם עלה רעיון לפתוח אשכול לומר תודה..

אז קשה לנו.. ואנחנו מתעצבנים על נהגים.. ילדים.. מחשבים.. אנשים... בעלים.. נשים.... חמות.. וכן, גם על עצמנו..
אפילו על חי צומח ודומם...

אבל מן הסתם יש לנו גם כמה דברים טובים בין לבין, לא?!
אז ניקח זכוכית מגדלת לדברים הטובים שבנו, וזכוכית מקטנת לאלה שלא כ"כ...

נקווה שהעמודים כאן יהיו פי כמה מבאשכול הקודם....:) (שמן הסתם היה לו איזה מטרה מעניינת וטובה..))
תמלאו בכל דבר טוב שהיה לכם, מקטן ועד גדול, בכל תחום.. גו"ר.....
כל כך נכון!
זה מתחיל להזכיר את השיר תותים של חנן בן ארי :rolleyes:

צ'יק צ'אק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אני משתדלת לפני שאני עושה משהו לומר תודה.
לדוגמא: אני יוצאת למסע של שופינג אני אומרת "תודה לך ה' שאני הולכת למצוא בגדים צנועים יפים וזולים....."-ואז ה' רואה שאני מודה לו מראש אז הוא לא יתן לי????????????????????????

פאר הפרי

מהמשתמשים המובילים!
אני משתדלת לפני שאני עושה משהו לומר תודה.
לדוגמא: אני יוצאת למסע של שופינג אני אומרת "תודה לך ה' שאני הולכת למצוא בגדים צנועים יפים וזולים....."-ואז ה' רואה שאני מודה לו מראש אז הוא לא יתן לי????????????????????????

למדנו את זה מדוד המלך שהיה עושה סעודת הודיה עוד לפני הישועה..
ואז ה' היה שולח לו את הישועה.. כבר אודה לו על כך....

עוף החול

משתמש פעיל
"וסגולה עצומה היא, כאשר אדם בצרה ושערי ברכה סגורים לפניו, שיתבונן ברוב טובותיו ית’ על כל העולם בכלל ועליו בפרט. ויתבונן בזה הרבה עד שיבוא לידי שירה, ואז לילה כיום יאיר לו.
ואתה אחי שמע יסוד גדול באופן כללי- אין לך דבר המביא ברכה וישועה כמו השמחה וטוב לבב, ואין לך דבר המביא צרות כמו העצבות. וכאשר קורה לאדם הפסד מסויים ובא על ידי כך לעצבות, ההפסד בממון שעלול לבוא כתוצאה מעצבותו, גדול לאין ערוך מההפסד שגרם את העצבות, ובמקום שיש שמחת הלב ואור החדווה שם שורה ברכה והצלחה" עד כאן דבריו.
והדרך להגיע לאותה שמחה היא על ידי ההתבוננות ברוב חסדיו של השי"ת.

הרב פינקוס זצ"ל הגדה של פסח עמ’ שע"ג

אורח(ת)בעולם

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ואני הוספתי לי קופת צדקה... קופת התודה. כל בוקר אני מקפידה לשים כמה מטבעות לצדקה ולהודות שקמתי. להודות על היום הנפלא שבעז"ה יהיה לי. להודות על הדברים הטובים שמצפים לי ועל הלא כל כך טובים בעיני.
וזה באמת שינה לי את המבט שלי לחיים. היכולת להסתכל על הכל בצורה שונה.
במקום לראות את אלו שמתו בגלל קורונה, לראות את אלה שב"ה חזרו בריאים לביתם.
במקום לראות ולהתעצב על אלה שהתחתנו בביתם בלי חתונה מפוארת, לשמוח על שהם זכו להקים בית בישראל. וכו'.

בין כל העבודות שלי אני גם עושה הטבעת שם על סידורים וכאלה, ולמרות שישמע מצחיק, שמתי לי בעבודה שלי גם קופה כזו, וכל פעם שאני מטביעה שם על ספר, אני מפרישה כסף לצדקה כאות תודה שההטבעה יצאה טוב.

פשוט שמתי לב, שלהודות רק עוזר!

מודה אני לפניך מלך חי וקיים, שהחזרת בי נשמתי בחמלה. רבה אמונתך!

פאר הפרי

מהמשתמשים המובילים!
ואני הוספתי לי קופת צדקה... קופת התודה. כל בוקר אני מקפידה לשים כמה מטבעות לצדקה ולהודות שקמתי. להודות על היום הנפלא שבעז"ה יהיה לי. להודות על הדברים הטובים שמצפים לי ועל הלא כל כך טובים בעיני.
וזה באמת שינה לי את המבט שלי לחיים. היכולת להסתכל על הכל בצורה שונה.
במקום לראות את אלו שמתו בגלל קורונה, לראות את אלה שב"ה חזרו בריאים לביתם.
במקום לראות ולהתעצב על אלה שהתחתנו בביתם בלי חתונה מפוארת, לשמוח על שהם זכו להקים בית בישראל. וכו'.

בין כל העבודות שלי אני גם עושה הטבעת שם על סידורים וכאלה, ולמרות שישמע מצחיק, שמתי לי בעבודה שלי גם קופה כזו, וכל פעם שאני מטביעה שם על ספר, אני מפרישה כסף לצדקה כאות תודה שההטבעה יצאה טוב.

פשוט שמתי לב, שלהודות רק עוזר!

מודה אני לפניך מלך חי וקיים, שהחזרת בי נשמתי בחמלה. רבה אמונתך!

ריגשת...
יפה מאד

ממש מחזק!!!

מצפים לעוד תגובות מכם, יהודים! קדימה...

ללי ק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אנשים לא יודעים היכן יחתנו את ילדיהם,
זה אכן ניסיון לא פשוט באמונה!
אך הם לפחות יודעים עם מי הם מתחתנים,
(יש אנשים שממתינים שנים לזיווג...)
זה באמת לא קל אך גם במקום כזה יש להודות להשי"ת!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה