מזווה או תנורים זה לצד זה?

מברר

משתמש פעיל
לאנשי המקצוע ולהמון העם:

אנחנו עומדים באמצע תכנון מטבח.
ההתלבטות הנוכחית: האפשרות היחידה שיהיה לנו מזווה, היא כשהתנורים ממוקמים זה מעל זה.
כרגע לפי התוכנית התנור החלבי והבשרי עומדים אחד ליד השני, ואין מזווה במטבח.

רצינו לדעת כמה מזווה הוא דבר שימושי ללא תחליף?
האם העובדה שיש הרבה מגירות בכל המטבח זה מספיק נח, או שאין כמו ארון אחד שמכיל הכל בכל מכל כל?
ומה לגבי התנורים - כמה נורא שיהיו אחד מעל השני? גם מבחינת נוחות שימוש והוצאת תבניות מתנורים הגבוהים/ נמוכים מגובה היד,
וגם מבחינת נראות.

נשמח לשמוע מבעלי הנסיון.
תודה רבה

נעמה לוי

משתמש מקצוען
אני ביררתי המון המון לפני שעשינו מטבח....
כולם כולם כולם... כל מי שעשתה מזווה אומרת בצורה ברורה שזה דבר חלומי ולא לוותר עליו בחיים...

תהילוש פ

משתמש רשום
לא ממקום מקצועי בכלל...
נראה לי שהרבה יותר חשוב הנוחות של התנורים.
(אלא אם כן אתם לא משתמשים הרבה)

styehoshua

משתמש מקצוען
הכל עניין של ארגון והרגל
ממש לא חייבים מזווה!
לי היה מזווה ולא עשיתי שוב כי פחות הסתדר עם התוכנית
לא חשבתי לרגע שאני מוותרת על משהו!
תנורים בגובה נוח לאומת שימורים ואריזות פסטה בגובה נוח?! ברור שעדיף תנורים!

ציפי-ה

נשארתי סקרנית בהחלט...
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תנורים בגובה נוח לאומת שימורים ואריזות פסטה בגובה נוח?! ברור שעדיף תנורים!
אני חושבת שתלוי כל דבר איך מגדירים...

מזווה זה לא פסטה בגובה נח,
זה מטבח מאורגן ומסודר,
זה ארונות מסודרים ומאורגנים
ומקום נח לחומרי גלם.

לעומת הצורך להתכופף לתנור..
שבבית ממוצע זה בערך פעם ביום
ובערב שבת 3 פעמים.

אני הייתי בוחרת להכניס מזווה

estyr

משתמש מקצוען
לא ממקום מקצועי,
ממקום פרקטי-
עשינו מזווה ועשינו 2 תנורים אחד מעל השני,
לא רואה שום בעייתיות במיקום של התנורים. נכון, לתנור אחד צריך קצת להתכופף, אבל ממש לא משמעותי.
ולעומת זאת המזווה- היה ממש לפתוח את העיניים- כל האוכל מרוכז במגירות, הכל פרוס מול העיניים, תענוג אמיתי שלא הייתי מוותרת עליו!!!

ציפי-ה

נשארתי סקרנית בהחלט...
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא ממקום מקצועי,
ממקום פרקטי-
עשינו מזווה ועשינו 2 תנורים אחד מעל השני,
לא רואה שום בעייתיות במיקום של התנורים. נכון, לתנור אחד צריך קצת להתכופף, אבל ממש לא משמעותי.
ולעומת זאת המזווה- היה ממש לפתוח את העיניים- כל האוכל מרוכז במגירות, הכל פרוס מול העיניים, תענוג אמיתי שלא הייתי מוותרת עליו!!!
כל מילה!!!

אילת ח

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אין ספק שנראות תנור זה לצד זה , מקסים!!
אבל לא על חשבון מזווה
את ממקמת את התנור השימושי יותר בגובה העיניים והשני נמוך, כמה כבר יוצא לך להתכופף אליו??!!
לאומת מזווה, שזה אחד הפריטים המוצלחים במטבח מאורגן ומסודר ,חלום!!
הוא נפתח ונסגר בלי סוף עוד יותר מהמקרר )הילדים בטוחים שכל שעה יתווסף שם משהו חדש)
לא הייתי מוותרת

ישתבח שמו

משתמש פעיל
אני עכשיו גמרתי שיפוץ מקיף כולל מטבח ועשיתי מזווה ותנורים אחד מעל השני, זה חלום מזווה , פתאום קלטתי איזה שידרוג זה ויש לי מזווה ממש ענק עם מגירות גדולות וזה מחולק בצורה מסודרת לשימוש כך שממש כל המזון היבש לסוגיו וחלק ניכר מהחדפ והתבניות שם. ולגבי התנורים , זה לא קריטי; בכלל וכמו שאמרו פה את התנור השימושי יותר , ( במקרה שלי זה הבשרי) למקם גבוה יותר. טיפ נוסף וחשוב לענין התנורים - לעשות מסילות טלסקופיות זה מקל מאד!!!

רבקה כ.

משתמש פעיל
לדעתי, עדיף מזווה,
יש לי 2 תנורים אחד מעל השני, ואני לא רואה בכך כל בעיה.
החלבי שלי למטה, ואני לא משתמשת בו יותר מפעם פעמים בשבוע (במקרה הטוב;)).
והמזווה השימוש בו לא ניספר.....

אלישבע רבקה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רצינו לדעת כמה מזווה הוא דבר שימושי ללא תחליף?
וודאי שמזווה זה דבר שימושי וטוב עם יתרונות רבים
אפרט כאן כמה-
חיסכון בהוצאות – כאשר המוצרים מאופסנים בצורה מסודרת ויעילה בהתאם לקטגוריות השונות, אתם רואים אילו מוצרים חסרים ואילו קיימים. באופן זה אתם נמנעים מקניית פריטים סתם מיותרים.
סדר וארגון – תכנון נכון של המזווה מאפשר לכם לסדר את הפריטים בצורה מסודרת וכשאתם יודעים היכן נמצא כל דבר, אתם לא מבזבזים זמן על חיפושים אחר אבקת האפייה או שימורי התירס...
חיסכון במקום – אחסון של פריטים רבים ביחידה אחת, חוסך מקום במטבח ומאפשר לכם לאחסן סירים, מחבתות, כוסות, כלי הגשה, מוצרי נייר ועוד, בצורה נוחה ומרווחת, ביתר ארונות המטבח.
נגישות – חלוקת המזווה מאפשרת נגישות מקסימלית, כאשר המוצרים המשמשים אתכם בתכיפות רבה יותר נמצאים בהישג ידכם. במידה ויש לכם ילדים קטנים, ניתן לאחסן את האוכל והכלים המיועדים להם במגירות התחתונות.
בטיחות – במדפים העליונים של המזווה ניתן לאחסן חפצים חדים או שבירים וחומרי ניקוי. באופן זה אתם מרחיקים מהילדים הקטנים את האלמנטים המסוכנים.
האם העובדה שיש הרבה מגירות בכל המטבח זה מספיק נח
תלוי בכמות המוצרים/ מצרכים שאתם צריכים לאחסן
אתם בעצם צריכים לשבת עם דף ועט ולעשות לעצמכם סדר
לחשוב ולכתוב לעצמכם לדוגמא:
מה בדיוק אתם רוצים לאחסן במטבח (כולל הכל)
מה תדירות הקניות אצלכם:
-אם אתם עושים קניה ענקית פעם בכמה חודשים-עליכם לדאוג למקומות אחסון רבים
-פעם בחודש...
-פעם בשבוע...
-כל פעם שחסר משהו יורדים למכולת וקונים...
ברגע שתהיה לכם רשימה מסודרת ומאורגנת של הצרכים שלכם יהיה לכם סדר בראש ותוכלו להבין מה בעצם אתם צריכים במטבח שלכם
ומה לגבי התנורים - כמה נורא שיהיו אחד מעל השני?
לא נורא בכלל
גם מבחינת נוחות שימוש והוצאת תבניות מתנורים הגבוהים/ נמוכים מגובה היד,
מבחינת נוחות ברור שאין על תנורים אחד ליד השני...גם מבחינה ארגונומית...
וגם מבחינת נראות.
תלוי מאד
יש כאלה שאוהבים אחד ליד השני ויש כאלה שיאהבו אחד מעל השני
טעם אישי...אולי גם בקטע של הרגל...

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הנוחות במזוה בעיני היא לא רק הגובה שלו.
אלא העובדה שכל מוצרי המזון מרוכזים במקום אחד.
כי כשיש חלוקה יש דברים שהם לא מוגדרים (שקדי מרק עם החטיפים או עם הפסטות, רסק עגבניות עם השימורים או עם מוצרים אחרים) ואז לפעמים מחפשים מוצר אחד בכמה מקומות.
כשיש מזוה הכל מונח מול העיניים וגם אם למוצר כלשהו לא היה מקום במגירה למטה את תראי אותה מיד בזו שמעליה וגם אם מישהו לא ידע לאן בדיוק זה שייך זה באמת לא קריטי הכל נמצא במזוה. וזה באמת מאד מאד נח.
לא מרגישה שום קושי להתכופף לתנור. אבל מסכימה שויזואלית יותר יפה.
ואגב בנקודה הזו גם יש מקום לעצור ולחשוב באופן אינדודואלי עד כמה האסטטיקה חשובה לך. כי זה בסדר לוותר על משהו בשבילה. סה"כ גם כך וגם כך המטבח יתפקד בסדר. זה לא איזה קושי קיצוני. ואחרי שאת מבינה את ההבדלים זכותך לגמרי להחליט מה יותר חשוב לך.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הנוחות במזוה בעיני היא לא רק הגובה שלו.
אלא העובדה שכל מוצרי המזון מרוכזים במקום אחד.
כי כשיש חלוקה יש דברים שהם לא מוגדרים (שקדי מרק עם החטיפים או עם הפסטות, רסק עגבניות עם השימורים או עם מוצרים אחרים) ואז לפעמים מחפשים מוצר אחד בכמה מקומות.
כשיש מזוה הכל מונח מול העיניים וגם אם למוצר כלשהו לא היה מקום במגירה למטה את תראי אותה מיד בזו שמעליה וגם אם מישהו לא ידע לאן בדיוק זה שייך זה באמת לא קריטי הכל נמצא במזוה. וזה באמת מאד מאד נח.
לא מרגישה שום קושי להתכופף לתנור. אבל מסכימה שויזואלית יותר יפה.
ואגב בנקודה הזו גם יש מקום לעצור ולחשוב באופן אינדודואלי עד כמה האסטטיקה חשובה לך. כי זה בסדר לוותר על משהו בשבילה. סה"כ גם כך וגם כך המטבח יתפקד בסדר. זה לא איזה קושי קיצוני. ואחרי שאת מבינה את ההבדלים זכותך לגמרי להחליט מה יותר חשוב לך.
מצטרפת לרעיון שזאת החלטה אישית ולא נכונה או לא נכונה.
העלו כאן צדדים שונים, עכשיו אתם צריכים להחליט מה טוב לכם.
בהצלחה!

מברר

משתמש פעיל
אני חושבת שתלוי כל דבר איך מגדירים...

מזווה זה לא פסטה בגובה נח,
זה מטבח מאורגן ומסודר,
זה ארונות מסודרים ומאורגנים
ומקום נח לחומרי גלם.

לעומת הצורך להתכופף לתנור..
שבבית ממוצע זה בערך פעם ביום
ובערב שבת 3 פעמים.

אני הייתי בוחרת להכניס מזווה
אהבתי את הטיעון.
משכנע מאד!

מברר

משתמש פעיל
וודאי שמזווה זה דבר שימושי וטוב עם יתרונות רבים
אפרט כאן כמה-
חיסכון בהוצאות – כאשר המוצרים מאופסנים בצורה מסודרת ויעילה בהתאם לקטגוריות השונות, אתם רואים אילו מוצרים חסרים ואילו קיימים. באופן זה אתם נמנעים מקניית פריטים סתם מיותרים.
סדר וארגון – תכנון נכון של המזווה מאפשר לכם לסדר את הפריטים בצורה מסודרת וכשאתם יודעים היכן נמצא כל דבר, אתם לא מבזבזים זמן על חיפושים אחר אבקת האפייה או שימורי התירס...
חיסכון במקום – אחסון של פריטים רבים ביחידה אחת, חוסך מקום במטבח ומאפשר לכם לאחסן סירים, מחבתות, כוסות, כלי הגשה, מוצרי נייר ועוד, בצורה נוחה ומרווחת, ביתר ארונות המטבח.
נגישות – חלוקת המזווה מאפשרת נגישות מקסימלית, כאשר המוצרים המשמשים אתכם בתכיפות רבה יותר נמצאים בהישג ידכם. במידה ויש לכם ילדים קטנים, ניתן לאחסן את האוכל והכלים המיועדים להם במגירות התחתונות.
בטיחות – במדפים העליונים של המזווה ניתן לאחסן חפצים חדים או שבירים וחומרי ניקוי. באופן זה אתם מרחיקים מהילדים הקטנים את האלמנטים המסוכנים.

תלוי בכמות המוצרים/ מצרכים שאתם צריכים לאחסן
אתם בעצם צריכים לשבת עם דף ועט ולעשות לעצמכם סדר
לחשוב ולכתוב לעצמכם לדוגמא:
מה בדיוק אתם רוצים לאחסן במטבח (כולל הכל)
מה תדירות הקניות אצלכם:
-אם אתם עושים קניה ענקית פעם בכמה חודשים-עליכם לדאוג למקומות אחסון רבים
-פעם בחודש...
-פעם בשבוע...
-כל פעם שחסר משהו יורדים למכולת וקונים...
ברגע שתהיה לכם רשימה מסודרת ומאורגנת של הצרכים שלכם יהיה לכם סדר בראש ותוכלו להבין מה בעצם אתם צריכים במטבח שלכם

לא נורא בכלל

מבחינת נוחות ברור שאין על תנורים אחד ליד השני...גם מבחינה ארגונומית...

תלוי מאד
יש כאלה שאוהבים אחד ליד השני ויש כאלה שיאהבו אחד מעל השני
טעם אישי...אולי גם בקטע של הרגל...
תודה רבה על התגובה המושקעת!

ל.לי

משתמש רשום
אולי אם הנראות חשובה אפשר לפצל את 2 התנורים.
לשים כל אחד במקום אחר ולא אחד ליד השני.
לפעמים זה יכול להשתלב מקסים במטבח וכך תרוויחו הכל.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
כשאין מזווה
זה אומר לפזר את מוצרי הצריכה בכל מיני מגרות בודדות
ואז את מוצאת את עצמך מחפשת איפה שמת
צריכה ללמד שוב ושוב את הילדים איפה שמים כל דבר
לא מצליחה לנהל מלאי נורמלי
בקיצור- זה סוג של ארגון של הצריכה לא רק האחסון עצמו.

תנור חד תאי הוא לא כזה ענק
התנור התחתון לא צריך להיות על הרצפה והעליון לא בשמים

בנוסף, מעל ומתחת התנור בד"כ קצת חם- דבר שמאוד לא מיטיב עם מוצרים
אם חשבת להשתמש מעל ומתחת התנורים לאחסון אריזות סגורות (ובודאי פתוחות)- קחי גם את זה בחשבון...

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אפשר גם לעשות תנורים זה לצד זה ומתחת לעשות מגירות מזווה.
יש מקום לשתי מגירות מתחת כל תנור ביחד 4 מגירות, מה רע?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר גם לעשות תנורים זה לצד זה ומתחת לעשות מגירות מזווה.
יש מקום לשתי מגירות מתחת כל תנור ביחד 4 מגירות, מה רע?
שלא רואים את כולן יחד וגם הגובה שלהן פחות נח.
במזוה אפשר לשים למטה דברים גדולים ובולטים (קורנפלקס, ביסקויטים) ובגבה העיניים דברים קטנים (קופסאות שימורים) וצורת הפתיחה שהכל עומד מול העיניים מאד מאד נוחה.
גם המגירות שונות. מגירות רגילות הדפן הקדמית שלהן גבוהה ומסתירה תכולה ומגרות מזוה יש להן דופן מינימלי כך שניתן לראות בקלות את המוצרים שבה.

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
שלא רואים את כולן יחד וגם הגובה שלהן פחות נח.
במזוה אפשר לשים למטה דברים גדולים ובולטים (קורנפלקס, ביסקויטים) ובגבה העיניים דברים קטנים (קופסאות שימורים) וצורת הפתיחה שהכל עומד מול העיניים מאד מאד נוחה.
גם המגירות שונות. מגירות רגילות הדפן הקדמית שלהן גבוהה ומסתירה תכולה ומגרות מזוה יש להן דופן מינימלי כך שניתן לראות בקלות את המוצרים שבה.
לגבי החלק הראשון נכון, אבל מה שכתבת על המגירות השונות, אפשר לעשות דלתות מזווה- כמו במזווה לגובה- רק עד גובה התנור.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה