מורים יקרים, כל מערך מוערך :)

הדר מוריה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
שלום וברכה,
מה שלומכם?

אני כרגע לקראת פיתוח מערכת שנותנת מענה לצורך למורים למצוא מערך טוב, איכותי ומלא תוכן.
ונשאלת השאלה - מה יגרום לכם, המורים, להעלות מערכים למערכת?

הדר מוריה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
עוד מורה?
אשמח לכל תשובה :)

סנץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
כמורה לשעבר ראיתי שיש כאלו שבשמחה יתנו את כל מה שיש להם ועבדו עליו שעות רבות ושמחים לראות שזה עוזר לאחרים. ומצד שני יש כאלו ששומרים לעצמם את הדברים שהם השקיעו בהם את דמם תרתי משמע.
דוגמה קטנה: בחופשת הקורונה הראשונה (סוף אדר תש"פ) בהרבה מוסדות ביקשו מהמורים/ת להכין חומר לתלמידים/ת לקראת הפסח, כמובן שהיה צורך גם להכניס כל מיני דברים נחמדים כמו תשבצים ותפזורות וכד', ומעלה היתה כשהם היו מעניני החג.
אחד מילדי קיבל חוברת יפה ומושקעת ושמתי לב שחלק מהדברים שם לקוחים מחוברת של אחד מחברי להוראה, יצרתי איתו קשר וסיפרתי לו, ואמר שאפי' שאינו יודע מזה זה מאוד משמח אותו לשמוע שאחרים משתמשים בחומר שלו וזה עובר הלאה (אגב הוא מאלו שנותן בשמחה את הדברים שהשקיע עליהם את דמו ומסתובבים הרבה דפי עבודה שלו על פרק אלו מציאות).
מסקנה קשה למצוא משהו שיעודד אלא יהיו כאלו שיתנו בשמחה ויש אחרים שמעדיפים לשמור את שלהם קרוב ללב (ומובן). אולי אפשר לבקש ממד"פים ששיעורים שהם עוזרים למתחילים (שמשקיעים הרבה לעשות את המיטב) שינסו לעודד אותם להעלות את המערכים.

הדר מוריה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
כמורה לשעבר ראיתי שיש כאלו שבשמחה יתנו את כל מה שיש להם ועבדו עליו שעות רבות ושמחים לראות שזה עוזר לאחרים. ומצד שני יש כאלו ששומרים לעצמם את הדברים שהם השקיעו בהם את דמם תרתי משמע.
דוגמה קטנה: בחופשת הקורונה הראשונה (סוף אדר תש"פ) בהרבה מוסדות ביקשו מהמורים/ת להכין חומר לתלמידים/ת לקראת הפסח, כמובן שהיה צורך גם להכניס כל מיני דברים נחמדים כמו תשבצים ותפזורות וכד', ומעלה היתה כשהם היו מעניני החג.
אחד מילדי קיבל חוברת יפה ומושקעת ושמתי לב שחלק מהדברים שם לקוחים מחוברת של אחד מחברי להוראה, יצרתי איתו קשר וסיפרתי לו, ואמר שאפי' שאינו יודע מזה זה מאוד משמח אותו לשמוע שאחרים משתמשים בחומר שלו וזה עובר הלאה (אגב הוא מאלו שנותן בשמחה את הדברים שהשקיע עליהם את דמו ומסתובבים הרבה דפי עבודה שלו על פרק אלו מציאות).
מסקנה קשה למצוא משהו שיעודד אלא יהיו כאלו שיתנו בשמחה ויש אחרים שמעדיפים לשמור את שלהם קרוב ללב (ומובן). אולי אפשר לבקש ממד"פים ששיעורים שהם עוזרים למתחילים (שמשקיעים הרבה לעשות את המיטב) שינסו לעודד אותם להעלות את המערכים.
תודה רבה על התגובה, עזר לי מאוד!

סנץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אין לי כ"כ מערכי שיעור אך יש לי סיכום על מסכתות פסחים, ר"ה, יומא, תמיד, מידות, שקלים (פחות איכותי) וכן דפי עבודה על המסכתות הנ"ל לא כולל תמיד ומידות
האם יעזור?
עריכה - וכן שאלות חזרה מפורטות
וכן מבחנים כללים על כל מסכת (מבחן אמריקאי)

שמוחה

משתמש פעיל
אם חברים יוכלו להשאיר משוב יותר (מלייק או דיסלייק) על העבודות של העמית זה ודאי יעודד אנשים לתת את מערכי השיעור שלהם ולקבל משוב אמיתי ואולי אפילו עם שמות ולא כינויים כמו פה ולתת תארים למי שקיבל X משובים חמים כמו פה.
דבר נוסף ניתן ליצור קשר עם מכון למורים או מכון אחיה או מכללות שונות כמו מכללת אורות ישראל ועוד וליצור אתם שת"פ שסטודנטים יעבירו את מערכי שיעור שהם עושים בשנות הלימוד לתועלת כולם. בד"כ הם משקיעים בזה וזה לפי הכללים...
בהצלחה

הדר מוריה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
כל תגובה עוזרת לי מאוד!

קקאו

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום וברכה,
מה שלומכם?

אני כרגע לקראת פיתוח מערכת שנותנת מענה לצורך למורים למצוא מערך טוב, איכותי ומלא תוכן.
ונשאלת השאלה - מה יגרום לכם, המורים, להעלות מערכים למערכת?
חומרים יש לי מלא, מערכי שיעור כלום
אין לי כ"כ מערכי שיעור אך יש לי סיכום על מסכתות פסחים, ר"ה, יומא, תמיד, מידות, שקלים (פחות איכותי) וכן דפי עבודה על המסכתות הנ"ל לא כולל תמיד ומידות
האם יעזור?
עריכה - וכן שאלות חזרה מפורטות
וכן מבחנים כללים על כל מסכת (מבחן אמריקאי)
אשמח אם תוכל להראות לי חומר בנושאים אלו, יש לי מלא חומר שלי אך תמיד אוהב לראות חומר של אחריעם
תודה

סנץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אני מעלה סיכום של מסכת יומא וכן כמה דפי עבודה אי צורך בעוד נא לצין
חלק מדפי העבודה הם מדברים שקיבלתי מחברי לצוות וקצת עברו שינויים לפי צורת הלימוד

קבצים מצורפים

• סיכום מסכת יומא.docx
    KB 61.4 · צפיות: 15
  • יומא פרק א.doc
    KB 423 · צפיות: 13
  • יומא פרק ב משנה ה.doc
    KB 120 · צפיות: 10
  • יומא פרק ב משניות א-ד.docx
    KB 476.1 · צפיות: 10
  • יומא פרק ב משניות ו-ז.doc
    KB 137 · צפיות: 6

פלונית בת אלמונית

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
יש אתר נפלא של אחיה,
הבעיה היא, שאין שם מספיק חומר לתלמידות בית ספר, רוב החומר מיועד לילדי חיידר.
לדעתי, אם יוקם אתר שעיקר קהל היעד לתלמידות, זה יכול מאד להצליח.
בענין קניית מערכים בתשלום - לא נראה לי בכלל, למה שאשלם על משהו שאפילו לא ראיתי אם הוא לענין?

אם יוקם אתר כזה, אשמח לתרום בשמחה חומרים בל"נ . כי מערכים אין לי.

כוכבים זוהרים

משתמש מקצוען
אין לי כ"כ מערכים,
אבל יש לי מלאאאא חומרים שאשמח לשתף - אוהבת לעשות זאת ומכירה עוד הרבה כאלה.
ואם את פותחת אכן אתר כזה - אשמח שיהיה שם גם לשונית של חינוך מיוחד בתפקוד נמוך,
אין כמעט חומרים באינ' לתפקוד הזה... :confused:
תודה רבה על היוזמה!

הדר מוריה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אין לי כ"כ מערכים,
אבל יש לי מלאאאא חומרים שאשמח לשתף - אוהבת לעשות זאת ומכירה עוד הרבה כאלה.
ואם את פותחת אכן אתר כזה - אשמח שיהיה שם גם לשונית של חינוך מיוחד בתפקוד נמוך,
אין כמעט חומרים באינ' לתפקוד הזה... :confused:
תודה רבה על היוזמה!
אני כרגע באיפיון ופיתוח אפליקציה למורים,
שהמטרה שלה מחולקת ל3: מקום לשיתוף, מקום להעלאת והורדת מערכים, ומקום ליצירת שיח ו"מורה מחליף".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה