מורה לגרפיקה- פעם ראשונה שלי...

מוריה100

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שנה הבאה בעז"ה אלמד לראשונה גרפיקה.
מדובר בבנות בכיתה ט'- בכיתה מקדמת, ברמה לימודית לא גבוהה.

מחפשת חוברת ללמידת פוטושופ ברמה מתחילה ובסיסית,אבל חויתית (ברמה של חוג לבנות בכיתות ו-ח).​
החוברת צריכה להיות בתוכנה בגירסה בעיברית, עם הוראות פשוטות.

יש לכן משהו להציע לי?
ועל הדרך- כיון שזו הפעם הראשונה שלי, אם יש לכן טיפים איך להעביר שיעור, או כללים מסוימים שכדאי לי להקפיד עליהם- מנסיונכן,
אשמח להחכים!

אשמח לכל תגובה,
תודה גדולה!!

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
קודם כל, שיהיה לך בהצלחה.
שנית, תחפרי פה בפורום, יש כאן הרבה רעיונות לתרגילים נחמדים בפוטושופ ולסדר של שיעורים. את יכולה לקחת אותם כהשראה.
לי אישית בתור מורה חשוב מאד לגרום לבנות להתחבר לתוכנה ולאהוב אותה, וזה אומר שאני מחפשת תרגילים מענינים מהוואי הבנות, משתדלת לא להעמיס חומר רב בשיעור בלי תרגול וכו'. בפוטושופ מאד קל לגרום לבנות לאהוב את התוכנה, כי ניתן ליצור דברים מהחיים של הבנות, וזה גורם להן סיפוק וחוויה. בכלל,את יכולה להגיד לבנות להביא תמונות מהבית, ואז, יהיה להן כיף לעבוד על תמונות שהן קשורות אליהן.
כמו כן, פירסמה פה מישהי ממש לא מזמן על חוברת פוטושופ שהיא מוכרת למורות בעבור תלמידותיהן, אולי שווה לך לבדוק מה היא מציעה, זה יכול מאד להקל עליך.
והכי חשוב, תתפללי להצלחה.

מוריה100

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תודה על התגובה! עמדתי כבר להתייאש...:eek:
איך אדע את סדר הלימוד? עם מה להתחיל, ומה אח"כ, את כל השלבים?
איך אדע שאני עוברת על כל כלי ביסודיות ולא מפספסת הסברים חשובים (שברורים לי כגרפיקאית- אבל לתלמידות עדיין לא...)

איך בעצם מתנהל שיעור? אצלינו היתה חגיגה כל שיעור, איך אמנע את זה ואגרום לבנות להתייחס לשיעור כשיעור מן המניין?
מכירות דפי עזר והדרכה- שעל פיהם אבנה תוכנית שנתית?

סליחה על התקפת השאלות...

תודה גדולה!!
:)

מוריה100

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מי זו שפירסמה על חוברת פוטושופ?
מישהיא יודעת?

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
הרבה מאד לומדים מהניסיון, בפעם הראשונה תלמדי בסדר שתבחרי, ובפעם הבאה תשני בהתאם לתוצאות ולתלמידות, עד שתגבשי אצלך תוכנית מסודרת.
בגדול, שיעור מסודר אמור להתנהל כך שבתחילה את מלמדת נושא מכל הזוויות שלו, מדגימה ע"י תרגיל מתאים, ולאחר מכן נותנת לבנות לתרגל את הנושא הנלמד. הקשב בשיעור תלוי במידת ההתענינות של הבנות בנושא, ובכלל ברמת השליטה של המורה. תתחילי ותראי שההר לא כזה גדול כמו שהוא נראה.

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
אם יעזור לך יש לי חוברות על תוכנת פוטושופ בגרסאות הישנות יותר שלה. תכתבי לי מייל ואשלח לך אי"ה

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
תשתפי אותנו אח"כ איך עבר השיעור הראשון.

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ברוריה כתבה לך הכל.
אני חושבת שכאשר החומר מחובב על הבנות קל להן יותר.
אם את רוצה יש לי חומר מעולה לשיעור הראשון, זה בעצם שיעור שאני קוראת לו גירוי לפוטו שופ, כל מיני דברים לפני ואחרי שעברו פוטו שופ,
אם יש לך דרופבוקס זה הכי נח.
אם תרצי עוד עזרה הכי נח לי זה במייל <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
שיהיה לך בהצלחה!!!

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
לטעמי, למורה לפוטושופ שעובדת גם כגרפיקאית וכמו שכתבת הכל מובן מאיליו ותמיד יכולות להיות נקודת שמתפספסות, מאד הקפדתי כשהעברתי את השיעורים הראשונים שלי בתוכנה לקחת חומר כתוב לפני השיעור ולקרא, אפילו שאת יודעת את החומר, החומר כשהוא כתוב הוא מפורק לגורמים וכתוב בצורה שמלמדת מי שלא יודע. זה מעורר בראש לחשוב ולהבין אילו נקודות כדאי לפרק, אני אישית קניתי את ספר הפוטושופ של מנטור, הוא מצויין מפרק את החומר לגורמים ומאד עזר לי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה