מורה או אמא

בא בחשבון

משתמש מקצוען
לא משנה איזה סוג קשר זה עם המורה -
קשר שטוב לתלמידה או קשר תלותי ו'מתוסבך', ולא משנה אם הוא יתנתק אחר כך או לא -
הוא לא יכול לבוא 'על חשבון' קשר עם אמא...

בדרך כלל הבת לא מוותרת על קשר עם האמא ויוצרת במקומו קשר אחר, אלא במקרה שחסר לבת קשר עם האמא - היא מנסה למצוא השלמות...

ככל שיבנה קשר בינה לבין האם - יחלש הקשר בינה לבין המורה. (מה שאין כן הפוך)

לכן ההמלצה היא -
פשוט לנסות לבנות מערכת יחסים פתוחה וחברית עם הבת, להשקיע בכך זמן ומחשבה, והשאר ייעשה מעצמו...

ציפי-ה

נשארתי סקרנית בהחלט...
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אתן כאלו מקסימות, כח תגובה כאן מכילה משפטים ששווים זהב.
החכמתי רבות מכם.
תודה

edemar

משתמש מקצוען
מורה זה דמות משפיעה
מעבר לחומר הלימודי והשיעורי בית והמבחנים וים המטלות יש דברים מעבר שהם הרבה יותר חשובים ערכים השקפה.
אני לא חושבת שיש לאמא במה להתלהם היא לא שלחה את הבת שלה לאוניברסיטה היא שלחה אותה למקום שאוהב את התלמידים ואכפת לו מהם ומהרוחניות שלהם מורות עם ראש על הכתפיים שלוקחות אחראיות על דור העתיד.
הבת מכירה את המורה מהמקום היותר רוחני היא רואה בה לעיתים מודל לחיקוי דמות דיוקן ותשמחי שיש לבת שלך דמות רוחנית זה כמו שתלמיד דבוק ברב שלו או באדמור שלו או בראש ישיבה אני רואה את זה מאוד חיובי ואת אפילו צריכה לשמוח
לפעמים לבת לא נעים לשתף את האמא או שלא רוצה לצער את האמא בכל מני קשיים שעוברים עליה או בנסיונות שלא יסבו לאמא נחת או שלאמא אין פניות כ"כ או שהאמא אין לה את הכלים (לדוגמא חוזרת בתשובה)
אני באה מסמינר שהקשר של מורה ותלמידה הוא מאוד פורה לא בקטע של תיסבוך וכדומה ממש לא! אני לא חושבת שלמורה צריך להיות דיסטאנס במיוחד בדור הזה שלנו לא רק עם המחנכות אלא גם מורות מקצועיות רכזות חברתיות אני גם חושבת שזה יוצר הווי הבת יותר פתוחה לשמוע ולקבל מאשר מורה שלא אוהבת אותה לבת אין חשק לבוא ללימודים היא לא פתוחה לקבל ערכים וזה גלגל כזה וחבל!
בת לא אמורה לחשוש ממורה או לפחד ממנה וכן יש מקומות שהמורה יכולה להכיר את הבת גם מעבר להיותה תלמידה כמובן שיש כבוד והערכה ודווקא מהמקום הזה יש יותר כבוד כשבת מקבלת ערכים מהמורה ופתוחה לקבל ולשמוע ממנה אז היא יותר מכבדת יש את היראת כבוד המורה לא באה נותנת שיעור והולכת זה לא אוניברסיטה.
ואם יש משהו מהשיעור שבת לא הבינה היא לא צריכה לחשוש היא יכולה לגשת וללבן עניינים ולהבין בשביל זה באנו במיוחד בדור הזה שהיהצ"ר מתעתע ויש כ"כ הרבה אזורים אפורים
כשמורה אוהבת אותך ומכבדת אותך באמת לא מהשפה ולחוץ אז לתלמידה יש חשק להשקיע גם בתחום הלימודי וגם בתחום הרוחני
אני אף פעם לא התביישתי וחשבתי שיש פסול להתייעץ עם בנ"א שיותר גדול ממך, חכם יותר ממך והכי חשוב ירא אלוקים יותר ממך!!!
ואל תדאגי אמא יקרה הקשר מתנתק בסיום השנה מתגעגעים בחופש ואח"כ מקבלים מורה חדשה.
"כל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו." (הרב שלמה קרליבך)

בת עם סגולה

משתמש מקצוען
אנחנו צריכים לפנות זמן לילדים גם אם אנחנו מאד עמוסים וטרודים...
אני כותבת יותר לעצמי....
אם נקדיש 5-10 דק' לילד ביום נטו ללא הפרעות/טלפון וכו' והיה זה שכרו ושכרנו......

D123

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בגילאי ההתבגרות זו תופעה טבעית שילד מחפש לשתף דמויות אחרות ולא את הוריו. כמובן שזה תלוי בטיב הקשר עם ההורים, ילד שיש לו קשר טוב עם הוריו ישתף אותם בדברים המשמעותיים שבחייו. אבל למרות זאת זה מאד טבעי שתלמידה תשתף מורה אהובה...
מורה טובה ואחראית מודעת לזה שזה אופיני לגיל לכן היא תשאיר את ההורים בתמונה, כמו למשל: תשאל את התלמידה: מה אמא אומרת על זה? אולי כדאי לשאול מה דעתה וכו'...
היא תשמור על קשר חם עם התלמידה אבל במטרה לבנות אותה ולא ליצור תסבוכים...
לצערנו לא כל המורות יודעות לעשות את זה נכון...
כדאי להיות ערניים- אם המורה מנטרלת את ההורים מהתמונה צריך לעצור את זה בהקדם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה