מוסתערב

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא נראה לי שזה נשאר אותו דבר ביחיד - בשורוק, אלא בחיריק, כמו מתפעל, לדעתי.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

Goldidea

משתמש מקצוען
מוסתערבים, הכוונה לקהילה מסוימת ולא למה שאנו מכירים יחידת המסתערבים שזה שילוב של מסתער מלשון מתערב בין ערבים

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

מיכאל אסטנבולי

משתמש רשום
עריכה תורנית
ראה הודעות #3 ו-#5 לעיל.
הגבתי לא מבדיקה / ידעה, סבי שיחי' דובר ערבית (שפת-אם) וזכורני /מסתדר לי שכך הוא אומר את המילה הזו.

בנוסף - לי עצמי יש ידיעה כללית בערבית (אני קורא ערבית, וגם קצת מבין..) והאינטואיציה הטבעית שלי לשפות, בפרט כאלו שאני מכיר, אומרת לי שאומרים 'מוסתערבי'.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הגבתי לא מבדיקה / ידעה, סבי שיחי' דובר ערבית (שפת-אם) וזכורני /מסתדר לי שכך הוא אומר את המילה הזו.

בנוסף - לי עצמי יש ידיעה כללית בערבית (אני קורא ערבית, וגם קצת מבין..) והאינטואיציה הטבעית שלי לשפות, בפרט כאלו שאני מכיר, אומרת לי שאומרים 'מוסתערבי'.
מה שאומרים אכן מסתבר כדבריך, אבל @חגי פאהן צריך לנקד את מה שכתוב כפי שכתוב במקור שציין, ועל כך שאלתו. שם כתוב 'מוסתערב', לא 'מוסתערבי'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה