התייעצות מה צריך לשפר במכלול

מה צריך לשפר במכלול

• Total voters
    85

יאיר מן

משתמש פעיל
פיתוח / אפיון / עיצוב אתרים
אני עובר עכשיו על האשכול כדי לסכם את התגובות והביקורות אם מישהו תכנן להגיב כדאי לעשות את זה בשעה/שעתיים הקרובות

מ.ב.

משתמש מקצוען
כמו שכבר כתבו עיקר תשומת הלב צריכה להיות על סינון ערכים ולא על ייבואם, מה התועלת כשמייבאים ערכים להמכלול אם הם נשארים שם חסומים? זה לא מועיל לאף אחד, כמו שהציעו אפשר לייבא ערכים בעייתים כטיוטות ולכשיסוננו יועלו כערכים בהמכלול

יאיר מן

משתמש פעיל
@מ.ב.
כמו שכבר כתבו עיקר תשומת הלב צריכה להיות על סינון ערכים ולא על ייבואם, מה התועלת כשמייבאים ערכים להמכלול אם הם נשארים שם חסומים? זה לא מועיל לאף אחד, כמו שהציעו אפשר לייבא ערכים בעייתים כטיוטות ולכשיסוננו יועלו כערכים בהמכלול
חבל שאתה לא טורח לקרוא הכל
צר לי... התברר שכפי שחשבתי ה"דף לטיפול" הוא מדיניות של נטפרי ולא של המכלול
http://forum.netfree.link/topic/6098/בוט-עדכונים-למכלול/9

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
@מ.ב.

חבל שאתה לא טורח לקרוא הכל
אתה צודק, הטענה לא עליך אלא על נטפרי.
בתור אדם שנצרך באופן כמעט יומיומי לקבל גישה לכל מיני ערכים שחסומים/משוכתבים ב'המכלול', אני פשוט מרגיש שנטפרי דוחקים את רגלי החוצה בכח.

לדעתי היה צריך לתת למשתמש בעצמו [או לקהילות] לבחור האם הוא רוצה להיות מועבר אוטומטית להמכלול או לא, ובמקרה שהוא לא רוצה לתת גישה לויקיפדיה ולהסתמך על הרובוט האוטומטי של נטפרי שיחסום את הכיעור והדומה לו, כמו באלף אתרים אחרים. בדיוק כמו שהיום יש אפשרות לכל משתמש נטפרי לבחור האם הוא רוצה להיות חסום ל'אתרים ממכרים' (פרוג לדוגמא...) או לא.

בצורה הזאת פשוט מכריחים רבים וטובים לעזוב את נטפרי. ולענ"ד זה נוגד את כל המטרה שלשמה הוקם הסינון הנפלא הזה, כדי לאפשר לנו לעשות מה שצריך ולהשאר איך שצריך, לא?

אבל זה נושא לאשכול נפרד עם סקר, ואולי לארגן עצומה או משהו למנהלי נטפרי (אולי לתייג אותם לכאן - אין לי מושג מה הניקים שלהם כאן), אלא שזמני דוחק. אולי ירים מישהו את הכפפה?

בכל אופן תודה על עבודתך, וסליחה על ההתפרצות לאשכול...

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בעקרון המקום המתאים לזה הוא פרום נטפרי אבל אי אפשר
http://forum.netfree.link/topic/4217/נטפרי-ויקיפדיה-המכלול
איני מכיר את הפורום שם ולכן לא חשבתי על כך מלכתחילה.
בכל אופן אני רואה שבמילא אין עם מי לדבר שם.

חבל רק שהם לא יכולים להבין שחוץ מ'אנשים אשר משקיעים הרבה זמן ואנרגיה בשביל לתקן את העולם, ועורכים ערכים בויקיפדיה. וברובם מטעמים אידאולוגיים כל-שהם' כלשונם הזהב שם, יש עוד כמה אנשים בעולם. חבל מאד. צרמה לי ממש השפה, גם אם אפשר להסביר את המהלך, אבל לא זו הדרך לענ"ד.

וה' ינחנו במעגלי צדק למען שמו.

נערך לאחרונה ב:

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כבר כתבתי:
אבל זה נושא לאשכול נפרד עם סקר, ואולי לארגן עצומה או משהו למנהלי נטפרי (אולי לתייג אותם לכאן - אין לי מושג מה הניקים שלהם כאן), אלא שזמני דוחק. אולי ירים מישהו את הכפפה?
חוץ מזה שלפי הלינק שהבאת פשוט חבל על הזמן. אם הם משוכנעים שכל מי שזקוק לויקיפדיה הוא טרול משועמם אז באמת אין מה לדבר איתם.
כאב לי לקרוא את זה.

מאירוב

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
חברה, קצת קרדיט!
עומד פה בנאדם שבהתנדבות (!) משקיע זמן ומחשבה איך לתקן את הויקיפידיה של הילדים שלנו, כדי שלא יקלטו את הדעות הקלוקלות והגרועות המושתלות דרך קבע בערכי ויקי ה''נאורים''(!), וטורח כדי לסדרם ולעצבם באופן מדהים! המכלול כיום ברובו פתוח (!) ובו ערכים ממש גרועים ששוכתבו מהיסוד כמו הערך שהוזכר כאן "אותו האיש", והערך "עבודה זרה" והערך "המפץ הגדול" ועוד רבים!

ולא זו בלבד, אלא שהוא טורח לפנות לגולשי פרוג על מנת לייעל ולשפר עוד ועוד! והוא מקבל על ראשו קיתונות של תלונות והחלשות !!??

אם אתם בקיאים בנושא, נסו לכתוב עליו ערך או להרחיב עליו,
אם יש לכם ערך לא מעודכן, בקשו בהמכלול לעדכנו (יש כזה חלון)
אם יש לכם ערך סגור שאתם צריכים, פנו כמוני לחלון המתאים לבקש!

ואולי.. אם יש לכם קצת זמן פשוט תגידו תודה לאנשים החיוביים האלו!
תודה!

יאיר מן

משתמש פעיל
וואו
חברה, קצת קרדיט!
עומד פה בנאדם שבהתנדבות (!) משקיע זמן ומחשבה איך לתקן את הויקיפידיה של הילדים שלנו, כדי שלא יקלטו את הדעות הקלוקלות והגרועות המושתלות דרך קבע בערכי ויקי ה''נאורים''(!), וטורח כדי לסדרם ולעצבם באופן מדהים! המכלול כיום ברובו פתוח (!) ובו ערכים ממש גרועים ששוכתבו מהיסוד כמו הערך שהוזכר כאן "אותו האיש", והערך "עבודה זרה" והערך "המפץ הגדול" ועוד רבים!

ולא זו בלבד, אלא שהוא טורח לפנות לגולשי פרוג על מנת לייעל ולשפר עוד ועוד! והוא מקבל על ראשו קיתונות של תלונות והחלשות !!??

אם אתם בקיאים בנושא, נסו לכתוב עליו ערך או להרחיב עליו,
אם יש לכם ערך לא מעודכן, בקשו בהמכלול לעדכנו (יש כזה חלון)
אם יש לכם ערך סגור שאתם צריכים, פנו כמוני לחלון המתאים לבקש!

תודה!
תודה
א. באתי לפה על דעת שאני הולך לספוג קיתונות של מרירות לא נורא כך משתפרים
ב.
הייתי מוסיף פשוט תרשמו, ותערכו כמה שידכם מגעת

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מוזיקה ונגינה
אכן, מגיעה תודה גדולה בלי מידה לאנשים הצדיקים האלו, המתנדבים בלי תמורה ועושים עבודת קודש להציל את עם ישראל. היה עלי לכתוב זאת במפורש לפני הבעת הביקורת (שעשיתי בכל הכבוד ורק מפני בקשתו המפורשת של פותח האשכול), ואין בפי די מלים להתנצל על כך.
בטוחני שכל מי שכתב ביקורת כלשהי באשכול זה ובקודם - כתב זאת על רקע של הכרת הטוב לכל העושים והמעשים, ואם לא כתב תודה - זה רק מפני שבלהט התגובה זה 'ברח' לו מהפוקוס...

ספרא וסייפא

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כתיבה ספרותית
חברה, קצת קרדיט!
ביקורת הוא ביקש, לא קרדיט.
קרדיט הוא ועורכי האספקלריא יקבלו בשמים. והרבה.
אולי גם קצת פה, כשהדבר הזה יושלם על הצד היותר טוב. ועד אז - נפרגן לו עוד קצת קרדיט...

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אכן, מגיעה תודה גדולה בלי מידה לאנשים הצדיקים האלו, המתנדבים בלי תמורה ועושים עבודת קודש להציל את עם ישראל. היה עלי לכתוב זאת במפורש לפני הבעת הביקורת (שעשיתי בכל הכבוד ורק מפני בקשתו המפורשת של פותח האשכול), ואין בפי די מלים להתנצל על כך.
בטוחני שכל מי שכתב ביקורת כלשהי באשכול זה ובקודם - כתב זאת על רקע של הכרת הטוב לכל העושים והמעשים, ואם לא כתב תודה - זה רק מפני שבלהט התגובה זה 'ברח' לו מהפוקוס...
ביקורת הוא ביקש, לא קרדיט.
קרדיט הוא ועורכי האספקלריא יקבלו בשמים. והרבה.
אולי גם קצת פה, כשהדבר הזה יושלם על הצד היותר טוב. ועד אז - נפרגן לו עוד קצת קרדיט...
כמובן שאני מצטרף אליכם.
@יאיר מן מקוה שלא הובנתי אחרת.

צדיק תמים

משתמש רשום
הדבר הכי חשוב - שאיני יודע אם תוכלו לעשות - זה שההערות שמעירים במכלול, יוכנסו גם למקור - לויקיפדיה...
כלומר העדכונים? יש כלי מיוחד לעדכון מויקיפדיה, וניתן לבקש עדכון ערך בדף מיוחד. כמו כן אני מעדכן בקביעות ערכים רבים מאוד, ובסך הכל אין כל כך הרבה הבדלים בדר"כ.

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
איור וציור מקצועי
לא חושבת שהייתי עוברת לנטפרי אם הייתי יודעת שזה כולל חסימת ויקיפדיה.
המכלול חוסם אוטומטית כל ערך שנראה לו לא קשור מספיק ליהדות.
גם הוגה דעות גוי מותר לעלות את הערך ומקסימום למחוק את מה שלא מתאים.
כמובן כל נושא האמנות ועוד..

ספרא וסייפא

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כתיבה ספרותית
כלומר העדכונים? יש כלי מיוחד לעדכון מויקיפדיה, וניתן לבקש עדכון ערך בדף מיוחד. כמו כן אני מעדכן בקביעות ערכים רבים מאוד, ובסך הכל אין כל כך הרבה הבדלים בדר"כ.
אני חושב שהוא התכוון לומר שאת כל מה שמעדכנים ועורכים במכלול, ינסו לשנות גם בויקי.
ולדעתי, אם זה עדכון פשוט - חזקה על הויקיפדים שישנו, ואם לא - האג'נדה של ויקיפדיה יותר חזקה מאיתנו.
אך סתם ככה, אם כבר אנחנו עושים ויקיפדיה משלנו, מה אכפת לנו מויקיפדיה המקורית????

ספרא וסייפא

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כתיבה ספרותית
@יאיר מן נשמח אם תוכל לעדכן אותנו בתוצאות הדיונים בדברי הביקורת שהועלו.
אני לכשלעצמי העליתי כמה הצעות, אשמח אם ידונו בהם.

אירועים קרובים

ראש פינה

הפרוגיסטים נותנים בראש

לוח דרושים

למעלה