קורונה מה צריך לקרות כדי שנתעורר???

מצב
הנושא נעול.

אשת_חבר

משתמש מקצוען
כל השאלה היא אם לא יכלו להגיע לשליטה בדרכים אחרות של אכיפה מאסיבית של הגנה על קבוצות סיכון.
ומי אמר שעכשיו כן הושגה שליטה? אולי גם היא זמנית ?
(לדעתי, יש מצב שהיא לא זמנית, כי יש חיסון עדר רואים במוחש שעיקר ההדבקה בגל שני הייתה במקומות שנשמרו שם יותר.)
כשתייגתי אותך בהודעה שהסבירה איך אין אפשרות כזאת להגנה על קבוצות סיכון כשאין שליטה על התחלואה נורא נפגעת ואמרת שזו ממש לא העמדה שלך...
אז איך אנחנו חוזרים חלילה לאותה נקודה?
ובנוגע לחיסון עדר קראת את מה שכתבתי בשם פרו שרון עינב? לא צריך הכל, זה באמת ארוך. רק שני הקטעים הראשונים יספיקו.

נערך לאחרונה ב:

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
יש מישהו אחד, שהוא דוקא לא יהודי, לא חרדי, לא חסידי
ולאחר כל הדיונים בפורומים כאן, אני ממש מתבייש ממה שהוא אמר!!!!!!!!!

טראמפ מתייחס לדבריו על המסכות. בנאומו הלילה אומר הנשיא: "הם (התקשורת) תוקפת אותי איך אני יכול להגיד דברים כאלה". אבל, "אם תעטו מסיכות או לא תעטו, שום דבר לא יעזור לכם חוץ מהבוס של העולם, שם למעלה נמצא האלוקים, הוא קובע הכל" • צפו
נו, אם הוא לא יהודי, אז למה אתה מתבייש?
אכן, טרמאפ הוא "אוהב ישראל", ולא "ישראל". ואילו אתה יהודי. בן העם הנבחר. שחלק נבחר במורשתו לעולם כולו, היא קדושת החיים.
למה אתה צריך להתבייש במעשיו של טראמפ?. גם בחייו האישיים המאוד "מוסריים" של טרמאפ, אתה לא צריך להתבייש. (נכון שלא נעים שאדם מוסרי ונעלה כזה מנופף באלוקים למטרת בחירות בשביל כמה קולות של נוצרים, אבל זה מקובל, לצערנו)

נכון שהתנהגות בלתי מוסרית בחיים אישים זה עניין אחד, ולשחק בחיים של הרבה אנשים זה עניין אחר. אבל בסוף זה עניין לבורא עולם, שציווה את נח ובניו "גם את דמכם לנפשותיכם אדרוש".

רק אגב, אולי טרמאפ לקח את הרעיון הנשגב הזה מהחברים שלו בסעודיה ובאמירויות:

וכשיש דבר בעיר חס ושלום, יקיים דברי חכמינו זכרונם לברכה שאמרו (ב''ק ס ב) כנס רגליך, או יברח לו והיתה לו נפשו לשלל, דכתיב (ישעיה כו כ) חבי כמעט רגע עד יעבר זעם.
ואל יאמר אדם כדעת הישמעאלים הטפשים שאומרים (תהלים קכז א) אם ה' לא ישמר עיר שוא שקד שומר, ואין נסתר מחמתו, ואין מידו מציל כתיב (ירמיהו טז יט).
כי אך שקר נחלו!

כי הוא צוה ונשמרתם, וכתיב (ישעיהו כו כ) לך עמי בא בחדריך.
(ספר פלא יועץ, ערך שמירה)

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
ומנגד המון קהילות ששמרו ושומרים ולא היתה הדבקה בכמויות.
אני התפללתי בבית הכנסת כל התקופה שמרו מאוד על מסכות ומרחק וחלונות פתוחים לא היתה הדבקה בכלל. כן בבני ברק.
גם אצלנו לא היתה ב''ה הדבקה במניין.
התפללו לפי הכללים, חלק מהימים בחוץ, גם ריקודים בחוץ עם שמירת מרחק. ועד כמה שידוע לי, אין ב''ה אף נדבק.

נערך לאחרונה ב:

חחח

משתמש סופר מקצוען
כשתייגתי אותך בהודעה שהסבירה איך אין אפשרות כזאת להגנה על קבוצות סיכון כשאין שליטה על התחלואה נורא נפגעת ואמרת שזו ממש לא העמדה שלך...
אז איך אנחנו חוזרים חלילה לאותה נקודה?
ובנוגע לחיסון עדר קראת את מה שכתבתי בשם פרו שרון עינב? לא צריך הכל, זה באמת ארוך. רק שני הקטעים הראשונים יספיקו.
סליחה. אני המומה מהאליפות לעוות דברים.
המחאה שלי הייתה נטו נגד הקישור שעשית כביכול התנגדתי להנחיות כשאני התנגדתי ומתנגדת אך ורק לסגר.
וחבל שהתאמצת לכתוב בקטן זה הקשה עלי לקרוא את הדברים,

עוקר הרים

משתמש מקצוען
@דורש ומבקש שים לב לנתונים, ערב הסגר והתמותה דומה לממוצע הרב שנתי (עמוד 12)
הנתונים שהבאת ממשרד הבריאות מתייחסים עד לשבוע 38 שמסתיים ב-19/9
אני מניח שהם מתבססים על אותו מקור שעליו מתבססים נתוני התמותה שמפרסם הלמ''ס, כי גם נתוני הלמ''ס מסתיימים בדיוק באותו תאריך.
מי שעוקב אחרי נתוני התמותה שמפרסם הלמ''ס יודע שככל שהימים יותר מאוחרים בעדכון כך הנתונים שלהם יותר חלקיים ולא מלאים, ובכל עדכון מלבד הימים החדשים יש עדכון משמעותי על הימים הקודמים.

נערך לאחרונה ב:

אשת_חבר

משתמש מקצוען
המחאה שלי הייתה נטו נגד הקישור שעשית כביכול התנגדתי להנחיות כשאני התנגדתי ומתנגדת אך ורק לסגר.
דווקא ההסבר שם היה כמה אי אפשר לשמור על אוכלוסיות בסיכון כשהתחלואה יוצאת משליטה.
אבל אולי אני מפתחת אלצהיימר מוקדם חס ושלום.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
הנתונים שהבאת ממשרד הבריאות מתייחסים עד לשבוע 38 שמסתיים ב-19/9
אני מניח שהם מתבססים על אותו מקור שעליו מתבססים נתוני התמותה שמפרסם הלמ''ס, כי גם נתוני הלמ''ס מסתיימים בדיוק באותו תאריך.
מי שעוקב אחרי נתוני התמותה שמפרסם הלמ''ס יודע שככל שהימים יותר מאוחרים בעדכון כך הנתונים שלהם יותר חלקיים ולא מלאים, ובכל עדכון מלבד הימים החדשים יש עדכון משמעותי על הימים הקודמים.
העדכון שהבאתי ממשרד הבריאות הוא מהשבוע האחרון 10/10/2020, הנתונים שם הם משבוע 38 שעכשיו הם כבר מעודכנים!!!

עוקר הרים

משתמש מקצוען
העדכון שהבאתי ממשרד הבריאות הוא מהשבוע האחרון 10/10/2020, הנתונים שם הם משבוע 38 שעכשיו הם כבר מעודכנים!!!
אולי לא הבנת אותי
הלמס מפרסם אף הוא אחת לעשרה ימים בערך עדכון על נתוני תמותה יומיים ושבועיים, העדכון הוא עד ל3-4 שבועות ממועד העדכון, בעדכון האחרון שהיה ב-14/10 עדכנו עד ה-18/9 ועדיין העדכונים לא מלאים, אם תעייני בעדכון הבא תראי שנוספה כמות משמעותית לימים שכבר עודכנו בעדכונים הקודמים .

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
אולי לא הבנת אותי
הלמס מפרסם אף הוא אחת לעשר ימים בערך עדכון על נתוני תמותה יומיים ושבועיים, העדכון הוא עד ל3-4 שבועות ממועד העדכון, בעדכון האחרון שהיה ב-14/10 עדכנו עד ה-18/9 ועדיין העדכונים לא מלאים, אם תעייני בעדכון הבא תראי שנוספה כמות משמעותית לימים שכבר עודכנו בימים הקודמים.
מצורף הגרף משבוע שעבר שמסכם עד שבוע 36 (5/9) ומראה את העליה ואת הירידה

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כמה שאני נמצאת פה יותר אני באמת חושבת שחסר פה מישהו שיהיה מסבירן לאומי ויתן את ההסברים ותשובות לשאלות עד כמה שאפשר.
נראה לי שיש פה כמה ניקים שממש מתאימים לתפקיד.
כל עוד יש מי שחושבים שהקורונה חילונית שום דבר לא יעזור.

אשת_חבר

משתמש מקצוען
מצורף הגרף משבוע שעבר שמסכם עד שבוע 36 (5/9) ומראה את העליה ואת הירידה
1602851141597.png

אתמהה

פייגיפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני אישית לא מאמינה בכלל שכרגע זה עומד על 4.5 אחוז חיובי ים מהבדיקות
כמו שלפני לא האמנתי שהיה 15%

רב פעלים

משתמש פעיל
כדי להתעורר צריך קודם להרדם ומודעות עצמית שנרדמת, אם לא אין מצב שנתעורר, לצערי אני מכירה רבים ממכחישי הקורונה הם בטוחים שאנחנו הרדומים/חולמים/הוזים הם הלא מפוכחים תמיד..

אשת_חבר

משתמש מקצוען
תמשיכי שורה אחרי "נכון לשבוע 36- לא נצפה שינוי משמעותי בשיעור הפטירות מכלל הסיבות )תרשים 16 "
תצרפי גם את הגרף הוא מראה את הירידה לכיוון הממוצע
אכן שבוע 36 היה תקופה טובה אחרי תקופה יחסית רגועה של הדבקות אבל קפיצת התחלואה התחילה אז.
ואז אמרו פה בפרוג... הנה אין אף אחד שנפטר השבוע (רק כמה שאנחנו לא מכירים אז מ'כפת לנו)
מאז היו קרוב ל 1300 נפטרים. אאוץ'.
יותר ממלחמת יום כיפור.
חשוב להסתכל על תמונה שלמה וגדולה (עד כמה שאפשר)
אבל לפרוס פרוסה קטנה ולבסס עליה שאף אחד לא נפטר מקורונה זה לא מובן.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה