דרוש מידע מה צריך לדעת כשהולכים לברר על גן פרטי

לשמור ולעשות

משתמש רשום
יש לי בת ראשונה בת שנתיים שהייתה איתי בבית עד עכשיו
אני רוצה לרשום אותה לגן פרטי-
איך אני יכולה להיות רגועה שזו גננת טובה, שהכל מתנהל בצורה אחראית ובטיחותית, שהילדים מקבלים חום ואהבה והמושגים שהם שומעים בגן (בעיקר מחברים) ראויים.
מה חשוב לי לדעת או לשים לב? ואיך אפשר לברר (לשאול אמהות, את הגננת) ???
אשמח לכל שיתוף של בעלת ניסיון...

מליון

משתמש מקצוען
המלצות מאימהות משנים קודמות.
לברר טוב טוב.
אפשר לדבר עם הגננת ולהתרשם אם היא מתאימה לך..

לי אישית לא עזר כלום עד שראיתי אחרי כמה ימים שהבן שלי חוזר לבית שמח, והולך לגן שמח. זה היה לי סימן שטוב לו, ב"ה.

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
לדבר עם אימהות של ילדים בוגרים.
אפשר לבקש להגיע למקום להתרשמות, ולבחון את יכולת התקשורת של הגננת עם הילד.
לברר אם אימהות נכנסות לגן בתחילת ובסוף היום, או משהו נפרדות/מקבלות את הילדים בפתח הגן - דבר שיכול לתת הרגשה שמסתירים משהו...
אכן, כפי שנכתב למעלה, חשוב שהילד מגיע שמח הביתה ואף נכנס לגן ללא התנגדות; עם זאת, צריך לזכור שילדים בגיל הזה לא מבטאים כראוי את מה שהם חווים.

בהמתנה

משתמש פעיל
שאלה שאני שואלת אמהות ששלחו בשנים קודמות:
מה אהבת בגן / אצל הגננת, ומה פחות אהבת.
נותן הרבה מידע.
וחוץ מזה להיפגש עם הגננת, לראות אותה, את הבית ואת המשחקים. האם יש חצר/ מרפסת? חיוני מאוד בגילאים האלו.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
קודם כל הגננת צריכה להיות מישהי
שרוצה ואוהבת להיות גננת ולטפח עדת זאטוטים.
ולא כזו שמחפשת איך להתפרנס, והחליטה לפתוח גן.

והן נדירות,
אבל שווה לחפש אותן.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לדבר עם אמהות שאת סומכת עליהן ולשמוע את דעתן
לבוא לפגוש את הגננת (היה עדיף לבוא ולראות ביום של פעילות אבל עכשיו כבר לא יהיה זמן, אז לפגוש, לבוא עם הילדה לראות איך היא מתייחסת אליך ואל הילדה)
לסמוך על האינטואיציה שלך

D

Deleted 66182

אורח
אם רע לילד בגן,
הוא יודע לבטא את זה גם בגיל 4 חודשים.
נכון אבל לא תמיד קוראים אותו נכון...
טיפ שלי: להגיע להתרשמות עם הילד , עזר לי מאד ללמוד את אופי הגננת והתיחסותה האם זה ביזנס או הרבה מעבר.
להתיעץ עם אמהות כנ"ל
לשמוע מה מעבר הרבה פעמים יש כאלה שמרחיבות או פותחות ישר בנושא הכספי-אישית לא התחברתי.
חשוב לדעת שגם אם ילד חזר ב"ה שמח אחרי התקופה הראשונה להמשיך ולשים לב ולהיות עירנים כל השנה אבל עד הסוף...הרבה מהבעיות ששמעתי היו כשההורים "נרדמו בשמירה" ועשו וי על הגן/הגננת
ודוקא אז הגננת היתה יותר שחוקה/אדישה....
המחויבות שדל ההורים היא לכל אורך הדרך-להכיר טובה ולהעריך את הגננת, לשלוח פתקי נחת (האם הגננת מתיחסת? איך?) לבוא לקחית בבוקר או בצהריים פעם בכמה זמן שמתאפשר, להרגיש מעבר, לשמוע...
חשוב לדעת שייתכן שלא נאהב משהו אצל הגננת אבל לבדוק אם זה קריטי לי:
לדוגמא גננת מדהימה אבל עושה לילד את היצירות..
גננת חמה ואכפתית אבל הילד לפעמים חוזר לא הכי נקי..
מישהי מדהימה אבל מקום קטן וכן הלאה.
עלינו להגדיר לעצמנו מה הכי חשוב על מה נתפשר ומה לא.
הורבה תפילות. בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה