מה עושים עם לקוחה שלא יוצאת מהורידים?...

מצב
הנושא נעול.

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י יונה יונה;941441:
רחלי..... הגזמת קצת.
גם אני צלמת ולא ראיתי צורך להתעצבן.
לא הגזמתי,ותתפלאי לשמוע אני לא היחידה שחושבת ככה.
אבל אם תפסו את המילים שלי בנימה עצבנית אז אני חוזרת בי.
ממש לא התכוונתי שישתמע ככה.

זה נורא מעניין איך כל אחד קורא דברים אחרת...אגב.
יאללה,
יום טוב,
ועדן - פשוט תפסיקי לנסות לנהל תעולם.

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בצילומי יופי לא ממש צריך לרדוף אחרי המצולמים לשחד אותם להיות ליצנית וקוסמת ודודה נחמדה,
לא צריך לעשות הפסקה כל דקה לניגובי נזלת (סליחה...) וגם לא צריך לרטש אותה אח"כ בפוטושופ (שוב סליחה...)
מן הסתם הוא גם לא השתטח על הרצפה תוך כדי הצילומים ובהתראה של שבריר שנייה , כדי לתפוס פוזה.
להמשיך? כי יש המשך.....
נראה לי הבנת את הקטע

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אמנם לא קראתי את כל השירשור אבל אני לא מתאפקת לכתוב את דברי לנוכח הנושא שעלה כאן: התמחור.
כל אנשי המקצוע בלי יוצא מן הכלל מעוניין להתפרנס
רובם הגדול גם למד לשם כך וגם רכש ציוד בדמים מרובים.
מה שמפליא אותי לפעמים זה ענין המחירים בצילומי סטודיו..
אני ממש לא בעד לשלם 10 ש"ח לתמונה או משהו כזה.
אבל מדוע התמחור לא יכול להיות כמו כל בעלי המקצוע?
מדוע סט צילומי חלאקה או ניו בורן או כל סט צילומי סטודיו איכותי צריך להגיע למחירים של 1000 ש"ח ומעלה?
למה לא נותנים אפשרות למזמין לבחור חבילה קטנה והגיונית יותר?
למה אני צריכה לשלם לצלם/ת יום עבודה מלא בתעריף גבוה עבור שעתיים צילום?
במחילה, אם אותו צלם/ת היו קצת יותר הגיוניים בתעריפים הם היו יכולים לעשות 2-3 סטים קצרים ביום ולהגיע להכנסה יפה יותר!

למה ספרית יכולה לעשות תסרוקת יפה ומושקעת לילדה לארוע במחיר שפוי על עבודה של שעה וצלם/ת לא?
למה בחתונות כולם צריכים "לקחת טרעמפ" על הצלם בצילומי סטודיו לכל הילדים כולל לילד החלאקה הקרוב ולתינוק החדש שנולד ולא מרשים לעצמם ללכת בניחותא ולעשות סט צילומים במחיר הגיוני.
אני בהחלט בעד להתפרנס בכבוד ולתמחר נכון, אבל הפקעת מחירים מצעידה את השוק אחורה ולא קדימה.
וסליחה אם פגעתי בכבודו של אי מי...

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י eden7115;941421:
האמת שלא.
השתתפות ביום צילום שהוא יום צילום מרוכז בו מגיעות כ-10 לקוחות יחד ל-3 שעות צילום - כרוכה בתשלום של 50 ש"ח (במסגרת הצילומים בהם השתתפתי).

כל אחת מקבלת כרבע שעה צילום לבד - ורבע שעה הזו יוצאות המון תמונות מצויינות.
כמובן שזה בגלל שלא מדובר בילדים שזקוקים ליותר זמן וסבלנות - וזה מובן, ולכן לילדים לא נותנים רבע שעה צילום אלא שעה ומעלה - וגם המחיר אמור להיות בהתאם.

זה אומר שהוא מקבל 2500 ש"ח מינימום על 3 שעות עבודה ומי שאין גרפיקאית שתערוך לה תתמונות ורוצה להציג תיק עבודות שאחרי הכל ירשים לקוחות תשלם עם 100 ש"ח על ריטוש התמונות שהיא רוצה לפרסם.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא, הוא מקבל מינימום 850 ש"ח ל-3 שעות עבודה - כי המינימום שחייבים לקחת זה תמונה אחת מודפסת.
מי שרוצה תמונה מעובדת לוקחת בדר"כ רק אותה בלי הדיסק.
אולי 2-3 מצולמות מכל סט לוקחות דיסק עם כל התמונות.
הרוב מסתפקות בתמונה או שתיים, לפעמים 3.

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י כוכב103;941447:
אמנם לא קראתי את כל השירשור אבל אני לא מתאפקת לכתוב את דברי לנוכח הנושא שעלה כאן: התמחור.
כל אנשי המקצוע בלי יוצא מן הכלל מעוניין להתפרנס
רובם הגדול גם למד לשם כך וגם רכש ציוד בדמים מרובים.
מה שמפליא אותי לפעמים זה ענין המחירים בצילומי סטודיו..
אני ממש לא בעד לשלם 10 ש"ח לתמונה או משהו כזה.
אבל מדוע התמחור לא יכול להיות כמו כל בעלי המקצוע?
מדוע סט צילומי חלאקה או ניו בורן או כל סט צילומי סטודיו איכותי צריך להגיע למחירים של 1000 ש"ח ומעלה?
למה לא נותנים אפשרות למזמין לבחור חבילה קטנה והגיונית יותר?
למה אני צריכה לשלם לצלם/ת יום עבודה מלא בתעריף גבוה עבור שעתיים צילום?
במחילה, אם אותו צלם/ת היו קצת יותר הגיוניים בתעריפים הם היו יכולים לעשות 2-3 סטים קצרים ביום ולהגיע להכנסה יפה יותר!

למה ספרית יכולה לעשות תסרוקת יפה ומושקעת לילדה לארוע במחיר שפוי על עבודה של שעה וצלם/ת לא?
למה בחתונות כולם צריכים "לקחת טרעמפ" על הצלם בצילומי סטודיו לכל הילדים כולל לילד החלאקה הקרוב ולתינוק החדש שנולד ולא מרשים לעצמם ללכת בניחותא ולעשות סט צילומים במחיר הגיוני.
אני בהחלט בעד להתפרנס בכבוד ולתמחר נכון, אבל הפקעת מחירים מצעידה את השוק אחורה ולא קדימה.
וסליחה אם פגעתי בכבודו של אי מי...
תשובה בשורה "בגלל שאני לא מוכנה להקריב את החיים שלי, ושל המשפחה שלי בישביל לפרנס את המשפחה שלי"

מעבר לזה בעבר עשיתי מש שהצעת כאן ופשוט לא היה לי שעה ביום לשבת ולהנות מהילדות שלי ולא זמן לבעל ולחברות...
אני לקחתי החלטה אמיצה ומאוד גאה בזה שהעלתי מחירים ואני מקבלת פחות לקוחות וכיום יש לי 100% זמן ללקוחות, 100% זמן למשפחה ו100% זמן לחברות וכמובן זמן לעצמי.
תמיד תמצאי תצלמת הזולה יותר שתוותר על משהוא בישביל המחיר הנמוך. או שזה יהיה על הזמן שלה, או להקדיש לך את כל כולה לפני ואחרי הצילומים, או שהיא לא משקיעה אותו כמות בקנית ציוד ואביזרים... או שהיא יודעת שהיא לא מרוויחה כמה שמגיעה לה אבל היא צריכה לבנות לעצמה תיק לקוחות ושם לפני שתוכל לגבות מחירים שיאפשרו לה להשקיעה במשפחה, עבודה, וציוד. (הרבה נושרים בדרך בגלל שהם לא מגיעות לזה)

אז מה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י photosbyrik;941460:
אני לקחתי החלטה אמיצה ומאוד גאה בזה שהעלתי מחירים ואני מקבלת פחות לקוחות וכיום יש לי 100% זמן ללקוחות, 100% זמן למשפחה ו100% זמן לחברות וכמובן זמן לעצמי.
אבל ריקי, את יכולה לדרוש מחירים כמו שאת דורשת, כי את שווה כל שקל. אבל רוב הציבור לא ברמתך (בלי לזלזל בכולן חלילה. יש הרבה מעולות אבל בשומופן לא ברמתך) כך שלא לכולם פתרון הקסמים הזה אפשרי.
אצלך הציבור משלם כי יש עבור מה!!!!! ומכלל הן אתה שומע לאו.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
היא התכוונה להשקיע את אותו זמן בלקוחות - רק במקום לתת ללקוחה אחת 3 שעות לתת שעה אחת או שעה וחצי ולקבל 2-3 לקוחות ביום במקום אחת (סתם לדוגמא) - במחיר שבשורה התחתונה ללקוחה הוא נגיש יותר ולצלמת הוא אותו הדבר.

(ושוב, כל אחת רשאית לתמחר ולעבוד איך שבא לה, ויש הרבה בדברי "אז מה" שכתבה מעלי).

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י אז מה;941463:
אבל ריקי, את יכולה לדרוש מחירים כמו שאת דורשת, כי את שווה כל שקל. אבל רוב הציבור לא ברמתך (בלי לזלזל בכולן חלילה. יש הרבה מעולות אבל בשומופן לא ברמתך) כך שלא לכולם פתרון הקסמים הזה אפשרי.
אצלך הציבור משלם כי יש עבור מה!!!!! ומכלל הן אתה שומע לאו.

ועם היא תדרוש מחיר שהוא גבוה מדי והיא לא שווה את זה אז הלקוחות לא ישלמו ולא יהיה לה ברירה או לוותר על "להשקיעה כספים בשידרוג הסטודיו" או לוותר "על זמן משפחה" או לוותר על העבודה הזאת ולהבין שההעסק הזה לא בישבילה.

נכתב ע"י eden7115;941464:
היא התכוונה להשקיע את אותו זמן בלקוחות - רק במקום לתת ללקוחה אחת 3 שעות לתת שעה אחת או שעה וחצי ולקבל 2-3 לקוחות ביום במקום אחת (סתם לדוגמא) - במחיר שבשורה התחתונה ללקוחה הוא נגיש יותר ולצלמת הוא אותו הדבר.

(ושוב, כל אחת רשאית לתמחר ולעבוד איך שבא לה, ויש הרבה בדברי "אז מה" שכתבה מעלי).

זה לא כך.
בעבר היה לי חבילת מיני של שעה ו20 תמונות אבל לצערי לא עמדתי בזה אני לא מסוגלת להוציא מכאן לקוחות אחרי שעה וכן ההעירכה קצת יותר קצרה בגלל שזה פחות תמונות אבל עדין נישאר אותו היתעסקות עם הלקוח שאני מרגישה שהטלפונים והאימליפם גוזלים לי זמן ואני צריכה לדאוג להרבה אנשים ושכולם ירגישו שאני זמינה.
זה לא מודל עיסקי שאני רוצה אבל יש כאילו שעובדות בשיטה הזאת של 3 לקוחות ביום ולא עורכות ופשוט בסוף הצילום נותנות דיסק עם כל התמונות איך שהם. אני לא מסוגלת

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
ריקי, הרמה שלך מאפשרת לך להיות מובילה בתחום הזה בציסור החרדי (אולי גם הכללי)
אבל את בחרת בדרך הזו אחרי הרבה שנות עמל. ואת יודעת שהיית גם יכולה להרויח פי כמה אם היית מוזילה טיפה מחירים ורוצה לקבל יותר לקוחות.
מה שמקומם אותי זה צלמות שקובלות על חברותיהן ששוברות את השוק.
ואני שואלת שוב: האם להרויח 300 ש"ח על שעתיים עבודה זה שבירת שוק???
למה?
אתן מוכנות, צלמות יקרות, לשלם עבור שעת עריכה גרפית לאלבומים 150 ש"ח?

שרה טירהויז

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י eden7115;941464:

צורת עבודה הנ"ל לא הגיונית עם ילדים

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י photosbyrik;941466:
זה לא כך.
בעבר היה לי חבילת מיני של שעה ו20 תמונות אבל לצערי לא עמדתי בזה אני לא מסוגלת להוציא מכאן לקוחות אחרי שעה וכן ההעירכה קצת יותר קצרה בגלל שזה פחות תמונות אבל עדין נישאר אותו היתעסקות עם הלקוח שאני מרגישה שהטלפונים והאימליפם גוזלים לי זמן ואני צריכה לדאוג להרבה אנשים ושכולם ירגישו שאני זמינה.
זה לא מודל עיסקי שאני רוצה אבל יש כאילו שעובדות בשיטה הזאת של 3 לקוחות ביום ולא עורכות ופשוט בסוף הצילום נותנות דיסק עם כל התמונות איך שהם. אני לא מסוגלת

מקובל.
גם בגרפיקה יש את מי שבוחרות להתעסק עם גני ילדים למשל שזה "כסף קטן" ועוד "כסף קטן" ויש כאלו שעובדות רק עם עסקים ועם "כסף גדול" וכדו'.
הדיון היה על כך שכל הצלמות, ללא יוצאת מן הכלל, הבינו שיש רק דרך אחת והיא לנהוג כמוך, לא בגלל התובנות שהן הסיקו כפי שאת הסקת ולא בגלל שהן לא מסוגלות לתת את כל הדיסק בלי עריכה - פשוט הן הסתכלו על הצלמות הגדולות והבינו שכך "מקובל בתחום".

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י טירה;941470:
צורת עבודה הנ"ל לא הגיונית עם ילדים
דווקא מנקודת מבטי לילד אין סבלנות לעשות פוזות ולהחליף בגדים במשך למעלה משעה - שעה וחצי.

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י כוכב103;941467:
ריקי, הרמה שלך מאפשרת לך להיות מובילה בתחום הזה בציסור החרדי (אולי גם הכללי)
אבל את בחרת בדרך הזו אחרי הרבה שנות עמל. ואת יודעת שהיית גם יכולה להרויח פי כמה אם היית מוזילה טיפה מחירים ורוצה לקבל יותר לקוחות.
מה שמקומם אותי זה צלמות שקובלות על חברותיהן ששוברות את השוק.
ואני שואלת שוב: האם להרויח 300 ש"ח על שעתיים עבודה זה שבירת שוק???
למה?
אתן מוכנות, צלמות יקרות, לשלם עבור שעת עריכה גרפית לאלבומים 150 ש"ח?
תאמת אני לא חושבת שהייתי מרוויחה יותר אלה פשוט עובדת יותר ומרוויחה אותו דבר. מורידה תמחיר בחצי ומקבלת חצי לקוחות זה אותו סכום כסף רק יותר עבודה.
וכן עבדתי שנים בלמתג את עצמי ובודדות הצלמות שבאמת עובדות שעתיים על לקוחה. וכמו שכבר אמרתי עם היא באמת עובדת שעתיים (שעה צילומים) רבע שעה לסדר את הסטודיו לפני ורבע שעה אחרי ועוד רבע שעה להוריד למחשב ולצרוב ועוד רבע שעה בטלפון לפני ואחרי והיא קנתה מצלמה הכי זולה ומצלמת עם אביזרים שמצאה ברחוב זה הגיוני והיא מרוויחה טוב.
אבל רובינו עובדות הרבה יותר מזה ומשקיעות הרבה יותר כסף בעסק.
והמציאות היא שיש לי ולעוד צלמות במחירים גבוהים ובנוינים עבוזה זה אומר שיש כאילו שמעריכים ורואים את ההבדל ביני לזאת לקוחת 300 לשעתיים עבודה ומוכנות לשלם.

אני לחתונה של אחותי ואחי בחרתי לקנות שימלא באינטרנט ב100 ש"ח בגלל שלא היה מספיק חשוב לי שיהיה להם משהוא יחודי אבל אני בחיים לא יומר לחברה תופרת שלוקחת 800-1200 ש"ח לשימלא שהיא מגזימה. עם זה מה שהיא דורשת ומשלמים לה כל הכבוד לה!
אני בעבר ביררתי אצל גרפיקאית מעולה שתעצב לי אלבומים והיא העריכה עיצוב אלבום ב6-7 שעות עבודה ורצתה 1000 ש"ח כן זה בסביבות 150 ש"ח לשעה. אני אישית החלטתי שהעסק שלי לא יכול להוציא מחיר כזה ואני מעצבת לבד וב"ה הולך טוב.
אבל בתור אמא עם היה לי תמונות מקצועיות ששילמתי עליהם 1000-1500 ש"ח והם היו מדהימות והייתי רוצה עיצוב של אלבום הייתי כן מוציאה סכום כזה על עיצוב האלבום.

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י eden7115;941473:
מקובל.
גם בגרפיקה יש את מי שבוחרות להתעסק עם גני ילדים למשל שזה "כסף קטן" ועוד "כסף קטן" ויש כאלו שעובדות רק עם עסקים ועם "כסף גדול" וכדו'.
הדיון היה על כך שכל הצלמות, ללא יוצאת מן הכלל, הבינו שיש רק דרך אחת והיא לנהוג כמוך, לא בגלל התובנות שהן הסיקו כפי שאת הסקת ולא בגלל שהן לא מסוגלות לתת את כל הדיסק בלי עריכה - פשוט הן הסתכלו על הצלמות הגדולות והבינו שכך "מקובל בתחום".
אני יכולה לתת לך גם רשימה של לפחות 4 צלמות שעובדות בשיטה שאת מחפשת (רובם בביתר פשוט על הצלמות האילו שומעים רק בעלון השכונתי) אבל לא חושבת שזה המקום לעשות את זה.
בכל עיר חרדית יש כמה שעובדות בשיטה הזאת.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני דיברתי על כך שכאן בפורום כל צלמת , לא משנה אם חובבת, מתחילה או קצת יותר מזה (ואינני מכוונת לאף אחת ספציפית) - מבינה שזו השיטה ואין בילתה וש"כך מקובל" - למרות שאפילו את אומרת שזה לא כך אצל כולן ויש כאלו שנוהגות אחרת אך הן כנראה פוחדות להגיד את זה, כי לפעמים נותנים פה הרגשה ש"מי שלא עושה מה שמקובל אצל הצלמות הגדולות היא צלמת בשקל"...

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י eden7115;941496:
אני דיברתי על כך שכאן בפורום כל צלמת , לא משנה אם חובבת, מתחילה או קצת יותר מזה (ואינני מכוונת לאף אחת ספציפית) - מבינה שזו השיטה ואין בילתה וש"כך מקובל" - למרות שאפילו את אומרת שזה לא כך אצל כולן ויש כאלו שנוהגות אחרת אך הן כנראה פוחדות להגיד את זה, כי לפעמים נותנים פה הרגשה ש"מי שלא עושה מה שמקובל אצל הצלמות הגדולות היא צלמת בשקל"...
אני חושבת שהדרך שמקובלת כאן עדיפה אבל יש כאילו שעובדות בצורה השונה עד שיום אחד הם פותחות עניים ורואות שזה לא באמת עובד.
אני אישית מאחלת לכולם לעבוד בצורה שתביא להם הכי הרבה פרנסה ובעיקר לעבוד מאהבהץ

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
EDEN
קראתי בעיון (בלי אש בעינים..)
ועדיין לא הבנתי מה המטרה שלשמה כתבת מה שכתבת.
שיצא לך לעבוד עם צלם מקצועי באופן צמוד שרוב הצלמות לא זכו לזה?
שיש כאלה שמוכנים לעבוד גם תמורת 800 שקל ל3 שעות, כאילו אנחנו לא מודעות לזה?
שיש צלמים שמוציאים תמונות יפות ללא עריכה? (רובנו מוציאות איכות כזו כשיש תנאים חופפים למה שתארת)
שיש אנשים נצלנים שמנצלים צלם סטודיו בכל חתונה בשביל הילדים שלהם ?
שהיית רוצה לקבל איכות סופר במחיר נמוך? (כולנו רוצות)
דבר אחד הבנתי: שלא באמת השקעת שנים של לימוד צילום(לדג' בלבד אני לא גומרת ללמוד בתחום כבר 6 שנים-בתשלום)
שלא השקעת עשרות אלפי שקלים בקנית ציוד/כולל/מקיף לסטודיו.
ושלא באמת יצא לך אישית לצלם/לראות מקרוב עבודה ממוצעת של צלמת חרדית מתחילתה שזה אומר הטלפון הראשון מהלקוח, ועד סופה שזה אומר האלבום ביד של הלקוח והוא אומר תודה בחיוך.
אף אחת לא מפחדת לספר את דרך עבודתה, רק שלא יחשבו שהיא צלמת בשקל.
אני מכירה יותר מצלמת אחת שזו שיטת העבודה שלה וזה נח לה. השאלה כמה זמן היא תחזיק מעמד.
אני אישית התלבטתי רבות לגבי פרסום-לשלם לגרפיאית 800 ש"ח עבור מודעה שעוד חודשיים לא תיהיה רלוונטית בשבילי. כשארצה פרסום אמיתי אגש למשרד פרסום והשקיע אלפי שקלים אבל אדע שזה שווה את זה.
אה, ועוד משהו קטן תמונות הן מזכרת נצח, אין לו תמחור דומה בשום מקצוע.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי תמונות הסטודיו זה לא אני כתבתי את זה, בלבלת אותי עם מישהי אחרת...
אבל עזבי, אין לי כח להסביר את עצמ שוב ושוב...

(דרך אגב, אני גם לא בעד אלה שקוראות לעצמן גרפיקאיות ולוקחות מחיר של מקצוען לפי מחירון פרוג, אבל זה כבר נושא אחר...)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...