התייעצות מה עושים עם השיניים

חושב מחדש

משתמש מקצוען
המשפחה של אשתי מצחצחת שינים כל יום [לפחות פעמיים],
וכל היום נמצאות אצל רופא שינים, שלא לדבר אחרי לידה שאז זה ממש 'פה מפיק מרגליות' :)

אצלנו במשפחה, לא מכירים את המילה הזו, והביקור היחיד שלי אצל רופא שינים ב20 שנה האחרונות היה לשיננית וזהו :) בלי עין הרע....

מה שכן, יש משחות שינים טובות, שמכסות את השינים בכיסוי לקראת הלילה, ושומרות על השן,
ואחרי שימוש במשחה - רואים תוצאות ברוך ה'.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הבן שלי בן 5 וחצי מטופל אצל רופא שיניים כבר מגיל קטן והשיניים שלו כל הזמן עם חורים פשוט ספור שללללללא נגמר.
כל שן שכבר עשו לו סתימה לא עובר חודשיים ויש עוד סתימה.
השן מקדימה כבר נעקרה בגלל שלא היה ניתן כבר לעשות סתימה או לטפל בה, אני חוששת לשיניים הבאות.
יש לכם פתרון או עיצה?

יש לציין הילד שותה רק מים במשך כל השבוע בשבת מעט שתיה מתוקה
הוא מקפיד לצחצח שיניים בכל ערב
ממתקים אצלנו רק בשבת למעט מעט חטיפים פה ושם - אבל ממש במעט

תודה
יעל
א. יש מרכיב גנטי ,כפי שאמרו.
ב. תבדקי אם הוא חורק שיניים בלילה. משפיע מאד על השחיקה.

אמאל'ה קטנה :)

משתמש מקצוען
המשפחה של אשתי מצחצחת שינים כל יום [לפחות פעמיים],
וכל היום נמצאות אצל רופא שינים, שלא לדבר אחרי לידה שאז זה ממש 'פה מפיק מרגליות' :)

אצלנו במשפחה, לא מכירים את המילה הזו, והביקור היחיד שלי אצל רופא שינים ב20 שנה האחרונות היה לשיננית וזהו :) בלי עין הרע....
גם אצלנו כך, המשפחה של בעלי לא מכיר מושג של רופא שיניים ואצלי במשפחה מבקרים שם בתדירות גבוהה מאוד...
לדעתי נטו עניין של גנטיקה

נערך לאחרונה ב:

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כל עוד חברות משחות השיניים ורופאי השיניים עושים עלינו קופה ענקית!!!
לא יהיה מחקר אמיתי האם צחצוח מסייע או לא.
בינתיים אנחנו ממשיכים לפרנס אותם בכבוד!!!

אין ספק שמבחינה אסתטית חובה לצחצח שיניים,
גם במראה וגם בריח..
אבל לומר שזה שומר על בריאות השיניים...
על זה צריך לשים סימן שאלה (?)

?!?!

משתמש פעיל
אשמח לקבל את השם של משחת השיניים המומלצת...

מצוי

משתמש מקצוען
את השאלה הפותחת חשבתי אני לפתוח
חורים שנהיים בקצב מטורף - כשמצחצחים באופן קפדני עם חוט דנטלי ומברשת שינים חשמלית מדי יום .
לטענת הרופא שינים זה חוסר בצחצוח ואכילת ממתקים - אבל גם זה לא נכון
כי המעטנו מאד באכילת ממתקים
משהו שחודש לי - במבה צ'יטוס וכד' גם הם דביקים לשיניים
ושוקולד יש בו שומן שמחליק מעל השן אם מצחצחים מיד אחר כך שינים - וזה טוב מבמבה ודומיה..

נראה יש מרכיב גנטי , מחסור בסידן
מעלה עוד דבר שצריך לחקור - אולי הקרינה בצילומי השיניים מייצרת חורים
או החומר לסתימת השיניים הוא חומר לא בריא בפה
בנוסף לנ"ל

כדאי לבדוק , אלו שלא מגיעים לרופא שינים , הפה שלהם יותר תקין , כי אין את המעוררים של הקרינה מהצילום , החומר של ההדרמה וחומר הסתימה ..

מאנטרטיקה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יש לכם פתרון או עיצה?
יעל
יש תערובת של אגוזים ששומרים על השיניים ומאוד מחזקים אותן,
קונים אותה בחנות טבע בי-ם, אם את רוצה אני אברר לך פרטים מדויקים.

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני זוכרת שקראתי פעם המלצה על נטילת כדורי סידן במצב כזה,
ומאז - שקט.
לא זוכרת איפה קראתי.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בודאי שיש קשר. אמנם יש גם הרבה דברים שונים אך עדיין יש בזה חלבונים ועוד רכיבים דומים
לא, זה לא דומה בכלל.
חלב פרה מתאים לעגל--- ורק לו!!!
יש פה פיצוץ של חלבונים שלא מתאים לבני אדם.
ספיגת הסידן במוצרי חלב היא אפסית ולא שווה את החסרונות שלו.
אגב, אני בהחלט צורכת מוצרי חלב פב ושם אבל לא כמוצר בריאות.
כמו שאני צורכת גם עוגות ושוקולד.
סידן צריך לצרוך ממקורות אחרים.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
עצה ששמעתי מרופא שיניים כירורג:
כל ערב להשכיב את הילד על הגב ושההורה יצחצח לו שיניים היטב.
פשוט מאד כשמשכיבים אותו והוא פותח את הפה אפשר בקלות לראות את כל הפה ולהגיע לכל מקום.
אצלנו במשפחה היה ילד שצחצח כל יום, ובגיל 3 היו לו קרוב ל20 חורים בשיניים (סתמו לו את כולם בטיפול אחד בהרדמה מלאה). מאז שאביו התחיל לצחצח לו מידי ערב בשיטה הזו וביסודיות - הוא לא ביקר אפילו פעם אחת אצל רופא שיניים.
ההבדל בין לצחצח שיניים לבין לצחצח שיניים נכון, גדול הרבה יותר מההבדל בין לצחצח שיניים לבין לא לצחצח שיניים.

חיולה

משתמש מקצוען
קראתי את האשכול ואני חייבת להוסיף משהו:
אם רוצים לאמץ אורח חיים שבאמת מועיל לשמירה על השיניים חייב לכלול:א. צחצוח שיניים אחרי ארוחת בוקר, אחרי ארוחת צהריים אין צורך לצחצח אבל עדיף לשטוף את הפה עם מים, ולאחר ארוחת ערב לפני שהולכים לישון.
ב. לפני הצחצוח מעבר עם חוט דנטלי או קיסם מתאים בין השיניים, לא לפספס אף שן(הרבה פעמים נשאר אוכל במרווחים שבין השן לחניכיים ולא יורד ע"י צחצוח במברשת)
ג. מעקב של פעם בחצי שנה אצל רופא שיניים
ד. הדרכה של רופא שיניים\שיננית לצחצוח נכון של השיניים
אני מכירה מישהי שהייתה מצחצחת בוקר וערב וזה לא מנע ממנה חורים ובעיות בשיניים. רק צחצוח נכון מנקה ומוציא את החיידקים.
ה. ביקור אצל שיננית פעם בחצי שנה(כן, גם ילדים לפעמים צריכים, יש כאלה שיש להם רוק יותר בסיסי וע"כ גורם להצטברות של אבנית מוגברת בין השיניים לחניכיים מה שמקשה על הצחצוח ומהווה מקום נוח להצטברות חיידקים) או יותר לפי הצורך.
ו. הימנעות מאכילת מאכלים מתוקים הנדבקים לשיניים וקשה להוריד אותם בצחצוח כמו: סוכריות טופי, ובכלל כל סוגי הסוכריות למיניהם, שערות סבתא, קרמל, מרשמלו וכו'
ולסיום, לבת שלי נערה בגילאי העשרה גילו מחלת חניכיים אגרסיבית, מחלות חניכיים הם בד"כ במבוגרים מעל 40\50 אבל כנראה שגם כאן הגנטיקה תופסת משקל כבד יש לה 4 שיניים שכנראה יעקרו. וסדרה ארוכה של טיפולים וניתוחים (למרות שלא היה לה אף פעם חורים בשיניים. כנראה שרוק חומצי גורם לבעיות בשיניים ורוק בסיסי יותר לבעיות חניכיים)
אז כנראה שחורים בשיניים במיוחד בגיל שאח"כ צומחות שיני בשר זה הרע במיעוטו...
כי סה"כ חורים לא גורמים לאובדן שן ברוב המיקרים.
מה שאין כן במחלות חניכיים.

נערך לאחרונה ב:

חיולה

משתמש מקצוען
כדאי לבדוק , אלו שלא מגיעים לרופא שינים , הפה שלהם יותר תקין , כי אין את המעוררים של הקרינה מהצילום , החומר של ההדרמה וחומר הסתימה ..
אלה שלא מגיעים לרופא שיניים זה לא אומר שהפה שלהם יותר תקין
פשוט אין מודעות לבעיות כי לא נמצאים בביקורת אצל רופא שיניים וממילא לא מודעים לחורים ולשאר בעיות(יש מצבים של חורים או בעיות יותר גרועות המחייבות לעיתים עקירה של שן, וזאת ללא כל כאב או סימן אחר מורגש, ובלי ביקורת אצל רופא שיניים א"א לעלות עליהם ולטפל)

אורית אזבן

משתמש חדש
הבן שלי בן 5 וחצי מטופל אצל רופא שיניים כבר מגיל קטן והשיניים שלו כל הזמן עם חורים פשוט ספור שללללללא נגמר.
כל שן שכבר עשו לו סתימה לא עובר חודשיים ויש עוד סתימה.
השן מקדימה כבר נעקרה בגלל שלא היה ניתן כבר לעשות סתימה או לטפל בה, אני חוששת לשיניים הבאות.
יש לכם פתרון או עיצה?

יש לציין הילד שותה רק מים במשך כל השבוע בשבת מעט שתיה מתוקה
הוא מקפיד לצחצח שיניים בכל ערב
ממתקים אצלנו רק בשבת למעט מעט חטיפים פה ושם - אבל ממש במעט

תודה
יעל
שלום. תנסי אפשרות של איטום חריצים כמדומני שזה כלול במסגרת טיפולי שיניים חינם. אני עושה לילדים לי וב"ה אין חורים. אני לא יודעת אם זה עובד על שיניים שכבר עברו סתימה אבל תבדקי עם הרופא . בהצלחה

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
לגבי הנושא הזה אין לי תשובות, הלוואי והיה לי.
רק מכירה משפחות עם ילדים שגדלים באותו בית
אחד לוקח גנטיקה מהאמא והשני מהאבא
ולמרות שהם מחונכים לאותה רמת נקיות בשיניים, אצל כל אחד התגובה שונה.
צודק מאוד!
זה גם מה שהנסיון שלי אומר, וכבר כתבתי על זה כאן בעבר, אני רואה במוחש אצלי בבית שחלק לקחו את הגנטיקה של בעלי (שרוב הפה שלו כבר שתלים!! בגיל ממש צעיר!) והוא הרבה יותר שומר על הגיינת השיניים ממני ולוקח כ"מ ויטמינים שאומרים שהם מחזקים את השיניים, הילדים שדומים לו, מצחצחים שיניים הרבה יותר מהאחרים ושומרים לא לשתות מתוק ולא לאכול סוכריות וכד', הבת שלי בת 4, ביקרה אצל הרופא, לאחר שראיתי שהשיניים שלה ממש מתפוררות, לעומת הבן שלי בן 16 שלא נוגע במברשת שיניים!!! ואוהב מאוד ממתקים, הלך לשיננית והיא גם אמרה עליו שניכר שהוא מתחזק יפה את השיניים, בלי שום חור!!
כואב מאוד, אבל אין הרבה מה לעשות, רק להכין חשבון בנק נפוח, ולהשלים עם המציאות:mad::eek::(

ריקי נמל

משתמש צעיר
אם אני לא טועה, קראתי בספר של רופא שהיה באושוויץ, שבאושוויץ לא סבלו ממחלות שיניים יותר מאשר בתקופה רגילה, למרות ההזנחה ולמרות שלא היו מצחצים שיניים שם....
(ויקטור פראנקל)

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לגבי הנושא הזה אין לי תשובות, הלוואי והיה לי.
רק מכירה משפחות עם ילדים שגדלים באותו בית
אחד לוקח גנטיקה מהאמא והשני מהאבא
ולמרות שהם מחונכים לאותה רמת נקיות בשיניים, אצל כל אחד התגובה שונה.
ואצלי, דוקא הבן שהכי מקפיד על צחצוח שיניים פעמיים ביום , אוכל הכי הרבה מוצרי חלב ולא נוגע במתוק כמעט
השיניים שלו יותר גרועות מהתאור של פותחת האשכול
בן 5, 16 סתימות, 3 טיפולי שורש, 2 כתרים, 2 עקירות, ועוד לא סיימנו
וזו לא גנטיקה! כי ב"ה השיניים של שני ההורים שלו- בלי עין הרע מעולות!!!

אין לי הסבר לתופעה

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ואצלי, דוקא הבן שהכי מקפיד על צחצוח שיניים פעמיים ביום , אוכל הכי הרבה מוצרי חלב ולא נוגע במתוק כמעט
השיניים שלו יותר גרועות מהתאור של פותחת האשכול
בן 5, 16 סתימות, 3 טיפולי שורש, 2 כתרים, 2 עקירות, ועוד לא סיימנו
וזו לא גנטיקה! כי ב"ה השיניים של שני ההורים שלו- בלי עין הרע מעולות!!!

אין לי הסבר לתופעה
אני ממליצה לך לעשות עליו מחקר קטן
ולהוריד לאט לאט את כמות הצחצוחים (לא חינוכי, נכון... אבל לשם המחקר..)
במיוחד שאצלך אין גנטיקה כפי שאת אומרת.
עוד נקודה שתשימי לב
בתור תינוק הוא היה נרדם קבוע עם מטרנה/ סימילאק/ דייסה/ שוקו וכו׳?
כי ההשפעה ההרסנית היא לטווח הארוך..

החיים קלים

משתמש מקצוען
בלת''ק.
שמעתי על מספר מקרים כאלו שהתגלה אח''כ צליאק.
וגם בלי קשר- לא להתייחס לתגובות שמתייחסות אליכם כמזניחים.
אין קשר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה