התייעצות מה עושים עם בחורים שחזרו מהישיבות??

פפרר

משתמש מקצוען
שולחים אותם ישר לבידוד רציני...
המצב בישיבות הוא פשוט קטסטרופה, הישיבות הפכו לבתי חרושת לקורונה ועכשיו בחכמה אינסופית הם חוזרים לבתים עם כל הטוב הזה
ומה נראה לכם שבצבא אין קורונה ???
פשוט משתיקים את זה היות ומדובר בצעירים בריאים ובכושר

קו מחשבה

משתמש פעיל
מישהו מוכן להגיד לי מאיפוא לוקחים פה כולם את הנתונים המבהילים האלו? איך יכול להיות שיש כאן כאלו שטוענים שהם מכירים הרבה בחורים שקשה להם להתרכז אחרי הקורונה, ומצד שני היתה הדבקה מכוונת? ובכלל מישהו מבין את המשמעות הרוחנית של בחורים שאיבדו את הריכוז בלימוד? ולכן אני שואל שוב למי יש מידע אמיתי ומדויק, על מה קורה עם בחורים צעירים שעברו את הקורונה.
הנתונים שלי הם מהיכרות אישית.
זה מבהיל, נכון... והמשמעות הרוחנית גם היא קשה, והאפשרות שכנגד שהישיבות סגורות גם היא קשה.
[יש הבדל מי הנפגעים. כשפותחים את הישיבות ובחורים נדבקים בקורונה וכתוצאה מכך מאבדים ריכוז, נפגעים הבחורים הטובים והרציניים. כשסוגרים את הישיבות, הטובים לומדים בבית אבל הבינוניים ומטה...]
הטוב ביותר הוא שהישיבות פתוחות וכללי הזהירות נשמרים. ישיבות בודדות הצליחו בכך.

אבל בלי להיכנס כעת לדיונים ששייכים באמת רק לגדולי ישראל שיש בפניהם את התמונה הרחבה. יש את החלק שלנו כהורים, אחים ואחיות, דודים, חברים וכו', לחזק לעודד ולתת כח. ובעיקר להרגיע את הבחור שלא יחשוב שהוא איבד טעם בלימוד ויעשה צעדים קשים. [אני מדבר ממעשה שהיה].

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
וגם שם התפרסם שסובלים מבעיות לא פשוטות של פוסט קורונה.
איפוא התפרסם? אתה מדבר על מקרים חריגים של אחד למאה או אחוזים גדולים יותר?
אם אתה יודע דברים בענין תפרסם! יש כאן הורים לבחורים ששוקלים אולי להדבק בכוונה, וכדאי שיזהירו אותם מהשטות הזו.

מטריה

משתמש מקצוען
היי נראה לי שלא הבינו את מטרת ושאלת פותחת האשכול

השאלה הייתה איך אנחנו מקבלים באהבה את הבחורים שלמדו? איך וכיצד ניתן להם כח ופינוק? איך נראה להם שאנחנו אוהבים אותם? איך נשקיע בהם? נשמח אותם? נפנק אותם?
ואיך נעסיק אותם?
כשהכל סגור בחוץ, ואין לאן ללכת מצד אחד, והם זקוקים לשחרור ואוורור מצד שני.

השאלה לא הייתה איך אנחנו נזהרים מהמצורעים הללו שלא ידביקו אותנו!

אווףףףףףףףף!!!

אם זאת השאלה, אני באמת לא מבינה מה בין השנה הזו לכל שנה?
האם הפינוק וההערכה באים לידי ביטוי כל שנה רק ביציאות? (ואנכי חשבתי שהמתכון לחום המדובר מקורו בבית פנימה דווקא..)
אם השאלה איך מעסיקים אותם? זה באמת קשה מאוד ומאתגר!
צריך להשקיע הרבה מחשבה מה מתאים לאופי הבחור, ולנסות לאפשר את זה.
אצלנו למשל, אפילו הכנסתי בחור לרזי המטבח (למרות שממש לא לכתחילה עבורי!) והוא קיבל הרבה סיפוק ותעסוקה מהיותו "שף".
לבחור אחר (ישיבה קטנה), קנינו חיית מחמד, וכו'.
לא אשקר ואומר שזה קל...
וגם לא שתמיד הבחור יצא שמח וטוב לב...
אני חושבת שהכי חשוב לעבוד ולדבר - גם עם עצמנו, וגם עם ילדינו, שלא נגיע למושלם השנה, ושצריך להרפות ולקבל מה שבא עלינו, לטוב ולמוטב.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
דווקא לימוד אנגלית הוא בעייתי.
יכול להוציא מלימוד בחור טוב.
עדיף לבשל כדור-רגל וכדומה.
אנגלית זה מה שיעזור לו בהמשך החיים ולא כדורגל, ולא אנגלית היא מה שמוציא מלימוד (עכ"פ לא יותר מבישול וכדורגל).

לרעהו

משתמש מקצוען
עכשיו אני רואה שביקשתי משהו וכולם הסיטו את הדיון למשהו אחר, יש לכם רעיונות לפעילות תכתבו, אין לכם...תורידו את היד מהמקלדת...

נקודת זינוק

משתמש פעיל
מגיע להם!
בטח!!
רעיונות שאנחנו יישמנו בבין הזמנים והלך נפלא ב"ה:
פינינו את הסלון והפכנו אותו למועדון :
שולחן סנוקר - (מצאנו ביד 2)
שולחן כדורגל -(כנ"ל)
קנינו מטקות עץ קטנות, כדור ורשת והפכנו את השולחן בסלון לשולחן טניס
שולחן שח מט (מתקפל, מצאנו ביד 2)

הוספנו גם דרבוקות (אחת עץ, אחת מתכת...שיהיה צלילים מגוונים)
(הורדנו סרטוני הדרכה ללמידת מקצבי דרבוקה...) הם תופפו עם מוזיקה מזרחית...
היה להם אחלה בינזמנים....

לרעהו

משתמש מקצוען
מגיע להם!
בטח!!
רעיונות שאנחנו יישמנו בבין הזמנים והלך נפלא ב"ה:
פינינו את הסלון והפכנו אותו למועדון :
שולחן סנוקר - (מצאנו ביד 2)
שולחן כדורגל -(כנ"ל)
קנינו מטקות עץ קטנות, כדור ורשת והפכנו את השולחן בסלון לשולחן טניס
שולחן שח מט (מתקפל, מצאנו ביד 2)

הוספנו גם דרבוקות (אחת עץ, אחת מתכת...שיהיה צלילים מגוונים)
(הורדנו סרטוני הדרכה ללמידת מקצבי דרבוקה...) הם תופפו עם מוזיקה מזרחית...
היה להם אחלה בינזמנים....
לא מתאים לכל משפחה, בכו"א תודה על ההצעה, רעיון לא רע

נקודת זינוק

משתמש פעיל
לא מתאים לכל משפחה, בכו"א תודה על ההצעה, רעיון לא רע
בהחלט,
זה דרש חשיבה מחוץ לקופסה, לקיחת נשימה עמוקה והחלטה אמיצה של ויתור... היה עלינו ההורים לאטום אוזניים ועיניים ולשתף פעולה.
אבל זה היה שווה, כולם נהנו בסוף.
גם אנחנו!!

פ.נ

משתמש מקצוען
אולי לעשות מישלוחים לאביזרים של סוכות......
אפשר להיתקשר לסוכות ירושלים והם צריכים שליחים.....

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
מישהו מוכן להגיד לי מאיפוא לוקחים פה כולם את הנתונים המבהילים האלו? איך יכול להיות שיש כאן כאלו שטוענים שהם מכירים הרבה בחורים שקשה להם להתרכז אחרי הקורונה, ומצד שני היתה הדבקה מכוונת? ובכלל מישהו מבין את המשמעות הרוחנית של בחורים שאיבדו את הריכוז בלימוד? ולכן אני שואל שוב למי יש מידע אמיתי ומדויק, על מה קורה עם בחורים צעירים שעברו את הקורונה.
אני מכירה נער בן 15 שעבר קורונה ללא שום תסמינים ב"ה וללא שום תופעות פוסט.
מישהו טען לי שיש הרבה מוטציות לנגיף, ולכל מוטציה מגיבים בצורה אחרת
למשל בישיבה X כולם מרגישים מצויין אפילו שהם מאומתים לקורונה
ובישיבה Y כולם סובלים מכאבי עינים
בישיבה Z כולם מאד חלשים
הוא טען שבדק בכמה ישיבות ובכל אחת יש תופעות אחרות.
יתכן שזה נכון, במשפחה של הנער המדובר היו כמה חולים ולאף אחד לא היו תסמינים משמעותיים ב"ה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה