התייעצות מה עושים עם בחורים שחזרו מהישיבות??

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המכתב הזה הוא לא מכתב תמים של בחורים שקשה להם זה מכתב שהוא כחלק ממאבקי הכוח בישיבה בין בחורים לרב חברוני
גם מאבקים ודיונים אלו, ככל שהם מתנהלים בכבוד הראוי, ומכתב זה מכבד מאד, הם בסדר גמור ולגיטימיים,
זו ההתנהלות בישיבה, וזה שיוצא החוצה ושלל אנשים שאינם מכירים את הישיבה ואת הענינים הפנימיים שלה, מתחילים לדון בעניין ולהפוך בו מצד אל צד, זה קצת מצחיק ומביך לפעמים, למי שמכיר את הישיבה מבפנים.

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
לא מכירה את הישיבה
אבל ברגע שהבנתי שזו ישיבה גדולה, ברור שקשה יותר לבחורים לא לצאת.

תותח על חלל

משתמש רשום
לא מעוניין לקטרג ח"ו אחרי יו"כ, אבל אם בחברון 'לא מסוגלים יותר' זה סיבה לבושה, לא לפרסום באתרי החדשות.
אני מכיר ישיבות שבזמן קיץ מאות בחורים לא הוציאו את אפם במשך למעלה מ-3 חודשים מהישיבה, וכן במשך כל זמן אלול, ולא נשמעו תלונות, וודאי לא אמירה "אינינו מסוגלים עוד", ולא מדובר בישיבות ששינו סדרי עולם כדי "לפנק" את הבחורים, ולא מדובר בישיבות "מהשורה הראשונה" וכו'
אני מאוד מקווה שזה קבוצת בחורים שולית ולא מייצגת, וא"כ שאר הבחורים בישיבה צריכים למחות על הבושות שהם עשו

נ.ב. אין כאן שום האשמה אל הבחורים, סביר ביותר שזה קשה להם וזה בסדר, רק שהמסקנא המתבקשת זה שינוי שיטת הדירוג של הישיבות, וד"ל.
מאד אנושי ודבריך מקוממים אותי בתור אחד שהיה בקפסולות ויודע מה זה.
נ.ב. בפרט בחברון התנאים היו לא אנושיים תוצאה של אנשים שלא מחוברים לדור

מ.ב.

משתמש מקצוען
וכל מי שטוען שיש ישיבות ש"לא הוציאו את אפם מהגמ'" אני מוכן לעשות לו הטבת חלום...
ביודעי ומכירי קא אמינא
כאב לי ממש תגובתך המזלזלת, וקצת קשה לי להבין, אולי תעזור לי.....
ח"ו! לא התכוונתי לזלזל או להפחית בקושי. והדגשתי את זה.
מאד אנושי ודבריך מקוממים אותי בתור אחד שהיה בקפסולות ויודע מה זה.
נ.ב. בפרט בחברון התנאים היו לא אנושיים תוצאה של אנשים שלא מחוברים לדור
בסה"כ באתי לציין ולשבח את אותם ישיבות שבהם ג"כ היו תנאים קשים והבחורים משום מה הסתדרו עם זה בסדר גמור, ואמירתי היתה שעכשיו זה הזמן למדוד ישיבות ולראות איפה הבחורים האיכותיים ביותר

זה ברור לגמרי שמדובר בתנאים לא פשוטים וכולם צריכים להריע ולחזק את כל בחורי הישיבות בלי יוצא מן הכלל, אני מאוד מתנצל אם מישהו ראה בדברי איזה חוסר הערכה לשאר הבחורים

פ.נ

משתמש מקצוען
לא מכירה את הישיבה
אבל ברגע שהבנתי שזו ישיבה גדולה, ברור שקשה יותר לבחורים לא לצאת.
לא קשור בכילל לגודל של ישיבה.......
כל בחור ישיבה בר דעת הוא בן אדם וזה קשה לו לא לצאת מהישיבה למעלה מחודשיים(בפרט בתקופה כזאת עמוסה)

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
לא קשור בכילל לגודל של ישיבה.......
כל בחור ישיבה בר דעת הוא בן אדם וזה קשה לו לא לצאת מהישיבה למעלה מחודשיים(בפרט בתקופה כזאת עמוסה)
התכונתי ישיבה גדולה- בגיל של הבחורים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה