עזרה מה עושים כשהמוח ריק, יבש, מרדים, משעמם, בנאלי??

וו החיבור

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אולי מכאן תצמח הישועה?
אני כותבת חלק מסידרה של סיפורי ילדים (קומיקס) ו.... זהו. נגמרו הרעיונות.
נמאס ממחבלים ופיגועים,
מיצינו את השואה,
נשמנו (או נחנקנו) עם הקורונה,
מה עוד אפשר?
העורכת דוחקת ואני כבר שבועיים מנסה לדלות משהו ולא מצליחה,
הצילו, מה עושים??
יש כאן במקרה למישהו/י איזה רעיון לנושא שטרם טחנו אותו עד כדי שיעמום?

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
1. פנטזיה למינה. שילמדו לעוף על עננים, להתחבא בקיני נמלים ולהשתמש בכדורי משחק כדי להגיע לכוכבים.
2. מניסיון, חלק גדול מהילדים אוהבים לחשוב על החפצים שסביבם. לא מכירה ספרי קומיקס שעוסקים בזוויות שונות של חפצים יום יומיים. נניח, לא פגשתי ספר ילדים על נעליים, למרות שכל הילדים שאני מכירה אוהבים להסתכל על צבע הנעליים, המבנה שלהם, ולפעמים גם לבדוק מה קורה אם שוברים את הסוליה...
זה אמנם דורש קצת יצירתיות, אבל על כל דבר יש המון מה לכתוב. מסיפורי צדיקים ועד סיפורי מתח.
3. רעיון אחד ספציפי - שינסו לצבוע את הבית ביום שאמא לא מרגישה טוב ונעולה בחדר. הם עלולים להגיע לרווחה, אם יתפסו אותם...

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עיר הילדים.
אין דבר שמצית את דמיונם של הילדים כמו שיוכלו לנהל עניינים לבד.
ומה קורה אם במסע אל הזמן ואל מעבר להרי החושך ישנו כפר שלם של ילדי עשרת השבטים שחיים לבד.
מצמררר....

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שיטת סיבוב השעונים:
1. שינוי ציר הזמן: בחירה של נקודת זמן מתוך ההיסטוריה או מהעתיד עבור סיפורים מהעידן שלנו או החייאה של סיפורי עבר אל ימינו אנו. בחינת נקודות זמן לא קלאסיות (לדוג': שנים בודדות קדימה, לחיות וחצי). בחינת הלבשת מציאות חליפית על תקופת הזמן הנוכחית.
2. שינוי ציר המיקום: בחירת אזור התרחשות שונה מהקלאסיקה.
כאן השתמשתי בשניהם יחד.
מומלץ לבחור בסביבה מוכרת וטבעית לכותב, כדי להקל על שמירת אמינות.

ככלל, במקרי יובש כדאי דווקא להגביל כדי לפרוץ קדימה. לדוג' לשלוף עיתון ישן ולהחליט שהסיפור חייב להיות קשור לכתבה מהעיתון הזה, ויהי מה.

וו החיבור

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ככלל, במקרי יובש כדאי דווקא להגביל כדי לפרוץ קדימה. לדוג' לשלוף עיתון ישן ולהחליט שהסיפור חייב להיות קשור לכתבה מהעיתון הזה, ויהי מה.
נשמע חכם,
יש הרבה שיטות ליצור השראה, על זה עוד לא שמעתי
ננסה...

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אני רק מעלה תהייה
אם מה שנמאס למי שכתב/ה את הסיפור
בהכרח נמאס לילדים שקוראים?
אני בהחלט רואה סדרות קומיקס שנשמעות לי בנאליות ומשעממות
ואני רואה שילדים קוראים אותם בשקיקה
אז עדיין אולי אולי כדאי למחזר
זה גם חסכוני...
אם לא בשבילך אז בשביל הילדים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה