מה עובר על אנשים? קינה.

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
כבר כתבתי שנוכחתי לדעת שזה נכון ב 100%.
איפה הבעיה?! שלרוב האנשים כמעט בלתי אפשרי להוציא מהפה משפט טעון בלי לערב בו שמץ של שמץ של דעה לגביו.
גם אם זה לא נאמר, זה נשמע!

[דקדקתי לכתוב תורא..]

גם כשאתה מדבר בצורה הכי יפה ומכובדת, ישנם שעות/עיתים שאפילו הבן-אדם הכי סבלן יקח את זה אחרת.
כך לימדונו רבותינו - "אל תרצה את חבירך בשעת כעסו, ואל תנחמנו בשעה שמתו מוטל לפניו" וכו' וכו'. לא בכל עת וזמן הדברים נשמעים כמו שצריך..., ורבותינו ידעו מה שהם כותבים [יותר מאלה שבקורסים...].
וכל זה, כשהדברים נשמעים ממש ממך לאוזן השומע.

קל וחומר בדברים הנכתבים [שלא מצורפת להם מנגינה], שהרבה פעמים הם נשמעים אחרת מהצורה שכתבם הכותב - או מצד הכותב שאינו מוכשר לכתוב בצורה רכה, או מצד הקורא שאינו יודע לקרוא בנעימה רכה.
וכבר ידוע הסיפור על בן שכתב מכתב לאביו שאינו יודע לקרוא וכו' וכו'

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

תמר בר אילן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אז פעם פעם... ביקשו ממני להמציא להם משהו על...
ואח''כ, לבקש. או לדרוש וגם לכעוס למה אני לא אעשה ומה אני לא אספיק.
[היום זה שונה, היום זה אחרת].
חשבו שאם זה 'יוצא לי מהשרוול' אפשר להושיב אותי [כאן ועכשיו] ולדרוש ולדרוש ולדרוש.
והלב "הטוב-טוב-טוב", היום טוב גם לעצמו.
ודורש.
ובאים. המעריכים. הרציניים.
תודה לה'!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה