דיונים ואתגרים מה עדיף??

יזל

משתמש רשום
צילום מקצועי
מה עדיף iso גבוה ששומר על האוירה או פלש שמאיר את התמונה??

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ISO גבוה לא מומלץ- יוצר תמונה מפוקסלת

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
מה עדיף iso גבוה ששומר על האוירה או פלש שמאיר את התמונה??
איזו גבוה לא שומר על אוירה, ופלאש לא מאיר את התמונה.
2 טעויות - מסקנא: שתיהן לא!!
בהרחבה:
איזו נועד רק להגדיל את הפוטוניים האלקטריים שנכנסו לחיישן כשהייתה חשיפת חסר, ולכן הגרעיניות ממנו. אמנם, לא צריך להיות בפאניקה מאיזו, כי אחרת החברות לא היו מייצרות אותו, אבל צריך לדעת ביחס לכל מצלמה ומצב, כמה אפשר להשתמש בו.
ככלל, בקומפקטיות אל תעבור 800, ובמקצועיות ניתן לעלות גם להרבה יותר.
פלאש - בהנחה שאתה מדבר על 'פלאש קופץ' אז הוא ממש לא מאיר את התמונה, אלא את האובייקט המצולם. את כל שאר התמונה הוא מחשיך!
אם היה לך פלאש מקצועי, כנראה לא היית מעלה שאלה כזאת..
מה לעשות?
פיצוי חשיפה!

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
הרעיון הוא איזון בין תאורת נושא לרקע.
את הרקע נאיר ע"י אסא וצמצם. (או תריס בצילומי חוץ)..
את הנושא נמלא [במיוחד כשחשוך] ע"י פלאש.
כך שיווצר איזון חשיפה בין הנושא לרקע...

אם השאלה מכוונת כלפי אירועים. לא הייתי יורד מצמצם 4. וכן מעלה איזו עד 2000 כשמדובר באולם חשוך. אני מדבר על מצלמת קרופ.
פול פריים נוכל לסגור צמצם ולקבל אופטיקה וצלילות טובה יותר [אולם סטנדרט=F 5.6 - על 2000-ISO]. באולמות חשוכים אישית הייתי מעלה עד 3200.
ואם את על קנון לא לשכוח להפעיל את ניקוי הרעשים למקסימום..

בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה