מה עדיף 2 שליש פריים או שליש צמוד ושליש פריים?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אשמח להסבר למה שהוא יעלה את הפריים?
הפריים זה ריבית שמשתנה לפי ריבית של בנק ישראל, כרגע ריבית בנק ישראל נמצאת בשפל ההיסטורי הכי גדול שלה, ומכאן אפשר רק להעלות אותה, ולכן זה רק עניין של זמן.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
הפריים זה ריבית שמשתנה לפי ריבית של בנק ישראל, כרגע ריבית בנק ישראל נמצאת בשפל ההיסטורי הכי גדול שלה, ומכאן אפשר רק להעלות אותה, ולכן זה רק עניין של זמן.
זה כבר הרבה זמן בשפל, לא כך?

מדוע שישתנה עכשיו?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
  • תודה
Reactions: szn

שנים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לגופו של עניין מישהו יכול להסביר האם כן כדאי לקחת 2/3 פריים 1.9 ל30 שנה או לא? מה הסיכונים? מה המעלות?

פרקל משכנתאות

משתמש צעיר
הפריים היה נחשב למסלול לא צפוי שיכל להיות מאוד תנודתי, רשמית, הוא יכל להשתנות כל חודש.
לכן החוק עד לא מזמן הגביל את הפריים במשכנתאות לשליש, בפועל ב9 שנים האחרונות הפריים רק ירד ובמבט לאחור היה המסלול הכי מוצלח במשכנתא,
לכן שינו את החקיקה כך שניתן היום לקבל משכנתא עם עד 2/3 פריים.

הסיכון הוא שיום אחד הפריים עלול לעלות ולהעלות באופן משמעותי את החזרי המשכנתא, הבשורה הטובה היא שניתן לפרוע/ למחזר את מסלול הפריים בכל זמן ללא קנס על פירעון מוקדם. אבל אף אחד לא יכל להבטיח מעכשיו מה יהיו האופציות האחרות למיחזור ביום שהפריים יעלה...

אם אתה חושב שתהיה לך דרך לפרוע את סכום הפריים בעתיד כשיעלה- אז הסיכון שלך קטן.

חשוב לי להדגיש גם את ההבדל בין הסיכון של המסלולים הצמודים למדד לסיכון של הפריים,
במסלולים הצמודים- כשיש עליית מדד (והמדד עכשיו בעליה) יתרת הקרן עולה, כך שגם אם נפרע את המשכנתא- הנזק כבר נעשה ונהיה חייבים לבנק יותר,

הפריים לא כך, בפריים הריבית צמודה אבל הקרן ממשיכה לרדת בכל חודש כך שאם הפריים עולה ואז פורעים את המשכנתא- אין נזק.

בהצלחה רבה!

ז.א.ב משכנתאות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תכלס ההיתם לוקחים 2/3?
כן הייתי לוקח אפילו שזה קצת יותר ריביות מהתמהיל השני אבל בתמהיל השני המעלה שזה ריביות יותר טובות כי יש מ"צ אבל אם את בעוד שנתיים ממחזרת אז עדיף את ה2/3 פריים

גאונית

משתמש צעיר
הריבית בארה"ב תעלה במועד קביעת הריבית הבא. ובעקבות זאת בארץ מעריכים כל הכלכלנים תעלה הריבית בסוף 2022.

יצחק77

משתמש מקצוען
לכאורה המדד יעלה יותר מהר ודרמתי מהפריים
לכן אני מצטרף לדעה לקחת כרגע פריים אבל להיות עם יד על הדופק בשנה הקרובה
הקפאון בריבית גם הולך להסתיים כנראה ובמחצית 2022 נראה כבר עליה מינורית
אבל אם נותנים לך ריבית קבועה ללא הצמדה כלל וההפרש הוא לא דרמתי לטווח ארוך יכול להיות זו ההחלטה הנכונה
בהצלחה בסייעתא דשמיא

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

רבקה גיאת

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
בתור יועצת משכנתאות התמהיל שטוב עבורך יהיה ממש לא נכון עבור מישהו אחר אי אפשר לענות על זה ככה צריך לשבת על זה עם המון נתונים והרבה חשיבה ושימת לב למלא פרטים
אם אתה לא הולך עם יועץ פרטי הייתי ממליצה לך מאד לנסות,
בדרך כלל הבדיקה היא ללא תשלום וההפרש הוא עצום
אבל באמת בשבילך, אל תתייעץ עם אנשים סתם כך הא בהחלט לא יודעים מה נכון לך

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שניהם הולכים לעלות
הצמוד - יעלה עם עליית המדד והתייקרות המחירים במשק
הפריים - יעלה מתישהו. (להערכתי לא עלייה משמעותית ב 5 שנים הקרובות. ואני לא כלכלן, ולא מתיימר להבין)

במשכנתא ארוכת שנים - יש סיכון בשניהם.
אני אישית הייתי לוקח 2 שליש פריים. מאחר ובשנים הקרובות עליית הריבית כנראה לא צפויה. והעלייה היא רק על הריבית ולא על הקרן. בנוסף אפשר לפרוע בכל עת גם חלק מהסכום ללא קנסות.
בשונה מצמוד לעשרות שנים שסביר להניח שיהיו התייקרויות ואז הקרן עולה.

ושוב - זו עצה ללא התעמקות יתירה.
סתם עוד כיוון למחשבה [ולבלבול]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה