מה מלמדים בכיתות ט' - י"ב במחשבים בסמינר?

שושי מביתר

משתמש מקצוען
למי יש מידע מדויק מה מלמדים בכל אחת מכיתות ט' - י"ב בסמינרים.

אודה מראש.

Graphic

משתמש צעיר
תפרסם את האשכול בפורום מורים למקצועות המחשב, ונדון ע"כ בהרחבה.

שושי מביתר

משתמש מקצוען
מה מלמדים בכיתות ט' - י"ב במחשבים בסמינר?

אודה אם תפרטו מה אמורים ללמד בכל שנה בסמינרים.

Graphic

משתמש צעיר
אדייק את השאלה: את מתכוונת ללימוד מחשבים בתיכונים של בית יעקב ולא בכיתות הסמינר.

בכל תיכון יש תוכנית לימודים שונה.

תלוי אם עוברים בגרות במחשבים, ואם כן - כמה יחידות, או לא.

* בתיכונים שיש בהם בגרות במחשבים, בדר"כ 2-3 יחידות הן תיכנות, והשאר - יישומי מחשב. (שוב, תלוי כמה יחידות בס"ה) בכל-אופן, לפי דרישות משה"ח.

* בתיכונים שאין בגרות במחשבים, בדר"כ לומדים רק יישומי מחשב, הכוללים (לא שמעתי על תיכונים שאין בהם בגרות המלמדים תיכנות):

בסיס:
וורד
פאואר פוינט
פוטו-דרו

יש סמינרים המלמדים גם:
אקסל

והמהדרין - מעט אקסס

בכל מקרה - אין תוכנית לימודים מחייבת, והמטרה היא התמצאות בסיסית בעבודה עם המחשב.

שושי מביתר

משתמש מקצוען
האם פאוור פוינט וורד לא לומדים ביסודי?

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נגעת בנושא כואב.
כי יש תיכונים הבוחרים ללמד גרפיקה. או שנותנים לבנות לבחור בין תכנות ברמה מסוימת, לבין גרפיקה.
וכאן מגיעה זעקתי, זעקה ללא מענה.
בושות מה שעושים שם מהתוכנות הגרפיות. לוקחים מורה שאפילו להגות נכון אילוסטרייטור היא לא יודעת. והיא מקשקשת כמה דברים חסרי רמה באופן...באופן...
תלמידה פרטית שלי לומדת כך בסמינר מאד מוביל בירושלים. והמורה נעזרת בה כדי לדעת את החומר.
והמבחנים הנערכים, אני לא יודעת איך הדף לא מסמיק.
הבעיה במקצוע הזה שאפשר ללמד אותו בכל מיני רמות, בשונה ממקצועות אחרים. ואנשים עושים זאת תוך הורדת קרנו ותוך הפיכתו למזולזל, פשוט ולא רציני.
ואח"כ הבנות מנפיקות בגרוש עבודות גרפיות ששוות גרוש וכל שוק הגרפיקאיות מאבד מיציבותו ורמתו.
האם יש ביכולת מישהו לעשות משהו???????

שושי מביתר

משתמש מקצוען
את צודקת ברמה הכללית. אולם לדעתי כן חשוב ללמד משהו קטן מתוך הגרפיקה (לא אילוסטרייטור ואינדיזיין, אבל בפירוש טעימות מפוטושופ) כדי לתת לתלמידות איזושהיא דוגמא בכלל מה זה גרפיקה וצד לחשוב האם הן רוצות להמשיך בלימוד מעמיק אחר כך.

ישנן תלמידות שתוכנות האופיס לא מדברות אליהן כלל (!!!) וכל שיעור מחשבים הוא בשבילן הסיוט הכי גדול, ודווקא הן כן מתעניינות בתוכנות גרפיות, אז מדוע לא לתת להן את ההזדמנות?

Graphic

משתמש צעיר
אכן כן.

בשביל ללמד "טעימות" מגרפיקה - עדיף לדעתי ללמד ביסודיות תוכנות חובבניות ופשוטות:

במקום ללמד אילוסטרייטור ופוטושופ בגרוש - פוטודרו ואפילו פוטושופ אלמנטס - מותק של תוכנה!
חוץ מזה - יש המון תוכנות לעיבוד תמונה בסיסי - חינמיות, או כאלה הניתנות במתנה ברכישת חומרה (מצלמות דיגטליות/ מדפסות/ סורקים/ עט גרפי וכד'), וכן תוכנות זולות מאד המתאימות גם לצילומי מסך.
תוכנות כאלה אפשר ללמד ביסודיות, לתת לתלמידות כלי שימושי וזמין, ולא לגרום לזילות בתוכנות מקצועיות ובאנשי מקצוע.

יש רק בעיה אחת - בלימוד תוכנות כאלה אין "הילה" של "מקצועיות" ו"יוקרה" וכו' וכו'...

וכך יוצא שחברתה של בתי בת ה-13 הגיעה לביתנו בזמן שעבדתי על תמונה בפוטושופ, ראתה מה אני עושה ואמרה: "יופי! אני אסתכל קצת לראות מה את עושה, ואז אולי אסתדר קצת יותר טוב עם הפוטושופ הזה...." או תלמידה שלמדה אצלי אילוסטרייטור (בתור תוכנה גרפית ראשונה) חזרה אחרי השיעור הראשון עם חוות דעת "מקצועית" של חברות: "בשביל מה אנחנו לומדות את התוכנה הזאת?! בררתי, ואמרו לי שזה בכלל לא הולך היום! היום התוכנה הכי מתקדמת זה פוטושופ!" - עכשיו לך תסביר שזה מאותה חבילה....

Graphic

משתמש צעיר
להלן תו"ל מומלצת לכיתות י' ע"י משה"ח:

קבצים מצורפים

• YudKitot.pdf
    KB 142.2 · צפיות: 13

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש לך לעוד כיתות?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מבינה שאת לא מדברת על בתי ספר עם בגרות במחשבים שבדרך כלל במגזר שלנו אלה שמעבירים בגרויות עושים 3 יחי' במחשבים (זה המינימום כי מחשבים הוא מקצוע חובה לקבלת תעודת בגרות). החומר הנלמד לבגרות הוא תכנות כפי שכתבו מעלי.
אבל את ככל הנראה מדברת על בתי ספר שמעבירים חוצים, ושם מלמדים מחשבים רק כדי להראות שהם לא ברמה פחותה וכו' ושיש להם גם מקצועות מתקדמים. התלמידה לא יוצאת עם שום תעודה על הנלמד בשיעורים הללו.
כמו שכתבו, החומר הנלמד בדר"כ הוא יישומי אופיס ברמות שונות.

לעניין תוכנות גרפיקה - אני מצטרפת לזעקתה של TIP X.
האם שוקלים ללמד תלמידה בתיכון הנהלת חשבונות כדי שהיא תראה אם המקצוע מוצא חן בעיניה? או אולי קצת הוראה? אולי טכנאות מחשבים? או עיצוב פנים?
למה כשזה מגיע לגרפיקה הרשות נתונה???
למה אז "נותנים לתלמידה לטעום כדי שתראה אם זה מדבר אליה"?
אם תלמידה באמת אוהבת מקצוע מסויים, גם אם לא יזכירו את שמו כלל בכל מהלך לימודיה - היא תדע שזה המקצוע שהיא רוצה ויהי מה.
(אני לא מדברת על בתי ספר שיש להם מגמות בתיכון ואחת מהמגמות היא גרפיקה, שלשם מתקבלות בנות אחרי מבחני התאמה וכו' וזוהי לדעתי יוזמה מבורכת שמכשירים בנות עם פוטנציאל למקצוע מגיל צעיר וברמה גבוהה).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה