מה מומלץ. מזגן מרכזי או קטן בכל חדר?

ראש מנוע

משתמש פעיל
בכל אופן אם אתם קונים כמה מזגנים ביחד הייתי בודק אם אפשר להזמין מיבואן כמו מחסני מיזוג לקבל איכות גבוהה של מזגנים במינימום מחיר, ולקחת מתקין אמין שעושה לך מחיר, הרבה פעמים הוא גם יכול להביא את המזגנים מהחנות.
בהצלחה.

שושנית100

משתמש מקצוען
דווקא אני ממש תוהה
בית עם ילדים במגוון גילאים
במהלך היום, הרבה מהפעילות רוחשת בסלון + מטבח ומעברים, כמובן
אבל כל הזמן נכנסים גם לחדרי ילדים - לשחק לקרוא וכו'
וגם אני נכנסת לחדר שינה וכו'
וחוץ מזה, הגישה היום של מרחבים ציבוריים פתוחים, וממילא המזגנים הקטנים פחות יעילים
אלא אם שמים בסלון+ מטבח מזגנים עוצמתיים + חדרי הילדים שפעילים גם במהלך היום...

ט.פריד

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
ראיתי שרבים ממליצים על מזגן בכל חדר. יתכן שמתאים להם.
אצלנו מעדיפים מרכזי- הרכישה עולה אותו דבר (לפעמים אפילו פחות) כמו מזגן בכל חדר רק שבכל חדר לא חיבים לרכוש את כולם יחד, ואז פריסת התשלומים עשויה להיות נוחה יותר.
אבל מבחינת פיזור הקור בחדרים- מזגן עילי נותן מכת קור באיזור אחד ובצד השני חם- מתאים למשפחות ששם חלק רוצים מזגן בחדר וחלק מעדיפים את החום. במשפחה שכולם רוצים מיזוג הקירור של המרכזי הרבה יותר אחיד ומאוזן. ומתפזר בנעימות בכל החללים - גם בפרוזדורים.
גם מבחינה אסטטית אין השוואה בין הכיעור של מפלצת בכל חדר לשילוב של המרכזי בתוך הקירות.
ההפעלה עשויה להיות יקרה יותר בטווח הרחוק מכיוון שיש שטחים שאינם בשימוש והמזגן דולק שם.
בקיצור, תלוי בנתונים ובהעדפות האישיות שלכם

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
ברור שמזגן מרכזי הוא יותר נח, מדליקים את המזגן ושוכחים שיש קיץ בחוץ בכל הבית גם אם נכנסים לדקה לחדר להביא משהו לא חוטפים מכת חום, אבל מבחינת מחיר החשמל זה משמעותי, נכון שיש משפחות שמדליקים מזגנים בכל החדרים ושוכחים לכבות ואז המחיר כנראה אותו דבר אבל עם קצת מחשבה ומאמץ אפשר לחסוך הרבה כסף.

נקודת זינוק

משתמש פעיל
בבית עם ילדים כשיש פעילות בכל הבית ודלתות החדרים נשארות פתוחות, ולא תמיד זוכרים לכבות מזגנים ביציאה מהחדר...
כדאי לשקול מזגן מרכזי (ובחדר הורים גם עילי קטן)
ובקשר לעלויות: מכוונים את המעלות על 25 ואולי אפילו 26 מעלות, הבית לא קר אבל נעים להיות בו (אז מרגישים אביב, לא חורף...)
אפשר גם לשחק עם השעון שבת, להפעיל עד שכל המשפחה נרדמת, להפעיל שוב בבוקר...

kidinet

משתמש מקצוען
בדיוק בשביל הדיון הזה יש מזגן אינוורטר
חסכוני, נעים וחזק!
עונה על 2 הצרכים - גם מרכזי ומפוזר היטב וגם ניתן לשליטה בכל חדר

stroke

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לפני 20 שנה המרכזי היה מאד באופנה וגם ההורים שלי רצו להתקין אותו.
עכשיו תחשבו איך זה נראה רק בשבת....מהדלקת נרות עד סוף הסעודה - המזגנים בחדרים מיותרים לחלוטין.
כל לילה - בסלון ובמטבח מתבזבז הכסף שלכם שעה ועוד שעה, לילה אחרי לילה.
ומי שכתב על קרור שווה זה ממש לא נכון. אצל ההורים שלי כל אחד יודע כשבאים מהרחוב ורוצים להתקרר הכי טוב במטבח. יש חדר אחד שנעים מאד, אחד שנעים אחרי כמה שעות, כל השאר או שקר מדי או שחם מדי.
כולנו התחתנו ב"ה ואף אחד לא חוזר על הטעות הזו.

סגול חציל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני בבית עשיתי מרכזי רק לסלון ולמטבח. ולכל החדרים מזגנים בנפרד!
זה נראה לי הפתרון הכ טוב ככה כשרוצים קרור כללי מדליקים את המרכזי
ולילות או ככל אחד בחדרו מדליקים את המזגנים היחידים.
גם אנחנו כך!
ממליצה מאוד!

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
יש מקומות (בעיקר בערים לא חרדיות) שא"א להוציא מנועים החוצה כי זה פוגע בניראות הבניין ואז המנוע חייב להיות במסתור כביסה. במצב כזה לא יודע כמה אפשרי לעשות מזגן לכל חדר.
מעניין מה שכתבו כאן שיש אופציה של כמה מזגנים עם מנוע אחד, וגם שיש דבר כזה של מזגן מרכזי עם יכולת בחירה על כמות החדרים שיהיה בהם מיזוג.
אשמח לשמוע פרטים על שני סוגי המזגנים שהזכרתי @kidinet @שועל ירוק @למה מה קרה

סגול חציל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש מקומות (בעיקר בערים לא חרדיות) שא"א להוציא מנועים החוצה כי זה פוגע בניראות הבניין ואז המנוע חייב להיות במסתור כביסה. במצב כזה לא יודע כמה אפשרי לעשות מזגן לכל חדר.
מעניין מה שכתבו כאן שיש אופציה של כמה מזגנים עם מנוע אחד, וגם שיש דבר כזה של מזגן מרכזי עם יכולת בחירה על כמות החדרים שיהיה בהם מיזוג.
אשמח לשמוע פרטים על שני סוגי המזגנים שהזכרתי @kidinet @שועל ירוק @למה מה קרה
הבנתי שזה אופציה מאוד יקרה!!

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
בדיוק בשביל הדיון הזה יש מזגן אינוורטר
חסכוני, נעים וחזק!
עונה על 2 הצרכים - גם מרכזי ומפוזר היטב וגם ניתן לשליטה בכל חדר
מה המעלות של המזגן הזה

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
מה עולה יותר כסף בחשבון החשמל?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה