מה לעשות בכזה מצב .....[לא קורונה]

יוסף אילוז צילום אירועים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
שלום לכולם אשמח לשמוע מאנשים שהתנסו במקרה דומה לשלנו או מבעלי מיקצוע בתחום
רכשנו דירה בסיעתא שדמיא לפני כשנה וחצי גרנו בשכירויות וכו ועברנו לא מעט שהגיעה ההודעה המיוחלת שהפרוייקט מוכן לאיכלוס אבל באיחור של 4 וחצי חודשים ממה שהתחייב הקבלן בחוזה
הגיעה הפגישה של הגמר החשבון נשאר לנו לשלם לקבלן 140 אלף שח והוא הוציא לנו עוד חשבונית לקישוט על סך 30 אלף שח על כל מיני רישומים-תוספות וקישקושים
לא על זה הנידון
הנידון הוא על השכירות שהקבלן לא מוכן לשלם בטוענה שהאיחור לא בגללו אלא בגלל חברת חשמל ----וגם כי עשינו שינויים אז מותר לו לאחר 60 יום בקיצור הוא לא רוצה לשלם כלום
חשוב לציין שמדובר בדירת גן חדשה 300 מ"ר שמחירה בשוק לא פחות מ7000 שח שכירות +150% שעל הקבלן לשלם עבור כל חודש איחור מדובר כאן בסכום לא מבוטל
הקבלן מעקב לנו את הכניסה לדירה עד שנשלים את כל הסכום השאלה לשלם לו ואחר כך ללכת לתביעה .?או שאין טעם כי הוא מציעה לנו פיצוי מגוחח של 3000 שח עבור כל התקופה
אשמח להתייעצות לשמוע ממכם \בעלי המיקוצע
תודה מראש לכולם
ושנשמע ונתבשר בשורות טובות אמן !!

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לכאורה אם עשיתם שינויים אז חתמתם על זה שזה עלול לעכב את המסירה, והקבלן לא יצטרך לפצות אתכם.
תבדקו היטב בחוזה של השינויי דיירים.

יוסף אילוז צילום אירועים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לכאורה אם עשיתם שינויים אז חתמתם על זה שזה עלול לעכב את המסירה, והקבלן לא יצטרך לפצות אתכם.
תבדקו היטב בחוזה של השינויי דיירים.
כשרצינו את השינויים הם רצו להחתים אותי על הטופס שינויים שמותר להם לאחר ב 60 יום לא הסכמתי מחקתי את השורה של האיחור ב 60 יום וחתמתי על הטופס

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים

יוסף אילוז צילום אירועים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים

יוסף אילוז צילום אירועים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
כל עיכוב עולה לכם בשכירות כל חודש, לא?
ועד כמה שאתם צודקים לפי החוזה/החוק, תמיד תוכלו לתבוע אחרי.
נכון אבל הוא מאיים שאיחרנו בהבאת ריצוף וכל מיני איחרוים שגרמו לכל הפרוייקט להתעכב וזה נאמד לטענתו במאות אלפי שקלים

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
סופי:
יש ביניכם ויכוח - מה שיכריע אותו זה רק גורם משפטי.
היינו, ללכת איתו לבית משפט או לגרום לו לחשש שהוא יפסיד במשפט.
יש לך 2 אופציות :
1. לרדת מהסיפור.
2. לקחת עו"ד טוב - שמתמחה בעבודה מול קבלנים ושיישלח לו מכתב ברור בנושא. אבל קודם כל, שהעו"ד יעבור על החומר ויאמר לך מהם סיכוייך במקרה.

אגב, כשמוחקים שורה מחוזה צריכה להיות חתימת 2 הצדדים ליד המחיקה - אם יש, הרווחת! אם לא, אין לזה שום משמעות שמחקת.

יוסף אילוז צילום אירועים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אם למישהוא יש המלצה על עורך דין מנסיון מאוד אשמח לשמוע

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
דבר ראשון תשלמו, כדי שלא תהייה לו תביעה עליכם שלא שלמתם בזמן, אח"כ אם אתם רוצים תתבעו.
בעלי עו"ד ואתם יכולים להתייעץ איתו טלפונית:
עו"ד ישראל ענדען 0527638888

אבק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אגב, כשמוחקים שורה מחוזה צריכה להיות חתימת 2 הצדדים ליד המחיקה - אם יש, הרווחת! אם לא, אין לזה שום משמעות שמחקת.
לא חושב שזה נכון
כל הבעיה במחיקה ללא חתימה שהצד השני יכול לטעון שזה נוסף אחר כך
במקרה כזה של מסמך שנמצא ביד הקבלן מה הוא יוכל לטעון?

נ.ב. בכל מקרה צריך לפנות לד"ת ולא לבית משפט חלילה

יוסף אילוז צילום אירועים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לא חושב שזה נכון

כמובן שצריך דין תורה אבל הקבלן אדם חילוני לא נראה לי שזה ידבר אליו

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
לא חושב שזה נכון

זה נכון.
אבל כאשר הקבלן יסרב לדון בד"ת, יהיה זה ביהמ"ש שיכריע.

אבק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כמובן שצריך דין תורה אבל הקבלן אדם חילוני לא נראה לי שזה ידבר אליו
בכל מקרה צריך לפנות לד"ת ורק אם הוא מסרב אז ב"ד נותן הרשאה ללכת לבית משפט, וגם אז לא כל מה שבית משפט פוסק הוא קודש
במקרים רבים מה שלא מגיע על פי ההלכה לא מגיע גם אם בית משפט פסק שכן

styehoshua

משתמש מקצוען
בד"כ דיין בתחומים האלו יודע טוב את החוק.
תתיעץ עם דיין שהרבה מהדיינים נותנים ממש שירות עו"ד חינם.

לשכנים אחרים הוא כן שילם?
לפי זה תדעו אם זה מגמתי להתחמק מהתשלום הנ"ל או שרק אצלכם יש לו סיבה.

ציבימור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לצערי, אני מכירה את התחום מאוד טוב.
ברוב נחרץ של המקרים בחוזה הראשוני הם כותבים שהשכירות היא בתנאי שהעיכוב הוא באשמת הקבלן, ולא חברה חיצונית שמספקת לו שירות.
כמו חברת חשמל/בזק/ מים וכדומה.

אם באמת יש לו הוכחה או דרך לשכנע, שהעיכוב הוא בגלל חברת חשמל מן הסתם הוא כיסה את עצמו ע"כ בחוזה הראשוני.
ברוב המקרים הקבלנים מצליחים להימנע מלשלם את השכירות בפועל, שכביכול התחייבו בחוזה, או לפחות את חלקה. בגלל כל מיני אותיות קטנות שהציבור ברובו הגדול לא מבין אותם.

לפני שהולכים על תביעה כדאי לקחת ייעוץ טוב מעו"ד שמומחה דווקא בתחום הזה, לברר אם יש בכלל מה לתבוע.

יוסף אילוז צילום אירועים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לצערי, אני מכירה את התחום מאוד טוב.
ברוב נחרץ של המקרים בחוזה הראשוני הם כותבים שהשכירות היא בתנאי שהעיכוב הוא באשמת הקבלן, ולא חברה חיצונית שמספקת לו שירות.
כמו חברת חשמל/בזק/ מים וכדומה.

אם באמת יש לו הוכחה או דרך לשכנע, שהעיכוב הוא בגלל חברת חשמל מן הסתם הוא כיסה את עצמו ע"כ בחוזה הראשוני.
ברוב המקרים הקבלנים מצליחים להימנע מלשלם את השכירות בפועל, שכביכול התחייבו בחוזה, או לפחות את חלקה. בגלל כל מיני אותיות קטנות שהציבור ברובו הגדול לא מבין אותם.

לפני שהולכים על תביעה כדאי לקחת ייעוץ טוב מעו"ד שמומחה דווקא בתחום הזה, לברר אם יש בכלל מה לתבוע.
תודה על התגובה
בנתיים שביקשתי הוכחות לטענות שלו לא קיבלתי כלום גם הטענה שהוא טוען במקרה שלי היא מופרכת כי הפרוייקט היא מוכן רק לפני מספר שבועות ורק בטווח הזה שייך עיכוב מחברת חשמל לפני זה לא שייך לטעון עיכוב מחברת חשמל כי הפרוייקט לא היא מוכן כלל לצערי משיחה שלי עם דיירים תמימים שהקבלן פיצה אותם בכמה אלפי שקלים בודדים והחתים אותם על הסכם פשרה פשוט ניצול של תמימות של אנשים אבל אני כרגע לא מוותר וילך על זה עד הסוף

ציבימור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על התגובה
בנתיים שביקשתי הוכחות לטענות שלו לא קיבלתי כלום גם הטענה שהוא טוען במקרה שלי היא מופרכת כי הפרוייקט היא מוכן רק לפני מספר שבועות ורק בטווח הזה שייך עיכוב מחברת חשמל לפני זה לא שייך לטעון עיכוב מחברת חשמל כי הפרוייקט לא היא מוכן כלל לצערי משיחה שלי עם דיירים תמימים שהקבלן פיצה אותם בכמה אלפי שקלים בודדים והחתים אותם על הסכם פשרה פשוט ניצול של תמימות של אנשים אבל אני כרגע לא מוותר וילך על זה עד הסוף

אני בעד ללכת עד הסוף, בוודאי אם מגיע לכם.
רב הפעמים אלא שלא מוותרים מרויחים.

רק הערתי את תשומת הלב לכך שהם בדר"כ מכסים את עצמם ולכן כדאי לקחת עו"ד שמתמחה בתחום הספציפי הזה.
ובעיקר לא יפחד לפעול נגד אנשים שהם יחסית חזקים (כלכלית).
לגבי חברת חשמל שטוען שהיא המעכבת אל תהססו להתקשר לשאול את חברת חשמל על מה היא מעכבת.
יכול להיות שהיא מעכבת את האישור כי לא קיבלה את התשלום המגיע לה (אגרות וכד')- אני יודעת על בניין שהיזם לא שילם שכירות כי העיכוב היה בגלל חברת החשמל, כך כמה חודשים טובים. עד שאחד הדיירים התקשר לחברת חשמל לברר. והתברר שמעכבת כי לא קיבלה את התשלום המגיע לה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה