התייעצות מה לגבי חיסון שפעת?

מצב
הנושא נעול.

אני וביתי

משתמש מקצוען
איך זה הולך מתי שומעים למערכת הרפואית מתי לא? מי שעובר התקף לב והרופא נותן לו הוראות מה לאכול וכמה ולא לעשן ולקחת תרופות ועוד ועוד הוא יעשה הכל בדייקנות אבל חיסון לא?! חיסון זה כמו כל תרופה אחרת! אם יש חשדות על החיסון מה עם שאר התרופות? למה אותם כן לקחת?

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
כל מי שאומר שהחיסון מסוכן וגורם למחלות ובעיות
אולי מי שאומר שהחיסון עלול להיות מסוכן
מבין שאי התחסנות גוררת מחלות שגורמות לאובדן ימי עבודה ואולי עוד אי אילו תופעות לוואי
בעוד בחיסון עצמו יש חשש, אומנם רחוק אבל לקיים לגורמי סיכון משמעותיים יותר?

(זה לא באמת.
כי מי שמעז לצייץ נגד חיסונים הוא בטח איזה נזיר טבעוני מתבודד
שחוץ מללעוס עשבים ולהאשים את כל הרופאים בהריגה בכוונות מחמירות,
אין לו הרבה מה לעשות בחיים...)

שואל ומשיב

משתמש מקצוען
מבין שאי התחסנות גוררת מחלות שגורמות לאובדן ימי עבודה ואולי עוד אי אילו תופעות לוואי

(זה לא באמת.
רוב רובם של מתנגדי החיסונים פה התחילו בספקנות קלה לגבי החיסונים, תועלתם ומידת הנזק שעלול להיגרם מהם, תוך כמה הודעות זה הגיע לקונספרציות על כוחות אופל ושחור שמנהלים את העולם ואנחנו כמו פתאים הולכים אחריהם. אפילו קסטנר הוצא מקברו כדי לחדד את המסר נגד התמנון רב הזרועות ששולט ביד רמה בכל משרדי הממשלות בעולם, גופי הבריאות, חברות התרופות והתקשורת כולה.

קצרה

משתמש מקצוען
איך זה הולך מתי שומעים למערכת הרפואית מתי לא? מי שעובר התקף לב והרופא נותן לו הוראות מה לאכול וכמה ולא לעשן ולקחת תרופות ועוד ועוד הוא יעשה הכל בדייקנות אבל חיסון לא?! חיסון זה כמו כל תרופה אחרת! אם יש חשדות על החיסון מה עם שאר התרופות? למה אותם כן לקחת?

אתה באמת תמים אם אתה בטוח שכל האנשים עושים בדייקנות מה שהרופא אומר להם ולוקחים את כל התרופות.
יש אנשים שגם שם "מזייפים" ומשוכנעים שהרופא "הגזים" עם התרופות.
ומטפל אלטרנטיבי פעמים משכנע אותם בקלי קלות שתזונה + מים מדוללים עם איזה צמח - יכולים להחליף את התרופה שלהם.
עצוב.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
חודש אחד של קצבת נכות + קצבת סיעוד לילד אחד עולה עשרת מונים על הכמה אגורות פחות שישלם במס עובד שיופחת מעבודתו יום מחלה גם אם נכפיל ב-10000 נגיע לעלות שלושה חודשים....
לא דיברתי על פיחות במס.
תארי לעצמך מצב בו הכלכלה מקרטעת וגופים חיוניים במשק מתקשים לפעול בגלל היעדרות דל עובדים.
(משהו כמו במלחמת יום כיפור בערך...)
לא משתלם כלכלית לקחת סיכון כלשהו לקצבת נכות ולתת למשק להמשיך לתפקד כרגיל?

וסורי - אני משום מה בכלל לא מכירה ילדים מכים כתוצאה מחיסון. מעניין שאת מכירה יותר מאחד שנפגעו מחיסון..
ילד שלפני החיסון נחשף לאלרגנים והכל היה תקין.
אחרי החיסון היה עם חום גבוה מאוד ומאז הפך לאלרגי לכמעט כל אלרגן אפשרי
לחלקם ברמה מסכנת חיים.
זה סתם פייק.

או שבאמת קיימים כוחות אופל שמשקרים לכולם כל היום וסתם ככה כותבים מספרים שקריים על התוויות . וגם כל הרופאים הרי רוצים להרוג אותנו כאמור אז הם מתעלמים.....
לא כוחות אופל וצמאים לדם.
זה אותם אנשים שפעם טענו שהכי טוב תמ"ל והיום ממליצים על הנקה.
זה אלו בעבר אסרו על הורים לשהות ליד הילדים בבתי"ח והיום מסבירים על החשיבות במעורבות הסביבתית בהחלמה...

איך זה הולך מתי שומעים למערכת הרפואית מתי לא?
הכל לפי המחקרים.
כשהורו לחולי לב לצרוך 2 ביצים בשבוע, זה היה הכי בריא
ושמחקרים גילו שאפשר גם ביצה ביום, אז זאת ההמלצה הטובה ביותר...

יש אנשים שגם שם "מזייפים" ומשוכנעים שהרופא "הגזים" עם התרופות.
לתזונה ואי עישון דווקא האנשים הללו יקשיבו וככה הם ירגישו שלא נורא בכלל שהם לקחו כדור אחד ביום במקום 2.....
בנית גם פרופיל פסיכולוגי...
שאפו

אני וביתי

משתמש מקצוען

(זה לא באמת.
אנשים לא מתו משפעת רק החיסונים מסוכנים האא.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
שיגש אליהם/ ירים אליהם טלפון וישאל מהי דעתם...
לרב לא אמור להיות דעה בכל נושא ועניין
מעבר לעלות את יודעת מה המשמעות האיומה של זה שהמיטות בטיפול נמרץ תפוסות?? - זה אומר שיבוא למשל אדם עם התקף לב למיון ויעלו אותו במקום לטיפול נמרץ למחלקה רגילה מה שיכול בוודאות לסכן את חייו.
בלי קשר לאשכול, אפילו בדרג ג' של בתי החולים יש טיפול נמרץ כללי וטיפול נמרץ לב

קצרה

משתמש מקצוען
לא דיברתי על פיחות במס.
תארי לעצמך מצב בו הכלכלה מקרטעת וגופים חיוניים במשק מתקשים לפעול בגלל היעדרות דל עובדים.
(משהו כמו במלחמת יום כיפור בערך...)
לא משתלם כלכלית לקחת סיכון כלשהו לקצבת נכות ולתת למשק להמשיך לתפקד כרגיל?

זה לא קורה ממש כמו שכתבתי לעיל.
היות והעלות נופלת על העודים והמעסיקים הרוב מוצאים סידור.
בנוסף חיסון השפעת לא מתיימר אפילו לטפל בבעיית ימי המחלה כיוון שאינו מונע לחלוטין תחלואה בשפעת.
כך שאולי הרבה חולים זו בעיה למשק - אבל החיסון לשפעת לא זה שיפתור אותה.
ככה שזה יוצא מהדיון בכל הקשור לחיסון.

חוץ מזה -
את מדברת על אנשים בעלי בשר ולב הורים לילדים בעצמם - כאילו הם מוכנים להקריב ילדים ועוד מדובר בעשרות שכאלו וכולם אדישים ושולחים ילדים לנכותם.
זו תאורית קונספירציה של ממש. כאילו כולם רעים ובעלי לב אבן שילדים של אחרים הם רק כלי משחק---

ילד שלפני החיסון נחשף לאלרגנים והכל היה תקין.
אחרי החיסון היה עם חום גבוה מאוד ומאז הפך לאלרגי לכמעט כל אלרגן אפשרי
לחלקם ברמה מסכנת חיים.
זה סתם פייק.

יש מידע בחיסון שזה עלול לקרות/ תופעת לוואי נדירה אך אפשרית?
יש עוד ילדים בעולם שזה קרה להם?
יש הסכמה שיש קשר בין החיסון לזה או שככה נראה לאמא?
כי אלרגיות יכולות להתפתח גם בגיל 15 וגם בגיל 30 ברמה מסכנת חיים - למרות שלא היו קודם.

לא כוחות אופל וצמאים לדם.
זה אותם אנשים שפעם טענו שהכי טוב תמ"ל והיום ממליצים על הנקה.
זה אלו בעבר אסרו על הורים לשהות ליד הילדים בבתי"ח והיום מסבירים על החשיבות במעורבות הסביבתית בהחלמה...

קודם דיברת על התעלמות של הרופאים מילדים נכים ושל חברות התרופות ושלמרות שאת מכירה מקרים וודאיים - הם לא חוקרים אותם ולא מכניסים אותם לסטטיסטיקות.
עכשיו את בכלל מדברת על דברים אחרים - פתאום הרופאים כן מוכנים לשמוע שמה שהם אמרו אתמול היה לא מדויק. והם כן חוקרים ומחליפים הנחיות.
רק בחיסונים הם מתעקשים שלא לבדוק ולא לחקור אחר מקרים.
בחיסונים כנראה נמצאים כוחות האופל---

בנית גם פרופיל פסיכולוגי...
שאפו

למי בניתי פרופיל פסיכולוגי?
ציין אני וביתי שאנשים תמיד ממושמעים לרופאים כשמדובר בלב .
ציינתי שהוא תמים ויש אנשים שגם במקרים כאלו לא.. מכירה אישית.
למי זה בנה פרופיל??

אי המטמון

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
לרב לא אמור להיות דעה בכל נושא ועניין
סלחי לי!
לרב כן אמורה להיות דעה בכל דבר ועניין, הקשורים להלכה לפחות...
זוהי סוגייה הלכתית ממדרגה ראשונה, ולא סתם, אלא בנושא של פקוח נפש. כל רב הזכאי לשם רב יידע לענות על כך, או לפחות ללבן את הנושא עם רבו ומורה דרכו ההלכתית ולמעלה בקודש.
מעניין שהרב שלך בבחירות יודע האם יש להצביע ולמי. וכאן, נאלמה לשונו דומיה, או שמא זו את ששכחת את הטלפון שלו...

קצרה

משתמש מקצוען
בלי קשר לאשכול, אפילו בדרג ג' של בתי החולים יש טיפול נמרץ כללי וטיפול נמרץ לב

נתפסת לדוגמה. יש מקרי חירום מכל הסוגים ובכל המקרים הללו נרצה שיהיו מקומות פנויים בטיפול נמרץ ואם יש דרך למנוע עומס עליו - חשוב וכדאי. גם למשרד הבריאות וגם לחולים .
וגם נזרום איתך - חלק מחולי השפעת מגיע לטיפול נמרץ לב - בעיות בלב זה חלק מסיבוכי השפעת למתקדמים.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
סלחי לי!
זוהי סוגייה הלכתית ממדרגה ראשונה, ולא סתם, אלא בנושא של פקוח נפש. כל רב הזכאי לשם רב יידע לענות על כך, או לפחות ללבן את הנושא עם רבו ומורה דרכו ההלכתית ולמעלה בקודש.
מעניין שהרב שלך בבחירות יודע האם יש להצביע ולמי. וכאן, נאלמה לשונו דומיה, או שמא זו את ששכחת את הטלפון שלו...
ספציפית לרב שלי אין דעה בבחירות ודווקא יש לו דעה לגביי החיסונים

כל נושא בעולם אפשר להפוך לסוגיא הלכתית ועדיין אני לא מחוברת בקו ישיר לרב אלא מפעילה גם קצת שיקול דעת

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
סלחי לי!
סלחנו.
יש רבנים שחושבים שהגישה הזו, לשאול כל דבר את הרב, שגויה.
לגבי הלכה - אברך צריך לדעת לפתוח משנה ברורה, ככה אבא שלי למד מהרב שלו.... (אחד מגדולי ישראל שנפטר ממש לאחרונה).
לגבי הנהגה - אני לא רוצה להיכנס באריכות לנושא, אבל הרב שלו תמיד היה אומר 'מה זה שאברכים באים לשאול איזה צבע תריסים לשים בסלון'.

מרחבית

משתמש מקצוען
@קצרה , הדעה שלך בעיניי לא שונה באופן עקרוני מאלה שרואים בכל רופא וממסד אויב עם אינטרסים זרים.
המשותף הוא: יש לכם את התזות והאמונות שלכם, ומעתה לעובדות אין יותר מה לומר.

העניין הוא, שהעולם הוא לא שחור לבן. גם לא המחקרים. גם לא הידע והנקיות של כל מי שרופא או חוקר. העולם גם לא יכול להיחלק באופן טוטאלי בין כבוד ואמון מלאים לרופאים ולממסד, וזלזול מוחלט באימהות ובאחרים. מהסיבה הפשוטה בתכלית: העולם לא עובד ככה.

לדוגמא, טוענת אמא שבנה בסכנת חיים, שהרופאים לא אומרים לה ברור מה יש לילד. והיא יודעת שהוא אחרי חיסון.
נכון, זה עדיין לא הוכחה שזה בטוח מהחיסון. זה כן אמור להיות בסימן שאלה, שמתייחסים אליו מאוד ברצינות ובכובד ראש: האם זה מהחיסון?
מה לעשות, שזה לא מסתדר עם התזה, אז יש פרשנות חדשה: לרופאים אסור לומר מה יש לילד כי יש חיסיון רפואי, ולאמא (שלא היתה נגד חיסונים - עובדה שהיא חיסנה) - יש עניין להאשים את החיסון, לכן היא משקרת בתקשורת, וטוענת שהרופאים לא אומרים לה מה יש לילד, על אף שהם כן אמרו. כי זה מה שאכפת לה כרגע: להאשים את החיסון, ותו לא.

וכל הפרשנות ה'נחמדה' הזו, שלא לומר המאשימה, לא בנויה על היכרות כלשהי עם המקרה. אלא אך ורק על דבר אחד ויחיד: התזה, שלא ייתכן שחיסון גרם לתינוק להיות כל כך חולה. חד וחלק.
לכן, על כל דבר שיביאו, תהיה פרשנות או התפתלות שלא נסמכות על בדיקת העובדות, העיקר שתגיע למטרה המסומנת מראש, שהיא: אין ולא ייתכן כל קשר בין חיסונים לתופעות חמורות.
זו רק דוגמא אחת לדברים שנכתבו בנחרצות בלי בדיקת המציאות. (נכתבו כמובן גם דברים רבים שכן מעוגנים במציאות. לא שוללת את כל מה שנאמר. שוללת את הגישה).

זו לא בעיה גדולה להמציא פרשנות על כל דבר. קצת כישרון והתמצאות בנושאים - וכל דבר נפרש אותו איך שאנחנו רוצים. השאלה אם חקר האמת עומד לנגד העיניים, או הרצון להגיע לתוצאה מסוימת דווקא.
הצורה הזו לא משכנעת. כי כשמסמנים את המטרה מראש, ולפיה מפרשנים ומעקמים כל סיפור או טענה, זה לא משכנע, ואפילו מקומם.

אני לא מאלה שמתנגדים טוטאלית לחיסונים. לגמרי לא. ואני מתחסנת ומחסנת כסדר. אני כן מבינה שאין שחור לבן בשום דבר בחיים, ולא הכל כבר ידוע וברור ומוחלט ונחרץ.
ואין דבר כזה שיש אנשים שכל דבריהם צדק ואמת ונקיות מוחלטת (חוץ מגדולי תורה אמיתיים), ואנשים שכל דבריהם הבל וטפשות ותחושות מוזרות.
מה לעשות, העולם קצת יותר מורכב.

הרוצים לנסות לדעת את האמת, צריכים לרצות לדעת את האמת, גם אם זה לא פשוט להגיע אליה. ולא לפרש כל דבר לפי התזה שהם מאמינים בה.
כי נכון, אולי ככה החיים פשוטים יותר, אך אין בין זה לבין אמת - מאומה.

נערך לאחרונה ב:

בריקים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
@קצרה , הדעה שלך בעיניי לא שונה באופן עקרוני מאלה שרואים בכל רופא וממסד אויב עם אינטרסים זרים.
המשותף הוא: יש לכם את התזות והאמונות שלכם, ומעתה לעובדות אין יותר מה לומר.

העניין הוא, שהעולם הוא לא שחור לבן. גם לא המחקרים. גם לא הידע והנקיות של כל מי שרופא או חוקר. העולם גם לא יכול להיחלק באופן טוטאלי בין כבוד ואמון מלאים לרופאים ולממסד, וזלזול מוחלט באימהות ובאחרים. מהסיבה הפשוטה בתכלית: העולם לא עובד ככה.

לדוגמא, טוענת אמא שבנה בסכנת חיים, שהרופאים לא אומרים לה ברור מה יש לילד. והיא יודעת שהוא אחרי חיסון.
נכון, זה עדיין לא הוכחה שזה בטוח מהחיסון. זה כן אמור להיות בסימן שאלה, שמתייחסים אליו מאוד ברצינות ובכובד ראש: האם זה מהחיסון?
מה לעשות, שזה לא מסתדר עם התזה, אז יש פרשנות חדשה: לרופאים אסור לומר מה יש לילד כי יש חיסיון רפואי, ולאמא (שלא היתה נגד חיסונים - עובדה שהיא חיסנה) - יש עניין להאשים את החיסון, לכן היא משקרת בתקשורת, וטוענת שהרופאים לא אומרים לה מה זה, על אף שהם כן אמרו. כי זה מה שאכפת לה כרגע: להאשים את החיסון, ותו לא.

וכל הפרשנות ה'נחמדה' הזו, שלא לומר מאשימה, לא בנויה על היכרות כלשהי עם המקרה. אלא אך ורק על דבר אחד ויחיד: התזה, שלא ייתכן שחיסון גרם לתינוק להיות כל כך חולה. חד וחלק.
לכן, על כל דבר שיביאו, תהיה פרשנות או התפתלות שלא נסמכות על בדיקת העובדות, העיקר שתגיע למטרה המסומנת מראש, שהיא: אין ולא ייתכן כל קשר בין חיסונים לתופעות חמורות.
זו רק דוגמא אחת לדברים שנכתבו בנחרצות בלי בדיקת המציאות.

זו לא בעיה גדולה להמציא פרשנות על כל דבר. קצת כישרון והתמצאות בנושאים - וכל דבר נפרש אותו איך שאנחנו רוצים. השאלה אם חקר האמת עומד לנגד העיניים, או הרצון להגיע לתוצאה מסוימת דווקא.
הצורה הזו לא משכנעת. כי כשמסמנים את המטרה מראש, ולפיה מפרשנים ומעקמים כל סיפור או טענה, זה לא משכנע, ואפילו מקומם.

אני לא מאלה שמתנגדים טוטאלית לחיסונים. לגמרי לא. ואני מתחסנת ומחסנת. אני כן מבינה שאין שחור לבן בשום דבר בחיים, ולא הכל כבר ידוע וברור ומוחלט ונחרץ.
ואין דבר כזה שיש אנשים שכל דבריהם צדק ואמת ונקיות מוחלטת (חוץ מגדולי תורה אמיתיים), ואנשים שכל דבריהם הבל וטפשות ותחושות מוזרות.
מה לעשות, העולם קצת יותר מורכב.

הרוצים לנסות לדעת את האמת, צריכים לרצות לדעת את האמת, גם אם זה לא פשוט להגיע אליה. ולא לפרש כל דבר לפי התזה שברצונם לקדם.
כי נכון, אולי ככה החיים פשוטים יותר, אך אין בין זה לבין אמת - מאומה.
אהבתי מאד.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ועוד שאלה קטנה לפני שאני פורשת.
אם משרד הבריאות כ"כ מודאג מהשפעת, איך זה שאף רופא לא נותן טמפילו?
למה היא לא בסל הבריאות?
https://www.clalit.co.il/he/medical/pharmacy/Pages/tamiflu.aspx
יש 2 אפשרויות למנוע כמה שאפשר שפעת ולהפחית דרגת קושי
או ע"י מתן חיסונים או ע"י טמפילו

מי אמר לך שטמפילו יותר בטוח מחיסון?
הרי גם מזה חברות התרופות עושות כסף...
אדרבה, אם יקחו טמפילו לכאו' הם ירוויחו יותר מכיון שצריך לקחת יותר מפעם אחת
ואולי הטמפילו באופן עקרוני עולה יותר מחיסון?

אגב, איך הסקתם שטמפילו אינו בסל הבריאות?

ולהזכירכם, בשנת 2009 הרופאים חילקו טמפילו בכמויות
אפי' לי שהיה חשד לשפעת מקסיקו נתנו כבר מרשם לייתר ביטחון באם יתברר שאכן יש לי...
ב"ה בסוף זה לא היה שפעת...

מרחבית

משתמש מקצוען
ועוד שאלה קטנה לפני שאני פורשת.
אם משרד הבריאות כ"כ מודאג מהשפעת, איך זה שאף רופא לא נותן טמפילו?
למה היא לא בסל הבריאות?
https://www.clalit.co.il/he/medical/pharmacy/Pages/tamiflu.aspx

מעניין אכן להבין למה לא נותנים, אם אכן לא נותנים. הרי בטוח יש לזה סיבה. אשמח אם למישהו יש תשובה על כך מתוך ידע אמיתי של הסיבה. כלומר, לא פרשנות לאף כיוון, לא הנחות מוקדמות משום צד, אלא סיבות אמיתיות מהשטח.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מעניין אכן להבין למה לא נותנים. הרי בטוח יש לזה סיבה. אשמח אם למישהו יש תשובה על כך מתוך ידע אמיתי של הסיבה. כלומר, לא פרשנות לאף כיוון, לא הנחות מוקדמות משום צד, אלא סיבות אמיתיות מהשטח.
ראו תשובתי לעיל

מצ"ב קישור שנותן גם תשובה...

http://www.medicalmedia.co.il/publications/ArticleDetails.aspx?artid=8981&sheetid=698

מרחבית

משתמש מקצוען
מצ"ב קישור שנותן גם תשובה...
כדאי לכל בעלי האמון הבלתי מסויג בממסד לקרא את זה. אך לא להפוך בגלל זה לחסרי אמון טוטאלי בממסד... רק להבין, שאם מה שכתוב הוא נכון, זה רק מראה את המציאות הריאלית של חיינו: יש טעויות, ויש מגבלות, ויש 'נפילה בפח' גם של הרשויות. ועדיין הרשויות משתדלות לתקן את עצמן.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה