מה יקרה ביום שהפריים יעלה???

קושר ציציות

משתמש רשום
האם יהיה עדכון מראש???
כלומר,
יתנו איזשהו מרווח זמן לאזרח הקטן לנסות לגייס כסף ולסגור את החלק של הפריים??
או שאנשים ייאלצו לשלם עוד אלפי שקלים בחודש???
אני חושב על זה ותוהה לעצמי מה הולך להיות...
נראה שמישהו מסדר כאן את הקלפים לקראת קטסטרופה עולמית....

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
הפריים מתעדכן 8 פעמים בשנה ואין התראה קודם, אמנם בדרך כלל יש הערכות שמפורסמות קודם.
בכל מקרה, לנגיד בנק ישראל (שהועדה המוניטרית בראשותו היא הקובעת) אין אינטרס להפיל את המשק, מה שיקרה אם תהיה עליה חדה בפריים בלי להתכונן (כמעט כל ההלוואות במשק חוץ ממשכנתאות צמודות פריים, חוץ מהאחוז הניכר מהמשכנתאות שצמוד לפריים), לכן העליה תהיה כנראה בהדרגה.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בדיוק זה הסיבה שבנק ישראל יזהר כמה שיותר לא לגרום לקטסטרופה עם עוד כמה סיבות שזה יכול להזיק להרבה דברים. זה יעלה ובטוח. אבל לאט ובטוח. וככל הנראה עד שזה יעלה באחוז וחצי יקח כנראה לא מעט זמן שבנתיים תספיק לחסוך הרבה כסף מהאחוז הנמוך

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
האם יהיה עדכון מראש???
גם אם יהיה עדכון מראש, יש קורולציה ברורה בין צפי הריבית במשק, לעלויות שאר הרכיבים במשכנתא.
כך שגם אם תינתן אפשרות לעבור מסלול, זה יהיה במחיר לא אטרקטיבי.

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
אם הנגיד יחליט (החלטת יחיד!) שלמשק עדיף כעת ריבית יקרה, הוא לא יראה בעניינים את נוטלי המשכנתאות.
בין השיקולים שלו אמור להיות שהם לא יקרסו, אבל לשלם יקר יותר?! מצידו אם המספרים מתאימים, למה לא?!
אגב ואז גם יתייקרו המסלולים השונים בהתאמה.
קחו את זה בחשבון

נערך לאחרונה ב:

חחח

משתמש סופר מקצוען
אם הנגיד יחליט (החלטת יחיד!) שלמשק עדיף כעת ריבית יקרה, הוא לא יראה בעניינים את נוטלי המשכנתאות.
בין השיקולים שלו אמור להיות שהם לא יקרסו, אבל לשלם יקר יותר?! מצידו אם המספרים מתאימים, למה לא?!
אגב ואז גם יתייקרו המסלולים השונים בהתאמה.
קחו את זה בחשבון
ברגע שהם יתיקרו מידי זה עלול להביא הרבה אנשים לחדלות פרעון. לא רק משכנתאות צמודות לפריים גם הרבה הלוואות. חדלות פרעון = קשיים תזרימים לבנקים שעלולים להגיע עד קריסה חלילה.
בקיצור, זה לא רק הלווים זה גם המלוים שמסובכים ביחד איתם.

• תודה
Reactions: GRN

----------

משתמש מקצוען
כבר שנים הפריים לא זז ואין תחזית שכל כך מהר הוא יעלה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

----------

משתמש מקצוען
הרבה פעמים בבלגן גם האיש הקטן מרוויח לא רק הבנקים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

A052

משתמש סופר מקצוען
הפריים מתעדכן 8 פעמים בשנה
חידשתם לי, אני זכרתי כל חודש, ובדקתי ואכן אתם צודקים.
בנק ישראל - מסגרת המדיניות המוניטרית - מועדי ההודעות על שינויים ב"ריבית המוצהרת" של בנק ישראל ותאריך תחולתם - 2019-2020 (boi.org.il)
רק * קטנה, שבנק ישראל תמיד יכול לעדכן ריבית גם לא במועדים הרגילים, אבל זה מאד מאד חריג.

ממוקד

משתמש מקצוען
האם יהיה עדכון מראש???
כלומר,
יתנו איזשהו מרווח זמן לאזרח הקטן לנסות לגייס כסף ולסגור את החלק של הפריים??
לא תיהיה שום הודעה מוקדמת. זו הודעה שנכנסת לתוקף מיידית, אם כי יש בדרך כלל הערכות שזה הולך לקרות, אבל הם ממש לא מדוייקות.
או שאנשים ייאלצו לשלם עוד אלפי שקלים בחודש???
צר לי לצנן, זה לא יהיה עוד אלפי שח בחודש, בכל מצב. גם אם הפריים יעלה ב1% (שזה דמיון מופרע) זה יעלה את את התשלום החודשי בעוד 83 שח בחודש על כל 100 א ש"ח יתרת קרן, אז קצת פורפורציות.
אני חושב על זה ותוהה לעצמי מה הולך להיות...
שוב.. קצת פורפורציות. נראה לי חשיבה טיפל'ה חרדתית..
הרחקתם לכת לחלוטין.

צר לי לצנן, זה לא יהיה עוד אלפי שח בחודש, בכל מצב. גם אם הפריים יעלה ב1% (שזה דמיון מופרע) זה יעלה את את התשלום החודשי בעוד 83 שח בחודש על כל 100 א ש"ח יתרת קרן,
בגדול החשבון הוא שעל כל 1% שהפריים יעלה ההחזר החודשי יגדל ב10%

ממוקד

משתמש מקצוען
בגדול החשבון הוא שעל כל 1% שהפריים יעלה ההחזר החודשי יגדל ב10%
לא נכון חשבונאית. במחשבון שפיצר חלק מהתשלום הוא על הקרן וחלק על הריבית, רק החלק של הריבית יגדל ב10%, וגם זה ילך ויקטן ככל שחלק הקרן ילך ויגדל בתשלום.
כמו שאמרתי עליה של 1% בפריים (שזה לא הגיוני) תעלה ב83 ש"ח לכל 100 א' שח קרן. וכבר היו פה תחזיות שקץ האנושות בא...
ובכל מקרה אנחנו מדברים על דברים היפותטיים לחלוטין, משום שגם גם גם אם יעלה הפריים הוא יעלה בהרבה הרבה פחות מ1%, אני חושב שמעולם הוא לא עלה במכה אחת יותר מ0.2%
אז פשוט להרגע

כמו שאמרתי עליה של 1% בפריים (שזה לא הגיוני) תעלה ב83 ש"ח לכל 100 א' שח קרן.
זה הגדרה לא מדויקת כי זה תלוי לכמה שנים ההלוואה
מאיזור ה17 ועד 25 שנה הממוצע היא בערך כמו שכתבתי (ויש לקחת בחשבון שזה מה שיקרה לרוב האנשים כי לוקחים את הפריים לתקופות ארוכות)

ממוקד

משתמש מקצוען
זה הגדרה לא מדויקת כי זה תלוי לכמה שנים ההלוואה
מאיזור ה17 ועד 25 שנה הממוצע היא בערך כמו שכתבתי (ויש לקחת בחשבון שזה מה שיקרה לרוב האנשים כי לוקחים את הפריים לתקופות ארוכות)
דיברתי על יתרת קרן. ומהבחינה הזו ז מדוייק, 83 שח לחודש על 100 א' יתרת קרן (במקרה של עליה של 1%). לא משנה לכמה שנים. שוב, אני מדבר על יתרת קרן.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
דיברתי על יתרת קרן. ומהבחינה הזו ז מדוייק, 83 שח לחודש על 100 א' יתרת קרן (במקרה של עליה של 1%). לא משנה לכמה שנים. שוב, אני מדבר על יתרת קרן.
זה לא נכון.
א. זה תלוי במס' השנים שנשאר.
ב. כל אחוז עליה, זה גג 53 ש"ח לחודש לכל 100,000 ש"ח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה