מה זה השיר 'אדמה ושמים'

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני לא הבנתי מה קשר בין מילה לשניה אז אם תוכלו לספר לה מה כזה מרגש במילים האלה אני ישמח
חוק פוֹ, הקרוי על שם ממציאו נייתן פו (Nathan Poe), הוא מימרה בתרבות האינטרנטהמשקפת את העובדה שבאינטרנט, בהיעדר בהירות בנוגע לכוונת הכותב (בעזרת הבעות פנים או טון קול האדם (אנ')), בלתי ניתן ליצור פרודיה על דעות קיצוניות בצורה מוגזמת מספיק כך שלא יהיה ניתן לטעות ולחשוב שמדובר בהבעה אמיתית של הדעות עליהן נעשתה הפרודיה.
חוק פו קובע:

"ללא סמיילי קורץ או סימן בולט אחר של הומור, לא ניתן ליצור פרודיה על קיצוניות מבלי שמישהו יטעה ויחשוב שמדובר בדבר אמיתי."[1]

כוונתו של חוק פו היא שפרודיה על משהו היא מטבעה קיצונית, כך שקשה להבחין בין קיצוניות אמיתית לפרודיה. תוצאה נוספת של חוק פו היא תופעה הפוכה: אמונות קיצוניות מובנות בטעות כפרודיה על האמונה[1].

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
הנה השיר עם הרב יוני אליצור
ראיתים את זה ?
מהמם !
כל כך כואב שבמכינה צבאית,
יכולים לשיר את המקור בערגה ובכיסופים איה מקום כבודו.
ואצלנו בישיבות הקדושות,
צריך לסרס את עיקר השיר.
כמה נערים קטנים מנהלים אותנו.
עולם הפוך.

אבק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה מגויר? חזב"ת?
במקור יוני אליצור שר במקום "האה האה" "איה איה" ובסוף איה מקום כבודו, חבל ששינו את זה, זה משנה את כל המשמעות של השיר.
לא הבנתי אם זה שיר מגוייר או לא
אז מי שיודע....
זה לא שיר מגוייר
הלכתי לבדוק שוב את מקור השיר
והנה התוצאות באדיבות גוגל
והשיר הזה הוא כמובן לא של יוני אליצור הוא רק הדביק את איה מקום כבודו
זהו שיר גויי
מתוך האלבום Fly Like an Eagle
של גילה אנטרה
והמילים המקוריות הם באנגלית בכלל
Tall Trees, warm fire, strong winds, deep water,
I can feel it in my body, I can feel it in my soul.
Singin ´Heya heya heya heya heya heyaho...

ובתרגום גוגל
עצים גבוהים, אש חמה, רוחות חזקות, מים עמוקים,
אני מרגיש את זה בגופי, אני מרגיש את זה בנשמתי.
שירה 'הייה הייה הייה הייה הייה הו ...

נערך לאחרונה ב:

גרינגי

משתמש רשום
השיר הוא של הרב אליצור מערכים והמילים קצת שונות ...אני מרגיש אותך בתוכי ברוחי בנשמתי.... לא ברור מה פתאום קפץ השיר אבל כמו שכל השירים בציבור שלנו היום משוגעים וחסרי טעם מוזיקלי החליטו להשתגע פתאום על זה , אז החליטו......

גרינגי

משתמש רשום
דרך אגב יש לו שיר יותר יפה פי מליון "הנה אני לפניך באתי ריק אני נרגש...גם אם הכל ישלל ממני ...מן הכאב הוא יצילני ימלא בי אהבה. (בערך לא זוכר בדיוק הכל ) מוזמנים לחפש בגוגל

MusiCode

משתמש מקצוען
הנה זה למי שרוצה:
https://www.google.co.il/search?q=Strong+Wind,+Deep+Water
שם השיר: Strong Wind, Deep Water (רוח חזקה, מים עמוקים)
לינק שמצאתי לשמיעת השיר, לא אמור לעבוד לחסומים (גם לי לא עבד..), אבל מישהו שכן יכל להכנס, דווח לי שזה אותו השיר.

לפי הנכתב בגוגל זה לא של מי שנכתב לעיל, אלא של זמרת בשם Gwendolyn Sanford באלבום songs for the earth.

איך שלא יהיה, לא משלנו, ולא קשור אלינו.
אם מישהו רוצה לשיר מוזיקת עולם - כרצונו. רק שלא יקרא לזה "מוזיקה חרדית".

אולי מעניין אותך גם...

לוח מודעות

למעלה