מה הקשר בין יום הולדת בשבת לים?

רוצה לראות מאחורי הקלעים של ההכנה?

• סה"כ מצביעים
    484
  • הסקר נסגר .

פנינה אורשלימי

צילום הוא הקפאה של רגע קסום שלא ישוב עוד.....
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי

חוי +

משתמש רשום
פנינה, אי רק עכשיו רואה.
את אומנית עם נשמה וכח רצון אטומי----
מה שעומד מאחוריהיצירה המופלאה הזו, זה כח רצון אדיר ומוטיבציה אדירה עוד יותר, בפרט שאת משתפת בכל הכשלונות שבדרך.
אני בכוונה כותבת כשלונות , כי תמיד בדרך לאתגר מחכים לנו אתגרים בסיבוב והרבה פעמים עד לפסגה (פסגת ההר-דווקא אהבתי אותו יותר לפני שכיסית אותו בבסקויטים וכו') יש כשלונות שעלולים ליאש.
אני רוצה להבין: היה לך אתגר ספיציפי להכין דווקא עוגת אי כי ראית כזה דבר? או שהיה לך חלום להכין תוצר קונדיטורי גרנדיוזי?
ועוד משהו: כשאנשים כמוני רואים כזה תוצר יש בזה, במחילה משהו מיאש מראש, עוברת מחשבה:
טוב, היא כשרונית ברמות, אני, סתאםם,מה יש לי לנסות בכלל? מה הסיכויים שלי? אשמח לשמוע את תגובתך על כך.

פנינה אורשלימי

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
חוי + תודה על התגובה והפידבק המחמם!!!(●'◡'●)

ואני רוצה לענות לך על מה ששאלת (וגם על מה שלא ;) ):

כשלונות יש תמיד! ולכל אחד! גם לבנ"א הכי מצליח בעולם. זה דרך החיים- לא הכל דבש.

אלא מאי? למה הוא נהיה כ"כ מצליח? בגלל שהוא מינף ולמד מהטעויות שלו, וניסה והמשיך לפעול ולא נעצר שם "טוב, לא הצלחתי אז אני לא מספיק טוב/ מוכשר וכו'..." ההפך- הוא לא הלך למקומות המורידים האלו, הוא ניסה להתקדם מהמקום בו הוא נמצא ולמצוא את ההצלחה.

החכמה היהודית אומרת לנו: "שבע יפול צדיק וקם"- לא סתם....

וכמו שכתבתי- אף אחד לא באמת נולד עם ידי זהב, אלא השיג הכל (לפחות את הרוב חחח) במאמץ ושינון/ התאמנות על אותו דבר.

ואני רציתי לגדול מהמקום בו אני נמצאת ולשבור את השיאים של עצמי! אני לא מתחרה של אף אחד ולא עם אף אחד, והעוגה הייתה חלק מזה- אכן רציתי להכין משהו גרנדיוזי שלא הכנתי עד כה ויאתגר אותי, ויראה לעצמי ש"הנה את יכולה" ו"עשית את זה-, עברת שלב"- לשאלתך... אז זה היה משולב.

ולגבי ההתייאשות מראש(❁'◡'❁) על זה בדיוק כתבתי בסוף הפוסט של מאחורי הקלעים בחלק הסופי, מזמינה אותך לקרוא ולשוב להגיב.

רק אומר בתמציתיות שלכל אחד הכישרון והתחביב שלו, זאת לא חכמה להביא כנר וצייר בעלי שם עולמי ולתת להם להתחרות על הטייטל "הצייר הטוב ביותר" זה לא שווה ערך.

ושוב- לא קמתי יום אחד עם הידע הזה, זה תוצאה של למידה וניסיונות, גם כושלים!

נערך לאחרונה ב:

Yehodit B

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אוהו!!!! אוהו!!!!
זה מטורף!
שאפו ענק על ה
מימוש של הרצון שלך!
יצא לך מדהים!!!
נראה מגרה ממש!

פנינה אורשלימי

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
Yehodit B תודה רבה על כל המחמאות!

אכן, מימוש בהתגלמותו :)

מזמינה גם אותך לממש חלק ממך, מכאן

חוי +

משתמש רשום
חוי + תודה על התגובה והפידבק המחמם!!!(●'◡'●)

ואני רוצה לענות לך על מה ששאלת (וגם על מה שלא ;) ):

כשלונות יש תמיד! ולכל אחד! גם לבנ"א הכי מצליח בעולם. זה דרך החיים- לא הכל דבש.

אלא מאי? למה הוא נהיה כ"כ מצליח? בגלל שהוא מינף ולמד מהטעויות שלו, וניסה והמשיך לפעול ולא נעצר שם "טוב, לא הצלחתי אז אני לא מספיק טוב/ מוכשר וכו'..." ההפך- הוא לא הלך למקומות המורידים האלו, הוא ניסה להתקדם מהמקום בו הוא נמצא ולמצוא את ההצלחה.

החכמה היהודית אומרת לנו: "שבע יפול צדיק וקם"- לא סתם....

וכמו שכתבתי- אף אחד לא באמת נולד עם ידי זהב, אלא השיג הכל (לפחות את הרוב חחח) במאמץ ושינון/ התאמנות על אותו דבר.

ואני רציתי לגדול מהמקום בו אני נמצאת ולשבור את השיאים של עצמי! אני לא מתחרה של אף אחד ולא עם אף אחד, והעוגה הייתה חלק מזה- אכן רציתי להכין משהו גרנדיוזי שלא הכנתי עד כה ויאתגר אותי, ויראה לעצמי ש"הנה את יכולה" ו"עשית את זה-, עברת שלב"- לשאלתך... אז זה היה משולב.

ולגבי ההתייאשות מראש(❁'◡'❁) על זה בדיוק כתבתי בסוף הפוסט של מאחורי הקלעים בחלק הסופי, מזמינה אותך לקרוא ולשוב להגיב.

רק אומר בתמציתיות שלכל אחד הכישרון והתחביב שלו, זאת לא חכמה להביא כנר וצייר בעלי שם עולמי ולתת להם להתחרות על הטייטל "הצייר הטוב ביותר" זה לא שווה ערך.

ושוב- לא קמתי יום אחד עם הידע הזה, זה תוצאה של למידה וניסיונות, גם כושלים!
תודה על תגובתך המפורטת, נתן לי חומר למחשבה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה