קורונה מה ההבדל בין מחלקות למלוניות?

מצב
הנושא נעול.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
כמדומה שליצמן אמר שלא יעשו סגר בחגים ועדיף שיפגעו בכלכלה - כנראה שאני יודע משהו
התירו חד משמעית תפילה בחגים עד 1000 איש לפי מתווה התפילות (בתנאים של מספר פתחים ו4 מ"ר לכל אדם)
אפשר לראות כאן מתווה התפילות לחגי תשרי
המתווה עומד באיזה קריטריון מעשי? הרי על כל הערים והשכונות שיש בהם ספק של בית כנסת נשפך דיו אדום בערב ר"ה...

א. איזראעל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מי דיבר על רוב? דיברו על אחוזים משמעותיים ביחס לאוכלוסיה.
לא יודעת, דיונים על תפילות בשטח פתוח ביוה"כ (כשהתחזיות מדברות על חום קיצוני, וזה לא פיקו"נ...) - זה לא בדיוק לא מונע לשמור על חגי ישראל; שלא לדבר על החילוניים.
באמת עלינו להעריך שהותר לתקוע בשופר, ולהשלים בהכנעה עם סגירת המקוואות בערב יום הכיפורים.
לא מדברים על חלק מאווירת החג. מדברים על דברים קצת יותר מהותיים...
האמת היא שהפסקתי לענות לניק המסוים הזה אחרי שבדקתי את היסטורית ההודעות.
ראיתי שלא משנה מה תגידי, כמה הוכחות תביאי, הוא מתבצר בעמדתו ולא תבלבלי אותו עם עובדות.
המדינה - עדינה.
הפרויקטור - לעמים כפרוז'קטור
המשטרה - חדורת מטרה
כל חוק - כדבש מתוק
וכן הלאה...
אני לא יודעת למה, אבל גם אוסטרליה משתרבבת לחלק ניכר מהודעותיו...

נערך לאחרונה ב:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
היא כתבה שבעיתות לחץ (או כמו שהם קוראים לזה דלתות סגורות) קשה מאד שמישהו מסתובב.
היא ציינה בפירוש שהם בעד שבני משפחה ייכנסו. אבל מערך מתנדבים 24/7 במחלקה לחוצה זה מסרבל.
זה לא הופך את זה להתעלמות.
גם בפנימית כאשר רופא מגיע לבצע פרוצדורה הוא מבקש מכל המלווים לצאת, תארי לך מה קורה במחלקה שבה הכל מתנהל לעיתים תחת לחץ והחולים במצב גרוע.

1. אפשר ורצוי לדרוש שהשוהים לצד החולים, לא יסתובבו סתם. זה מקובל גם כיום בחדרי התאוששות למשל.

2. במקרה חירום, אומרים 'החייאה, כולם לצאת' - וכולם יוצאים.
ואגב, אפשר במקום זה לשקול לומר 'החייאה, לסגור וילונות', והשוהים ליד החולים האחרים יסתגרו איתם בתוך הוילון עד סוף ההחייאה.

את באה מהצד של אנשי הרפואה, שלא רוצים שיסתובבו להם בין הרגליים ויפריעו להם, ובצדק. אבל אני באה מהצד של החולים. תחשבי על יהודי בן 80 בטיפול נמרץ, ששכנו לחדר עובר עכשיו החייאה היסטרית, והוא לבד, בוהה בתקרה, שומע את הקולות, רועד מקור ומלחץ ותוהה כמה קצרה הדרך משם לשמים והאם עוברים דרך הריבועים האקוסטיים או שהנשמה עפה דרך החלון.

לעומת אותו יהודי, שבנו נותר לידו, ובתוך הוילון הסגור מקריא לו פרקי תהילים או סתם מחזק אותו ומזכיר לו שבעוד חודש החתונה של שרהל'ה ועד אז הוא חייב ללכת על הרגליים, ומכסה אותו טוב יותר ומחזיק את ידו.
ושניהם יחד בתוך הוילון הסגור לא מפריעים לאיש.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
את באה מהצד של אנשי הרפואה, שלא רוצים שיסתובבו להם בין הרגליים ויפריעו להם, ובצדק. אבל אני באה מהצד של החולים. תחשבי על יהודי בן 80 בטיפול נמרץ, ששכנו לחדר עובר עכשיו החייאה היסטרית, והוא לבד, בוהה בתקרה, שומע את הקולות, רועד מקור ומלחץ ותוהה כמה קצרה הדרך משם לשמים והאם עוברים דרך הריבועים האקוסטיים או שהנשמה עפה דרך החלון.
מי אמר לך שאני לא באה מהצד השני?
סבתא שלי שוכבת עכשיו כרותת רגל בבי"ח בין השאר בגלל שהמרפאה לא טיפלה בה כיאות בימי קורונה.
יש לי יותר ממושג לצערי.
אני כן באה עם יותר הבנה לצוות ורואה איך הם לא נושמים.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
היא כתבה שבעיתות לחץ (או כמו שהם קוראים לזה דלתות סגורות) קשה מאד שמישהו מסתובב.
היא ציינה בפירוש שהם בעד שבני משפחה ייכנסו. אבל מערך מתנדבים 24/7 במחלקה לחוצה זה מסרבל.

כמו שכתבתי באשכול הקדוש, באיכילוב מגבילים (לדוגמה) עד 8 בערב.
אפשר להגביל גם את כמות המתנדבים בכל פעם.

נערך לאחרונה ב:

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
אם הבית חולים לא מרשה למתנדב להיכנס, לא יהיו מתנדבים...
נכון ולא נכון.

המציאות היא שאין מספיק מתנדבים גם לאחוז המסויים של בתי החולים שכן מכניסים. באמת משונה, אבל זה המצב.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אפשר לנסח שוב את המשפט הזה? באמת לא הבנתי. תודה.

(תודה על ההודעה, מאלפת ומחכימה.)

ערכתי בהודעה שהעליתי, ומעתיקה גם לכאן את המשפט הערוך:
ואני חושבת שאם יבואו מתנדבים יתנו להם להכנס,
בכל אופן לחולים של פנימית

מרחבית

משתמש מקצוען
האמת היא שהפסקתי לענות לניק המסוים הזה אחרי שבדקתי את היסטורית ההודעות.
ראיתי שלא משנה מה תגידי, כמה הוכחות תביאי, הוא מתבצר בעמדתו ולא תבלבלי אותו עם עובדות.
המדינה - עדינה.
הפרויקטור - לעמים כפרוז'קטור
המשטרה - חדורת מטרה
כל חוק - כדבש מתוק
וכן הלאה...
אני לא יודעת למה, אבל גם אוסטרליה משתרבבת לחלק ניכר מהודעותיו...
אני התרשמתי דווקא הפוך. בהודעות רבות שראיתי, דווקא הוא הביא נתונים נכונים ומעודכנים! וכן הביא הוכחות מכל העולם - שהרי הקורונה בכל העולם.
ודווקא האחרים התבצרו בעמדתם ולא נתנו לבלבל אותם עם עובדות! כי זה מוציא את המדינה מידי עדינה לטעמם, ולא מספיק שונאת חרדים ויהדות.
אני בכלל מציעה לא לרדת לרמה אישית. דנים על דעות, על נתונים, על תיאוריות. וכל ירידה לגופו של ניק - איננה עניינית ולא מתאימה לדיון רציני...

נערך לאחרונה ב:

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
איך אתם יודעים את זה ?
נא לעיין שם.

שוב, כמובן שברגע שבתי חולים רק יפתחו את המחלקות, יכנסו מתנדבים אפילו מידי פעם, זה כבר הצלה גדולה. אבל זה לא שיש מאות מתנדבים שמתדפקים. :(

נערך לאחרונה ב:

M6255

משתמש פעיל
המתווה עומד באיזה קריטריון מעשי? הרי על כל הערים והשכונות שיש בהם ספק של בית כנסת נשפך דיו אדום בערב ר"ה...

לידיעתכם ההיתר של עד 1000 חל גם בערים אדומות (כשעומדים בקריטריונים הנמצאים במתווה דהיינו 4 מ"ר לאדם 30/20 איש לכל פתח)

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
רק חושבת ?
אם הם נותנים למתנדבים להיכנס, לפרסם את שם בית החולים, @אפשרי עשה אשכול בשביל זה
עזר מציון ועוד ארגונים נרתמים.

מטריה

משתמש מקצוען
1. מדובר על שהיה ליד קרובים במחלקת קורונה הרגילה שאיננה ט"נ.
2. גם בט"נ יש שעות שהות ליד החולה, לאורך היום וקצת בלילה. למרות חוסר הפרטיות היחסי.

למה טענות?
הודינו לה על הדברים, ושאלנו לגבי מה שלא היה ברור.
ככה מנהלים דיון. בפינג פונג הלוך וחזור.

*

ועוד משהו
לפעמים נראה שאנשי הצוות הרפואי, שהם מסורים ונותנים נשמתם לעבודת הקודש שלהם - לא מספיק מכירים בחלק הנפשי של האשפוז וההחלמה.
"רוח איש יכלכל מחלהו, ורוח נכאה מי ישאנה".
להגיד שבני המשפחה השוהים ליד החולה, מפריעים לצוות הרפואי לעבוד - ולכן עדיף שהם לא יהיו שם - זו התעלמות מהתרומה האדירה שלהם למצבו הנפשי, וממילא גם הפיזי, של החולה.

מאושפזים בכל המחלקות נתרמים מבני המשפחה והמכרים שיושבים לצידם. מצבם משתפר, ולפעמים המלווה גם יכול לאתר הידרדרויות לפני שהן נראות לעין, ולעדכן את הצוות.

במחלקת ילדים חל שינוי מחשבתי ענק בתחום הזה. בימי ראשית המדינה, הורים נדרשו להשאיר את ילדיהם בבי"ח לבד. (אולי גם אז היו אמהות שמחו והתלוננו על הנוהל, ואולי גם אז צעקו עליהן שהן בורות ומפריעות לצוות.)
היום - *אסור* להשאיר ילד לבד במחלקה. *חובה* להיות איתו. ואם ההורה המלווה יוצא, עליו לעדכן את הצוות.

גם במחלקות היילודים, יש היום את האפשרות להשאר צמודים ליילוד. מה שפעם היה בל ייראה ובל יימצא. (וכן, מאז ומעולם הייתי אמא טרדנית ובורה שנהגה להפריע לצוות בדרישה המחוצפת וחסרת ההבנה, לתת לי את התינוקת שלי, גם אם זה לא בשעות הרשומות על הדלת).

הלוואי שעוד לפני שנהיה זקנים, הנ"ל יהיה ברור גם לגבי קשישים, שלפעמים הם חסרי אונים עוד יותר מהילדים.
וכמו שכבר מיישמים בשטח מחקרים ישנים שמגע עוזר מאוד למשל בהישרדות פגים, ולכן מרשים ואף מעודדים את ההורים להיות צמודים אליהם - עור לעור,
הצטברו כבר גם הרבה מחקרים שמגע מאריך תוחלת חיים של קשישים.
והלוואי ועוד נראה עידוד ותכניות לימוד עד כמה חשוב ונחוץ ללטף את הזקנים!

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
הלוואי והיא לא טועה.

אבל אם היא צודקת, אז שלא יצפו למתנדבים ספורדיים. יש ארגונים שמטפלים בזה.

אם באמת יש לה אפשרות לטפל, אז זה יהיה מצווה ענקית אם תתחיל להזיז את זה. ליצור קשר עם אחד הארגונים, ולהריץ את זה. ויפה שעה אחת קודם.

נערך לאחרונה ב:

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לידיעתכם ההיתר של עד 1000 חל גם בערים אדומות (כשעומדים בקריטריונים הנמצאים במתווה דהיינו 4 מ"ר לאדם 30/20 איש לכל פתח)
מכירים בית כנסת עם 4 פתחים? (לא חלונות. פתחים) ואיך 20/30איש לכל פתח מנפיק לי אישור ל-1000 מתפללים?
וזה לפני ה-4 מ"ר לכל אדם (שגם בחופים, בתי קפה ובקולנוע אין)
שואלת שוב- אתם מאמינים למה שאתם כותבים???

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מי דיבר על רוב? דיברו על אחוזים משמעותיים ביחס לאוכלוסיה.
לא יודעת, דיונים על תפילות בשטח פתוח ביוה"כ (כשהתחזיות מדברות על חום קיצוני, וזה לא פיקו"נ...) - זה לא בדיוק לא מונע לשמור על חגי ישראל;שלא לדבר על החילוניים.
באמת עלינו להעריך שהותר לתקוע בשופר, ולהשלים בהכנעה עם סגירת המקוואות בערב יום הכיפורים.
לא מדברים על חלק מאווירת החג. מדברים על דברים קצת יותר מהותיים...
אני מניחה ומקווה ומצפה שלא ישאירו רק את האפשרות של תפילות בשטח פתוח ביו"כ.
זה דיי ברור שבהתחשב במזג האוויר זה לא אפשרי.
דיברתי על המתווה שניתן בראש השנה שהיה בהחלט מתחשב ומאפשר.
הוא כלל מניינים קטנים יותר ומסכות.
(הסיבה שחושבים להחמיר עוד יותר הוא אי ההקפדה או הצפצוף המוחלט של הציבור על כל חלקי המתווה)
וברור שלמרבה הכאב אי אפשר להתעלם מה שהציבור החרדי נגוע בקורונה ברמה אחת משאר הציבורים.
כשמנסים לצמצם תחלואה- קשה לאשר מתווה של ציבור אדום כל כך בשטח סגור בצפיפות גבוהה.

נערך לאחרונה ב:

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אני מניחה ומקווה ומצפה שלא ישאירו רק את האפשרות של תפילות בשטח פתוח ביו"כ.
כרגע מדברים על זה בדיוק.
אז להתפלל בצום, תחת השמש הקופחת, עם עומס חום חריג -זה לא סכנה, ולא פיקו"נ ואין שום בעיה.
אבל להתפלל בבית כנסת ממוזג- חלילה. הקורונה הקדושה. פיקוח נפש.
בשם הקורונה הורגים את כולנו. או שממתינים להוראה שבשל פיקו"נ אסור להתפלל במרחבים פתוחים בצום. וכך שומרים על חגי ישראל כראוי. הרי צמו! מה צריך יותר מזה? זו מצווה היום. האווירה מיותרת...
מ.ש.ל.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כרגע מדברים על זה בדיוק.
אז להתפלל בצום, תחת השמש הקופחת, עם עומס חום חריג -זה לא סכנה, ולא פיקו"נ ואין שום בעיה.
אבל להתפלל בבית כנסת ממוזג- חלילה. הקורונה הקדושה. פיקוח נפש.
בשם הקורונה הורגים את כולנו. או שממתינים להוראה שבשל פיקו"נ אסור להתפלל במרחבים פתוחים בצום. וכך שומרים על חגי ישראל כראוי. הרי צמו! מה צריך יותר מזה? זו מצווה היום. האווירה מיותרת...
מ.ש.ל.
אני שמעתי אחרת----
כרגע מנסים לבדוק כל אפשרות אחרת בעקבות מזג האוויר הצפוי.
ואני מניחה שיימצא מתווה כזה.
מה יעשה הציבור--- זה כבר נושא אחר לגמרי.
(ואגב גם בציבור החילוני מתלוננים על איפה ואיפה.
על אישור מנינים גדולים אך סגירה מוחלטת של מסעדות...)

אילה מינה

משתמש מקצוען
אבל בפגיה לא. (וההשוואה לפגיה יותר הולמת) .
הרבה פעמים האם נדרשת לצאת.
וכשיש מצב חירום הפגיה יכולה להיות סגורה להורים במשך שעות.
מנסיון אישי.
הבת שלי היתה בפגיה למשך 10 ימים והייתי בפנים המון המון, אפפם לא אמרו לי לצאת
והייתי גם בשעות הזויות, בחוץ היה כתוב שאם יש טיפול חרום ספציפי יבקשו לצאת וכן יש פעמיים ביום החלפת משמרות כל פעם חצי שעה, חוצמזה אפשר היה להיות כל הזמן והם גם עודדו שהות כל הזמן

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה