קורונה מה ההבדל בין מחלקות למלוניות?

מצב
הנושא נעול.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
החולים במלוניות מדבקים פחות?
לא. הם דורשים פחות השגחה וטיפול צמוד.
האם להגיש אוכל לחולה במלונית מדבק פחות מלהגיש כוס מים לחולה מאושפז?
כן. אפשר להניח במרחק.
החייאה או החלפת תנוחה של חולה, טיפול בעירוי או מכונת הנשמה דורשים מגע קרוב מאד עם החולה ועם האוויר שהוא נושם ופולט.

חחח

משתמש סופר מקצוען
לא הבנת כי לא הבנת מה כתבתי....
לא תלונות על מתנדבים.
תלונות על מקומות שכבר יש בהם מתנדבים.

מיציתי את הנושא.
העיקר שנהיה כולנו בריאים.
ושתגמר כבר הקורונה
והשלום והאחווה ישוב לשכון בין כל חלקי העם על מינו ועל סוגיו ועל גווניו.
אההה ולכן- עונש, בבתי חולים אחרים-מענישים הן את הצוות והן את המאושפזים ולא מכניסים מתנדבים.

טבריה

משתמש מקצוען
אבל חלק כן טיפול נמרץ ובשבילם צריכים לשמור על מחלקה בסדר מסוים.
וכשיש הידרדרות בנשימה או קוד החייאה קשה מאד להתנהל עם קרובים.
מציעה ברצינות שתשבי לשיחה עם אחות טיפול נמרץ מבטיחה לך שתראי את הדברים אחרת לגמרי.
בלת"ק חלקי,
מידיעה בעין כרם יש טיפול נמרץ קורונה ומחלקת קורונה רגילה, סבתא של בעלי הייתה במצב קשה ממש והייתה מאושפזת בטיפול נמרץ קורונה ולשם היו צריכים המון קשרים כדי להכניס מבקרים מחלימים, אח"כ כשהתחזקה קצת העבירו אותה למחלקת קורונה "רגילה" ולשם כבר נכנסו יותר בקלות.
יתכן שזה ההבדל בין בתי חולים שמסכימים להכניס מתנדבים לכאלו שלא, החלוקה ל2 מחלקות.

א. איזראעל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
איך זה קשור למה שכתבתי למען השם? שמת לב את מי את מצטטת?
אני דברתי על מחלקות טיפול נמרץ והעומס. לא כתבתי מילה על משפחות שהתפנו למלוניות.

השאלה הייתה למה יש כאלו שידם כל כך קלה על המקלדת כשמדובר בכאלו שלא נשמעים להנחיות או מתפנים שלא לצורך או וואטאבר, ואילו כשזה מגיע למקבלי ההחלטות, יושבי השיברים ומנהלי המחלקות פתאום יש המו---ן מה לדון לכף זכות...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בלת"ק חלקי,
מידיעה בעין כרם יש טיפול נמרץ קורונה ומחלקת קורונה רגילה, סבתא של בעלי הייתה במצב קשה ממש והייתה מאושפזת בטיפול נמרץ קורונה ולשם היו צריכים המון קשרים כדי להכניס מבקרים מחלימים, אח"כ כשהתחזקה קצת העבירו אותה למחלקת קורונה "רגילה" ולשם כבר נכנסו יותר בקלות.
יתכן שזה ההבדל בין בתי חולים שמסכימים להכניס מתנדבים לכאלו שלא, החלוקה ל2 מחלקות.
אכן כתבו כבר שיש מחלקות ביניים.
מניחה שזה עניין של כח אדם ותקציבים.

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
לא נתנו לאכול
לא נתנו שמיכה...

לא על הצוות. כי הוא היה מותש, ועסוק, וקטן מידי, ולבש חליפת חלל בפעם האולי חמישית בשעה האחרונה. והוא נתן את עצמו כבר מעבר למה שבן אנוש מסוגל לתת.
חבל באמת שלא מביאים לצוות עזרה בשביל דברים כל כך פעוטים.

רק תזכרו שבטיפול נמרץ רגיל אין שום בעיה להגיש כוס מים או שמיכה. זה לוקח דקה. במחלקת קורונה- זה לוקח המון זמן. לא חבל לבזבז את הזמן והאנרגיה של רופאים ואחיות על פעולה פשוטה שכל בן משפחה חסר הכשרה ישמח לעשות?

חחח

משתמש סופר מקצוען
אני בטוחה שיש סיבות הגיוניות למה למשפחות נותנים להתפנות למלוניות, כולל הבריאים ולמה לבתי חולים אי אפשר להכניס כל מי שרוצה.
אני מבינה גם שאני לא מבינה את המחשבה והמהלך ומה שעומד מאחורי זה.

אבל אני גם מבינה שאני לא מספיק מבינה בשביל לתת פתרונות

@Ruty Kepler למה שלא תפני למי שמבין בתחום ואולי למשרד הבריאות או מישהו אחר כדי לקבל תשובה לשאלה שלך. או לתמיהה.
אני בטוחה שיש תשובה.
כאן אני לא חושבת שתקבלי תשובה לתמיהה.
זה בדיוק הבעיה, שחושבים שמה שהחליטו במשרד הבריאות זה תורה למשה מסיני ומי שמעז לערר אחריהם כאילו כופר בכל הקדוש והיקר.
סורי, אבל גם הם בני אנוש שטועים.
כל הבעיה היא שבגלל גאוה והרגשת עליונות לא פתוחים לתקן את הטעויות.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
מתנדבים דורשים זמן והדרכה שאין לצוות. אין.
אגב עניין התקנים הוא לטווח ארוך מאד ולכן לא קשור לסגר שנועד כטיפול לטווח קצר.
פרסמו אתמול פוסט של מנהלת מחלקת קורונה שהשוותה את המצב למלחמת יום כיפור,
במלחמת יום כיפור הכניסו מתנדבים למחלקות עם הכשרה והדרכה של רבע שעה,
אפשר לנהל את המחלקות לפי כל הסטנדרטים והנהלים אם יקציבו לזה מספיק כסף
במיליארד אחד מתוך כספי הקורונה יכלו להכפיל את מספר המיטות בטיפול נמרץ כמו שעשו בשוודיה (ולא מילאו אותם)
אפשר לתת לפרמדיקים הכשרה לעבוד במחלקות
אפשר להביא רופאים פנסיונרים ו/או מחו"ל (כן, יש מדינות שאין עליהם עכשיו עומס מיוחד)
אם בשבעת החודשים מאז שקפצה הקורונה לביקור בישראל הוסיפו (קראתי לא מוצאת עכשיו את המקור) 17 מיטות חייבים פה חשבון נפש כמו אחרי מלחמת יום כיפור

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
השאלה הייתה למה יש כאלו שידיהן כל כך קלות על המקלדת כשמדובר בכאלו שלא נשמעים להנחיות או מתפנים שלא לצורך או וואטאבר, ואילו כשזה מגיע למקבלי ההחלטות, יושבי השיברים ומנהלי המחלקות פתאום יש המו---ן מה לדון לכף זכות...
איכשהו הצדדים התחלקו אחרת, אולי לא שמת לב.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@Ruty Kepler למה שלא תפני למי שמבין בתחום ואולי למשרד הבריאות או מישהו אחר כדי לקבל תשובה לשאלה שלך. או לתמיהה.
אני בטוחה שיש תשובה.
כאן אני לא חושבת שתקבלי תשובה לתמיהה.

לפעמים יש הסברים פשוטים, שאותם חכמת ההמונים יודעת לענות יותר מגורמים רשמיים. (איך בדיוק אפשר לפנות למשרד הבריאות, ומי בדיוק יענה שם?)

אבל הכל בסדר, הבנתי את התשובה. ("תשתקי! פרובוקטורית חצופה! הזויה! רעה! את לא עובדת בטיפול נמרץ אז את לא יודעת כלום! ובכלל העזת לא להשאר ליד האשכול שפתחת! פוי! סימן שהוא נפתח רק כדי לקנטר!")

אכן תשובה הגיונית ומתקבלת על הדעת. :cool:
תודה רבה לכל העונים, ולילה טוב.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לפעמים יש הסברים פשוטים, שאותם חכמת ההמונים יודעת לענות יותר מגורמים רשמיים. (איך בדיוק אפשר לפנות למשרד הבריאות, ומי בדיוק יענה שם?)
אני בהחלט בעד חכמת ההמונים.
אבל הכל בסדר, הבנתי את התשובה. ("תשתקי! פרובוקטורית חצופה! הזויה! רעה! את לא עובדת בטיפול נמרץ אז את לא יודעת כלום! ובכלל העזת לא להשאר ליד האשכול שפתחת! פוי! סימן שהוא נפתח רק כדי לקנטר!")
ממש לא.
בכל אופן, זו לא הדעה שלי.
אני מאד מעריכה אותך, ואת יודעת את זה.
אני לא מסכימה עם הצד שלקחת ברוב אשכולות הקורונה.

נערך לאחרונה ב:

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אקדים שאין שום שייכות בין דברי דלהלן לכך שצריך פחות להיזהר, [וכן, מתים מקורונה לא מהבי"ח אולי בודדים] וכן אינו מצדיק לא ללכת לבית חולים במידת הצורך, כי בסוף אין תחליף לבית חולים גם בתנאים הגרועים, [אם לא שיודעים בוודאות שיש תחליף].
אך אני מכיר מקרוב שני מקרים של קורונה, אחד לדאבון לב הסתייים במוות, והשני שוחרר ב"ה לביתו, והרושם שעולה על יכולת הטיפול במחלקות האלו בחולים הוא בעייתי מאוד, [מדובר בשני בתי חולים שונים], צריך לזכור שבית חולים לא בנוי לסיעוד מלא, והוא בונה על בני המשפחה של החולים, ואילו כאן אסור להם להכנס. כשמוסיפים לזה את הפחד של הצוות מהדבקה, את המיגון שמכביד מאוד, את הצורך לדווח בטלפון כל הזמן לבני המשפחה, [למיטב ידעתי עושים זאת וגם שולחים תמונות בואצאפ למי שיש], מובן שהטיפול אינו במיטבו.
ואילו מהצד השני שוכב החולה, שכל הענין נפל עליו פתאום, מפוחד ומבוהל, עם קשיי נשימה, בודד ללא משפחתו, לא רואה פני אדם, אלא אנשים בלבן, ומחכה לתקשורת עמו ואין.
למען האמת אני לא חושב שאנשים מתים כל כך מהר מפחד ומצוקה נפשית [הרי כל חולה חי בפחד שימות, אבל בדרך כלל מתים מהמחלה ולא מהפחד] אם כי זה יכול לדרדר מצב, וליצור טראומות נפשיות לטווח ארוך, וזה רק סיבה כמה צריך להיזהר מלהדבק ולהדביק כי גם אנשים שמאושפזים במצב קל יוצאים עם טראומה גדולה.
ובמקביל חייבים להפעיל לחץ על בתי החולים להכניס כמה שיותר מתנדבים שכבר חלו בקורונה או צעירים שפחות נורא אם ידבקו ויהיו כוח עזר במחלקות.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
האבסורד הוא שבמלוניות הצוות מסתובב בין החולים עם מיגון מינימלי!
מסיכה על הפה והאף
אבסורד הזוי
שמעתי על אחד ממלוניות הקורונה שצוות ניקיון מסתובב שם עם מסכה פשוטה ואח"כ נוסע ברכבת הקלה

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אההה ולכן- עונש, בבתי חולים אחרים-מענישים הן את הצוות והן את המאושפזים ולא מכניסים מתנדבים.
מה הקשר?
דברתי על זה שמתלוננים.
ומתלוננים גם כשיש מתנדבים.
אז אולי זה לא רק ענין של מתנדבים?
אולי יש כאלו שתמיד יתלוננו

כמו ההיא בחדר לידי במחלקה פנימים בעין כרם שצרחה כל הלילה אחווווווווותתתתתתת והעירה את כל המחלקה והאחיות נגשו אליה כל הלילה ובסוף בבוקר היא צרחכה שכל הלילה לא ניגשו אליה?

לא מגיבה יותר.
באמת מיציתי.
תהיי בריאה.
שלא תתנסי אף פעם באשפוז משום סוג ובטח שלא באשפוז במחלקת קורונה.
מי שהיה מאושפז הרבה, מבין קצת מה הולך שם במחלקות. וכמה קשה לטפל בכל החולים.
לצערי, אני מבינה קצת יותר מדי
וגם מבין שלפעמים מתנדבים מפריעים...

חחח

משתמש סופר מקצוען
מה הקשר?
דברתי על זה שמתלוננים.
ומתלוננים גם כשיש מתנדבים.
אז אולי זה לא רק ענין של מתנדבים?
אולי יש כאלו שתמיד יתלוננו

כמו ההיא בחדר לידי במחלקה פנימים בעין כרם שצרחה כל הלילה אחווווווווותתתתתתת והעירה את כל המחלקה והאחיות נגשו אליה כל הלילה ובסוף בבוקר היא צרחכה שכל הלילה לא ניגשו אליה?

לא מגיבה יותר.
באמת מיציתי.
תהיי בריאה.
שלא תתנסי אף פעם באשפוז משום סוג ובטח שלא באשפוז במחלקת קורונה.
מי שהיה מאושפז הרבה, מבין קצת מה הולך שם במחלקות. וכמה קשה לטפל בכל החולים.
לצערי, אני מבינה קצת יותר מדי
וגם מבין שלפעמים מתנדבים מפריעים...
אז בגלל שיש תלונות לא צודקות על מתנדבים בעין כרם בגלל זה אין בבתי חולים אחרים מתנדבים?
ומה הקשר אם אושפזתי פעם או לא? הבנתי שזה לא פשוט הסיפור הזה ובאותה מידה הבנתי שהוא אפשרי אם רק רוצים. אבל זו בדיוק הבעיה-"אם רק רוצים" :(

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום

אכן תשובה הגיונית ומתקבלת על הדעת. :cool:
תודה רבה לכל העונים, ולילה טוב.
חבל שהוצאת את המילים שלי מהקשרם
אכפת לי מאוד.
באמת.
לא התכוונתי בכלל למה שכתבת.
התכוונתי באמת ובתמים כפשוטו.
שתנסי לדבר עם מישהו שמבין.
אם לא משרד הבריאות אז צוות רפואי שמבין טוב באמת בכל הקשור לקורונה ונמצא בשטח.
אני לא אדם שמשקר
מבטיחה לך
ומאוד אכפת לי התגובה הזו שלך
מאוד

יותר בעז"ה לא אגיב באשכולות קורונה.
אם עד ככדי כך ניתן להוציא את דברי מהקשרם. אז אני כבר לא מגיבה

ערסל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא. הם דורשים פחות השגחה וטיפול צמוד.

כן. אפשר להניח במרחק.
החייאה או החלפת תנוחה של חולה, טיפול בעירוי או מכונת הנשמה דורשים מגע קרוב מאד עם החולה ועם האוויר שהוא נושם ופולט.
אוקי בדיוק על זה דובר כאן
להכניס מתנדבים שיעשו את הפעולות הפשוטות
ויאפשרו לצוות הרפואי להתמקד אך ורק בפעולות האלו

שוב מתנדבים, בני משפחה או עובדים בתשלום ממוגנים שיקלו על עומס

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אוקי בדיוק על זה דובר כאן
להכניס מתנדבים שיעשו את הפעולות הפשוטות
ויאפשרו לצוות הרפואי להתמקד אך ורק בפעולות האלו

שוב מתנדבים, בני משפחה או עובדים בתשלום ממוגנים שיקלו על עומס
נו מצוין.
גם אני בעד וכתבתי את זה.
אבל אי אפשר לבוא בטענות של מיגון.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה