קורונה מה ההבדל בין מחלקות למלוניות?

מצב
הנושא נעול.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכון מאד,
בעיקר אם גורמים פוליטיים מתערבים ומשנים אותם ואז בכלל הם נהיים לא ברורים לציבור וגם מאבדים מאפקטיביות והמטרה המקורית שלהם.
אם נקח את תמיהתה הראשונית של פותחת האשכול למה הנוהל לאשר להביא למלונית 50 אחוז מבני משפחה למרות שהם בריאים.
אני מתפלאה שאף אחד לא ענה והזכרון כל כך קצר.
אכן הנהלים היו מחמירים בהרבה ושמרו בצורה הרבה יותר הגיונית על בריאות הציבור. באו ראשי רשויות חרדיות ובכו וצעקו שבגלל הנוהל הקשוח הזה הם לא מצליחים לפנות חולים למלוניות והתחלואה בעריהן גואה.
אז נכנעו והקלו (כי כולם טענו שאם רוצים שיתוף פעולה מהציבור צריך לבא לקראת, לשמוע מה יש להם לאמר וכו' וכו' טענות שכל כך "מוכיחות" את עצמן בכל הקורונה הזו)
ואם נחכה עוד קצת אז גורמים פוליטיים יתערבו בהחלטות מקצועיות של גורמי הרפואה ואם אין פה מספיק כאוס ואנרכיה ואבדן חיים הבלגן עוד יגדל.
וזה עוד פן לדיון החשוב הזה.
פן חשוב.
תודה.

חני ליבוביץ

משתמש מקצוען
התשובה לכאורה:
אם הם התערבבו 24/7 עם בני המשפחה בתוך הבית, כשיותר ממחצית בני המשפחה שלהם חולים, ולא נדבקו, כנראה שגם במלונית הם ימשיכו לא להידבק.
כנראה שמערכת החיסון שלהם, תודה לקל, חזקה דיה והודפת את הנגיף גם ממרחק אפס.
לא מדויק
עדיין לא ברור מה גורם לאדם מסוים להידבק מאחד ומאחר לא
שמעתי מרופא (והפעם הרופאים מגששים בערך כמונו) שבעלי סוג דם O נדבקים רק מבעלי סוג דם O
אז אם לקחת משפחה שבה החולה אינו בעל סוג דם O ויש לו במשפחה כן עם סוג הדם הזה- במלונית הם ידבקו
הקורונה היא דבר אמיתי
הפרשנות שנותנים לה- היא פרשנות
בינתיים נזקי ההתגוננות ממנה, קשים ממנה בעצמה
ולפני שצעקו עלי, אני שומרת ומקפידה ויש לי בבית קבוצת סיכון
אבל לא מתעלמת מהנזקם העצומים שהביאה ההתגוננות מהקורונה
(מעבר לאנשים שהתמוטטו נפשית, בתים שהשלווה בהם הופרה, אנשים שמטה לחמם נשבר- היו הרבה מקרי מוות כתוצאה מהפחד של הקורונה. זקנים שנמצאו כגופות מרקיבות בבתיהם, אנשים שמתו במחלקות ממחוסר טיפול ועוד)

אסתררר

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
שמעתי מרופא (והפעם הרופאים מגששים בערך כמונו) שבעלי סוג דם O נדבקים רק מבעלי סוג דם O
אצלינו בבית כל המשפחה היא O (לא ידוע מי פלוס ומי מינוס)
וחלק נדבקו וחלק לא למרות שלא שמרנו מרחק מהמאומתים

מטריה

משתמש מקצוען
אין לי צורך להאמין למה שאני כותב אינני מתבסס על השערות כל מה שאני כותב אלו נתונים שמפורסמים לכל הציבור בצורה פשוטה אך יש כאלו שמתעצלים לקרוא ועסוקים בבלבול מוח של גזרות ואפליות

הכי מצחיק לקרוא בדיונים האלו את החכמים שתמיד בסוף מתקיפים: "רוצים רק לסגור את הישיבות אצלנו! קודם שיסגרו את האוניברסיטאות 'שלהם'!"
חחח...
והרי האוניברסיטאות כבר סגורות מאז אמצע אדר! ולא חזרו ללמידה פרונטלית (למעט הדרכות מעשיות, מעבדות וכו' בתנאים מגבילים ושמורים) אפילו בתקופת ההקלות!
רוצים באמת אכיפה שווה??

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אבל לא מתעלמת מהנזקם העצומים שהביאה ההתגוננות מהקורונה
(מעבר לאנשים שהתמוטטו נפשית, בתים שהשלווה בהם הופרה, אנשים שמטה לחמם נשבר- היו הרבה מקרי מוות כתוצאה מהפחד של הקורונה. זקנים שנמצאו כגופות מרקיבות בבתיהם, אנשים שמתו במחלקות ממחוסר טיפול ועוד)
ואכן אסור להתעלם.
המדינה אמורה והיתה צריכה להקים מערך סוציאלי למיפוי קשישים ומוגבלים וכמובן שכשלה במתן מענה מספק לעסקים.

חחח

משתמש סופר מקצוען
לא מדויק
עדיין לא ברור מה גורם לאדם מסוים להידבק מאחד ומאחר לא
אז אם לקחת משפחה שבה החולה אינו בעל סוג דם O ויש לו במשפחה כן עם סוג הדם הזה- במלונית הם ידבקו
אני מכירה אישית מישהו בלע סוג דם O שנדבק ממישהו שהוא A+. ומקור ההדבקה הוא ודאי במקרה זה.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
אחד הדברים הטובים שקרו מהקורונה זה שהשיח הציבורי עזב קצת את המדיני בטחוני ימין שמאל וכו', והתחלנו קצת לדבר ברצינות על הבריאות שלנו. על מערכת הבריאות שלנו. להיות מעורבים. להתעניין.

זה שינוי חשוב מאוד, והאשכול הזה הוא דוגמה קטנה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הכי מצחיק לקרוא בדיונים האלו את החכמים שתמיד בסוף מתקיפים: "רוצים רק לסגור את הישיבות אצלנו! קודם שיסגרו את האוניברסיטאות 'שלהם'!"
חחח...
והרי האוניברסיטאות כבר סגורות מאז אמצע אדר! ולא חזרו ללמידה פרונטלית (למעט הדרכות מעשיות, מעבדות וכו' בתנאים מגבילים ושמורים) אפילו בתקופת ההקלות!
רוצים באמת אכיפה שווה??
וכל החכמולוגים שדרשו להשוות את תנאי התפילה להפגנה. מה הם חשבו לעצמם?
הנה, אנחנו עומדים לקבל סוף סוף את משאת נפשם והתנאים יושוו. בתי הכנסת יסגרו ונוכל להתפלל בחוץ בחם היום. איזה תענוג.

חני ליבוביץ

משתמש מקצוען
כי אז חצי מהצוות יכנס לבידוד. חלק בשל הדבקה וחלק בשל חשיפה לנדבקים.
איכשהו נראה לי שמחסור בכח אדם הוא הדבר האחרון שהצוותות צריכים.
ומי שחושבת שאפשר לעבוד בטיפול נמרץ כשיש בן משפחה צמוד ליד כל חולה 24/7 כנראה לא יודעת איך עובד טיפול נמרץ.
כמי שליוותה חולה בטיפול נמרץ אני מסייגת ואומרת שאפשר וצריך להיות שם 24/7

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אגיד לך מה אמרו לי בקרדיולגויה כשרציתי לשם מזרן לשינה
במחלקות בהן אנשים בסכנת חיים תמידית
אנו זקוקים למרחב גדול סביב המיטה
על מנת לטפל בצורה מיטבית,
לעיתים הטיפול מצריך מיידית כמה אנשי צוות
ואז זקוקים לשטח גדול. שהייה של בן משפחה לצד החולה
יכולה לעקב את הטיפול.
יש מחלקות שלא מרשים לסגור בהן את הדלת, בשביל לא לאבד שבריר שניה בזמן סכנה.
אז מזרן?

חני ליבוביץ

משתמש מקצוען
הגדלת תקנים לצוותי הרפואה זה צורך הסטרי וקריטי!!!!
וכן קיצור משמרות.

המצב מטטטווורררררףףף.
בתחילת הקורונה עברו בתי החולים למשמרות של האחיות משמונה שעות משמרת לשתים עשרה שעות
באותה תקופה שהיתי ממשוכות בבית חולים כמלווה והשינוי היה מורגש מיידית.
אחות אחרי שמונה שעות כבר אינה מתפקדת כהלכה
ראיתי בעיניים ועמדתי כלביאה לשמור על החולה שליויתי
אחד מנזקי הקורונה הגדולים זה הארכת המשמרות
(שנועדו לייצר מיעוט פגישות ויצירת חלוקה הרמטית של הצוות למניעת בידודים. בפועל האחיות מתחבקות זו עם זו. לא כולן אבל קיים בהחלט)

חני ליבוביץ

משתמש מקצוען
ב'גבוה' לא יושבים צוותי רפואה?
מנהלי מחלקות הם לא בני אדם שמנסים לעזור?
לעיתים כן ולעיתים לא

כשצברתי שעות רבות בבית חולים הבנתי משהו שהדהים אותי
גם רופאים שהם אנשים טובים בבסיס, סביבת העבודה שלהם היא בית חולים
וכמו שכל אדם עובד יש לו קצת פוליטיקות במקום העבודה, אצל הרופא הפוליטיקות הקטנות האנושיות הללו קיימות, אבל הן משחקות בחיי אדם. ואם לא בחיי אדם אז באיכות הטיפול באנשים
פתאום נבהלתי. תמיד מדברים כמה מורות צריכות להיזהר כי כעס או עלבון שלהם עלולים להזיק לנשמות. בבית חולים גיליתי כי ויכוח בין שני רופאים שזה נעלב מפניה למקבילו- עלולה לעלות בטיפול לא נכון לחולה. גם כשהרופא אינו מושחת ורע. אצלינו זה בית חולים ורצון חיים ואצלם זה מקום עבודה.

מלי.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
התשובה לשאלה של פותחת האשכול למה שולחים למלוניות משפחות שחצי מהם בריאות היא פשוטה מאוד,
יוצאים מתוך נקודת הנחה שבבתים מאוד קשה לשמור על בידוד בין חיוביים לשליליים והתוצאה היא שבד"כ יעברו כמה ימים והשליליים ידבקו.
ואני אומרת את זה מניסיון שלנו.
היה לנו חיובי אחד, (שנדבק ככל הנראה מאחיו ששהה בבידוד בגלל החיידר ופיתח תסמינים אחרי אחיו שנדבק ממנו) ואז כולם עשו בדיקות מתוכם יצאו עוד שלושה חיוביים וכמובן שמרנו על בידוד מהם, לאחר כמה ימים עוד אחד פיתח תסמינים ויצא חיובי ושוב השליליים עשו בדיקה ויצאו חיוביים.
קיצור, במשפחות ברוכות ילדים בלע"ה אין כ"כ דרך לשמור (וגם כששומרים בד"כ נדבקים עוד לפני שיודעים שצריך לשמור רק כל אחד מפתח תסמינים בקצב אחר)
והמסקנה היא שמי שלא נדבק לא ידבק גם במלונית.
ואני מכירה כאלה שהיו שלושה שבועות במלונית ולא נדבקו.

חני ליבוביץ

משתמש מקצוען
תדברי עם אחות ט"נ ותשאלי אותה למה אי אפשר שיותר מדי אנשים ישהו במחלקה.
לא תמיד כשהצוות רוצה שהמשפחה תלך, כוונתו טהורה
שונה אבל יש נקודות דמיון- גם מטפלת במעון לא רוצה שהאמא תישאר לשבת שם כל הזמן
ולא רק טובת הילד נגד עיניה בסרוב, למרות שבזה היא תיתלה את הסרוב.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
לעיתים כן ולעיתים לא

כשצברתי שעות רבות בבית חולים הבנתי משהו שהדהים אותי
גם רופאים שהם אנשים טובים בבסיס, סביבת העבודה שלהם היא בית חולים
וכמו שכל אדם עובד יש לו קצת פוליטיקות במקום העבודה, אצל הרופא הפוליטיקות הקטנות האנושיות הללו קיימות, אבל הן משחקות בחיי אדם. ואם לא בחיי אדם אז באיכות הטיפול באנשים
פתאום נבהלתי. תמיד מדברים כמה מורות צריכות להיזהר כי כעס או עלבון שלהם עלולים להזיק לנשמות. בבית חולים גיליתי כי ויכוח בין שני רופאים שזה נעלב מפניה למקבילו- עלולה לעלות בטיפול לא נכון לחולה. גם כשהרופא אינו מושחת ורע. אצלינו זה בית חולים ורצון חיים ואצלם זה מקום עבודה.

מוחי הקודח חשב המון האם "טוב שברופאים לגיהנום" משמעו בסך הכל שרופא עושה בעבודה שלו את אותם פוילע שטיקים שעושה מתקין מזגנים - הבעיה שהפוילע שטיקים שלו פוגעים בחיי אדם ולא בטפטוף ממזגנים.
כלומר שזה בעצם לא אומר שום דבר על הרמה המוסרית שלו.

או שזה לא משנה, בגלל שהוא עוסק בהצלת נפשות, הוא אמור להיות יותר רגיש ממתקין מזגנים.

או שבן אדם זה בן אדם, וזה העבודה היומיומית והשוחקת שלו, ומה אתם רוצים.

שאלה להסתבך בה אחרי שנגמר מנין הכבשים הלילי שלכם.

חני ליבוביץ

משתמש מקצוען
אבל בפגיה לא. (וההשוואה לפגיה יותר הולמת) .
הרבה פעמים האם נדרשת לצאת.
וכשיש מצב חירום הפגיה יכולה להיות סגורה להורים במשך שעות.
מנסיון אישי.
לא יודעת באיזו פגיה היית
מנסיון אישי שלי, מלבד בין השעות 2-4 אין כניסה לטיפול נמרץ פגים
שאר השעות יש שהות חופשית ומומלצת
בפגיה שאינה טיפול נמרץ ניתן לשהות כל היממה כולל בין 2-4
כשמנתחים ניתוח חרום בטיפול נמרץ מוצאים ההורים החוצה
שהיתי שם המון וזה קרה מעט מאד מאד
ועמדנו מאחורי הדלת, מחכים שיסתיים

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לא יודעת באיזו פגיה היית
מנסיון אישי שלי, מלבד בין השעות 2-4 אין כניסה לטיפול נמרץ פגים
שאר השעות יש שהות חופשית ומומלצת
בפגיה שאינה טיפול נמרץ ניתן לשהות כל היממה כולל בין 2-4
כשמנתחים ניתוח חרום בטיפול נמרץ מוצאים ההורים החוצה
שהיתי שם המון וזה קרה מעט מאד מאד
ועמדנו מאחורי הדלת, מחכים שיסתיים
בית חולים העמק עפולה.
קראת מה כתבתי?
שגם בעפולה מאפשרים ומעודדים שהות לצד היילוד. שהיתי שם כל יום משמונה עד ארבע בצהריים פלוס שבתות.
אך במקרי חירום או ביצוע פרוצדורה כמו החדרת עירוי מוציאים את כל ההורים ולפעמים זה לוקח שעות על גבי שעות.
לי זה קרה שלש פעמים.
זה שלך זה קרה פחות לא הופך את מה שאמרתי ללא נכון או סותר את דברייך.
מייאש לחזור על אותם משפטים בשלישית.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לא תמיד כשהצוות רוצה שהמשפחה תלך, כוונתו טהורה
שונה אבל יש נקודות דמיון- גם מטפלת במעון לא רוצה שהאמא תישאר לשבת שם כל הזמן
ולא רק טובת הילד נגד עיניה בסרוב, למרות שבזה היא תיתלה את הסרוב.
הכל אפשר להחליט שמפרשים כך. אני מניחה שגם את לא אוהבת שמפריעים לך בעבודתך.
איכשהו כשמדובר בטיפול נמרץ זה ישר הופך ללא בסדר. הם כן אמורים לעבוד עם הפרעות . הם מלאכים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה