קורונה מה ההבדל בין מחלקות למלוניות?

מצב
הנושא נעול.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הבת שלי היתה בפגיה למשך 10 ימים והייתי בפנים המון המון, אפפם לא אמרו לי לצאת
והייתי גם בשעות הזויות, בחוץ היה כתוב שאם יש טיפול חרום ספציפי יבקשו לצאת וכן יש פעמיים ביום החלפת משמרות כל פעם חצי שעה, חוצמזה אפשר היה להיות כל הזמן והם גם עודדו שהות כל הזמן
איך זה סותר את מה שאמרתי?
קראת מה כתבתי? כי אני מתחילה להתייאש מלענות.
הפגיה מעודדת שהות וקרבה של ההורה ליילוד כי היא הוכחה כמצילת חיים.
עם כל זאת הפגיה בתוקף היותה מחלקת טיפול נמרץ נקלעת גם למצבי חירום ואז בפירוש מוציאים את ההורים גם לכמה שעות החוצה.
גם במקרה של הכנסת עירוי (שהיא מאד מסובכת אצל פגים) מוציאים הורים החוצה.
כתבת מפורשות שהיה כתוב שאם יש חירום יוציאו. לשמחתך לא נקלעת כנראה למצב הזה.
אני כן ולצערי מספר פעמים.
כולל שבתות ששהיתי שם 24 שעות.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
היא כתבה שבעיתות לחץ (או כמו שהם קוראים לזה דלתות סגורות) קשה מאד שמישהו מסתובב.
היא ציינה בפירוש שהם בעד שבני משפחה ייכנסו. אבל מערך מתנדבים 24/7 במחלקה לחוצה זה מסרבל.

נראה לי שיש איזה שהוא קצר בין הבקשה והרצון של המשפחות לבין הצוות.
שהיתי משך כשבועיים ליד חולה בטיפול נמרץ. המשפחה/מתנדבים של כל חולה הצטנפו בפינתם או בחדר צדדי בשקט. עד שכמעט לא הרגישו בהם. ויותר מכך, היה נראה שהם מסייעים לצוות ומקלים עליהם.
אני אומרת לא כטענה אלא כתמיהה ורצון להבין. מה מעיק ומסרבל בשהות ליד החולה?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שהיתי משך כשבועיים ליד חולה בטיפול נמרץ. המשפחה/מתנדבים של כל חולה הצטנפו בפינתם או בחדר צדדי בשקט. עד שכמעט לא הרגישו בהם. ויותר מכך, היה נראה שהם מסייעים לצוות ומקלים עליהם.
אני אומרת לא כטענה אלא כתמיהה ורצון להבין. מה מעיק ומסרבל בשהות ליד החולה.
ראשית, היא דברה על כך שאפשר להכניס אבל לא ל24/7. יש שעות שזה בלתי אפשרי.
בטח במחלקה עם חולים קשים שמידרדרים תוך שניה. לי זה נשמע הגיוני.

שנית, את מבינה שלא תמיד בני המשפחה מאד רגועים. בטח לא במגזרים מסוימים כמו בני דודינו.
אחותי למשל נאלצה מספר פעמים להזמין אבטחה עקב מתקפה מצד בני משפחה.
אם ירשו להכניס בני משפחה זה יהיה תקף לכל בני הדתות.

מאורגנת

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אני אומרת לא כטענה אלא כתמיהה ורצון להבין. מה מעיק ומסרבל בשהות ליד החולה?
אגיד לך מה אמרו לי בקרדיולגויה כשרציתי לשם מזרן לשינה
במחלקות בהן אנשים בסכנת חיים תמידית
אנו זקוקים למרחב גדול סביב המיטה
על מנת לטפל בצורה מיטבית,
לעיתים הטיפול מצריך מיידית כמה אנשי צוות
ואז זקוקים לשטח גדול. שהייה של בן משפחה לצד החולה
יכולה לעקב את הטיפול.

אילה מינה

משתמש מקצוען
איך זה סותר את מה שאמרתי?
קראת מה כתבתי? כי אני מתחילה להתייאש מלענות.
הפגיה מעודדת שהות וקרבה של ההורה ליילוד כי היא הוכחה כמצילת חיים.
עם כל זאת הפגיה בתוקף היותה מחלקת טיפול נמרץ נקלעת גם למצבי חירום ואז בפירוש מוציאים את ההורים גם לכמה שעות החוצה.
גם במקרה של הכנסת עירוי (שהיא מאד מסובכת אצל פגים) מוציאים הורים החוצה.
כתבת מפורשות שהיה כתוב שאם יש חירום יוציאו. לשמחתך לא נקלעת כנראה למצב הזה.
אני כן ומספר פעמים כולל שבתות ששהיתי שם 24 שעות.
קראתי... הכל בסדר.
את משווה את הפגיה למחלקת קורונה ואני אומרת שאם זה אותו דבר אז בפגיה דווקא נותנים לשבת המון ככה שזה לא דוגמא כ"כ טובה (למרות שהבת שלי היתה באור הכחול וכמעט לא יכולתי להוציא אתה) וכן, אם צריך לצאת אומרים לצאת ויצאים, אנשים דווקא ממושמעים במקומות כאלו זה לא כ"כ מסובך
בשביל אבא שלי זה היה קריטי מבחינה נפשית שיבקרו אותו ותודה לבי"הח הדסה שהתחשבו ונתנו לנו להכנס (במיגון מלא, כמובן)למחלקת קורנה בלי הסברים מוזרים ותרוצים אלא מתוך הבנה לנפש החולה

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
קראתי... הכל בסדר.
את משווה את הפגיה למחלקת קורונה ואני אומרת שאם זה אותו דבר אז בפגיה דווקא נותנים לשבת המון ככה שזה לא דוגמא כ"כ טובה (למרות שהבת שלי היתה באור הכחול וכמעט לא יכולתי להוציא אתה) וכן, אם צריך לצאת אומרים לצאת ויצאים, אנשים דווקא ממושמעים במקומות כאלו זה לא כ"כ מסובך
בשביל אבא שלי זה היה קריטי מבחינה נפשית שיבקרו אותו ותודה לבי"הח הדסה שהתחשבו ונתנו לנו להכנס (במיגון מלא, כמובן)למחלקת קורנה בלי הסברים מוזרים ותרוצים אלא מתוך הבנה לנפש החולה
לא קראת.
רותי השוותה ט"נ קורונה לפנימית ואני עניתי לה שיהיה יותר מדויק להשוות לפגיה כי מדובר בשתי מחלקות טיפול נמרץ בהן מצב חירום בהחלט מחייב את הצוות להוציא משפחות.
אולי חרדים ממושמעים. ערבים למשל רחוקים ממשמעת.
את קוראת לכל מה שארבע הביאה הסברים מוזרים? בחירה שלך ואם זו הנחת היסוד שלך נישאר חלוקות.

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
את באה מהצד של אנשי הרפואה, שלא רוצים שיסתובבו להם בין הרגליים ויפריעו להם, ובצדק. אבל אני באה מהצד של החולים. תחשבי על יהודי בן 80 בטיפול נמרץ, ששכנו לחדר עובר עכשיו החייאה היסטרית, והוא לבד, בוהה בתקרה, שומע את הקולות, רועד מקור ומלחץ ותוהה כמה קצרה הדרך משם לשמים והאם עוברים דרך הריבועים האקוסטיים או שהנשמה עפה דרך החלון.

לעומת אותו יהודי, שבנו נותר לידו, ובתוך הוילון הסגור מקריא לו פרקי תהילים או סתם מחזק אותו ומזכיר לו שבעוד חודש החתונה של שרהל'ה ועד אז הוא חייב ללכת על הרגליים, ומכסה אותו טוב יותר ומחזיק את ידו.
ושניהם יחד בתוך הוילון הסגור לא מפריעים לאיש.
כל כך נכון! מכיר בן משפחה של חולת קורונה שנפטרה, שאינו ישן בלילות מהמחשבות המצמררות מה עברו על הנפטרת בשעות האחרונות לחייה, איזה תחושה מטורפת לאדם מבוגר [שלהזכירכם לפעמים מבחינה רגשית דומה לילד] שנמצא בודד בלא כל בן משפחה, וחושב על הסוף, ללא מישהו שידבר עמו ויסיח דעתו. מצמרר.
ושוב כמובן זה רק סיבה יותר להזהר ולהשמר, כדי למנוע מכמה שיותר אנשים את המיתה המשונה הזו ה' ירחם. וכמובן לפעול להכניס אנשים למחלקות קורונה, שזה חובת השעה.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ראשית, היא דברה על כך שאפשר להכניס אבל לא ל24/7. יש שעות שזה בלתי אפשרי.
בטח במחלקה עם חולים קשים שמידרדרים תוך שניה. לי זה נשמע הגיוני.
לא מצליחה להבין. :(

שנית, את מבינה שלא תמיד בני המשפחה מאד רגועים. בטח לא במגזרים מסוימים כמו בני דודינו.
אחותי למשל נאלצה מספר פעמים להזמין אבטחה עקב מתקפה מצד בני משפחה.
אם ירשו להכניס בני משפחה זה יהיה תקף לכל בני הדתות.
אז בשקט בשקט יוצאת (עוד) סיבה לדחיית התמיכה של בני משפחה והמתנדבים.
כלומר, ימותו אצלינו, בגלל כמה פורעי חוק ממגזרים אחרים. נשמע רע:mad:

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
יכולה לעקב את הטיפול.
ובכל זאת, מאפשרים שהייה של בן משפחה, ערני.
הבעיה שלהם היא השטח, המזרן (ואולי גם בן המשפחה שאינו מבין את תפקידו. אתה עייף, תישן בבית)
כי שהייה של בן משפחה אכפתי וערני יכולה גם להציל.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אז בשקט בשקט יוצאת (עוד) סיבה לדחיית התמיכה של בני משפחה והמתנדבים.
כלומר, ימותו אצלינו, בגלל כמה פורעי חוק ממגזרים אחרים. נשמע רע:mad:
זו לא סיבה. זו הסתייגות לדברייך כחלק מן הדיון.
את כתבת רגועים. אני סייגתי את זה.
היא כתבה שהם בעד מתנדבים רק שאצלם לא באו הרבה להתנדב.

לא מצליחה להבין. :(
למה?
הם בעד מתנדבים לטווח שעות מסוים.
לא לכל המשמרת.
לי נשמע הגיוני.

M6255

משתמש פעיל
מכירים בית כנסת עם 4 פתחים? (לא חלונות. פתחים) ואיך 20/30איש לכל פתח מנפיק לי אישור ל-1000 מתפללים?
וזה לפני ה-4 מ"ר לכל אדם (שגם בחופים, בתי קפה ובקולנוע אין)
שואלת שוב- אתם מאמינים למה שאתם כותבים???

בהחלט מכיר בבתי המדרשות הגדולים יכולים להיות יותר מ 4 פתחים (בסופו של דבר זה נקבע לפי פתחים כדי ליצור קפסולות שונות שלא מתערבבות אחת עם השנייה) אני יודע בוודאות על מספר בתי מדרש שבזכות המתווה הזה הציחו להכניס מאות מתפללים

בסגר הנוכחי בתי קפה וקולנוע סגורים, בנוסף, באופן כללי לפי מתווה הרמזור יש הוראות אחידות בחללים סגורים לפי צבע האזור ובקירטריון של 4 מ"ר צריכים לעמוד כולם למעט כמה חריגים שצריכים לעמוד ב 7 מ"ר לאדם.

אל תשוו בין מקומות פתוחים לסגורים זה אינו דומה - בכל מקרה הכללים הם שווים במקומות פתוחים באזור אדום קבוצות של 20 איש במרחק 2 מטר אחד מהשני לכל הצרכים (תפילות, חוף ים וכו')

אין לי צורך להאמין למה שאני כותב אינני מתבסס על השערות כל מה שאני כותב אלו נתונים שמפורסמים לכל הציבור בצורה פשוטה אך יש כאלו שמתעצלים לקרוא ועסוקים בבלבול מוח של גזרות ואפליות

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יכולה לעקב את הטיפול.

הגיוני.
מעולם לא עלה על דעתי להניח מזרון בסמוך לחולה. שמחתי שיש כורסה.

אילה מינה

משתמש מקצוען
לא קראת.
רותי השוותה ט"נ קורונה לפנימית ואני עניתי לה שיהיה יותר מדויק להשוות לפגיה כי מדובר בשתי מחלקות טיפול נמרץ בהן מצב חירום בהחלט מחייב את הצוות להוציא משפחות.
אולי חרדים ממושמעים. ערבים למשל רחוקים ממשמעת.
את קוראת לכל מה שארבע הביאה הסברים מוזרים? בחירה שלך ואם זו הנחת היסוד שלך נישאר חלוקות.
קראתי את ההודעה שלך! ועליה הגבתי

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
בואי נאמר בעדינות, שהמון פעמים נהלים (כל נוהל שהוא) עשויים להישמע מוזרים.
לפעמים אחרי הסבר, מבינים את ההיגיון, ולפעמים עדיין נשארות טענות נגד, וצריכים עוד הסבר.
ולפעמים, הנהלים באמת מרובעים קצת.
ככה עובדות מערכות.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לפעמים כשמסבירים, מבינים את ההיגיון, ולפעמים עדיין נשארים חלוקים.
ולפעמים, הנהלים באמת מרובעים קצת.
ככה עובדות מערכות.
בסדר גמור אבל עשיתי כמיטב יכלתי להסביר אין לי דרך להפוך את זה לפחות "מוזר" :)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הבעיה המרכזית היא שמערכת הבריאות היא מערכת שלא נתנו לה משאבים במשך שנים על גבי שנים והיא שרדה וכמו שאמר בר סימן טוב אנחנו לימדנו את אחים ואחיות להתמודד עם מינימום של המינימום וראינו שהם מייעלים את עצמם והם מסתדרים בסוף גם אם זה במחיר של איזה שהיא שחיקה עכשיו שיש הצפה אז כל העם משלם את המחיר שהאחיות עד היום שילמו עכשיו כולם שותפים למחיר הכבד.
!!!!!!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הבעיה שלא מפנימים שזה עולה בחיי אדם
ברגע שיפנימו את זה לא יהיה בעיה עם שום חוק ואתיקה
זה לא נכון, חוק ואתיקה ממשיכים לעשות בעיות גם כשדברים עולים בחיי אדם :(
בשביל לעשות שינוי חייבים לעבוד עם החוק והאתיקה, לא נגדם

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון מאד,
בעיקר אם גורמים פוליטיים מתערבים ומשנים אותם ואז בכלל הם נהיים לא ברורים לציבור וגם מאבדים מאפקטיביות והמטרה המקורית שלהם.
אם נקח את תמיהתה הראשונית של פותחת האשכול כיצד התקבע הנוהל להביא למלונית 50 אחוז מבני משפחה למרות שהם בריאים וזה עלול להזיק לבריאותם.
אני מתפלאה שאף אחד לא ענה והזכרון כל כך קצר.
אכן הנהלים היו מחמירים בהרבה ושמרו בצורה הרבה יותר הגיונית על בריאות הציבור. באו ראשי רשויות חרדיות ובכו וצעקו שבגלל הנוהל הקשוח הזה הם לא מצליחים לפנות חולים למלוניות והתחלואה בעריהן גואה.
אז נכנעו והקלו (כי כולם טענו שאם רוצים שיתוף פעולה מהציבור צריך לבא לקראת, לשמוע מה יש להם לאמר וכו' וכו' טענות שכל כך "מוכיחות" את עצמן בכל הקורונה הזו)
ואם נחכה עוד קצת אז גורמים פוליטיים יתערבו בהחלטות מקצועיות של גורמי הרפואה ואם אין פה מספיק כאוס ואנרכיה ואבדן חיים הבלגן עוד יגדל.
וזה עוד פן לדיון החשוב הזה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה