מה ההבדל בין בניה ב- php לבין בניה במערכות מוכנות

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י Shia;946318:
הבלבול הוא גם אצלך.

דווקא יש דבר כזה שפות קוד פתוח.
אתה צודק חלקית באופן הגדרתך את php, מכיוון שהטכנולוגיה אמנם מתפתחת ע"י הציבור אך השפה ניתנת לשליטה ע"י המשתמש בה, שאינו מחוייב ליצור איתה דווקא "קוד פתוח", אלא יכול להשתמש בה כרצונו.
בנוסף אני התמקדתי יותר בכך שאין קשר בין קומפילציה למושג קוד פתוח.
ולתועלת העניין אני מעלה את ההגדרה מויקיפדיה:
קוד פתוח (Open Source) - תוכנה אשר קוד המקור שלה גלוי ונגיש בדרך כלל באמצעות האינטרנט. פרויקטים המפותחים בגישה של קוד פתוח מאפשרים לקהילה רחבה של מפתחים ממרחבי האינטרנט זמינות להורדה של הקוד להתבוננות ולמידה ממנו. פרויקטים אלו מפיקים תועלת ממודל הפתיחות כאשר הקהילה תורמת בחזרה לפרויקט שיפורים תיקונים והרחבות של קוד המקור. פרויקטים מפורסמים אשר פותחו בגישה של קוד פתוח הם לינוקס (Linux) ואפאצ'י (Apache).

member

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;946372:
אתה צודק חלקית באופן הגדרתך את php, מכיוון שהטכנולוגיה אמנם מתפתחת ע"י הציבור אך השפה ניתנת לשליטה ע"י המשתמש בה, שאינו מחוייב ליצור איתה דווקא "קוד פתוח", אלא יכול להשתמש בה כרצונו.

מה הכוונה במשפט הזה?
מה זה נקרא שהוא "אינו מחוייב ליצור איתה דווקא "קוד פתוח""?

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י member;946492:
מה הכוונה במשפט הזה?
מה זה נקרא שהוא "אינו מחוייב ליצור איתה דווקא "קוד פתוח""?
מכיוון שההגדרה של קוד פתוח מתייחסת לתוכנה, הייתי צריך לכתוב "אינו מחוייב ליצור איתה דווקא תוכנת קוד פתוח"
אני מבין שאי ההבנה נוצרה בגלל שהמונחים לא ברורים דיים, ויש עירפול בייחס אליהם.
יש המון חומר ברשת למשל תוכנה-מונחים בויקיפדיה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה