מה ההבדל בין בניה ב- php לבין בניה במערכות מוכנות

mat

------- Magicode -------
gov זה לא ראיה. זה מה שמקשקשים המכרזים. וגם זה שווה לאתרי תדמית.
ובגלל המדיניות השלומאלית של gov אנשים מתנגדים למאגר זיהוי ביומטרי.

אני רוצה לראות את paypal בנוי על מערכת מוכנה את facebook וכו'.

השאלה גם מה זה אפס אצלך. אני יודע איך וורדפרס עובד ואני בכל זאת בחרתי בדרך אחרת.
בגלל שיותר נוח לי ככה. בניתי מערכת ניהול משלי. לפי איך שנוח לי. מה רע בזה אני לא מפתח עם זה אתר לאף אחד. רק לעצמי. אני לא רואה בזה דבר רע.

ואני אומר שאם הייתי מזמין אתר הייתי מזמין אותו בוורדפרס כדי שהוא יהיה על פי סטנדרטים
ושלא יהיה קשה למפתח אחר ללמוד אותו.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
mat אתה צודק, אתרים בסדרי גודל של פייסבוק, גוגל, פייפאל, איביי... זה אתרים שיושבים מהנדסים ובונים אותם. הם צריכים שהכול יהיה לפי הצרכים החדשניים שלהם. הם מפתחים את המערכות שלהם. כמובן.

אבל כל מי שהוא לא חברה של מליארדים, וצריך פשוט אתר נורמלי, בדרך כלל ימצא מערכת שעושה את מה שהוא צריך.

גם הממשלה הבריטית משתמשת בדרופל:
http://www.direct.gov.uk/

גם הבית הלבן:
http://www.whitehouse.gov/

אוסטרליה:
http://www.pm.gov.au/

הממשלה ההולנדית, ממשלת צרפת, מדינת ניו-יורק,

פרויקטים שונים של הCNN נעשים בדרופל:
http://travel.cnn.com/

או בוורדפרס:
http://business.blogs.cnn.com/

כמובן שתמיד יש יוצאים מן הכלל, פעם תכננתי והזמנתי מערכת עבור חנות מסגרות עם פיצ'רים מיוחדים שהיו חייבים פיתוח מ-0. יצא מערכת נחמדה ומתאימה לצרכים של החנות, אבל מלא באגים שצצים לפעמים, חסרה הרבה גמישות, וקשה להתערב בעיצוב שלה... והיחיד שמסוגל לתחזק אותה הוא המפתח שבנה אותה, בקיצור... היום אין היגיון לבנות אתר סטנדרטי שלא בעזרת מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח, זה פשוט הכי הגיוני.

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הרוב התומכים במערכות מוכנות באופן כה גורף, בא מעולם של קוד, למד בניית אתרים בעצמו, או למד ישר על מערכות מוכנות?

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י chavak;945287:
מה שמענין - שאף אחד כאן אפילו לא ניסה לשכנע אותי על php שלא בנוי על מערכת ניהול תכן מוכנה כמו ג'ומלה דרופל וורדפרס.

אין כאן מתכנתי php הבונים אתרים לא ע"ג מערכת מוכנה?

כנראה שזה לא רלוונטי היום. חוץ מכמה שנשארו מאחור.

הייתי בכ"ז מבדילה בין אתר תדמית, לאתר פונקציונלי, שכמו כל תוכנה אחרת, כל מקרה לגופו, ואין סוף לאופציות (הטובות!)

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
גם אם יש צורך בפונקציונליות מסויימת, ניתן לרוב לספק אותה באמצעות בנייה ייחודית וחשיפת API למערכת המוכנה.

עשיתי כמה וכמה פעמים דברים כאלה, אני עושה את זה עם #C, אבל זה לא משנה, והאתר גם לא אמור לדעת איך זה נכתב ובאיזו שפה.

דוגמה למשהו שנעשה לאחרונה: יצירת קובץ אקסל מיוחד ושליחתו לכתובות מייל מסויימות.
האתר שולח לכתובת מסויימת [שיכולה להיות גם באתר עצמו] את הפרטים והערכים הנדרשים, והתוסף מבצע את הפעולות הנדרשות ומחזיר דיווח על הביצוע.

או מערכת לביצוע חישוב מיוחד ומסובך בהיסטוריית השערים שבין מספר מטבעות, והחזרת תשובה בוליאנית.

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י wmw;945956:
גם אם יש צורך בפונקציונליות מסויימת, ניתן לרוב לספק אותה באמצעות בנייה ייחודית וחשיפת API למערכת המוכנה.

עשיתי כמה וכמה פעמים דברים כאלה, אני עושה את זה עם #C, אבל זה לא משנה, והאתר גם לא אמור לדעת איך זה נכתב ובאיזו שפה.

דוגמה למשהו שנעשה לאחרונה: יצירת קובץ אקסל מיוחד ושליחתו לכתובות מייל מסויימות.
האתר שולח לכתובת מסויימת [שיכולה להיות גם באתר עצמו] את הפרטים והערכים הנדרשים, והתוסף מבצע את הפעולות הנדרשות ומחזיר דיווח על הביצוע.

או מערכת לביצוע חישוב מיוחד ומסובך בהיסטוריית השערים שבין מספר מטבעות, והחזרת תשובה בוליאנית.

אתה מדבר על פונקציה אחת או שתיים, אבל אתה אולי שוכח שהאינטרנט הוא פלטפורמה פופולרית מאד, לתוכנות שרק בבגלל שהן בנט ולא במחשב האישי שלך, נקראות גם אתר.

chavak

משתמש צעיר
אם אני מסכמת את הדברים אז כך
לכל אתר סטנדרטי הדורש מערכת ניהול- מומלץ על אחת ממערכות ניהול התוכן הפופולרית

אתרים מיוחדים מאוד בעל תוספות לא סטנדרטיות או אתרים שמהווים ממש תוכנה כמו שכתבה אהובה- דורשים כתיבת הקוד מחדש.

אבל כהעלתי את השאלה בתחילת האשכול התכונתי לאתר סטנדרטי מבחינת התכנות שלו- יכיל דף בית עם פלאש- מוצרים לפי קטגוריות שונות הרשמה, מאמרים אולי גם פורום, צור קשר וכד' - אבל לא דברים מעבר לכך
אני מעונינת שהעיצוב יהיה מקצועי ומיוחד- אבל אני מבינה שאין מגבלות בעצוב במערכת ניהול תוכן מוכנה (אם אני פונה לבונה מקצועי כמובן)

אם כך ההמלצה הגורפת לאתר הנ"ל היא להתבסס על מערכת מוכנה, צודקת?

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
להיפך
עיקר עבודתי [9 שעות + ביום] היא על אפליקציית ענק, שמשום שהממשק משתמש שלה הוא WEB, היא נקראת "אתר"

אני מתכוון בתשובתי דווקא למי שצריך אתר, תדמית בלוג או מכירות, ונזקק לפונקציונליות מסויימת עם ביזנס לוג'יק ייחודי משלו.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י chavak;946083:
אם אני מסכמת את הדברים אז כך
לכל אתר סטנדרטי הדורש מערכת ניהול- מומלץ על אחת ממערכות ניהול התוכן הפופולרית

אתרים מיוחדים מאוד בעל תוספות לא סטנדרטיות או אתרים שמהווים ממש תוכנה כמו שכתבה אהובה- דורשים כתיבת הקוד מחדש.

אבל כהעלתי את השאלה בתחילת האשכול התכונתי לאתר סטנדרטי מבחינת התכנות שלו- יכיל דף בית עם פלאש- מוצרים לפי קטגוריות שונות הרשמה, מאמרים אולי גם פורום, צור קשר וכד' - אבל לא דברים מעבר לכך
אני מעונינת שהעיצוב יהיה מקצועי ומיוחד- אבל אני מבינה שאין מגבלות בעצוב במערכת ניהול תוכן מוכנה (אם אני פונה לבונה מקצועי כמובן)

אם כך ההמלצה הגורפת לאתר הנ"ל היא להתבסס על מערכת מוכנה, צודקת?

לא יכולתי לסכם את זה טוב יותר :)

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י אהובה ו;946024:
אתה מדבר על פונקציה אחת או שתיים, אבל אתה אולי שוכח שהאינטרנט הוא פלטפורמה פופולרית מאד, לתוכנות שרק בבגלל שהן בנט ולא במחשב האישי שלך, נקראות גם אתר.

את צודקת שכשזה מגיע למערכות משוכללות יותר בעלות פונקציונליות ייחודית, מערכות מוכנות מאבדות מיתרונן במידה רבה.

עם זאת, אני מכיר כמה אתרים ממש לא-סטנדרטיים, עם פונקציונליות מיוחדת, שפותחו על גבי מערכת מוכנה.
המערכת המוכנה משמשת לטיפול בכל מיני היבטים בסיסיים של המערכת. בכך נחסכת השקעה רבה על תשתיות חשובות ושימושיות: מערכת משתמשים, ניהול תוכן, מערכת ניהול תבניות עיצוב, ממשק ניהול ועוד ועוד יתרונות שדורשים הרבה זמן בפיתוח עצמאי.
את הפיתוחים המיוחדים ניתן להטמיע לתוך וורדפרס/גיומלה/דרופל - שהרי הן מערכות בעלות המתוכננות באופן מודולרי המאפשר הרחבה.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
אני מכיר כמה וכמה אתרים, שמערכת מוכנה ממש לא התאימה לדרישות שלהם.
ואז הם יצרו אתר בקוד משלהם, אבל....
את מערכת הניהול הם יצרו במערכת מוכנה.

הסבר למי שלא הבין לגמרי.
כשאני יוצר אתר עם מערכת ניהול, אני כביכול בונה כאן 2 אתרים.
1. אתר למשתמש. אתר שבו המשתמש ה"רגיל" יוצר איתי את האינטרקציה [צופה בגלריה, ממלא טפסים, רוכש מוצרים, קורא את הבלוג שלי]
2. אתר ניהול, דרכו אני נכנס עם הזדהות מאובטחת ומנהל את האתר שלי [כותב תכנים, מעלה תמונות, מנהל עמודים, צופה ומאשר תגובות וכו']

כשאני דורש פרפקציוניזם עיצובי לפי הקונספט של העסק שלי, עם פונקציונליות מיוחדת עבורי. אני בונה אתר שמציג את החומר ומעבד את הנתונים בדיוק כמו שמעצבת הבית שלי חלמה.

אבל, את ניהול האתר אני יכול לבצע ממערכת "אפורה" בלי עיצוב מיוחד.
אני לא זקוק לצבעים או להנפשות מיוחדות על מנת לעדכן מחירי מוצרים באתר.
ואין לי צורך מיוחד לקבל השראה כשאני מעלה פוסט לבלוג שלי.

אז מצד אחד, המערכת בנויה מהיסוד בדיוק כפי שרציתי
ומצד שני, את מערכת הניהול בניתי ממודולים מוכנים בצורה זולה.

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י wmw;946159:

הסבר למי שלא הבין לגמרי.
1. אתר למשתמש. אתר שבו המשתמש ה"רגיל" יוצר איתי את האינטרקציה [צופה בגלריה, ממלא טפסים, רוכש מוצרים, קורא את הבלוג שלי]
2. אתר ניהול, דרכו אני נכנס עם הזדהות מאובטחת ומנהל את האתר שלי [כותב תכנים, מעלה תמונות, מנהל עמודים, צופה ומאשר תגובות וכו']

כשאני דורש פרפקציוניזם עיצובי לפי הקונספט של העסק שלי, עם פונקציונליות מיוחדת עבורי. אני בונה אתר שמציג את החומר ומעבד את הנתונים בדיוק כמו שמעצבת הבית שלי חלמה.

פיתרון מענין.
כשבעצם אתה משתמש באותו בסיס נתונים?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י wmw;946159:

הסבר למי שלא הבין לגמרי.

אני מודה שלא הבנתי על מה אתה מדבר

בכל מערכת ניהול תוכן יש צד לקוח וצד ניהול, תמיד ממשק הניהול מעוצב בצורה סכמטית ללא פירוטכניקה מיותרת.

היתרון כשמשתמשים בוורדפרס לדוגמה, הוא שמערכת הניהול עשויה כל כך טוב, ויש לה ממשק כל כך נוח שזה פשוט כיף לקבל את זה בלי להתאמץ בכלל.

צד הלקוח נבנה בכל פרויקט לפי הצרכים שלו. בהרבה מקרים, מאפס. בדיוק לפי העיצוב שהמעצב יצר.
בשביל זה המציאו את המושג "טמפלייט"/תבנית. -כדי ליצור את העיצוב שיכיל את התוכן.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י s976;944834:
אם חשבת (או שעדיין חושבת כך) ש'קוד פתוח', הכוונה שללקוח יש אפשרות לנהל את האתר - אז הגיע הזמן שתדעי שזה ממש לא בכיוון.
כשאומרים 'קוד פתוח', מתכוונים לתוכנה (האתר, בעצם, זה גם תוכנה) שכתובה בשפה שאינה טעונה 'הידור' (במילים פשוטות, המשתמש יכול לראות, בדיוק מה שהמתכנת כתב, ולא את הקוד הבינארי).
לדעתי יש כאן קצת בלבול, קוד פתוח הוא קוד תוכנה אשר קוד המקור שלה גלוי ונגיש, ואנשים רבים יכולים להשתתף בכתיבת השפה, אין כל קשר להידור, שלא הופך שפה לקריאה עבור המשתמש, אלא עבור המחשב. ולפיכך גם עצם הכללת וורדפרס, ג'ומלה ודרופל תחת השם הזה, הוא שגוי מיסודו.
אין לפי דעתי שפה של קוד פתוח, יש שפות עיליות שטעונות הידור, ושפות תסריט שפועלות בד"כ באמצעות מפרש וניתנות בדרך כלל לשינוי תוך כדי ריצה. יש שפות שמשתמשים בהן ביישומי קוד פתוח לדוגמה PHP בוורדפרס.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
SHIA

אתה התרגלת לבניית אתר והגדרת מערכת ניהול בו זמנית.

תחשוב בצורה שבה בונים הכל מאפס, ואז יש צורך לבנות מערכת ניהול בנפרד לחלוטין
כולל ניהול משתמשים והרשאות, טיפולים בהעלאת קבצים, אבטחה, מערכת קריאת לוג של שימושיות ודאטבייס, וכל מה שיש למערכת ניהול לספק לך.

אז בעצם אתה בונה לך [נניח בסאב דומיין] מערכת ניהול מוכנה, ואת האתר שלך אתה מקשר למסד הנתונים שלה, לתקיית התמונות שלה, וכדומה.

אזי, כשתרצה לערוך את תוכן האתר, תעשה זאת ממערכת הניהול הבנויה.
כשתרצה לצפות בנתוני גלישה ושימושיות [אם לא עשית זאת דרך גוגל] תגלוש לאתר הניהול שלך, תזדהה בצורה בטוחה ותעשה מה שכל מנהל אתר עושה.

לוורדפרס זה לא תמיד יתאים לחלוטין
כי ישנם פעולות מסויימות, שוורד פרס יבצע אותם דרך JS או CSS, ואילו האתר שלי מסונכרן רק עם מסד הנתונים ותקיות התמונות.
אבל טמפלט פשוט יעשה את כל מה שצריך

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י קקטוס;946190:
לדעתי יש כאן קצת בלבול, קוד פתוח הוא קוד תוכנה אשר קוד המקור שלה גלוי ונגיש, ואנשים רבים יכולים להשתתף בכתיבת השפה, אין כל קשר להידור, שלא הופך שפה לקריאה עבור המשתמש, אלא עבור המחשב. ולפיכך גם עצם הכללת וורדפרס, ג'ומלה ודרופל תחת השם הזה, הוא שגוי מיסודו.
אין לפי דעתי שפה של קוד פתוח, יש שפות עיליות שטעונות הידור, ושפות תסריט שפועלות בד"כ באמצעות מפרש וניתנות בדרך כלל לשינוי תוך כדי ריצה. יש שפות שמשתמשים בהן ביישומי קוד פתוח לדוגמה PHP בוורדפרס.

הבלבול הוא גם אצלך.

דווקא יש דבר כזה שפות קוד פתוח.

asp.net לדוגמה היא שפה של מיקרוסופט, שמפותחת ומתוחזקת ע"י מייקרוסופט, שעוברת קימפול ומפותחת בפריימוורק .net של מיקרוסופט ופועלת רק על שרת ווינדווס של מייקרוסופט, בד"כ עם מסד נתונים access או sql שפועל על שרת sql של מיקרוסופט.

php לעומת זאת היא שפת קוד פתוח, שאינה שייכת לאף חברה והיא מתפתחת בעזרת הקהילה.
היא יכולה לרוץ על פלטפורמת לינוקס או ווינדווס - עם מסד נתונים mysql שגם הוא בקוד פתוח, וכך בעצם מדובר בסט של טכנולוגיות ששייכות לקהילה והן ניתנות לשימוש לגמרי בחינם.
בזכות php mysql שהן טכנולוגיות קוד פתוח, אנחנו רואים כל כך הרבה מוצרים נהדרים ששייכים לקהילה וניתנים לשימוש חופשי ע"י הציבור.

מעטים מאוד המוצרים בקוד פתוח שזמינים למשתמשי microsoft - זה בגלל הטכנולוגיה, שעולה כסף.

mat

------- Magicode -------
דווקא נט זה שיא הקוד פתוח. עיין ערך reflector.
:D

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י wmw;946335:
מעטים?
לא ביקרת מעולם ב GIT HUB ?
וכנראה גם לא ב CODE PLEX

הנה מאמר מלפני 5 וחצי שנים על יחסי מייקרוסופט וקוד פתוח
http://technation.themarker.com/world/1.1753564

מעטים, כן.
אין שום השוואה בין מה שזמין בasp.net לבין מה שיש בphp.
סילברלייט ז"ל היה פלופ רציני ובכלל, למיקרוסופט נפל האסימון מאוחר מידי (כרגיל)

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
האם משתמשי מייקרוסופט לא נוהגים לכתוב "קצת" קוד ב JS ?
לא להשתמש ב CSS ?

אין לי מושג מה רצית מסילברלייט הידוע לשמצה.
אבל מאות אלפי פרוייקטים WEB קוד פתוח מיועדים לצד לקוח...

אני לא חסיד של מייקרוסופט
אני גם משתמש ב MYSQL, ושנים עבדתי עם אורקל.

אבל זה מעולם לא מנע ממני לחפש ולמצוא פרוייקטים וקודים.
ולא חשתי בהבדל בין התוצאות בין חיפוש קוד PHP, #C, או JAVA.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה