מה ההבדל בין בניה ב- php לבין בניה במערכות מוכנות

chavak

משתמש צעיר
אני עכשיו מבררת בנוגע לבנית אתר.
רציתי לשאול מה ההבדל בין בניה ב-php לבניה במערכות מוכנות כמו וורדפרס ג'ומלה דרופל.

בעבר חשבתי שמערכות מוכנות הם מערכות קוד פתוח ובהם יש אפשרות ללקוח לנהל את האתר
עכשיו הבנתי שזה לא נכון גם בניה ב- PHP נקראת קוד פתוח וניתן לבנות לי מערכת ניהול מעולה.
אם כן מה ההבדל המהותי בינהם מבחינת הלקוח (לא מבחינת בונה האתר)?
ומהם המעלות והחסרונות של כל שיטת בניה?

KingYes

משתמש צעיר
PHP זה שפת תכנות בלבד. אתה יכול לכתוב את המערכת שלך מאפס ולנהל את האתר כמו שאתה תרצה.

הדבר היעילה יותר, וגם הנכונה, זה להשתמש בפריימוורק, או במערכת מוכנה כמו וורדפרס/ג'ומלה/דרופל וכו'.. וככה ללמוד סטנדרט כתיבה וסדר נכון בקוד, שמחר הלקוח שלך יוכל להביא מתכנת אחר שיוכל להמשיך את העבודה שלך. וגם יש לך בסיס מאוד מאוד מפותח כמעט ל-90% מהאתרים שתרצה לבנות.

עוד מעלה במערכת מוכנה, שיש עליה המון המון מתכנתים שתמיד משפרים את הליבה שלה, ואם זה יעילות ושגיאות וכדומה. אבל החסרון פה, שיכולים להתגלות חורי אבטחה, ככה שצריך תמיד להיות עם יד על הדופק (סתם נשמע דרמטי, זה זה כזה מפחיד) ולהיות תמיד out-of-date.

שיהיה בהצלחה.

member

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י KingYes;944821:

התכוונת אולי ל: up-to-date? (מעודכן)
כי מה שכתבת זה מיושן.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם חשבת (או שעדיין חושבת כך) ש'קוד פתוח', הכוונה שללקוח יש אפשרות לנהל את האתר - אז הגיע הזמן שתדעי שזה ממש לא בכיוון.
כשאומרים 'קוד פתוח', מתכוונים לתוכנה (האתר, בעצם, זה גם תוכנה) שכתובה בשפה שאינה טעונה 'הידור' (במילים פשוטות, המשתמש יכול לראות, בדיוק מה שהמתכנת כתב, ולא את הקוד הבינארי).
PHP - זו שפה של קוד פתוח.
וורדפרס ג'ומלה ודרולפל, הן מערכות הבנויות בשפת PHP. ולכן, מי שבונה על בסיס אחת ממערכות אלו, מוכרח להשתמש בשפת PHP.
כל מה שאפשר לעשות בוורדפרס ג'ומלה ודרופל, ברמת העיקרון, אפשר לעשות גם בלעדיהם. אך אם מדובר באתר הקשור לתחום של ניהול התוכן (כמו שמשתמע קצת מדברייך, שאת רוצה לנהל שם משהו :) ), זה יהיה צעד לא הגיוני, ואולי ניתן גם לומר - טיפשי.
אם מדובר באתר מסוג אחר, יתכן שהמערכות הנ"ל אינן מתאימות, והכל לפי הצורך שלך.

chavak

משתמש צעיר
אני אסביר קצת את עצמי
אני חשבתי להעביר את האתר המדובר לבניה באחת מהמערכות המוכנו דרופל/וורדפרס /ג'ומלה.
ואז באיזשהי דרך הגיעה אלי הצעה לבניה ב-php והם הסבירו מה פרוש קוד פתוח ובענין הניהול הם אמרו לי שהם נותנים לי מערכת ניהול קלה ברורה וידידותי- כנראה זו מערכת ניהול שהם בנו

לאחר הדברים האלו- עלו השאלות- אם כך מה עדיף מדוע כולם מדברים על המערכות המוכנות? האם הם עדיפות? אם כך למה יש כאלו שעוד עובדים קשה ובונים את הכל מהתחלה- יש לזה עדיפות?

אני מאמינה שלכל דבר יש את המעלות והחסרנות שלו רצית לדעת מהם כדי להחליט מה מתאים לי על מה אני מעדיפב לוותר.

מה שיש להדגיש שברור שאני צריכה מערכת ניהול-שאוכל להוסיף תכנים להחליף וכו'

KingYes

משתמש צעיר
אנחנו ישראלים.. אנשים אוהבים להחזיר את הגלגל..

אנשים כבר בנו את כל הבסיס הזה, אין שום סיבה נורמלית להתחיל ולכתוב שוב את הקוד הזה. וכמה שתחשבי שתכתבי את הקוד הכי "מגניב" בעולם, זה לא יהיה אפסי לעומת מה שמאות אלפי מתכנתים בעולם עשו.. אני יכול להתחייב על זה.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אין סיבה להקים על איזהשהוא קוד פתוח שמישהו בנה, כמו שכבר קדימו אותי כי לא תוכלי להעביר את האתר אי פעם למישהו אחר שימשיך אותו מאותו מקים. (כל המערכות לבניית אתרים המוצעות בשוק שאינם ג'ומלה או ווארדפרס, הם משהו שלא תוכלי לקדם אותו אחר כך בכוחות עצמך או באמצעות מתכנת אחר. 2ALL לייבסיטי ודומיהם).

chavak

משתמש צעיר
מבחינת זו שלא אוכל למשוך את המערכת ממקים האתר- זו לא הבעיה- כי הם כן נותנים לנו את האתר פתוח עם אפשרות להעביר אותו לכל שרת שנרצה וכן למתכנת אחר במידה ולא ניהיה מרוצים.

רק שבאמת לא הבנתי בשביל מה להחזיר את הגלגל אחורה? כמו שכתב KingYes

אני מבינה שהרבה יותר מורכב וקשה לכתוב את כל הקוד מחדש- ואם יש כאלו שבונים כך , חשבתי שאולי יש לזה יתרון.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אם נדמה את זה לעולם האמיתי.
php זה המנוע שעומד מאחורי המערכת של וורדפרס / דרופל /ג'ומלה ועוד...
אם ניקח לדוגמא את וורדפרס אז וורדפרס זה הרכיבים שמרכיבים את המערכת. אם שוב ניקח את זה לדוגמא מהעולם האמיתי זה הרכב. יש רכב סובארו ויש מרצדס הכל בנוי מברזל ופלסטיק. אבל עדיין אין מה להשוות.
כאשר אני בונה על וורדפרס אז בעצם זה מערכת שכולם מכירים איך היא עובדת ואיפה יושב כל דבר ואיך ניגשים אליו. וכאשר את בונה מערכת שמתכנת בנה אותה לבד את בעצם לא יכולה לדעת עד כמה הוא ניתן להרחבה. בעתיד. כי בסך הכל באמת אותו מנוע השאלה איך הרכיבו את המערכת ואיך הממשק משתמש שלה. כי בתכלס למתכנת פשוט יקח המון זמן להגיע לרמת ממשק משתמש כמו של וורדפרס או דרופל או גומלה

KingYes

משתמש צעיר
אגב, אתם מכירים מערכות ניהול תוכן. לא לשכוח שיש גם פריימוורקים מוצלחים בהחלט, וגם שמה יש סטנרדט כתיבה.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י מיכל123;945122:

כבר המון זמן שלא שמעתי ערימה כזו של גיבובי שטויות:

* לא ניתן לבצע כל שינוי שבעל האתר מבקש.
* לא ניתן להטמיע כל עיצוב.
* הזמן שמאוד יקר לכם הדרוש לבצע כל שינוי גבוה מאוד, אנו נתקלים הרבה במשפטים כאלו, "הפרילנס שתכנת את האתר נמצא בטיול בהודו", או "המתכנת שלי עובד רק בלילה מאוד קשה לעבוד איתו", "החברה שבנתה לנו את האתר מתחמקת ממתן מענה לבקשות שלנו", המכנה המשותף לכולם הוא שהאתר שלהם נבנה במערכת קוד פתוח אשר נתן פתרון לזמן מאוד מסוים אך מהר מאוד התברר שאי אפשר להתקדם איתו, ובעולם האינטרנט צריך להגיב מהר לשינויים, ורק מערכת שמתוחזקת כל הזמן על ידי צוות פיתוח יכולה לתת מענה מיידי ומהיר לכל צורך שלך כמנהל אתר.

אין סיכוי בעולם שהצוות הקטן של שטיבל, עם כל הכבוד לו, יכול לתת לך את אפס קצהו של מה שהקהילה העצומה של וורדפרס (או ג'ומלה או דרופל) נותנת לך, בחינם.
החל מליבת המערכת עצמה שמתעדכנת ומשתכללת כל הזמן במשך שנים של שיפור מתמיד פרי שיתוף פעולה של עשרות אלפי מפתחים מכל העולם.
וכלה בעולם שלם של תוספים ותבניות שנבנו עבור המערכת ומאפשרים לך לקבל נקודת התחלה מאוד מתקדמת בכל פרויקט בנישת אתרי אינטרנט קטנים ובינוניים.
(או אפילו גדולים, אם מדברים על דרופל)
אין הגבלות בעיצוב. נקודה.
כל סוג של עיצוב שאפשר להעלות על הדעת בhtml וcss, יכול לפעול על גבי וורדפרס.
המציאות היא ההיפך הגמור ממה שהם אומרים.
אולי החשש הוא שהם יילכו להודו, לכן אני מעדיף וורדפרס, כי וורדפרס תמיד תמשיך להתעדכן ולהשתפר. יש כל כך הרבה אנשים שעושים את זה, שזה פשוט לא ייפסק.

אני לא רוצה להיות תלוי באיזה בית תוכנה ישראלי קטן, אני רוצה לעבוד במסגרת שכולם מכירים - תמיד אוכל למצוא אנשים שמכירים את וורדפרס ויידעו לטפל באתר שלי, אלה דברים שבכל יום.

ycprog

משתמש צעיר
נכתב ע"י Shia;945208:
אין סיכוי בעולם שהצוות הקטן של שטיבל, עם כל הכבוד לו, יכול לתת לך את אפס קצהו של מה שהקהילה העצומה של וורדפרס (או ג'ומלה או דרופל) נותנת לך, בחינם.
החל מליבת המערכת עצמה שמתעדכנת ומשתכללת כל הזמן במשך שנים של שיפור מתמיד פרי שיתוף פעולה של עשרות אלפי מפתחים מכל העולם.
וכלה בעולם שלם של תוספים ותבניות שנבנו עבור המערכת ומאפשרים לך לקבל נקודת התחלה מאוד מתקדמת בכל פרויקט בנישת אתרי אינטרנט קטנים ובינוניים.
(או אפילו גדולים, אם מדברים על דרופל)
אין הגבלות בעיצוב. נקודה.
כל סוג של עיצוב שאפשר להעלות על הדעת בhtml וcss, יכול לפעול על גבי וורדפרס.
המציאות היא ההיפך הגמור ממה שהם אומרים.
אולי החשש הוא שהם יילכו להודו, לכן אני מעדיף וורדפרס, כי וורדפרס תמיד תמשיך להתעדכן ולהשתפר. יש כל כך הרבה אנשים שעושים את זה, שזה פשוט לא ייפסק.

אני לא רוצה להיות תלוי באיזה בית תוכנה ישראלי קטן, אני רוצה לעבוד במסגרת שכולם מכירים - תמיד אוכל למצוא אנשים שמכירים את וורדפרס ויידעו לטפל באתר שלי, אלה דברים שבכל יום.

אין מה להוסיף.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הדבר היחיד שכן הייתי מוסיף. זה איך יש להם את העזות מצח לכתוב בדיוק את ההפך מהמציאות. ולהפוך את זה לדגל

chavak

משתמש צעיר
מה שמענין - שאף אחד כאן אפילו לא ניסה לשכנע אותי על php שלא בנוי על מערכת ניהול תכן מוכנה כמו ג'ומלה דרופל וורדפרס.

אין כאן מתכנתי php הבונים אתרים לא ע"ג מערכת מוכנה?

כנראה שזה לא רלוונטי היום. חוץ מכמה שנשארו מאחור.

mat

------- Magicode -------
לי יש אתר שבניתי אותו מאפס.

הרוח שהרווחתי מזה, שהוא קשה לפריצה, בגלל שאף אחד לא מכיר את המערכת. ואין פרסום על חורי אבטחה. למרות שהאתר הזמין פריצות ב"ה הוא לא נפרץ עד כה.

לדעתי אם מדובר על אתר תדמית וכדו' אז תלכו על מערכת מוכנה לא משנה מה.

אם זה אתר ש"משחק בכסף" ויש סיכון בפריצתו. אז הייתי ממליץ על מערכת מיוחדת.

מה שבטוח שלבנקים וכדו' אין מערכת מוכנה ומפורסמת.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני מכיר אדם שבנה מערכת php מאפס ואני לומד איתו ביחד את וורדפרס. הבחור היה פשוט בהלם ותפס את הראש שלו בין הידיים.
מה שלו לקח אחרי שנים של התעסקות בתכנות. לקח לבנות חודש ימים ברצף. בוורדפרס את מקבלת את זה על מוכן. בלי להתאמץ והרבה יותר שיק ושמיש. כנ"ל דרופל לצרכים יותר כבדים.
זה כמו לומר לך במקום לקנות מחשב שתשבי להרכיב אותו במו ידייך.

ycprog

משתמש צעיר
נכתב ע"י chavak;945287:
מה שמענין - שאף אחד כאן אפילו לא ניסה לשכנע אותי על php שלא בנוי על מערכת ניהול תכן מוכנה כמו ג'ומלה דרופל וורדפרס.

אין כאן מתכנתי php הבונים אתרים לא ע"ג מערכת מוכנה?

כנראה שזה לא רלוונטי היום. חוץ מכמה שנשארו מאחור.

אני בונה גם רק על php בבקשה אתר ברקן
רוצה משהו מיוחד דבר איתי.

ycprog

משתמש צעיר
נכתב ע"י studio dv.d;945295:
אני מכיר אדם שבנה מערכת php מאפס ואני לומד איתו ביחד את וורדפרס. הבחור היה פשוט בהלם ותפס את הראש שלו בין הידיים.
מה שלו לקח אחרי שנים של התעסקות בתכנות. לקח לבנות חודש ימים ברצף. בוורדפרס את מקבלת את זה על מוכן. בלי להתאמץ והרבה יותר שיק ושמיש. כנ"ל דרופל לצרכים יותר כבדים.
זה כמו לומר לך במקום לקנות מחשב שתשבי להרכיב אותו במו ידייך.

מאשר.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
mat אני יחלוק עליך גם בזה. כל gov.il הולך להיות בדרופל וכן אתרים ענקיים.
https://alpha.gov.il/

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה