מה דעתכם על הג'ינוס של ימהה?

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
באירוע של עדי נתנאלי כולנו שמענו בצורה ברורה את שניהם - באותם צלילים ומקצבים.
ההבדל לטובת הPA4 היה ברור ומחשי, הוא "נתן בראש" כמו שאומרים.
לא סתם הוא העדיף להדגים המקצבים שלו עליו דווקא.
זה שהגדימות של עדי נתנאלי נשמעות בקורג יותר טוב מימהה לא עושה את הקורג יותר טוב. זה מקסימום עושה את סגנון הדגימות של עדי מתאימות לקורג ולא לימהה!!

ברור שלכל כלי יש את מעלותיו יש דברים שהגנוס נותן יותר טוב מקורג, ולכן זה לא נכון להעמיד אחד מול השני בדגימות בסגנון מסוים של עדי נתנאלי, שאגב שמעתי אותם באירוע לא בשמים יש בברס איזה צבע כזה גס שאני לא אהבתי.
וגם דגימות התוף. מי החליט שדגימה של עדי נתנאלי יותר טובה מדגימה של הטכנאים של ימהה או של קורג או רולנד.
[/QUOTE]

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
סתם שמישהו יסביר פעם מה העניין בדגימות. הרי ברור שהציוד שיש לחברות כמו ימהה או קורג לא מתקרב לציוד שיש באולפנים של הדוגמים ולפחות לא נופל ברמתו.....
אז יותר איכותי מבחינת סאונד זה לא!!!
מה שכן זה אם רוצים להגיע לסגנון מסוים שאין בדגימות הפנימיות.
לא תמיד זה נשמע כל כך שונה.....
וגם אם כן זה שונה לא בטוח שזה יותר מתאים למשל הברס של עדי....לא שמעתי בו איזה משהו יותר מתאים ואופייני לאירוע פחות מברס פנימי של ימהה!

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
זה שהגדימות של עדי נתנאלי נשמעות בקורג יותר טוב מימהה לא עושה את הקורג יותר טוב. זה מקסימום עושה את סגנון הדגימות של עדי מתאימות לקורג ולא לימהה!!

ברור שלכל כלי יש את מעלותיו יש דברים שהגנוס נותן יותר טוב מקורג, ולכן זה לא נכון להעמיד אחד מול השני בדגימות בסגנון מסוים של עדי נתנאלי, שאגב שמעתי אותם באירוע לא בשמים יש בברס איזה צבע כזה גס שאני לא אהבתי.
וגם דגימות התוף. מי החליט שדגימה של עדי נתנאלי יותר טובה מדגימה של הטכנאים של ימהה או של קורג או רולנד.
[/QUOTE]
הוא אשר אמרתי שהנידון הוא לא לגבי דגימות חיצוניות אלא לגבי הדברים הפנימיים שמגיעים עם האורגן בזה אין על ימהה ובפרט הגינוס!
אומנם המעלה בסט של עדי היא זה הסגנון החסידי בפרט המקצבים שזה חסר באורגן עצמו...
אם זה חסידי פרייעלך וכו , חסידי שקט יש מקצבים מצויינים בגינוס (שמעתי חלקם) ובפרט שאפשר להעביר דברים ממקצב חמקצב ולבנות מקצב בהתאם לשיר הרצוי....
סתם שמישהו יסביר פעם מה העניין בדגימות. הרי ברור שהציוד שיש לחברות כמו ימהה או קורג לא מתקרב לציוד שיש באולפנים של הדוגמים ולפחות לא נופל ברמתו.....
וגם אם כן זה שונה לא בטוח שזה יותר מתאים למשל הברס של עדי....לא שמעתי בו איזה משהו יותר מתאים ואופייני לאירוע פחות מברס פנימי של ימהה!
אכן גם אני חשבתי על זה!

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לענ"ד
המוזיקה שאנחנו מנגנים, בעיקר בחתונות, בהרקדה וכאלה, החברות לא ממש מתעסקות בקטע הזה לגמרי
יש שם המון סטים ברמות הזויות שמתאימים להופעות, לפלייבקים, לשיר פאנק או דאנס וכאלה
אבל להרקדה שאתה מנסה לדמות תזמורת חסידית עם כל הסאונד והבלאנס, ושישמעו את התופים כאילו מתופף יהודי מנגן לך עכשיו
פה דגמו לך את מה שאתה שומע בלייב, עם כל הגעשמאק, עם כל הסאונד שאתה רגיל לשמוע
הבראסים מהרולנדים שכיכבו עד לא מזמן על רוב הבמות וכן על זה הדרך

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
לענ"ד
המוזיקה שאנחנו מנגנים, בעיקר בחתונות, בהרקדה וכאלה, החברות לא ממש מתעסקות בקטע הזה לגמרי
יש שם המון סטים ברמות הזויות שמתאימים להופעות, לפלייבקים, לשיר פאנק או דאנס וכאלה
אבל להרקדה שאתה מנסה לדמות תזמורת חסידית עם כל הסאונד והבלאנס, ושישמעו את התופים כאילו מתופף יהודי מנגן לך עכשיו
פה דגמו לך את מה שאתה שומע בלייב, עם כל הגעשמאק, עם כל הסאונד שאתה רגיל לשמוע
הבראסים מהרולנדים שכיכבו עד לא מזמן על רוב הבמות וכן על זה הדרך
אכן ! כל מילה יהלום!

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה

לא, אני יש לי באורגן דגימה של תוף של איזה תוכנה וזה פי עשר יותר יפה מכל הסטים של התופים שיש באורגן.

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא, אני יש לי באורגן דגימה של תוף של איזה תוכנה וזה פי עשר יותר יפה מכל הסטים של התופים שיש באורגן.
עם זה אני מסכים
גם אני בקורג לרוב משתמש בתופים של דגימות.
אבל ימהה זה כבר משהו אחר...
וגם תלוי לאיזה שיר או סגנון כל סגנון והתופים המתאימים לו.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לדעתי אצל נתנאלי הקורג היה נשמע יותר טוב לא בגלל הדגימות, אלא בגלל הסאונד הכללי שהאורגן מוציא. לא יודע בדיוק להגדיר את זה, אבל זה לא רק הצליל היותר רחב ועצי לעומת הצליל הצליל הצר והמתכתי בג'ינוס. זה בעיקר הבלאנס, תחושת המרחק היותר גדולה בין כלי לכלי, כאילו זו תזמורת חיה, שלא כ"כ עברה בג'ינוס.

לי אין את הדברים של נתנאלי, (יפים מאד אבל 10,000 במחילה..) וגם אצלי יש את הסאונד הרחב והמקיף הזה.

לגבי צלילים בודדים - כבר הודיתי. הג'ינוס יותר טוב. הוא עדיף לאולפן אבל יש טובים ממנו.

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
19.500 ש"ח........? לפלייבק?.....:confused:
לא נשמע לי....
אבל את הפלייבק הראשון שתכין אל תשכח להעלות לנו כאן בפורום!:p
אשמח לשמוע מה אתם יודעים עליו מה יתרונותיו ומה חסרונותיו?
חוץ מחסרון כיס 19500 ש"ח, כלי שורה ראשונה[/QUOTE]

עכשיו ראיתי בכלי זמר שהוא ירד ל16500.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה