מידע מה בית המדרש המוזיקלי שלכם?

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכון. אבל המומחיות של יאני היא לבנות קטעים מוזיקליים עם המון כלים מכל קצוות תבל, זה מיוחד
ליאני יש המון כישרונות וייחודיות (חלק מהם זה יכולות שיווק גבוהות) אבל בעיני הוא מוזיקאי בינוני למדי.
הסיבה שהוא הצליח היא כי הוא מייצר מוזיקה פופולארית ולא עמוקה שהקהל אוהב לשמוע ו'להתרגש'. יש עשרות מוזיקאים קלאסיים (אפילו בני דורנו) שעולים עליו עשרת מונים אבל פחות פופולריים וידועים כמובן.

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ליאני יש המון כישרונות וייחודיות (חלק מהם זה יכולות שיווק גבוהות) אבל בעיני הוא מוזיקאי בינוני למדי.
הסיבה שהוא הצליח היא כי הוא מייצר מוזיקה פופולארית ולא עמוקה שהקהל אוהב לשמוע ו'להתרגש'. יש עשרות מוזיקאים קלאסיים (אפילו בני דורנו) שעולים עליו עשרת מונים אבל פחות פופולריים וידועים כמובן.
בזה אני מסכים איתך. בתכל'ס רואים שבהופעות יש מסביבו איזה שש מקלדות והוא בסה"כ מנגן אקורדים משולשים ביד אחת...

שמחת חיים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מסקרן אותי, מאיפה לוקחים המוזיקאים של היום בציבור החרדי השראה ודמויות מופת במוזיקה? מי "הרב" המוזיקלי שלכם?
בלת"ק
הרבנים המוזיקלאים החרדים שלי
שולי רנד, חנן בן ארי.
אברהם מרדכי שווארץ
יואלי דיקמן.

שמחת חיים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חנן בן ארי, גם כן חרדי (בקטע הטוב...)
הוא לא הולך שטריימל בשבת, אבל הוא ירא שמיים.
והשירים שלו מזעזעים לי חזק איזה מקום בנשמה.
והעיבודים שלו הם מקור להשראה בשבילי

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אמיתי: סיפר לי חבר שמתנדב כחבר מקהלה באולפן מהפוריים במגזר על מעבדים שמוציאים לפעמים שלושה עיבודים ביום!... לדעתי זה מחריד וזלזול גס באינטליגנציה של הציבור.
מזוויע... רבותי, לצאת עכשיו להפגנות בבלפור נגד זה!!!
וואי זה באמת נוראי..

מותר לי להגיב כאן כגיטריסט?

רבי שלמה קרליבך, שולי רנד, יהודה גלאנץ, שלום למר, אהרן ויונתן רזאל, דניאל אהביאל, גיא מינץ, סיני תור, זלמן גולדשטיין, ולהבדיל- ג'ון וויליאמס, דרגון-פורס ומגהדת' וקצת לאודנס (כבר שנים שאני לא שומע אותם, אבל הושפעתי עמוקות!!), בילי ג'ואל, וואו.. יש עוד, אבל אני ממש צריך לחשוב על זה כדי לענות.

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מזוויע... רבותי, לצאת עכשיו להפגנות בבלפור נגד זה!!!
וואי זה באמת נוראי..

מותר לי להגיב כאן כגיטריסט?

רבי שלמה קרליבך, שולי רנד, יהודה גלאנץ, שלום למר, אהרן ויונתן רזאל, דניאל אהביאל, גיא מינץ, סיני תור, זלמן גולדשטיין, ולהבדיל- ג'ון וויליאמס, דרגון-פורס ומגהדת' וקצת לאודנס (כבר שנים שאני לא שומע אותם, אבל הושפעתי עמוקות!!), בילי ג'ואל, וואו.. יש עוד, אבל אני ממש צריך לחשוב על זה כדי לענות.
וכמובן, עדי רן העננקק!

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מה עם האחים פיאמנטה ???
אמרתי מי בית המדרש המוסיקלי שלי... אה"נ שיש תמיד לאן להתרחב וממי ללמוד. שמעתי שפיאמנטה הוא גיטריסט מהמובילים בעולם כולו..

ואני רוצה, מכל הלב, לתת צל"ש ל- @קלידן שכזה על השרשור הזה. זה ללא ספק השרשור שהכי התחברתי אליו כאן, ואני ממש אוהב אותו! איזה שאלה מעניינת... @קלידן שכזה שיחקת אותה!! מצפה ממך לפצצות נוספות.
אם פעם תעבוד בלראיין מוסיקאים, אשמח מאוד לקרוא את הראיונות שלך.

נערך לאחרונה ב:

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אמיתי: סיפר לי חבר שמתנדב כחבר מקהלה באולפן מהפוריים במגזר על מעבדים שמוציאים לפעמים שלושה עיבודים ביום!... לדעתי זה מחריד וזלזול גס באינטליגנציה של הציבור.
מאה אחוז זה לא דיקמן!
לא כל כך קשה לנחש..........מי כן..........
גם אם לא מסכימים תמיד עם הכיוון שהוא נותן לשירים אבל שומעים את הליטוש והדיוק וההשקעה בכל תיבה,
אחד השירים לאחרונה עם עיבוד משובח זה תעיתי של שלמה כהן עיבוד יואלי דיקמן.
אגב זה נשמע שזה היה שיר בסגנון "פלאי" יותר מהיר ודיקמן נתן לו פירוש אחר.

קבצים מצורפים

• בקש עבדך שלמה כהן.mp3
    5.4 MB · צפיות: 20

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ואני רוצה, מכל הלב, לתת צל"ש ל- @קלידן שכזה על השרשור הזה. זה ללא ספק השרשור שהכי התחברתי אליו כאן, ואני ממש אוהב אותו! איזה שאלה מעניינת... @קלידן שכזה ששיחקת אותה!! מצפה ממך לפצצות נוספות.
אם פעם תעבוד בלראיין מוסיקאים, אשמח מאוד לקרוא את הראיונות שלך.
תודה רבה נשמה!! :eek: :)

אפרופו ג'ון וויליאמס, מוזיקה של סרטים היא אחד הדברים היפים בעיניי כשהסיבה העיקרית היא הביצועים האפיים שגורמים לך להיכנס כל כולך לאווירה של הסצנה וממש לחוות את הרגשות המתוארים. מלחיני סאונדטראקים דגולים כמו הנס זימר, אלן מנקן (ששניהם יהודים דרך אגב...), אלטון ג'ון ועוד יודעים ממש לנגן רגשות ספציפיים בצורה יוצאת מן הכלל שפשוט שואבים אותך פנימה.

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מאה אחוז זה לא דיקמן!
גם אם לא מסכימים תמיד עם הכיוון שהוא נותן לשירים אבל שומעים את הליטוש והדיוק וההשקעה בכל תיבה,
אין עליו זכויות יוצרים?

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה רבה נשמה!! :eek: :)

אפרופו ג'ון וויליאמס, מוזיקה של סרטים היא אחד הדברים היפים בעיניי כשהסיבה העיקרית היא הביצועים האפיים שגורמים לך להיכנס כל כולך לאווירה של הסצנה וממש לחוות את הרגשות המתוארים. מלחיני סאונדטראקים דגולים כמו הנס זימר, אלן מנקן (ששניהם יהודים דרך אגב...), אלטון ג'ון ועוד יודעים ממש לנגן רגשות ספציפיים בצורה יוצאת מן הכלל שפשוט שואבים אותך פנימה.
בשמחה יקר.

מאה אחוז. חלום שלי למוד הלחנת סרטים, ומקווה שאולי עוד אספיק ללמוד אצל וויליאמס... בן 88. ואגב מה שאמרת- המלחין של My heart will go on מטיטניק, היה יהודי, וכן הקלאסיקה Over the rainbow מהקוסם מארץ עוז, נכתבה והולחנה ע"י יהודים.
בעניין הזה וויליאמס פשוט יודע את העבודה. אני נזהר בלשוני כדי לא לעבור על לא תחונם, אבל העבודה שלו במלחמת הכוכבים היא פשוט מדהימה ומפעימה.

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אין עליו זכויות יוצרים?
פורסם כאן על ידי שלמה כהן
[הלחן אגב של אלי לאופר]

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בשמחה יקר.

מאה אחוז. חלום שלי ללמוד הלחנת סרטים, ומקווה שאולי עוד אספיק ללמוד אצל וויליאמס... בן 88. ואגב מה שאמרת- המלחין של My heart will go on מטיטניק, היה יהודי, וכן הקלאסיקה Over the rainbow מהקוסם מארץ עוז, נכתבה והולחנה ע"י יהודים.
בעניין הזה וויליאמס פשוט יודע את העבודה. אני נזהר בלשוני כדי לא לעבור על לא תחונם, אבל העבודה שלו במלחמת הכוכבים היא פשוט מדהימה ומפעימה.
ג'יימס הורנר. צודק, שכחתי אותו לרגע... תותחים אחד אחד.

אתה יודע, זה מצחיק אותי לראות איך מוזיקה מסרטים נכנסה גם לציבור החרדי - תראה כמה קלידנים (אפילו בתוכנית ההיא) מנגנים את מנגינת הנושא של "שודדי הקאריביים"... :cool: לו רק הכירו את הסרט, לא יודע כמה היו מנפנפים בזה...

- דוד -

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מאה אחוז זה לא דיקמן!
לא דיקמן...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה