מידע מה בית המדרש המוזיקלי שלכם?

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ג'יימס הורנר. צודק, שכחתי אותו לרגע... תותחים אחד אחד.

אתה יודע, זה מצחיק אותי לראות איך מוזיקה מסרטים נכנסה גם לציבור החרדי - תראה כמה קלידנים (אפילו בתוכנית ההיא) מנגנים את מנגינת הנושא של "שודדי הקאריביים"... :cool: לו רק הכירו את הסרט, לא יודע כמה היו מנפנפים בזה...
אני לא באמת בטוח שבימינו הרבה עדיין לא מכירים. אני אישית לא ראיתי. הרקע של יצירת המופת של טיטניק מלוכלך בהרבה, וגם אותה שמעתי לא פעם בתחנות רדיו חרדיות.

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני לא באמת בטוח שבימינו הרבה עדיין לא מכירים. אני אישית לא ראיתי. הרקע של יצירת המופת של טיטניק מלוכלך בהרבה, וגם אותה שמעתי לא פעם בתחנות רדיו חרדיות.
נכון - הרקע של התוכנית של חיים ולדר בשני בעשר בקול חי... (ביצוע מצוין של הסקסופוניסט האגדי Kenny G)

חכמה בגויים - תאמין ;)

דג הכסף

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכון - הרקע של התוכנית של חיים ולדר בשני בעשר בקול חי... (ביצוע מצוין של הסקסופוניסט האגדי Kenny G)

חכמה בגויים - תאמין ;)
אל תדאגו רובם לא יודעים שזה מסרט כלשהו

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
היו לי הרבה רביס', לא כולם יהודים. חלק הוזכרו פה למעלה.

אחד המעבדים הגדולים בעיני הוא ירון גרשובסקי, המעבד המוזיקלי שעומד בין השאר מאחורי אוצרות יהודיים של אברהם פריד. וגם מונה רוזנבלום בימים יפים יותר שלו - בשנות ה90. (האלבומים "תמיד בשמחה" ו"אין עוד מלבדו" של מב"ד, ו"כח התורה" של שטרייכר, היו יצירות מופת של עיבוד והרמוניה, שנדיר למצוא היום משהו שמתקרב לזה)

הרבי שלי בנגינה יש כמה, אבל בעיקר משה אברהם. ככה צריך לנגן... להשקיע ביופי המוזיקלי, גם בהרקדה ולא רק באוכל, בלי שזה יפגע בקצביות ובשמחה.

הרבי המוזיקלי האחרון שלי - הוא ר' יוסף קרדונר, ובעיקר כשהוא מבצע ניגוני ברסלב עתיקים.
הנה למשל אחד מניגוני חנוכה https://www.youtube.com/watch?v=83tmFIrrEEQ&list=PLutZH44sL9XG0C9hQxXICYjtlM0wD15ES&index=3&ab_channel=יוסףקרדונר-הערוץהרשמי
ואחד של מלוה מלכה https://www.youtube.com/watch?v=4bW3vws9lNo&list=PLutZH44sL9XHHwF8TdckUDP5C4iV8kN4f&index=11&ab_channel=יוסףקרדונר-הערוץהרשמי

מלבד מה שהניגונים עצמם הם יפהפיים, לקרדונר יש יכולת לקחת אפילו ניגון שאין לו לחן יפה במיוחד - ועל ידי עיבוד והרמוניה לתת לו יופי וטעם... כמו למשן בניגון הזה שהופך בידים שלו לשמיימי ומקסים. https://www.youtube.com/watch?v=MKEjiETAyks&list=PLutZH44sL9XG0C9hQxXICYjtlM0wD15ES&index=1&ab_channel=יוסףקרדונר-הערוץהרשמי

האלבומים מנורת הזהב כיסופים לשבת ומלוה מלכה ברסלב הועלו על ידו ליוטיוב במלואם.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...