מה אתם עושים עם חוק הנגשת אתרים.

• פותח הנושא mat
  • פורסם בתאריך

mat

------- Magicode -------
עוד מעט מגיע ה 25.10.2016

ועד אז צריך להנגיש את כל האתרים. אם לא 50 אלף שקל קנס.

ראיתי אתר שהולך לסגור את שירותיו. כי אין להם כסף לבצע את זה.

http://tfasim.org.il/

מה אתם הולכים לעשות?

israel

משתמש צעיר
הבירוקרטים גילו את האינטרנט.
חוק שערורייתי וסופו יהיה דומה לחוק האפוד הזוהר.

כל החוק הזה נועד לרפד את כיסם של חברות מסוימות שמציעות "פתרון" צולע לא יעיל ולא רלוונטי לבעלי נגישות, אבל היי! הוא עונה על דרישות החוק.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני מציע לא לעשות כלום.
בוא נחכה שיקנסו מישהו. הסיכוי שזה שדווקא אתה תהיה בין הראשונים שייקנסו הוא נמוך מאוד ולא שוה את השקעה.
ולמעשה הרי קשה מאוד להאמין שיקנסו מישהו בסכום רציני (ודאי שלא ב50,000 ש"ח). כי בסופו של דבר השופט הוא זה שמטיל את הקנס. והוא צריך להיות בן אדם די הזוי בשביל לממש את החוק היבש.

לשם המחשה, יש גם חוק של זכויות יוצרים ברשת. אם השתמשת בצילום של מישהו, מגיע לך קנס של 20,000 ש"ח על כל תמונה ללא צורך בהוכחת נזק. אחרי שאחד מלקוחותיי קיבל תביעה, בדקתי את הנושא, וראיתי שהלכה למעשה השופטים מאוד מתחשבים בפרטי המקרה - מה היה הנזק של הניזוק, והרווח של הצד השני. וגם כאשר מטילים קנס הוא נמוך בהרבה מהסכום הנקוב בחוק.
וכאן הרי מדובר בחוק הגיוני מאוד. אז קשה לי להאמין שיימצא שופט כזה לא נורמלי שיטיל קנס של 50,000 על אתר פרוג בגלל שהוא לא מונגש.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אין תוספים פשוטים וחינמים כמו זה שמציעים פוג'ו?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י DigiTali;2240535:
אין תוספים פשוטים וחינמים כמו זה שמציעים פוג'ו?
זה לא שייך גם באופן תאורטי. כי זה תלוי גם בתבנית, ויש תבניות ששום תוסף לא יתמודד אתה. למשל, עשית כפתור שאין עליו שום טקסט, ורק תמונה עם כיתוב "שלח"
(ולהשלמת התעלול tabindex="-1").

וחוץ מזה, שמעתי לשון הרע (לתועלת, כמובן) על פותח האשכול, שהוא בכלל בונה את האתרים שלו לא על בסיס וורדפרס... (והנה עכשיו הוא מתחיל להסתבך - כי אין לו תוספים)

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
יש עוד מדינות בעולם עם חוק כזה?

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
לגבי אתרים קטנים אין לי מושג אם יקנסו או לא, רוב האתרים הגדולים כבר מונגשים בצורה זו או אחרת.

מי שממש רוצה להנגיש את האתר שלו, יש לי משהו להציע:
אצלנו בחברה, אנחנו עובדים עם אתרים גדולים ובמהלך השנה האחרונה יותר ויותר אתרים וחברות ביקשו ממנו להנגיש להם את האתר.
לצורך כך, פיתחנו תוסף הנגשה שמתלבש על כל אתר (לא משנה הפלטפורמה) ומנגיש אותו. ברמה הבסיסית הוא מכסה את רוב מקרי הקצה וברמה המתקדמת אפשר בתוספת תשלום להכניס אפשרויות הנגשה מותאמות אישית לאתר ספציפי.

אני לא מרוויח שקל מזה, אני מציע את זה כי אני באמת מאמין במוצר שלנו שהוא מוצר איכותי וברמה גבוהה.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אחד הטריקים שראיתי שעושים אתרים שבהם ההנגשה מאתגרת, זה פשוט ליצור "אתר מראה" מונגש, ובו מוגש התוכן בצורה מאוד בסיסית, טקסטואלית ונקיה.
במקרים מסויימים זה יכול להיות יותר פשוט וקל מאשר להנגיש אתר בעל מבנה מורכב.

חיה 92

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ראיתי היום פרסום שהמועד נדחה בשנה

בשורה מעודדת בדרך ליצירת תהליך הנגשה מאוזן והוגן כלפי כלל בעלי העניין: הבוקר, בדיון של ועדת הרווחה בכנסת התקבל האישור להצעה לדחיית המועד המחייב כניסת תקנות הנגשת אתרים לתוקפן, בשנה!!
זהו סיומו של עוד תהליך שפעלנו לקידומו בחודשים האחרונים על מנת לגרום לכך שבעלי האתרים יקבלו את האפשרות המאוזנת והראוייה ביותר כדי לעמוד בדרישות.

המועד המעודכן: 25/10/17.
**למידע נוסף

<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

https://www.facebook.com/ISOC.ORG.I...876055764089/1292429154108768/?type=3&theater

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
עוד משהו: נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מגבשת "טיוטת תקנות נטל כבד מידיי", שתאפשר לאתרים בעלי מחזור הכנסות נמוך (פחות מ500,000 ש"ח בשנה), לקבל פטור מחובת ההנגשה.

כבר היום, עסק קטן יכול לפנות לנציבות ולקבל דחיה של 3 שנים.

קבצים מצורפים

• UndueBurdenAccessibilityRegulationsDraftJUN16.doc
    KB 147.5 · צפיות: 1

mat

------- Magicode -------
אין לי בעיה להתאים את התגיות HTML שקורא מסך ידע איפה התוכן המרכזי באתר ועוד כל מיני כאלה דברים.
אני לא מבין למה צריך לעשות את הלשונית בצד. שהופכת את הדף לגוני אפור. שעושה נגודיות גבוהה. שמגדילה את הטקסט.
לא יותר פשוט שכל מי שצריך את זה יחזיק תוסף לכרום שועשה את זה.
וחוץ מזה Control + - עובד מצוין בכרום. למה צריך לעשות לחצנים באתר עצמו?

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י mat;2243923:

כי בטח כמו כל דבר במדינה החוק אמור לעבוד על אתרים שלא היו רספונסיביים (הם עדיין בשנות ה90)
ואז ה+ לא היה עוזר...

israel

משתמש צעיר
נכתב ע"י mat;2243923:
אני לא מבין למה צריך לעשות את הלשונית בצד. שהופכת את הדף לגוני אפור. שעושה נגודיות גבוהה. שמגדילה את הטקסט.
לא יותר פשוט שכל מי שצריך את זה יחזיק תוסף לכרום שועשה את זה.

לא צריך תוספים. כל מערכת הפעלה מודרנית מצוידת בטכנולוגיות ופיצ'רים שונים לטובת מוגבלים כולל כל אלו שנמצאות בסרגל.
כתבתי כבר למעלה שלפי איך שזה נראה החוק לא נועד לשרת את המוגבלים אלה בעלי אינטרסים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה