דרוש מידע מה אתם עושים אחרי ההדלקה עם ילדים בוגרים?

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אפשר לכתוב סיפור בהמשכים.
כל אחד כותב 2 משפטים, מקפלים שורה אחת ונותנים להבא בתור. לבסוף פותחים ומקריאים את כל הסיפור וצוחקים כשאין קשר בין משפט למשפט.

רעיון נוסף, מחלקים לכולם ספרים (ספרי קריאה, הלכה לא משנה) ושואלים סתם שאלה -
לדוג' - אחותי שאלה - מה עושה אישה שצריכה להיות בעבודה ב-8 והיא מתעוררת ב - 8 ומוצאת את עצמה במיטה??? (כי זה בדיוק מה שקרה לה....)
ואז אומרים ע"מ - 49. כולם מדפדפים לע"מ 49 ומחפשים תשובה הולמת.
ולדוג' שלנו - מישהי החזיקה קיצור שולחן ערוך ובעמ' המדובר ומצאה תשובה (הלכות שבת) - ואשה שלא יכולה לקום מהמיטה תדליק נרות שבת......... (כבר לא זוכרת..)

מ. ק.

משתמש מקצוען
משחק משפחתי.
שנה שעברה סובבנו סביבון לפי תור,
ואז כל אחד לפי מה שיצא לו סיפר:
נ- נס, משהו טוב שהיה לי
ג- גדול, משהו שאני טוב בו במיוחד, זה המקום לדבר על דברים שהיו רוצים לעשות
ה- היה, שיתוף נוסטלגי.
פ- פאדיחה, משהו מפדח שקרה לי (האות הכי כיפית במשחק!)

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אצלנו
אחרי ההדלקה יושבים לשיר את כל השירים, כולל של שירי ניסי עם ישראל,
אני אומר כמה דברי תורה, סיפורים על גבורות עם ישראל במהלך הדורות, מסירות נפש
מסביר את היכולות של עם ישראל בזכות יוסף הצדיק, ובזכות החשמונאים להתמודד עם הגזירות.
ולאחר מכן כל יום ילד/ה אחר מפעיל בריקודים סוערים את כל המשפחה,
הרמקול על פוווול וולוים, והשכנים חוגגים,

משתדלים שההדלקה לא תקח יותר משעתיים וחצי, כדי שהבנים יוכלו לחזור לישיבות ללמוד [ישיבות קטנות]

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
אצלנו
אחרי ההדלקה יושבים לשיר את כל השירים, כולל של שירי ניסי עם ישראל,
אני אומר כמה דברי תורה, סיפורים על גבורות עם ישראל במהלך הדורות, מסירות נפש
מסביר את היכולות של עם ישראל בזכות יוסף הצדיק, ובזכות החשמונאים להתמודד עם הגזירות.
ולאחר מכן כל יום ילד/ה אחר מפעיל בריקודים סוערים את כל המשפחה,
הרמקול על פוווול וולוים, והשכנים חוגגים,

משתדלים שההדלקה לא תקח יותר משעתיים וחצי, כדי שהבנים יוכלו לחזור לישיבות ללמוד [ישיבות קטנות]
מה עם ערבית? אבות ובנים - מתתיהו ובניו?
זה מה שקשה אצלי: הבעל והבנים הולכים עד 19:00... נשארות הנערות , ילדות והתינוקים...
ואחרי 19:00 זה השכבת הקטנים וחגיגת מבוגרים שקטה/ בקטנה

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אבל מה עניינו של יוסף לחנוכה?
עיין אליה רבה 'וטבח טבח והכן' והרחיב בדבר 'שנמסר לו מן השמים' בשלטי גבורים על המרדכי פרק ב דשבת,
ועיין עוד בבני יששכר,
ובאמרי אמת פרשת מקץ על הפסוק 'מטמון באמתחתיכם' וכו' וכן על הפסוק 'וידברו אליו פתח הבית'
ומקובלנו מרבותינו שהכח להלחם במלחות הרשע ולא לחשוש מן התוצאות קיבלו מכוחו של יוסף הצדיק.
ועוד רמזים?
האחים נכנסו לכלא של יוסף בנר חמישי של חנוכה, ויצאו בזאת חנוכה. וזה מה שאמר להם 'זאת עשו'. היינו זאת חנוכה.
ולפי השל''ה בזאת תבחנו הוא רמז לכל מצוות החנוכה.
וכן מה שנאמר במדרש פליאה - הדודאים נתנו ריח זה ראובן שהציל את יוסף, ועל פתחינו כל מגדים היינו נר חנוכה, ובזה מצאנו עשרות מאמרים לבאר מדרש פליאה זה. [אני מסביר בבית לפי דבריו של מו''ר הגאון המופלא רבי משה שפירא זי"ע]
ועיין עוד באהבת ישראל פרשת וישלח רמז קסב.
ועיין עוד בתפארת שלמה על חנוכה, דחנוכה הוא תיקון חטא מכירת יוסף.
ועיין עוד בפרי צדק לרבי צדוק הכהן פרשת וישלח, הקשר המיוחד של יוסף לחנוכה. והוא נפלא עד למאד.
ועיין עוד בכנסת יחזקאל על חנוכה, בביאור הפסוק מקום אשר יוסף אסור שם,
ויש עוד לא מעט מקורות, אם תרצה אוכל להביא לך
אני משתדל כל שנה מהלך אחר, כדי לגרום לילדים היותר בוגרים להתחבר ולנסות לנחש מה יהיה הווארט השנה לקשר את יוסף לחנוכה.

*מתחזקת*

משתמש פעיל
אצלנו עשינו כמה פעמים שמדליקים חנוכייה במרכז הסלון (מדליקים את כל הנרות) מכבים את האורות ויושבים מסביב
ושרים שירי חנוכה ושירי קומזיץ וכמובן סיפורי חנוכה וגם אפשר להכניס סיפורים על ניסים אחרים
מאוד יפה ומהנה לכל המשפחה
ולא לשכוח כמה דברים לנשנש בחושך

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מה עם ערבית? אבות ובנים - מתתיהו ובניו?
השנה קיצרנו מפני ביקור הורים,
אבל מעריב יש כל הזמן, ואבות ובנים אני הולך עם הילדים ללמוד לבד, אחרי כולם.
מסכם עם האחראי שיתן להם את הכרטיסים, ואת המתנות קונה לבד,
אמנם עולה לי כמה שקלים, אבל החגיגה שווה את זה.

היום חגגנו רק שעתיים, כי ההורים של אשתי מגיעים,
והילדים ביקשו שנמשיך אחרי שהם ילכו, רק שיהיה מאוחר מידי לצערי.

אליש 10

משתמש פעיל
אנחנו כמעט כל שנה אחרי הדלקת נרות משחקים את המשחק הזה בד"כ הילדים מגילאי 5-13
מה צריך:
  • סביבון עם אותיות של נס גדול היה פה
  • צלחת מרכזית ובה משהו קטן בכמות גדולה לדוג': דגני בוקר, שוקוציפס וכו'
  • צלחות כמספר המשתתפים
כל משתתף מקבל סכום מסוים של דגני בוקר משהו כמו עשרים עשרים וחמש
לאחר מכן כותבים על דף את האותיות: נ' ג' ה' פ' וליד כל אות כותבים סכום מסוים של דגני בוקר שצריך להחזיר או לקחת לפי האות שיצאה
לדוגמא: אם יוצא האות נ' צריך לקחת 3 מהקופה, אם יוצא ג' לדוג' צריך לחלק לכל אחד מהמשתתפים שתי דגני בוקר וכן הלאה
כמובן היחס של הדגני בוקר שיהיה שווה, אם לוקחים עשר אז שבאותיות שיוצא לא יחזירו לקופה ארבע. הילדים מאד אוהבים את המשחק הזה זה "המשחק" של חנוכה

מחלימה

משתמש מקצוען
מצטרפת לשאלה
הילדים רוצים ל-צ-א-ת !
לאן?
יום אחד יש ערב לביבות ומה אחרי?

אסתי פעמון

משתמש מקצוען
כל יום ילד אחר מכין תוכנית (לא משהו רציני- איזה משחק או מצגת או הפעלה קטנה), חלקם רוצים להכין יותר מיום אחד וחלקם לא מכינים, היום הגדולים יותר עוד לא היו מאורגנים עם תוכנית והבת בת 7 הכינה משהו עם ציורים שציירה וכל אחד צריך לזהות חלק מתמונה ובסוף חילקה קומיקס שציירה שבו היו כל ה-4 ציורים, ישבנו סביב השולחן והראנו לה איך אנחנו נהנים (ובאמת היינו בהלם מהיצירתיות...)
וכל יום יש איזשהו כיבוד שמכינים קודם או קונים, תלוי בכח או בזמן...

מצטרפת לשאלה
הילדים רוצים ל-צ-א-ת !
לאן?
יום אחד יש ערב לביבות ומה אחרי?

לא כל שנה יש לנו ערב לביבות- השנה יש אחד! אז הילדים רגילים שחנוכה זה חגיגה של בית ולא של יציאות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה