מה אתם אומרים

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
רק לי זה מפריע, או שיש עוד מישהו כאן שזה צורם לו

אדם מבקש דחוף דחוף דחוף מאתמול לשלשום מומחה לעימוד, אבל כמובן שלוקח זול, וגם תנאי מגורים חשובים לו וכולי וכולי...

והנה הוא מקבל ים פניות מהמעמדים כאן

ממש מסחרא בעימוד

מכרז המעמדים

יכול להיות זה רק הרהורי לבי שמדברים, אבל פשוט אני בשוק חשבתי שיש כאן מקצוענים

אני אישית לעולם לא אפנה ללקוח, כי זה כבר התחלה ברגל שמאל, וגם מסתמא מורידים אותם במחיר כי יש מבוללללללללללללללללל של מעמדיםםםםםםםםםםםם

מה שנאמר עימוד בשקל

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
רק לי זה מפריע, או שיש עוד מישהו כאן שזה צורם לו

אדם מבקש דחוף דחוף דחוף מאתמול לשלשום מומחה לעימוד, אבל כמובן שלוקח זול, וגם תנאי מגורים חשובים לו וכולי וכולי...

והנה הוא מקבל ים פניות מהמעמדים כאן

ממש מסחרא בעימוד

מכרז המעמדים

יכול להיות זה רק הרהורי לבי שמדברים, אבל פשוט אני בשוק חשבתי שיש כאן מקצוענים

אני אישית לעולם לא אפנה ללקוח, כי זה כבר התחלה ברגל שמאל, וגם מסתמא מורידים אותם במחיר כי יש מבוללללללללללללללללל של מעמדיםםםםםםםםםםםם

מה שנאמר עימוד בשקל

ר' עמירם, תזכור שלא כולם בעלי מוניטין/ביטחון בה' כמוך.
כמו כן - מקצוענות בלי סיעתא דשמיא אינה ערובה לרצף עבודות.
מה שכן, לכאו' מנהג משובח דפורום דנן הוא לצופף שורות בענייני מחירים, כי מי ששובר שוק, קודם כל פוגע בעצמו, עוד לפני שהוא חב לאחריני.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
@עמירם יוסף הנידון שאתה מעלה הוא הנידון של האם תחרות זה טוב? אז תלוי את מי שואלים.
ללקוחות ברור שזה טוב, כי הם נהנים לקבל מבול של פניות, ומחירים זולים. אבל למעמדים זה אולי פחות טוב כי הם צריכים 'לרדוף' אחרי הלקוח ולהוריד מחיר או להוכיח שהם שוים את המחיר שהם לוקחים.
מה נעשה ככה העולם בנוי, ובכל מקצוע בעולם יש תחרות, ויש חוקים בכל מדינה מתוקנת למניעת מונופול, ולעידוד התחרות לטובת אזרחי המדינה. ויש עבירה שנקראת תיאום מכרז שהוא עבירה פלילית שהעונש עליה עשוי להגיע עד חמש שנות מאסר וקנס של עד 4 מיליון ₪.
מה שכן, צריך להתריע בפני הלקוחות שעימוד בשקל פוגע קודם כל בהם עצמם, כי העימוד לא יוצא יפה ומקצועי. אבל יש כאלה שלא אכפת להם.
תחרות זה משהו שכל נותני השירותים צריכים להתמודד איתו, וטוב שהעלית את הנושא.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
@עמירם יוסף הנידון שאתה מעלה הוא הנידון של האם תחרות זה טוב? אז תלוי את מי שואלים.
ללקוחות ברור שזה טוב, כי הם נהנים לקבל מבול של פניות, ומחירים זולים. אבל למעמדים זה אולי פחות טוב כי הם צריכים 'לרדוף' אחרי הלקוח ולהוריד מחיר או להוכיח שהם שוים את המחיר שהם לוקחים.
מה נעשה ככה העולם בנוי, ובכל מקצוע בעולם יש תחרות, ויש חוקים בכל מדינה מתוקנת למניעת מונופול, ולעידוד התחרות לטובת אזרחי המדינה. ויש עבירה שנקראת תיאום מכרז שהוא עבירה פלילית שהעונש עליה עשוי להגיע עד חמש שנות מאסר וקנס של עד 4 מיליון ₪.
מה שכן, צריך להתריע בפני הלקוחות שעימוד בשקל פוגע קודם כל בהם עצמם, כי העימוד לא יוצא יפה ומקצועי. אבל יש כאלה שלא אכפת להם.

יש גם דבר שנקרא "שבירת שוק" (וכמדומני שגם על זה יש פיקוח מטעם המדינה, ונקרא "הרשות לתחרות" או "ועדת ההגבלים" וכדו'), וזה כעין 'חב לאחריני'.
הפורום הזה, שלא כמו אחיו הגדול "פורום תג", הוא לא סגור רק למעמדים, כולם יכולים לבוא ולראות, אין כאן שום קונספירציה או קנוניא. בסה"כ קולגיאליות הכי מינימלית בעולם.
בסה"כ אנחנו מעודדים אחד את השני לשמור על עצמנו מלקוחות מזיקים. לא מדובר על יצירת תיאום כדי להתרשל בעבודה, בסופו של דבר כולם עושים את המיטב שלהם, אחרת אם יזלזלו - הלקוחות יכולים להגיע איתם לדין תורה או בימ"ש ח"ו. מדובר על מינימום מינימום של שכל בריא, שלפעמים בורח למעמדים בגלל שהם אברכים שזקוקים בדחיפות לכסף, ואינם מסתכלים צעד אחד או שניים קדימה. בראש ובראשונה אדם שמציע מחיר נמוך מדי - פוגע בעצמו בטווח הארוך, ואח"כ אפשר לדון אם פוגע באחרים בטווח הקצר. בסופו של דבר, אף אחד לא בא וסותם את הפה למישהו שרוצה להציע בפרטי עימוד בזול (בפומבי זה משהו אחר, וגם אני "חטפתי על הראש" בזה בעבר, כי מנהלי הפורום דנן החליטו בצדק רב למחוק הצעות מחיר זולות מדי). בסופו של דבר כל אחד עושה מה שהוא רוצה. אינני עורך דין, ואיני יודע אם מה שכאן הוא בגדר "תיאום מכרז" או אפילו דומה לזה, מכיוון שהכל גלוי לעין כל. כמו כן, אין סברא לומר שיש כאן איזה מונופול, יש כאן בפורום לפחות מאה או מאתיים מעמדים... ועוד רבים שלא כותבים כאן.... לזה אפשר לקרוא מונופול?
אנחנו לא מדברים אל לקוח שלא אכפת לו, את זה כל מעמד צריך לעשות בעצמו, וזה בעצם חלק מהפרסום שכל אחד צריך לעשות. הכל פה זה רק בגדר 'ולאחיו יאמר חזק'.

וכל זה בלי לדבר על הנוסח של אחד השרשורים מאתמול: "עימוד רב טקסט מהיום למחר"(!!!)
בטח שעמירם צודק! נוסח כזה, גם אם הכותב לא התכוון, שורשו בתפיסה מוטעית לחלוטין.
סתם דוגמא - רק על עצמי לספר ידעתי - אחד שלח לי אימייל אם אני יכול לגמור את הפרוייקט שלו עוד השבוע.
תא חזי של לפני 9 שנים: היה עונה לו "כן בטח בטח בע"ה", מלחיץ את עצמו כמו משוגע, הורס שלום בית, לא מתייחס לילדים, משתגע, עושה מלא טעויות, עושה ים טעויות, מגיש קובץ עקום ללקוח, מתעצבן בדיעבד על התמחור, הלקוח מהר מהר שולח לדפוס בלי הגהה, כועסים, דין תורה, עגמת נפש, בושות, נזק ממוני, ואחריתו מי ישורנה.

תא חזי של אתמול בלילה: אימייל של שתי שורות, כהאי לישנא:
לכבוד הרה"ח פלוני אלמוני יחשל"א
אני לא חושב שזה אפשרי לסיים הכל תוך שבוע. אוכל בלי נדר להוסיף עוד שעה-שעתיים ביום, אבל אני לא יכול להבטיח ב100% שאסיים את הכל כמו שצריך עד יום חמישי. הודע לי אם זה מקובל בעיניך, ונמשיך בע"ה לשביעות רצונך

ובזה נגמר הסיפור.
ולא, אני לא "מפוצץ בעבודות". אני פשוט מכיר את מקומי ולא נלהב להשיג עוד ועוד פרוייקטים שיכבידו עלי. אני חושב שזה נכון לטובת רוב האנשים.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
@תא חזי לרגע לא התכוונתי לומר שיש כאן בפורום תיאום מכרז או מונופול ואפילו לא מעין זה, רק הבאתי חוקים אלו כדוגמא לזה שחוקי המדינות בעולם לטובת האזרחים, בזה שהם מעודדים תחרות, שבהכרח קשה ליצרנים ונותני השירותים, דהיינו אני ואתה ועמירם וכל שאר המעמדים ובעלי המקצוע בפרוג.
ולכן צריך ללמוד להתמודד עם זה ולא לקחת קשה ללב, כי אי אפשר שלא תהיה תחרות, היא תהיה ורק תגדל, וכמו שאתה כתבת על עצמך שלמדת להתמודד. כך כולנו צריכים ללמוד להתמודד, וטוב שעמירם העלה את הנושא.

לגבי למחוק הודעות של הצעת מחיר שוברת שוק, אני לא בטוח שזה מועיל משהו, כי אפשר תמיד לשלוח בפרטי...
עדיף היה שבמקום למחוק תבוא תגובה קצרה שזה לא ראוי ולא כדאי וכו' עם קישור למאמר מסודר מה זה עימוד וכמה הוא אמור לעלות, וכמה זמן הוא לוקח וכו' וכו', שאנשים שרוצים לעמד פשוט יבינו, ולא יחשבו שעושים רב טקסט מהיום למחר. [זה אולי יהיה אפשר עם תוכנת העימוד החדשה, אבל בוודאי לא עם תג]
וגם לשלוח עקיצות וקטילות (להיסטלבת בלע"ז) לאנשים תמימים שבאו לבקש עימוד ולא מבינים מימינם ושמאלם זה גם לא נראה לי נכון.

נערך לאחרונה ב:

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
@תא חזי לרגע לא התכוונתי לומר שיש כאן בפורום תיאום מכרז או מונופול ואפילו לא מעין זה, רק הבאתי חוקים אלו כדוגמא לזה שחוקי המדינות בעולם לטובת האזרחים, בזה שהם מעודדים תחרות, שבהכרח קשה ליצרנים ונותני השירותים, דהיינו אני ואתה ועמירם וכל שאר המעמדים ובעלי המקצוע בפרוג.
ולכן צריך ללמוד להתמודד עם זה ולא לקחת קשה ללב, כי אי אפשר שלא תהיה תחרות, היא תהיה ורק תגדל, וכמו שאתה כתבת על עצמך שלמדת להתמודד. כך כולנו צריכים ללמוד להתמודד, וטוב שעמירם העלה את הנושא.

לגבי למחוק הודעות של הצעת מחיר שוברת שוק, אני לא בטוח שזה מועיל משהו, כי אפשר תמיד לשלוח בפרטי...
עדיף היה שבמקום למחוק תבוא תגובה קצרה שזה לא ראוי ולא כדאי וכו' עם קישור למאמר מסודר מה זה עימוד וכמה הוא אמור לעלות, וכמה זמן הוא לוקח וכו' וכו', שאנשים שרוצים לעמד פשוט יבינו, ולא יחשבו שעושים רב טקסט מהיום למחר. [זה אולי יהיה אפשר עם תוכנת העימוד החדשה, אבל בוודאי לא עם תג]

אין מה לעשות עם מי ששולח הצעות מחיר נמוכות בפרטי, אבל בכל זאת אני לא רוצה שלקוחות שמקבלים הצעות מחיר נורמליות, יתחילו לשלוח למעמדים לינקים לאשכולות בפרוג עם מחירים נמוכים.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אף אחד לא לוקח קשה, ובוודאי לא ללב. ולמה כת"ר לא חושב שאנחנו מתמודדים עם תחרות, הלא בעצם כל מעמד שהוא יותר מוכשר ממני הוא מתחרה בי, ומן הסתם יותר מצליח, אבל מעמד שמוריד את המחירים עד כדי כך שכבר לא משתלם לעבוד בעימוד (גם למעמד שהוריד בעצמו) זה לא תחרות, זה כבר נזק, ועל כגון דא הבאתי דוגמא שיש רשויות שמאזנות את השוק לכיוון ההפוך ממונופול...
מה שכתבתי שלמדתי להתמודד, הוא לא עם תחרות (זה כל עצמאי חייב לדעת מהרגע הראשון - יש כאלה מתמודדים עם הורדת מחירים, ויש כאלה מתמודדים עם העלאת איכות) אלא עם ניהול זמנים בצורה טובה.

הלוואי שמישהו יניף ידו ויכתוב כזה מאמר... אני מסופק אם תהיה בו תועלת כ"כ רבה כמו שאתה חושב, תמיד יימצא השפיץ וה"שווינדעלער" שיעשה ככה-עם-האצבע, וימצא דרך להוכיח איך העבודה שלך זה "כולה לחיצה על כמה כפתורים", ו"שמעתי בכויילל שהכל היום אוטומטי, אז למה זה כ"כ יקר?".

אדרבה, קריינא דאגרתא איהו להוי פרוונקא.

וגם לשלוח עקיצות וקטילות (להיסטלבת בלע"ז) לאנשים תמימים שבאו לבקש עימוד ולא מבינים מימינם ושמאלם זה גם לא נראה לי נכון.

זה נכון, אשתדל פחות....

לאנשים תמימים שבאו לבקש עימוד ולא מבינים מימינם ושמאלם

אל תהיה כל כך בטוח....

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
א. רחמים היקר, אני מהצד של המעמדים לא של הלקוחות, ככה שטובתם של המעמדים היא בראש מעייני.
ב. אני חושב שפורום מעמדים צריך להיות למעמדים ולא למכרזים, דהיינו שלא ינצלו את הפלטפורמה שנועדה לטובתינו, כנגדנו.
ג. תמיד יהיו מעמדים שהם מוכנים לעמד בכל מחיר וזה בעיה שלהם, ואי אפשר להילחם עם זה, אבל שזה לא יהיה בפורום שלנו.
ד. אני הקטן חושב וגם בתחילת דרכי ככה למדו אותנו לעולם לא לפנות ללקוח ולא להתחיל עם מחיר זול, כי זה רק מראה שאתה משעומם מחוסר עבודה וישר קופץ על כל מציאה.

והבוחר יבחר

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
א. רחמים היקר, אני מהצד של המעמדים לא של הלקוחות, ככה שטובתם של המעמדים היא בראש מעייני.
ב. אני חושב שפורום מעמדים צריך להיות למעמדים ולא למכרזים, דהיינו שלא ינצלו את הפלטפורמה שנועדה לטובתינו, כנגדנו.
ג. תמיד יהיו מעמדים שהם מוכנים לעמד בכל מחיר וזה בעיה שלהם, ואי אפשר להילחם עם זה, אבל שזה לא יהיה בפורום שלנו.
ד. אני הקטן חושב וגם בתחילת דרכי ככה למדו אותנו לעולם לא לפנות ללקוח ולא להתחיל עם מחיר זול, כי זה רק מראה שאתה משעומם מחוסר עבודה וישר קופץ על כל מציאה.

והבוחר יבחר
וכאן המקום להזכיר את חובר "ל-כוח" של הגב' נעמה הנקין הי"ד.
ואידך זיל גמור...

https://la-koach.me/

srp

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
UX UI
D I G I T A L

והבוחר יבחר
אתה רק לא חושב על המתחילים בתחום...

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אדרבה - המתחילים צריכים לקחת את זה הכי ברצינות! כי גם אם הם לא יכולים לקחת מחיר גבוה עכשיו, הם צריכים לכוון גבוה! אחרת אם לא, הם יבזבזו את הזמן היקר שלהם בעימוד בשכר רעב, במקום ללמוד תורה ולהיות עם בני ביתם...

srp

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
UX UI
D I G I T A L
אדרבה - המתחילים צריכים לקחת את זה הכי ברצינות! כי גם אם הם לא יכולים לקחת מחיר גבוה עכשיו, הם צריכים לכוון גבוה! אחרת אם לא, הם יבזבזו את הזמן היקר שלהם בעימוד בשכר רעב, במקום ללמוד תורה ולהיות עם בני ביתם...
זו תמיד הדרך אבל
התחלה בשכר נמוך, ועם הנסיון מעלים מחירים, לא?
מה ההסבר שמתחיל ומנוסה יקחו אותו מחיר?

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
מה הקשר
זה רק לטובתם נאמר, ברגע שהתחלת נמוך תמיד תהיה נמוך וזה לא טוב.

ומעניין אותי לדעת אם כל לקוח שני שיבוא לקבל מימכם הצעת מחיר ויגיד אבל יש לי בהרבה פחות נראה מה תגידו אז....

srp

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
UX UI
D I G I T A L
מה הקשר
זה רק לטובתם נאמר, ברגע שהתחלת נמוך תמיד תהיה נמוך וזה לא טוב.

ומעניין אותי לדעת אם כל לקוח שני שיבוא לקבל מימכם הצעת מחיר ויגיד אבל יש לי בהרבה פחות נראה מה תגידו אז....
אני אגיד לו בהצלחה ואעבור הלאה
יש לקוחות שיש להם תקציב נמוך, והם מוכנים לשלם בזה בעצם באיכות העבודה, נהדר,
בשביל זה יש מתחילים, וככה הם גדלים....
אם אני אראה שקולגות ברמתי לוקחים מחיר נמוך בהרבה ממני והם הרוב, אז לכאורה אני מפריזה במחיר, לא?

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אני אגיד לו בהצלחה ואעבור הלאה
יש לקוחות שיש להם תקציב נמוך, והם מוכנים לשלם בזה בעצם באיכות העבודה, נהדר,
בשביל זה יש מתחילים, וככה הם גדלים....
אם אני אראה שקולגות ברמתי לוקחים מחיר נמוך בהרבה ממני והם הרוב, אז לכאורה אני מפריזה במחיר, לא?
ואז יהיה לך פגישה עם מנהל הבנק בקשר לחריגה גבוהה בחשבון

אני תמיד אומר ללקוח יש לך מישהו זול וטוב [לרוב לא קיים] אדרבה לך אליו, אני מדבר על הגישה שנראית כמו מכרז זה מה שמפריע לי

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בדיוק לאחרונה ייעצתי למישהו שהחליט מסיבותיו שלו להוריד במחיר קצת של עימוד ספר ספציפי...
אמרתי לו תמיד חייבים לדעת מה הרצוי ומה המצוי.
כלומר אפי' אם בסוף החלטת להוריד מחיר (וזה לא אמור להיות כך כפי שכתב @עמירם יוסף ועוד)
אז תוכל לומר ללקוח המחיר הוא 7 ש"ח לסגנון עימוד כזה אך היות ו... (תמצא משהו בקובץ) אוכל לרדת ל..
ולא לומר לכתחילה את המחיר הזול.

זה המינימום שמתחילים שהחליטו לקחת מחירים זולים יכולים וצריכים לעשות!
שהלקוחות לפחות ידעו את המחירים האמיתיים....

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה