מה אומר החוק על שמירת צורת חזית הבניין?

אביטל טאביב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האדריכל הכניס לנו חדר שינה בחזית הבניין, ואנחנו רוצים לשנות את החלון של החזית [חלון סלון גדול] לחלון קטן של חדר שינה,
האם מבחינת החוק אפשרי לעשות דבר כזה?

אשמח שתפנו אותי למקומות הרלוונטים.
תודה!

vhsvchch

משתמש מקצוען
בעיקרון צריך היתר לשינוי כזה, אבל יש עיריות שזה לא ממש מעסיק אותם (לצערנו).
בכל מקרה ניתן לסגור חלק מהחלון מבפנים כך שמבחוץ זה יראה כחלון גדול ומבפנים יראו רק את החלק שנפתח.

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
החק אומר שכל שינוי חיצוני בבניין מחייב היתר
וגם כאשר את מוציאה היתר על שינוי חזית הבנייין זה לא מחייב שהשינוי יתקבל אצל מהנדס העיר
בעיקר שהשינוי הוא בולט בסביבה ומשנה את אופי הבית ביחס לשאר הבתים באזור
למשל אם אני רוצה גג של פגודה במקום רעפים -למרות שהשיפוע והגובה יהיה דומה לשאר הבתים לא יאפשרו לי לעשות משהו שחריג מהסביבה
ולעניינו- בד"כ ברב העיריות הקטנת או הגדלת חלון מתקבלת (בהיתר) בנאי שזה לא בגודל חריג
בפועל -שינוי חלון ללא היתר יש מקומות שיעשו ע"כ בעיות ויש שפחות תלוי בפקחים אבל זה נחשב לשינוי שמצריך היתר
ישנם שיניים קלים בביניים שבהם לא צריך היתר רגיל אלא רק חובת דיווח -ראי פה

Mיכל

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם את במקרה מירושלים, אז רב הסיכויים שגם לא תקבלי על זה היתר...
בכל מקרה, כל עוד זה סגירה של חלון ולא פריצה, אז את בכלל לא צריכה להכנס לזה
כמו שכתבו לך - תסגרי בגבס מבפנים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה