מה אומרים על המשכנתא הזו?

arons

משתמש פעיל
אשמח לחוות דעתכם:
דירה מחיר למשתכן
עלות הנכס מיליון שבעים ושלוש
משכנתא של 773 אלף
60% מימון
תודה רבה רבה

SharedScreenshot.jpg

A052

משתמש סופר מקצוען
זה מיועץ
הכנסות של 12,000 בערך
לי לא ברור למה בכלל ללכת על צמוד?
המדד ב30 שנה האחרונות עלה בעשרות רבות של אחוזים, ומדובר בסיכון ללא סיבה בדר"כ כי הריבית על הלוואות לא צמודות לא כ"כ יקרה.

A052

משתמש סופר מקצוען
כמה אחוזי מימון?
וגם פה
לי לא ברור למה בכלל ללכת על צמוד?
המדד ב30 שנה האחרונות עלה בעשרות רבות של אחוזים, ומדובר בסיכון ללא סיבה בדר"כ כי הריבית על הלוואות לא צמודות לא כ"כ יקרה.

A052

משתמש סופר מקצוען
אז גם הפריים קצת גבוה, וכעצה כללית כמה שפחות שנים גם אם אחוז הריבית זהה, חוסך עד עשרות אלפי ש"ח.

A052

משתמש סופר מקצוען
צמוד - לא בכלל (אא"כ לתקופה של עד 10 שנים עם ריבית משתלמת ששוה את הסיכון המועט).

לקצר - את כל מה שניתן.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לקצר בכל. אם אי אפשר בכל אז את הפריים להשאיר. לקחת בחשבון שככל שיותר שנים משלמים גם ביטוחים עוד שנים וזה לא מעט כסף.

מלי ג

משתמש רשום
זה לא "ללא ריבית"
אלא עם ריבית דריבית.

אמנם בחצי שנה הזאת זה לא יעיק, אבל בשורה התחתונה משלמים ע"ז ביוקר.
@korot , או שאר המומחים..
שאלה קטנה לגבי דחיית תשלומי משכנתא-
אם הבנתי אותך נכון, בעצם מה שאני משלמת על הדחייה זה את הריבית של שלושת חודשי הדחייה,
שמצטרפת ליתרה לסילוק ההלוואה?
אם כך, אז למה זה כל כך לא מומלץ?
אשמח שתענה ספציפית למשכנתא שלי - נשאר לי עוד כ 15 שנים למשכנתא. וביצעתי הקפאה של 3 חודשים.
תודה!

korot

משתמש מקצוען
@korot , או שאר המומחים..
שאלה קטנה לגבי דחיית תשלומי משכנתא-
אם הבנתי אותך נכון, בעצם מה שאני משלמת על הדחייה זה את הריבית של שלושת חודשי הדחייה,
שמצטרפת ליתרה לסילוק ההלוואה?
אם כך, אז למה זה כל כך לא מומלץ?
אשמח שתענה ספציפית למשכנתא שלי - נשאר לי עוד כ 15 שנים למשכנתא. וביצעתי הקפאה של 3 חודשים.
תודה!

מעתיק איזשהי הודעה מפורטת בנושא מאשכול אחר:

*הקפאת תשלומי המשכנתא –* בטרם מקבלים את ההחלטה אם להקפיא או לא את תשלומי המשכנתא, כדאי להיות ערניים ולהבין את המשמעות הכלכלית של הצעד.
כשהבנקים מפרסמים על 'הטבה' שההקפאה ניתנת בחינם, הפרסום מתייחס לעמלה ח"פ בסך כ-300 ₪ שבדר"כ נגבית עבור הקפאת תשלומים, וכעת לא נגבית.
המשמעות הכלכלית היותר עיקרית של ההקפאה מתבטאת בעליית יתרת המשכנתא. תשלומי ההקפאה קרן+ריבית מתווספים ליתרת המשכנתא ואז נפרסים לכל חיי המשכנתא. (ברוב הבנקים החישוב כך, ואחרים מאחרים את סיום המשכנתא במס' חודשים). כלומר לקחנו הלוואה של מס' תשלומי המשכנתא ופרסנו אותה למשך כל תקופת המשכנתא בריבית של מסלולי המשכנתא. לדוגמא: הקפאת תשלום חודשי של סך 3500 ₪ למשך 3 חודשים, במשכנתא שנותרו לה 15 שנה, משמעותה, כלקיחת הלוואה ע"ס 10,500 ₪ בריביות המשכנתא ל-15 שנה, כאשר רוב החלופות להשגת הסכום עדיפות כלכלית ע"פ הצעד הזה שכדאי שיינקט רק באין ברירה וחלופה אחרת להשגת הסכום, וכדי שהמשכנתא לא תחזור חלילה.
לגבי ההשפעה על דירוג האשראי, במערכת הבנקאית אומרים שמסתבר שלא תהיה לכך השפעה.

מלי ג

משתמש רשום
מעתיק איזשהי הודעה מפורטת בנושא מאשכול אחר:

*הקפאת תשלומי המשכנתא –* בטרם מקבלים את ההחלטה אם להקפיא או לא את תשלומי המשכנתא, כדאי להיות ערניים ולהבין את המשמעות הכלכלית של הצעד.
כשהבנקים מפרסמים על 'הטבה' שההקפאה ניתנת בחינם, הפרסום מתייחס לעמלה ח"פ בסך כ-300 ₪ שבדר"כ נגבית עבור הקפאת תשלומים, וכעת לא נגבית.
המשמעות הכלכלית היותר עיקרית של ההקפאה מתבטאת בעליית יתרת המשכנתא. תשלומי ההקפאה קרן+ריבית מתווספים ליתרת המשכנתא ואז נפרסים לכל חיי המשכנתא. (ברוב הבנקים החישוב כך, ואחרים מאחרים את סיום המשכנתא במס' חודשים). כלומר לקחנו הלוואה של מס' תשלומי המשכנתא ופרסנו אותה למשך כל תקופת המשכנתא בריבית של מסלולי המשכנתא. לדוגמא: הקפאת תשלום חודשי של סך 3500 ₪ למשך 3 חודשים, במשכנתא שנותרו לה 15 שנה, משמעותה, כלקיחת הלוואה ע"ס 10,500 ₪ בריביות המשכנתא ל-15 שנה, כאשר רוב החלופות להשגת הסכום עדיפות כלכלית ע"פ הצעד הזה שכדאי שיינקט רק באין ברירה וחלופה אחרת להשגת הסכום, וכדי שהמשכנתא לא תחזור חלילה.
לגבי ההשפעה על דירוג האשראי, במערכת הבנקאית אומרים שמסתבר שלא תהיה לכך השפעה.
תודה רבה!!
ואם כבר לקחתי - אפשר לבקש לבטל?
באתר אני לא רואה אופציה כזאת..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה