מידע שימושי מהרו להירשם לפני הרפורמה!!

שםמשתמש

משתמש פעיל
מה שצריך בשביל לא להתייבש אחר כך הרבה זמן...

יכול להיות שיש מקומות בהן ניתן להירשם לאיבחון לפני שיש הפניה.
לסדרת טיפולים לא ניתן להירשם כי דבר ראשון שיבקשו ממך זה את האישורים מהקופה. ( אולי יש מעט מקומות שעושים קומבינות, רוב המקומות המסודרים קודם מבקשים אישורים)

פרידא

משתמש מקצוען
שאלתי את המזכירה בקופה והיא אמרה לי שאין לה מושג על איזו רפורמה אני מדברת.
הייתי במכון להתפתחות הילד -מחוץ לקופה, מישהו פרטי- ושאלתי על הרפורמה והיא גם לא ידעה במה מדובר.
הרגשתי כאילו אני הלא מעודכנת...
איך זה יכול להיות?
בררתי שוב במכון מחוץ לקופה והסבירו לי שהכוונה רק למקום שהולכים פרטי ומקבלים החזר!!
ולא במקום שמטפלים תמורת התחיבויות!!
(אני גרה במודיעין עילית והלכתי ל"אתגרים" לקלינאית תקשורת, ול"טף לטף" למרפאה בעיסוק- תמורת התחייבויות- עם זה לא יהיה בעיה ברפורמה)

שםמשתמש

משתמש פעיל
עד כמה שידוע לי במסגרת הרפורמה מפסיקים להנפיק התחייבות למסגרות מחוץ לקופ''ח, כולל הפסקת החזרים,
כך שזה לקראת 'ברוך' רציני.

במסגרת הרפורמה יופסקו רק ההחזרים על טיפולים פרטיים.
אבל בגלל שיהיה עומס על הקופות ועל מכוני ההסדר תיהיה יד קשה יותר באישור טיפולים, המשכי טיפול ומספר טיפולים.
כמו כן, תיהנה יותר המלצות לקבוצות או זוגות גם בהתפתחות הילד במקום טיפולים פרטניים.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
אני אחשוף כאן את העניין האמיתי שעומד מאחורי ההחלטה השערורייתית והשרירות(ואין לי מושג מדוע משרד הבריאות החרוץ בדרך כלל נרדם בעניין) :
בקופ"ח .. מקבלים זכאות רק למי שעומד בשליש מהקריטריונים.
כך שזה לא בדיוק כמו שתיארת.

gila zohar

משתמש מקצוען
מישהו מכיר את הפרוצדורה לטיפול ברפוי בעיסוק- בשיטת קוג פאן COG-FUN ??
דרך קופח מאוחדת?
רוצה למהר לפני שנסגרת האפשרות

פרפר

משתמש מקצוען
עד כמה שידוע לי במסגרת הרפורמה מפסיקים להנפיק התחייבות למסגרות מחוץ לקופ''ח, כולל הפסקת החזרים,
כך שזה לקראת 'ברוך' רציני.
הפסקת החזרים זה רק לטיפולים פרטיים. הנפקת התחייבויות לא אמורה להפסק. בהרבה מקומות הקלינאיות בקופה עובדות בצורה הזו - פרילאנס בתוך הקופה, כשהן מקבלות את שכרן תמורת התחייבות. ישנם מקומות שהקופה בכלל לא מחזיקה קלינאיות, אלא שולחת למכוני הסדר תמורת התחייבויות. המצב הזה ימשיך (עובדה שהקופות מנסות עכשיו לגייס עוד מטפלות פרא-רפואיות כפרילאנס).

צ'ייסר

משתמש מקצוען
ויש עוד נקודה שעדיין לא הבאתי אותה :
לטפל דווקא אצל מישהי מהמגזר שלנו גם מהבחינה המקצועית !

יש אצל הרכב אנשים נחיתות כאילו מטפלות משלנו הם פחות "מקצועיות" דבר שלא נכון ושגוי מיסודו,
מלבד זאת אתן דוגמא לילד שעבר בחינה אצל קלינאית שנתנה לו ציון נכשל מחוסר הכרת השפה "החרדית".
הילד התבקש להשלים :
מגדת.... הוא השלים "שיעור":D .....
ועוד ועוד

לאחר הרפורמה לא ניתן יהיה לבחור קלינאית אלא הקופה "תבחר" לנו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה