קניות באתרים מחו"ל מדריך: רכישה מושכלת באליאקספרס + טיפים

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
ארכז כמה טיפים איך לקנות בצורה מושכלת באליאקספרס.
מי שרוצה להוסיף טיפים נוספים- יותר ממוזמן לעשות זאת.

העליתי את המדריך לפורום מקצועות, והעתקתי משם, לכן התמונות הם עם קישור משם.

ראשית, אליאקספרס ב-99% מהמוצרים זולה יותר מאיביי בכ1-2% מהמחיר, כך שאם אתם רוצים לקנות בלי לחפש יותר מידי, תיכנסו לאליאקספרס ותקנו שם.

קאשבאק

כמובן, תמיד מומלץ להיכנס דרך אתר שנותן קאשבאק (אחוזים מהרכישה חזרה), מהסיבה הפשוטה- למה לא? :)
אחד האתרים שנותן קאשבאק מהכי הרבה בשוק (ניסיתי כבר כמה וכמה לפניו), והוא בעברית מלאה, ויש לו גם מבחר אתרי קניות, כולל אתרים מישראל, הוא האתר הבא: https://www.cashback.co.il/?uref=uo4O6 (למען ההגינות, מי שנרשם דרך הקישור הזה, מקבל 10 ש"ח על עצם ההרשמה וגם אני מקבל 5 ש"ח). מי שמשתמש בדפדפן כרום, יוכל להתקין את התוסף שלהם, וכך, אוטומטית כשייכנס לאתר קניות הנתמך על ידם, יקבל אוטומטית את הקאשבאק, על אף ששכח להיכנס באותו פעם דרך האתר שלהם.
למי שלא מתקין את התוסף, בכדי לקבל את הקאשבאק, יש להיכנס לאתר הקניות (למשל, לאליאקספרס) דרך האתר שלהם (קרי: https://www.cashback.co.il/retailer/aliexpress ), ואז זה נכנס אוטומטית לחשבון שלכם שם.
על כל רכישה שמקבלים קאשבאק, מקבלים הודעה למייל על הקאשבאק שנוסף. את ההודעה וכן את הזיכוי עצמו מקבלים בין כמה דקות ליומיים (באליאקספרס על פי רוב בין כמה דקות לכמה שעות, באיביי לוקח על פי רוב יותר). את הכסף עצמו אפשר להוציא החל מצבירה של 100 ש"ח, ומאז שכבר סימנתם שהמוצר הגיע/ עבר הזמן שאתם יכולים לפתוח סכסוך.
האתר מאד אמין, אני כבר עובד איתם הרבה זמן, כבר קיבלתי מהם תשלומים. להלן צילומסך מהחשבון שלי שם, כרגע:

רכישה

לא אכנס כאן לנושא שצריך לבדוק כל מוצר תאימות לארץ. כמו מוצרים חשמליים/ מידות של בגדים וכן הלאה.

יש לבדוק שני פרמטרים כשניגשים לקנות מוצר באליאקספרס (וגם באיביי).

1. אמינות המוצר- לבדוק כמה פידבקים וכמה רכישות יש מהמוצר הזה.
  2. אמינות המוכר- לבדוק כמה פידבקים חיוביים יש למוכר באופן כללי.
בכדי לבדוק את אמינות המוצר- יש להיכנס לדף המוצר. ניקח לדוגמה את המוצר הבא: https://www.aliexpress.com/item/100g-Lot-Plastimak-Polymorph-Thermoplastic-Friendly-Plastic-Diy-Instamorph-Plastimak-For-Plasty-Crafteman-Polymorp/32855282752.html?af=137322&afref=&algo_expid=0d1053bb-a4d2-42ce-b4d8-f3592101f3d0-5&algo_pvid=0d1053bb-a4d2-42ce-b4d8-f3592101f3d0&cv=47843&dp=918da5e1ce93a45a5a35cf84a334df80&mall_affr=pr3&priceBeautifyAB=0&spm=2114.search0204.3.39.13b849a6u405Za&subid1=DPlnKr2ATnM&subid1=DPlnKr2ATnM&transAbTest=ae803_2&ws_ab_test=searchweb0_0%252Csearchweb201602_3_5016820_10065_10068_5017120_10059_10696_100031_10084_10083_10103_451_452_10618_10307_5017020_5016920%252Csearchweb201603_54%252CppcSwitch_3_ppcChannel&af=137322&afref=&cv=47843&dp=918da5e1ce93a45a5a35cf84a334df80&mall_affr=pr3&aff_platform=link-c-tool&cpt=1536863011171&sk=cto8JdtI&aff_trace_key=180c39268da64c3799576d4c76f7e75c-1536863011171-08952-cto8JdtI&terminal_id=0279b7ff5add43f7b4025a2c363823c8 , כפי שניתן לראות, זהו דף המוצר:

מעל המחיר יש את השורה הזאת:

שזה מצביע על כך שיש 36 אנשים שקנו את המוצר הזה, ומתוכם 12 קונים בחרו להצביע על איכותו. בסה"כ, נראה שהאיכות היא ממש טובה. (יש לקחת בחשבון שמי שמרוצה לא רץ לשים פידבק חיובי, כמו מי שאינו מרוצה שכן רץ לשים פידבק שלילי. מאידך, קשה מאד לדעת לטווח ארוך, עד כמה המוצר איכותי, רוב הפידבקים הם מידיים).

בכדי לבדוק את אמינות המוכר- יש לראות ראשית, כמה שנים החנות שלו כבר קיימת באליאקספרס. את זה נוכל לראות באותו דף בצד שמאל למעלה.
להלן החלק שאנחנו צריכים להתמקד בו:

נתחיל משמאל לימין:
הכי שמאל, זה שם החנות/ מספר החנות באליאקספרס.
בצד ימין שלו- לפני כמה שנים הוא פתח את החנות שלו.
עוד ימינה- כמה אחוז פידבק חיובי יש לו מכלל המכירות שלו, 98.4 זה הרבה מאד באליאקספרס, מ-95 זה סביר שם, (בשונה מאיביי, ששם מתחת ל-98 אחוז, זה כבר מעלה חשד מסוים!. ההבדל נובע משיטת החישוב ששונה בין שני האתרים. לא ניכנס לזה כרגע).
עוד ימינה, כפתור 'עקוב', שנוכל לעקוב אחרי המוכר, על המכירות החדשות שלו וכו'.

אם נרצה לנבור יותר על המוכר, נוכל להיכנס לדף שלו, ולראות כמה מכירות הוא כבר מכר ועוד פרטים.

פרמטר נוסף שחשוב לבדוק- זה תוך כמה זמן המוצר אמור להגיע אלינו. נע בין חודש לחודשיים ברוב המקרים. הזמן מחושב גם תוך כמה זמן המוכר מתחייב לשלוח את המוצר.
את הנתון הזה נוכל לראות מתחת למחיר המשלוח/ Free Shiping, כבתמונה הבאה:

בדיקת מחיר אמיתי

לא להתלהב ממבצעים באתר אליאקספרס!!, האתר ידוע כ'אינו דובר אמת' בכל הנוגע למבצעים...
הוא מעלה את המחיר כמה ימים לפני המבצעים ובזמן המבצעים 'מוריד' את המחירים.
יש כלי שאפשר לבדוק דרכו את כל זה.
הכלי הזה שמו בישראל Alitools.
הוא בעצם תוסף לדפדפן. (בתמונה שהעליתי קודם רואים אותו בצד שמאל למטה).
בכדי להוריד את התוסף, יש להיכנס לדף הבית של התוסף בכתובת: https://alitools.io/en , או ישירות לאתר התוספים של הדפדפן. לגולשים בדפדפן כרום: כאן. לגולשים בדפדפן פיירפוקס: כאן.
התוסף נותן אינפורמציה מלאה הן על המוכר והן על המוצר.

על המוכר:

שוב אותו מוצר שדיברנו עליו לעיל, המוכר אכן מוכר עם נתונים חיוביים מאד, כפי שניתן לראות בתמונה:

על המוצר:
ניתן לראות את המחיר בחודש האחרון, מה היו התנודות שלו (קצת קשה לראות בתמונה, אבל במעבר של העכבר על כל נקודה, הוא מראה באיזה תאריך מדובר ומה היה מחירו באותו תאריך):

הגעת המוצר

רכשנו את המוצר, שילמנו, אנחנו מחכים שהוא יגיע.
במוצרים זולים, על פי רוב מספר המעקב הינו מספר שניתן לעקוב דרכו רק עד הרגע שהוא עוזב את ארץ המוצא (סין / הונג קונג), במוצרים יקרים יותר המוצר נשלח עם מספר מעקב, מספר מעקב תקין אמור להיראות כך RG123456789CN (שתי אותיות בהתחלה, 9 ספרות ושוב שתי אותיות).
ישנם מספרי מעקב שניתן להמיר אותם למספרי מעקב תקינים דרך האתר הזה.
מי שרוצה לבדוק כמה מספרי מעקב ביחד, או סתם מספר מעקב, יש אתר שבודק מספרי מעקב מ(כמעט) כל העולם, אפשר גם לבדוק שם עד 40 מספרי מעקב בו זמנית. מדובר באתר הזה.
מי שמזמין הרבה, מומלץ שיהיה לו קובץ עם רישומת מסודרת על כל ההזמנות, ואם הגיעו או לא. יש לי קובץ אקסל כזה מוכן.

מה עושים אם המוצר לא מגיע בזמן?

ראשית, הזמן הממוצע הינו בין 3-4 שבועות!.
אם הוא לא הגיע אחרי חמשה שבועות, יש לבדוק בדף המוצר כמה זמן נשאר עד שהמוצר אמור להגיע.
ניקח לדוגמה כמה מוצרים שקנינו אתמול:

במוצר העליון בתמונה כתוב שנשארו 11 יום למשלוח החבילה (כל מוכר מתחייב תוך כמה זמן הוא שולח, ולפי זה מחושב זמן הגעת המוצר שמופיע בדף הקנייה).
במוצר השני בתמונה, המוצר כבר נשלח, ונשארו עוד 59 יום עד שהוא אמור להגיע אליי.
על פי רוב כמובן המוצר מגיע הרבה לפני 59 יום.

בכל מקרה, לא לפתוח סכסוך רק בגלל שהמוצר לא הגיע!!! דבר ראשון פונים למוכר, וכותבים שהמוצר לא הגיע, ולבקש ממנו להאריך את זמן ההמתנה. אם גם אחרי ההארכה זה עדיין לא מגיע, לפנות שוב למוכר, ועל פי רוב המוכר בעצמו יגיד לכם לפתוח סכסוך, ואז הוא מיד יחזיר את הכסף, בלי לחכות ובלי כלום. (בכדי שהמוכר יוכל להחזיר את הכסף, הקונה צריך לפתוח סכסוך, אין לו דרך אחרת להחזיר את הכסף).
אם רואים שהמוכר לא עונה להודעות, אחרי יומיים, לשלוח הודעה נוספת, ואם הוא עדיין לא עונה, לפתוח סכסוך, ועל פי רוב אליאקספרס בעצמם מחזירים מיידית את הכסף.

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ראשית, תודה על ההודעה המפורטת והברורה.
אפילו לי , כרוכשת ותיקה באלי הצלחת לחדש...

מענין אותי למה אתה אומר "בכל מקרה, לא לפתוח סכסוך רק בגלל שהמוצר לא הגיע!!!"
אם המוכר התחייב על הזמן בו יגיע אלי המוצר והוא לא הגיע, גם אם הוא יגיע בסוף שבועיים אח"כ מבחינתי בהרבה מקרים הנזק כבר נעשה, עבר החג, עברה העונה, התיאשתי וקניתי בארץ...
מדוע לא מגיע לי פיצוי ע"כ?

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
ראשית, תודה על ההודעה המפורטת והברורה.
אפילו לי , כרוכשת ותיקה באלי הצלחת לחדש...

מענין אותי למה אתה אומר "בכל מקרה, לא לפתוח סכסוך רק בגלל שהמוצר לא הגיע!!!"
אם המוכר התחייב על הזמן בו יגיע אלי המוצר והוא לא הגיע, גם אם הוא יגיע בסוף שבועיים אח"כ מבחינתי בהרבה מקרים הנזק כבר נעשה, עבר החג, עברה העונה, התיאשתי וקניתי בארץ...
מדוע לא מגיע לי פיצוי ע"כ?
סליחה על האיחור בתגובה,
הסיבה היא, בגלל שזה 'חב לאחרינא'. יש היום הרבה מאד מוכרים (שחלקם מסוננים אוטומטית כבר בחיפוש) שלא שולחים לישראל, כי אנחנו ישראלים, ופותחים סכסוך על כל דבר קטן!!
הרי אחרי הכל, רוב הבעיות הם בכלל בגלל הדואר, אז למה שהסיני ישלם את הנזקים הללו?

יוסי מחשבים

משתמש סופר מקצוען
לבדיקה בכמה המוצר שקנית חייב במס לחץ כאן (בקנייה מעל 75$ לא כולל משלוח, כמדומני במקרה שהמוצר מתחייב מע"מ שזה כיום 17% המע"מ ילקח גם עבור דמי המשלוח, יש בזה הרבה כללים ראה כאן)
נכון להיום חיוב על מוצרים היה רק על מוצרים שמחירם החל מ-283 ₪ ועד 1880 ₪ אבל הכל תלוי בהתאם לקטגוריית המוצר,בחלקי חילוף וכד' החישוב אחר.
בקיצור: לבדוק לפני שקונים, לפעמים מתלהבים ממוצר שעולה רק 700 ₪ ובסוף צריך להוסיף בדואר עוד 120 ₪ וסתם מתאכזבים.
בקשר לאחריות על מוצרים לחץ כאן

נערך לאחרונה ב:

יוסי מחשבים

משתמש סופר מקצוען
בקיצור: לבדוק לפני שקונים, לפעמים מתלהבים ממוצר שעולה רק 700 ₪ ובסוף צריך להוסיף בדואר עוד 120 ₪ וסתם מתאכזבים.
עדכון: הזמנתי כבר כמה פעמים מוצרים ששוויים מצריך תשלום מס, אבל לא ביקשו ממני שום תוספת מעבר למחיר.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
האתר מאד אמין, אני כבר עובד איתם הרבה זמן, כבר קיבלתי מהם תשלומים. להלן צילומסך מהחשבון שלי שם, כרגע:
לפי החישוב של 6% בשביל לקבל 200 שח צריך לקנות ב3000 שח.
תוכל לספר איך הגעת לסכומים כאלו? או שיש חנויות שנותנות יותר אחוזים?

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
לפי החישוב של 6% בשביל לקבל 200 שח צריך לקנות ב3000 שח.
תוכל לספר איך הגעת לסכומים כאלו? או שיש חנויות שנותנות יותר אחוזים?
למה אתה חושב שלא קניתי ב-3000 ש"ח?
תחשוב שבכל חודש אני קונה בממוצע 300 ש"ח (לדוגמה), תוך 10 חודשים קיבלתי כמה מאות ש"ח בלי לשלם שקל. ואני קונה יותר. הם נותנים החזרים גם על איביי וגם על עוד חנויות גדולות בארה"ב שאני קונה שם.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
למה אתה חושב שלא קניתי ב-3000 ש"ח?
תחשוב שבכל חודש אני קונה בממוצע 300 ש"ח (לדוגמה), תוך 10 חודשים קיבלתי כמה מאות ש"ח בלי לשלם שקל. ואני קונה יותר. הם נותנים החזרים גם על איביי וגם על עוד חנויות גדולות בארה"ב שאני קונה שם.
אוקי. פשוט רציתי לבדוק אם זה שווה לי.
אני קונה בממוצע כל חודש ב70 שח. אז זה הרבה פחות שווה.

rabshi

משתמש רשום
למי יש נסיון בהחזרת מוצר לעליאקספרס ללא תשלום?

שריתאליז

משתמש מקצוען
יש לי שאלה ואשמח ממש לעזרה בענין.
הזמנתי משחק מעלי אקספרס. היו המלצות גולשים. הקישור ניתן מפרוג ונראה שהכל היה בסדר.
הבעיה שאחרי ששילמתי לא קיבלתי מס הזמנה לא אישור ולא כלום.!!!
הכסף ירד מהאשראי. כתוב עליאקספרס- לונדון.
ואין לי למי לפנות ואיך לפתוח סכסוך כי אין לי שום פרטים!!!!
מה אני יכולה לעשות?
תודה מראש

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה