מדריך מדריך להכנת סוג פוסט מיוחד - נדל"ן

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
הכשרונות, הנחישות, הרצינות, ההתמדה והדבקות במטרה הן שלך בלבד!
רעיון מצויין להעלות הדרכות, בפרט לנושאים לא מספיק מדוברים בעברית

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
תודה

רוני רביץ

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אז אעלה פה בחלקים ואשמח לשמוע חוות דעת.
טוב כבר העלת הכל אז..
בכל מקרה כל מי שהגיב כאן כבר מכיר את הנושא, ובאמת מעניין אם זה מספיק בשביל מישהו שלא מכיר,
(קצת קשה לקרוא הכל, ועוד בפרוג:))

אני חושב שקצת חסר הרקע,
(מכיר הרבה שמשתמשים ב cpt ו acf ועדיין לא מבינים מה זה בדיוק טקסונומיות)

רוני רביץ

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אולי עדיף על ה ACF PRO שכן יש לו רפיטר
לג'ט יש ריפיטר בדיוק כמו לacf
רק השאלה איך להכניס אותו בעמוד (מעוצב עם אלמנטור)
ב-acf צריך להשתמש עם עוד תוסף(כמו דיינמיק)
ובג'ט יש אפשרות מובנה,

ולגבי ההשוואה בין Jet ל ACF
ACF כתוב צורה טובה ואופטימלית בהרבה יותר מJet
כך שבהתקנת Jet צריך לוותר על מהירות וטעינה של האתר...
ומה עוד יש בJet:
עקומת הלמידה של התוספים שלהם ראויה לציון -100 (מינוס 100)...
שלא נדבר על לא מעט באגים מגירסה לגירסה משתנים, מתקנים אחד וצצים שנים...
תמיכה של מפגרים (סליחה על הביטוי) אוקראינים אמיתיים שלא מבינים עברית (אנגלית וודאי שלא... :) )

גם לגבי UI הACF לא דומה ולא כמעט
השדות של Jet נראים על הפנים...
אני מתבייש להגיש כזה Dashboard ללקוח.

אני חושב שהממשק של ג'ט באמת ראוי להערכה,
איך הם הצליחו לסבך כל דבר, זה בכל התוספים שלהם, כל דבר נמצא במקום אחר.

אני חושב שכדאי גם לחשוב על העתיד, יש כאלה שעדיין תקועים בתבניות,
acf זה כלי שדומה לוורדפרס, הו כנראה ישרוד הכל,
לעומת זאת jet מי יודע

מצד שני בבניית אתרים גדולים jet פשוט מכסה הכל,
פרונט אנד פוסטינג חיפוש ופילטרים שמירת דאטה וכו'

רוני רביץ

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
וסליחה שאני קופץ על האשכול,
בדיוק בונה משהו עם jet
אני צריך ששדה העלאת קובץ יחזיר לי את הקישור של הקובץ,
יש כזאת אפשרות בג'ט
(או שאני יצטרך את acf רק בשביל זה)

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
תודה על כל ההערות רוני.
כשרציתי ללמוד בעצמי את ה ACF CPT חיפשתי בכל העולם מדריך טוב בעברית ולא מצאתי.
ואחרי שלמדתי עם כמה מרצים, חלקם הסכימו לי להשתמש בחלק מהחומרים שלהם, כתבתי את המדריך הזה.
המדריך הזה הוא בעצם הכנה להקלטה.
יש לי את כל הקורס הזה מוקלט, סרטונים של 3 שעות וזה כולל כמובן הסברים יותר לעומק על טקסונומיות ולמה בכלל צריך CPT וכן הלאה.

EFRAT HARARI RAFUL

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
סוג פוסט CPT ושדות מיוחדים ACF

CUSTOM POST TYPE

מה זה פוסט טייפ CPT ושדות מיוחדים ACF ולמה צריך את זה?

וורדפרס זו בעצם מערכת לניהול תוכן מבוססת על פוסטים. יש כמה סוגי תוכן בברירת המחדל של וורדפרס כשהעיקריים שבהם הוא סוג פוסטים שבא כחלק מברירת המחדל של וורדפרס ובנוסף ברגע שמתקינים את הווקומרס ליצירת אתר חנות למשל, הוא אוטומטית מתקין סוג פוסט נוסף שנקרא מוצרים.

עמודים לא נחשבים כסוג פוסט.

חשוב ללמוד כיצד להשתמש בשדות מיוחדים ACF post type כדי שנוכל להתאים את האתר לצרכים של הלקוח ולתת מענה לכל סוג תוכן שהוא יצטרך. ברגע שנדע איך עושים זאת נוכל לבנות אתרים הרבה יותר מורכבים מאתרי תדמית פשוטים.

סוג פוסט מותאם אישית – custom post type או בקיצור CPT מאפשר לנו בעצם להוסיף ולהציג סוגי פוסטים נוספים ושונים מסוגי הפוסט ברירת המחדל של וורדפרס כמו למשל מדריכים, מוצרים, מתכונים, פורטפוליו, נדל"ן, קורסים ועוד. נוכל בעצם להציג כל סוג פוסט כזה בצורה שונה עם שדות מיוחדים – Advanced custom fields - ACF שונים בהתאם לתכנים שאנחנו צריכים. השדות שנצטרך לבלוג שונים מהשדות שנצטרך למתכונים, והשדות של מתכונים שונים מהשדות שנצטרך לנדל"ן.

בנדל"ן נצטרך למשל שדות שיתארו את הנכס, מחיר, קומה, מספר חדרים, כתובת וכן הלאה, ובמתכונים נצטרך שדות שונים לגמרי כמו למשל רשימת מצרכים, כמות מכל מצרך, אופן ההכנה, קלות, זמן הכנה, זמן אפיה/בישול ועוד.

חוץ מהנוחות של הפרדת סוגי תוכן אחד מהשני, יש יתרון עצום לשדות מיוחדים ACF גם בזה שהלקוח לא צריך להיכנס לתוך האלמנטור כדי ליצור ושנות תכנים אלא הוא יכול בקלות ליצור תכנים חדשים ממש כמו ליצור פוסט חדש בלשונית הפוסטים ולהכניס משם את התוכן בלי להיכנס לאלמנטור והתוכן שהוא יזין יקבל אוטומטית את העיצוב שנגדיר לסוג הפוסט. יש את האפשרות הנוחה מאד ליצור עיצוב שונה לארכיון ולסינגל של כל סוג פוסט בנפרד.

אז כדי להתאים את וורדפרס לסוגי שדות שונים, נלמד איך ליצור סוג פוסט עם שדות מיוחדים ACF. נלמד איך ליצור אתר לנדל"ן. נלמד איך ליצור זאת עם שלושה תוספים שהם חינמיים. למי שירצה להתקדם הלאה, ממליצה לרכוש את התוסף של הקרוקובלוק – 18 תוספים של ג'ט אלמנטס וללמוד להשתמש בג'ט אנג'ין ליצירת שדות מיוחדים ACF. הם מאד דומים אבל לג'ט יש אופציות נוספות שלא קיימות בתוספים החינמיים כמו למשל יצירת פילטרים.

התוספים החינמיים שממליצה להתקין הם:

CPT UI – מתקינים אותו כמו התקנה של תוסף רגיל. אחרי ההתקנה מפעילים.
צפה בקובץ המצורף 851586

בגלל בעיית עברית/אנגלית בתוסף, ניתן להתקין תוסף RTL שמסדר את הבעיה באדמין של תוספים באנגלית כדי שנראה את מערכת הניהול שלהם בצורה יותר טובה. נתקין את LTR RTL ADMIN CONTENT
צפה בקובץ המצורף 851587

התוסף הבא שנתקין הוא תוסף שמייצר לנו שדות מיוחדים ACF. הוא נקרא Advanced Custom Field והוא זה שמאפשר לנו בעצם ליצור שדות מיוחדים ACF לכל סוג פוסט שניצור בתוסף CPT UI
צפה בקובץ המצורף 851588
התוסף האחרון שנתקין זה תוסף שמאפשר לנו דינמיות בהצגה של שדות מיוחדים ACF כמו למשל מה יקרה לשדה במידה והלקוח לא הכניס בו תוכן. האם הוא יוצג?
צפה בקובץ המצורף 851590

אנחנו ניצור אתר של נדל"ן כדי להציג את המערכת של יצירת סוג פוסט מיוחד עם שדות מיוחדים ACF משלו. ובנוסף אם ישאר זמן אציג גם אפשרות כיצד להוסיף שדות מיוחדים ACF למוצר של ווקומרס.

אז בואו נתחיל ביצירת הפוסט טייפCPT המיוחד שלנו הראשון.

בכל מקום שיהיה כתוב סלאג slug נכניס שם שיהיה חייב להיות באנגלית. המערכת של וורדפרס לא מזהה עברית כשפה שניתן להשתמש בה בקידודים, ניתן להשתמש בעברית לתכנים בלבד.

אז נקרא ל post type slug בשם נכסים אלב כמובן נתרגם לאנגלית. השם שניתן צריך להיות הגיוני שנדע למה הוא מתייחס. ישנם אתרים שיש בהם יותר מסוג פוסט אחד ואם השמות לא זהים לתוכן, לא נדע אחר כך איזה סוג פוסט שייך לאיזה סוג תוכן.

אז ניתן את השם properties שזה השם באנגלית למילה נכסים.
צפה בקובץ המצורף 851591

בתויות labels שבאות מיחד אחר כך ניתן לתת שמות בעברית.

Plural Label – שם ברבים – ניתן את השם נכסים ול Singular Label – שם ביחיד ניתן את השם נכס.

נגלול עכשיו ל Aditional Labels תויות נוספות – לא חייבים למלא, אבל מילוי של חלק מהם יכול להיות דווקא מועיל. למשל Menu name – שם התפריט יגדיר לנו מה השם שיופיע לנו בלשוניות הניהול בוורדפרס.

כל החלק הזה הוא בעצם סוג של תרגומים מאנגלית לעברית אבל זה ממש לא חובה. למשל All items יהיה כל הנכסים. Add New זה הוסף חדש וכן הלאה. זה חשוב יותר בשביל הלקוחות שלכם מאשר בשבילכן.

אם נגלול למטה נראה שיש לנו לשונית של הגדרות. רוב ההגדרות אין צורך לנגוע. באפשרות של Custom Rewrite Slug הוא מאפשר לי לשנות את המראה של הקישור שיהיה בפירורי הלחם. ברירת המחדל היא להציג את השם שנתתי ל CPT שזה Properties אבל אם נרצה לשנות לעברית, נוכל לרשום פה את הסלאג בעברית נכסים, או נכס בלי שישבור את האתר.
צפה בקובץ המצורף 851592

בלשונית Menu Position נוכל לקבוע באיזה מיקום בלשוניות של מערכת הניהול של וורדפרס יופיע הפוסט טייפ CPT שלנו. אם נגדיר לו 20 או 25 למשל, שיופיע מיד אחרי תגובות.

לגבי Menu Icon – איקון של התפריט, זה אמנם אופציונלי אבל מומלץ לעשות. מה שזה עושה זה מציג את התפריט שלנו בלשוניות הניהול של וורדפרס עם איקון ייעודי. יש מתחת ללשונית קישור לאתר שנקרא Dashicon Class Name. נלחץ עליו ונוכל לראות איזה איקונים ישנם שיכולים להתאים לנו לפוסט טייפ. בחרתי אחד שנראה ל י מתאים, שימו לב שמעל לקישורים ל CSS ו HTML מופיע סוג של שורט קוד. נעתיק אותו ונכניס בשורה של ה Menu Icon - dashicons-admin-
multisite
צפה בקובץ המצורף 851593

אחרי שסיימנו למלא את השדות שרשמתי פה למעלה, נלחץ על Add Post Type ונוכל לראות שהוא נוסף לנו בצד בניהול של וורדפרס.

המשך בפוסט הבא .....
דבר ראשון תודה על המדריך, עוזר לי מאד.
דבר שני, רציתי לשאול שאלה, יש לי עמוד בלוג שמכיל בתוכו את הפוסטים של ברירת המחדל ויש עוד עמוד שאמור להתעדכן כל שבוע עם עלון שבועי. האם אני צריכה לעשות את כל הדרך של הטקסונומיות והשדות או שמספיק רק להוסיף פוסטים דרך התוסף CPT ובאיזושהוא דרך להכניס את זה בעמוד כמו שמכניסים את הפוסט הרגיל?

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
שדות מיוחדים צריך רק במקרה שרוצים להוסיף שדות שלא קיימים בברירת המחדל. אז אם עמוד העלון שמתעדכן צריך שדות מיוחדים אז כן, את יכולה להכין אבל אם הוא גם שדות רגילים, תני לו פשוט קטגוריה נפרדת. את יכולה ליצור לו בבונה התבנית של אלמנטור ארכיון נפרד

מור יוסף

משתמש פעיל
איך אפשר לדרוש כסף מלקוח עבור פרסום דירה באתר?
כלומר שהלקוח יוכל לפרסם את הפוסט בתשלום.
יש תוסף להעלאת פוסט על ידי הלקוח אחרי גביית התשלום?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה