מדריך מדריך להכנת סוג פוסט מיוחד - נדל"ן

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
יצרתי מדריך להכנסת סוג פוסט CPT [custom post type] לחברת נדלן להראות איך יוצרים ואיך משתמשים בזה.

אז אעלה פה בחלקים ואשמח לשמוע חוות דעת.
אעלה לפה בהודעות נפרדות

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
סוג פוסט CPT ושדות מיוחדים ACF

CUSTOM POST TYPE

מה זה פוסט טייפ CPT ושדות מיוחדים ACF ולמה צריך את זה?

וורדפרס זו בעצם מערכת לניהול תוכן מבוססת על פוסטים. יש כמה סוגי תוכן בברירת המחדל של וורדפרס כשהעיקריים שבהם הוא סוג פוסטים שבא כחלק מברירת המחדל של וורדפרס ובנוסף ברגע שמתקינים את הווקומרס ליצירת אתר חנות למשל, הוא אוטומטית מתקין סוג פוסט נוסף שנקרא מוצרים.

עמודים לא נחשבים כסוג פוסט.

חשוב ללמוד כיצד להשתמש בשדות מיוחדים ACF post type כדי שנוכל להתאים את האתר לצרכים של הלקוח ולתת מענה לכל סוג תוכן שהוא יצטרך. ברגע שנדע איך עושים זאת נוכל לבנות אתרים הרבה יותר מורכבים מאתרי תדמית פשוטים.

סוג פוסט מותאם אישית – custom post type או בקיצור CPT מאפשר לנו בעצם להוסיף ולהציג סוגי פוסטים נוספים ושונים מסוגי הפוסט ברירת המחדל של וורדפרס כמו למשל מדריכים, מוצרים, מתכונים, פורטפוליו, נדל"ן, קורסים ועוד. נוכל בעצם להציג כל סוג פוסט כזה בצורה שונה עם שדות מיוחדים – Advanced custom fields - ACF שונים בהתאם לתכנים שאנחנו צריכים. השדות שנצטרך לבלוג שונים מהשדות שנצטרך למתכונים, והשדות של מתכונים שונים מהשדות שנצטרך לנדל"ן.

בנדל"ן נצטרך למשל שדות שיתארו את הנכס, מחיר, קומה, מספר חדרים, כתובת וכן הלאה, ובמתכונים נצטרך שדות שונים לגמרי כמו למשל רשימת מצרכים, כמות מכל מצרך, אופן ההכנה, קלות, זמן הכנה, זמן אפיה/בישול ועוד.

חוץ מהנוחות של הפרדת סוגי תוכן אחד מהשני, יש יתרון עצום לשדות מיוחדים ACF גם בזה שהלקוח לא צריך להיכנס לתוך האלמנטור כדי ליצור ושנות תכנים אלא הוא יכול בקלות ליצור תכנים חדשים ממש כמו ליצור פוסט חדש בלשונית הפוסטים ולהכניס משם את התוכן בלי להיכנס לאלמנטור והתוכן שהוא יזין יקבל אוטומטית את העיצוב שנגדיר לסוג הפוסט. יש את האפשרות הנוחה מאד ליצור עיצוב שונה לארכיון ולסינגל של כל סוג פוסט בנפרד.

אז כדי להתאים את וורדפרס לסוגי שדות שונים, נלמד איך ליצור סוג פוסט עם שדות מיוחדים ACF. נלמד איך ליצור אתר לנדל"ן. נלמד איך ליצור זאת עם שלושה תוספים שהם חינמיים. למי שירצה להתקדם הלאה, ממליצה לרכוש את התוסף של הקרוקובלוק – 18 תוספים של ג'ט אלמנטס וללמוד להשתמש בג'ט אנג'ין ליצירת שדות מיוחדים ACF. הם מאד דומים אבל לג'ט יש אופציות נוספות שלא קיימות בתוספים החינמיים כמו למשל יצירת פילטרים.

התוספים החינמיים שממליצה להתקין הם:

CPT UI – מתקינים אותו כמו התקנה של תוסף רגיל. אחרי ההתקנה מפעילים.
1615325822319.png

בגלל בעיית עברית/אנגלית בתוסף, ניתן להתקין תוסף RTL שמסדר את הבעיה באדמין של תוספים באנגלית כדי שנראה את מערכת הניהול שלהם בצורה יותר טובה. נתקין את LTR RTL ADMIN CONTENT
1615325842094.png

התוסף הבא שנתקין הוא תוסף שמייצר לנו שדות מיוחדים ACF. הוא נקרא Advanced Custom Field והוא זה שמאפשר לנו בעצם ליצור שדות מיוחדים ACF לכל סוג פוסט שניצור בתוסף CPT UI
1615325859873.png
התוסף האחרון שנתקין זה תוסף שמאפשר לנו דינמיות בהצגה של שדות מיוחדים ACF כמו למשל מה יקרה לשדה במידה והלקוח לא הכניס בו תוכן. האם הוא יוצג?
1615325888901.png

אנחנו ניצור אתר של נדל"ן כדי להציג את המערכת של יצירת סוג פוסט מיוחד עם שדות מיוחדים ACF משלו. ובנוסף אם ישאר זמן אציג גם אפשרות כיצד להוסיף שדות מיוחדים ACF למוצר של ווקומרס.

אז בואו נתחיל ביצירת הפוסט טייפCPT המיוחד שלנו הראשון.

בכל מקום שיהיה כתוב סלאג slug נכניס שם שיהיה חייב להיות באנגלית. המערכת של וורדפרס לא מזהה עברית כשפה שניתן להשתמש בה בקידודים, ניתן להשתמש בעברית לתכנים בלבד.

אז נקרא ל post type slug בשם נכסים אלב כמובן נתרגם לאנגלית. השם שניתן צריך להיות הגיוני שנדע למה הוא מתייחס. ישנם אתרים שיש בהם יותר מסוג פוסט אחד ואם השמות לא זהים לתוכן, לא נדע אחר כך איזה סוג פוסט שייך לאיזה סוג תוכן.

אז ניתן את השם properties שזה השם באנגלית למילה נכסים.
1615325960466.png

בתויות labels שבאות מיחד אחר כך ניתן לתת שמות בעברית.

Plural Label – שם ברבים – ניתן את השם נכסים ול Singular Label – שם ביחיד ניתן את השם נכס.

נגלול עכשיו ל Aditional Labels תויות נוספות – לא חייבים למלא, אבל מילוי של חלק מהם יכול להיות דווקא מועיל. למשל Menu name – שם התפריט יגדיר לנו מה השם שיופיע לנו בלשוניות הניהול בוורדפרס.

כל החלק הזה הוא בעצם סוג של תרגומים מאנגלית לעברית אבל זה ממש לא חובה. למשל All items יהיה כל הנכסים. Add New זה הוסף חדש וכן הלאה. זה חשוב יותר בשביל הלקוחות שלכם מאשר בשבילכן.

אם נגלול למטה נראה שיש לנו לשונית של הגדרות. רוב ההגדרות אין צורך לנגוע. באפשרות של Custom Rewrite Slug הוא מאפשר לי לשנות את המראה של הקישור שיהיה בפירורי הלחם. ברירת המחדל היא להציג את השם שנתתי ל CPT שזה Properties אבל אם נרצה לשנות לעברית, נוכל לרשום פה את הסלאג בעברית נכסים, או נכס בלי שישבור את האתר.
1615325989885.png

בלשונית Menu Position נוכל לקבוע באיזה מיקום בלשוניות של מערכת הניהול של וורדפרס יופיע הפוסט טייפ CPT שלנו. אם נגדיר לו 20 או 25 למשל, שיופיע מיד אחרי תגובות.

לגבי Menu Icon – איקון של התפריט, זה אמנם אופציונלי אבל מומלץ לעשות. מה שזה עושה זה מציג את התפריט שלנו בלשוניות הניהול של וורדפרס עם איקון ייעודי. יש מתחת ללשונית קישור לאתר שנקרא Dashicon Class Name. נלחץ עליו ונוכל לראות איזה איקונים ישנם שיכולים להתאים לנו לפוסט טייפ. בחרתי אחד שנראה ל י מתאים, שימו לב שמעל לקישורים ל CSS ו HTML מופיע סוג של שורט קוד. נעתיק אותו ונכניס בשורה של ה Menu Icon - dashicons-admin-
multisite
1615326039404.png

אחרי שסיימנו למלא את השדות שרשמתי פה למעלה, נלחץ על Add Post Type ונוכל לראות שהוא נוסף לנו בצד בניהול של וורדפרס.

המשך בפוסט הבא .....

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אשמח לדעת אם זה מספיק ברור ואם רוצים המשך

שוקו ציפס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אהם..נראה קצת מסובך, אני מאמינה שיש תוספים מוכנים עבור אתרי נדלן, לא?

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
זה לא רק לאתרי נדלן. היכולת ליצור פוסט טייפ לכל סוג אתר שצריך מאפשרת בעצם לבנות אתרים הרבה יותר מורכבים מאתרי תדמית פשוטים.
אפילו אתרי חנויות.
נאמר למשל שיש לך חנות של ספרים, ואת רוצה להוסיף אופציה לכל ספר את שם הסופר. ושבלחיצה על שם הסופר ראי את כל הספרים ששייכים לאותו הסופר. מה תעשי? תסרבי לעבודה כזו? תעבירי הלאה?

השתמשתי פה בנדלן אבל זה יכול להתאים לכל דבר. לאתרי מתכונים, לאתרי טבע, לכל דבר שמצריך פוסטים עם שדות מיוחדים מעבר לברירת המחדל בוורדפרס. אולי לקרוא זה נשמע מורכב אבל בתכלס זה באמת עושה חיים קלים.

וכל זה בלי לדעת אפילו בקוד כן?

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
זה לא רק לאתרי נדלן. היכולת ליצור פוסט טייפ לכל סוג אתר שצריך מאפשרת בעצם לבנות אתרים הרבה יותר מורכבים מאתרי תדמית פשוטים.
אפילו אתרי חנויות.
נאמר למשל שיש לך חנות של ספרים, ואת רוצה להוסיף אופציה לכל ספר את שם הסופר. ושבלחיצה על שם הסופר ראי את כל הספרים ששייכים לאותו הסופר. מה תעשי? תסרבי לעבודה כזו? תעבירי הלאה?

השתמשתי פה בנדלן אבל זה יכול להתאים לכל דבר. לאתרי מתכונים, לאתרי טבע, לכל דבר שמצריך פוסטים עם שדות מיוחדים מעבר לברירת המחדל בוורדפרס. אולי לקרוא זה נשמע מורכב אבל בתכלס זה באמת עושה חיים קלים.

וכל זה בלי לדעת אפילו בקוד כן?
במקום להתקין 4 תוספים חינמיים אני מעדיפה את ג'ט אנג'יין. במיוחד שהוא עובד פיקס עם אלמנטור.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
במקום להתקין 4 תוספים חינמיים אני מעדיפה את ג'ט אנג'יין. במיוחד שהוא עובד פיקס עם אלמנטור.

צודקת בהחלט. אבל לא כולם רכשו את ג'ט אנג'ין בעלות של 700$ וההדרכה הזו נוצרה עבור בוני אתרים מתחילים יחסית שאולי אין להם את התוסף הזה.
ואני חושבת שלפני שעוברים ללמוד את ג'ט שהוא הרבה יותר מורכב, אולי כן צריך להבין את ה CPT ו ה ACF הרגילים.
אבל זו רק דעתי.

חגית קרמר

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
צודקת בהחלט. אבל לא כולם רכשו את ג'ט אנג'ין בעלות של 700$ וההדרכה הזו נוצרה עבור בוני אתרים מתחילים יחסית שאולי אין להם את התוסף הזה.
ואני חושבת שלפני שעוברים ללמוד את ג'ט שהוא הרבה יותר מורכב, אולי כן צריך להבין את ה CPT ו ה ACF הרגילים.
אבל זו רק דעתי.
ג'ט אנג'יין עולה 26$. לא צריך יותר ממנו בשביל כל הנ"ל וגם הרבה מעבר.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
כל אחד ומה שמתאים לו. ג'ט הוא באמת תוסף מעולה אבל גם ACF ו CPT. לכל אחד מהתוספים יש יתרונות וחסרונות.
אם מה שאת מנסה להגיד לי זה שמיותר להכניס לפה את ההדרכה כי זה לא ג'ט אנג'ין אז לא איכפת לי לא להביא את השאר.
רק רציתי לעזור למתחילים להתקדם קצת.

ואגב זה לא מדוייק שצריך רק את הג'ט אנג'ין. אם את רוצה להשתמש בריפיטר ולהציג אותו בצורה קלה ונוחה ומעוצבת טוב דרך האלמנטור צריך תוסף נוסף שקיים רק למי שרכש את כל החבילה אבל אולי את לא עובדת עם הרפיטר?

חגית קרמר

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אם מה שאת מנסה להגיד לי זה שמיותר להכניס לפה את ההדרכה כי זה לא ג'ט אנג'ין אז לא איכפת לי לא להביא את השאר.
רק רציתי לעזור למתחילים להתקדם קצת.
מה פתאום? כל הדרכה מבורכת.
אני רואה הרבה שמשתמשים בתוספים הנ"ל. כל אחד מה שטוב לו.

ואגב זה לא מדוייק שצריך רק את הג'ט אנג'ין. אם את רוצה להשתמש בריפיטר ולהציג אותו בצורה קלה ונוחה ומעוצבת טוב דרך האלמנטור צריך תוסף נוסף שקיים רק למי שרכש את כל החבילה אבל אולי את לא עובדת עם הרפיטר?
יש הרבה דרכים לעבוד עם רפיטר.
עם איזה תוסף את משתמשת במקביל? מעניין.

נערך לאחרונה ב:

חני 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
אהם..נראה קצת מסובך, אני מאמינה שיש תוספים מוכנים עבור אתרי נדלן, לא?
אפילו לאתר הכי פשוט מומלץ לעבוד עם ACF, זה מקל מאוד על הכנסת תוכן על ידי הלקוח.
ולכל אתר שהוא טיפה מעבר לפשוט, מומלץ להוסיף CPT

לדעתי זה ממש בסיסי להכיר את הכלים האלו, ומי שלא מכיר ממליצה מאוד לקרוא את המדריך!

אשמח להרחבה על מטרת התוסף האחרון!

סיון

המניפה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
תודה @תמנתי ווב דיזיין ! יש לציין שהמדריך מושקע ממש וכתוב בצורה ברורה ונגישה - אליפות!

ובזכותך יש לנו מקדם חדש דנשדש - ׳מדריך׳
תודה על היוזמה הברוכה הזו -
בטוחה שזה יגרור עוד רעיונות של הדרכה מחברים נוספים בפורום.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
זה רק החלק הראשון. מתלבטת אם להביא את השאר. זה רק יצירת ה CPT. צריך ליצור את ה ACF ולעצב את זה באלמנטור.
נביא אולי שבוע הבא אם יהיה ביקוש

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
מה פתאום? כל הדרכה מבורכת.
אני רואה הרבה שמשתמשים בתוספים הנ"ל. כל אחד מה שטוב לו.

יש הרבה דרכים לעבוד עם רפיטר.
עם איזה תוסף את משתמשת במקביל? מעניין.

jet elements dynamic data

אחרת אין לך דרך להציג את הרפיטר בצורה טובה ומעוצבת

ש.ב.ח.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אחרת אין לך דרך להציג את הרפיטר בצורה טובה ומעוצבת
אז לא
כי בJetEngine יש דבר שנקרא listing ואפשר שם ליצור רשימה של Repeater
ועוד דבר... איך עם ACF בחינם אין Repeater Field כך למיטב ידיעתי ;).

ולגבי ההשוואה בין Jet ל ACF
ACF כתוב צורה טובה ואופטימלית בהרבה יותר מJet
כך שבהתקנת Jet צריך לוותר על מהירות וטעינה של האתר...
ומה עוד יש בJet:
עקומת הלמידה של התוספים שלהם ראויה לציון -100 (מינוס 100)...
שלא נדבר על לא מעט באגים מגירסה לגירסה משתנים, מתקנים אחד וצצים שנים...
תמיכה של מפגרים (סליחה על הביטוי) אוקראינים אמיתיים שלא מבינים עברית (אנגלית וודאי שלא... :) )

גם לגבי UI הACF לא דומה ולא כמעט
השדות של Jet נראים על הפנים...
אני מתבייש להגיש כזה Dashboard ללקוח.

אם אתם כבר בקטע לשלם
זה הרבה יותר טוב
חסרים עדין כמה פ'יצרים כדי לקבל את כל מה שיש לJet אבל זה הרבה יותר נוח
ועם הרבה פ'יצרים אחרים שאין לJet
(אם כבר בא לכם לקנות אות אשמח בקישור שלי כאן, ושלא תחשבו יש לי גם Jet וגם שם יש לי קישור אבל אני לא ממליץ)

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אתה צודק אבל אם משלמים כסף, אולי עדיף על ה ACF PRO שכן יש לו רפיטר. גם גלריית תמונות וכן הלאה

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
בכלל לא מבינה למה יש פה ויכוח. כתבתי בהתחלה שזו הדרכה שיצרתי לבונות מתחילות שבד"כ לא רצות לרכוש את כל התוספים בעולם.
אני לא נגד ג'ט
אז מה המקום לויכוח הזה פה?

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
סתם כדרך אגב לאחרונה היו הרבה בעיות של תאימות בין ג'ט אנג'ין לאלמנטור. היו הרבה תלונות על באגים.
אני מעלה את חלק ב'.
מי שרוצה ללמוד ולהתקדם בהחלט מוזמן ומי שרוצה להתנסות בהחלט נשמח לעזור לו בזה.

חלק ב'

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
תמנה היקרה! הדרכה מצויינת! כתובה בבהירות ובטוב טעם

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה