מדפסת ברדר מדפיסה אבל הדפים שיוצאים ריקים

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מדפסת ברדר - כשנותנים הוראת הדפסה, היא עובדת ומדפיסה כרגיל, אבל בפועל הדפים יוצאים ריקים.
מחסניות הדיו מופיעות על הצג כולם כתקינות/מליאות.
מישהו יכול לתת רעיון איך לסדר זאת או להפנות למישהו שמתקן כאלו דברים?

ezhk0110

משתמש רשום
עימוד ספרים
מה קורה כשעושים "הדפס עמוד נסיון"?

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה קורה כשעושים "הדפס עמוד נסיון"?
איך עושים הדפס עמוד ניסיון? (המדפסת הזו לא מחוברת למחשב, והיא משמשת יותר כמכונת צילום).
תיאורטית אני לא חושב שאמור להיות הבדל. כאני מנסה להדפיס היא עובדת ואני שומע אותה מדפיסה ואז הנייר יוצא ריק, כך שמה משנה מה היא תדפיס.
גם ההגדרה של הניקוי המובנה במדפסת לא עוזרת.
כנראה שיש כאן בעיה יותר מהותית.
ברדר עצמם אומרים שלא שווה לתקן זאת, אבל אולי יש למישהו שנתקל בכזו בעיה רעיון, איך כן אפשר לתקן זאת.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
הורדת את הפס חסימה של המחסניות דיו?

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
אחרי הניקויאמורה להיות הדפסה של "בדיקת חרירים" (nozzle check) בדף הזה יוצא משו??
לפעמים הצנרת סתומה ואז הדיו מוזרם מהמחסנית ו"נתקע" ואז הדף יוצא ריק.

chely

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לי עזר לעשות ניקוי ראשי דיו

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הורדת את הפס חסימה של המחסניות דיו?
ברור.
לי עזר לעשות ניקוי ראשי דיו
אצלי לא עזר. מה עוד ניתן לעשות?
אחרי הניקויאמורה להיות הדפסה של "בדיקת חרירים" (nozzle check) בדף הזה יוצא משו??
לפעמים הצנרת סתומה ואז הדיו מוזרם מהמחסנית ו"נתקע" ואז הדף יוצא ריק.
וזה בדיוק השאלה, איך אני יכול לגרום לדף שלא לצאת ריק. בין אם הבעיה היא שהדיו נתקע, ובין אם הבעיה היא אחרת.
האם זה דבר שניתן לסדר לבד, או שיש מישהו שיכול לתקן זאת בעלות שיהיה עדיין שווה לתקן.

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
וזה בדיוק השאלה, איך אני יכול לגרום לדף שלא לצאת ריק. בין אם הבעיה היא שהדיו נתקע, ובין אם הבעיה היא אחרת.
האם זה דבר שניתן לסדר לבד, או שיש מישהו שיכול לתקן זאת בעלות שיהיה עדיין שווה לתקן.
אם הדף של בדיקת החרירים יוצא ריק זה אומר שיש סתימה בצנרת,
אני לא יודעת איך המדפסות של ברדר עובדות,
אבל אם זה בטכניקה שראש ההדפסה הוא יחידה בתוך המדפסת- אז הפתרון הוא לעשות ניקויים עד שזה משתחרר (רק לקחת בחשבון שהניקוי משתמש בדיו ובמיכל העודפים שמתמלא)
ואם זה כמו מדפסות HP שראש ההדפסה נמצא על מחסנית הדיו- אז הפיתרון הוא להחליף את המחסנית.

יש כל מיני אנשים חכמים שיודעים לעשות ניקוי עצמי עם חומרים ייעודיים- אבל זה כבר לא התחום שלי...
אם יש לך מישו שמתעסק בזה (חנות קבועה אולי שאתם רוכשים ממנה) שווה להתייעץ.

ezhk0110

משתמש רשום
עימוד ספרים
אולי באמת אפשר לחסוך את זה. האם ראית שהנורה (פלורסנט) עובדת?

אני כעת לא ליד המדפסת. אנסה זאת. אבל מה הניסיון הזה אמור לבדוק? מדוע שעם מכסה פתוח תהיה תוצאה שונה?

כשמצלמים במצב שהמכסה פתוח אמור להדפיס דף שחור.
מכיון שהמדפסת לא מחוברת למחשב אז אני מנסה דרך אחרת לשלול את האפשרות הבאה.
יתכן שהבעיה היא בסריקת המסמך ז"א שהתקלה בעצם גורמת למכונה לצלם דף ריק ואין שום בעיה בנזילות הדיו.

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אולי באמת אפשר לחסוך את זה. האם ראית שהנורה (פלורסנט) עובדת?

כשמצלמים במצב שהמכסה פתוח אמור להדפיס דף שחור.
מכיון שהמדפסת לא מחוברת למחשב אז אני מנסה דרך אחרת לשלול את האפשרות הבאה.
יתכן שהבעיה היא בסריקת המסמך ז"א שהתקלה בעצם גורמת למכונה לצלם דף ריק ואין שום בעיה בנזילות הדיו.
הנורה עובדת. ניסיתי גם לחבר למחשב, וגם אז זה לא מדפיס. אבל כעת זה כבר לא אצל המחשב.
זה לא מדפיס בין עם הוראה מהמחשב, ובין עם אופצית הצילום.

בן המלך

משתמש פעיל
היתה לי בעיה כזאת לפני שבועיים,
התקשרתי לשרות לקוחות,
הם אמרו לעשות ניקוי עצמי,
זה נמצא איפשהו בהגדרות,
וזה אכן עזר.

ezhk0110

משתמש רשום
עימוד ספרים
אני מבין שזה מדפסת דיו.
אינני יודע כ"כ מה אפשר לעשות.
אני כן יודע שבעבר היה לי מדפסת דיו וקרה לי פעם שהדיו (או אולי רק היציאה של הדיו) התייבש, כך כשהייתי נוגע בזה עם היד כמעט זה לא היה מלכלך, ואז כמובן קניתי דיו חדש וזה הסתדר. (אולי תנסה להוציא ולמשש אותו לבדוק אם הוא בכלל יוצא).
וקרה לי עוד פעם שקניתי דיו לא מקורי, כמובן ע"פ המלצת המוכר והוא לא עבד, ב"ה המוכר הסכים להחליף אותו למקורי (כמובן באיזון העלות) וזה הסתדר.

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני מבין שזה מדפסת דיו.
אינני יודע כ"כ מה אפשר לעשות.
אני כן יודע שבעבר היה לי מדפסת דיו וקרה לי פעם שהדיו (או אולי רק היציאה של הדיו) התייבש, כך כשהייתי נוגע בזה עם היד כמעט זה לא היה מלכלך, ואז כמובן קניתי דיו חדש וזה הסתדר. (אולי תנסה להוציא ולמשש אותו לבדוק אם הוא בכלל יוצא).
וקרה לי עוד פעם שקניתי דיו לא מקורי, כמובן ע"פ המלצת המוכר והוא לא עבד, ב"ה המוכר הסכים להחליף אותו למקורי (כמובן באיזון העלות) וזה הסתדר.
דוקא כשאני נוגע עם היד זה מלכלך, וגם כשאני הופך נוזל דיו.

כעת מרחתי אלכוג'ל על הצינורות במדפסת (אלו שחודרות לתוך המחסניות),
ואז נתתי הוראה למדפסת לנקות את עצמה (הוראה שנתתי כבר כמה פעמים בעבר ולא הועיל).

התוצאה, ההדפסה השחורה התחילה לעבוד מצוין. הצבעוני לא.

אולי זה בגלל שהדיו השחור הוא חדש, והצבעוני הוא ישן מלפני כשנתיים?

כאמור - הדיו הצבעוני כן נוזלי, וגם נוזל החוצה כשאני הופך את המחסנית, והוא במצב מלא. כך שלא נראה לי שהבעיה בדיו, אלא ששם האלכוג'ל לא הצליח לפתוח את הסתימה. השאלה אם יש מה להשקיע במחסניות חדשות, כי אם הניסוי לא יצליח, זו תהיה הוצאה לחינם.

בני2

משתמש מקצוען
ראיתי פעם איזה סרטון שמכניסים את כל המחסנית לתוך מים חמימים למשך מס' ד' ואח"כ מייבשים/מנגבים. לפי מה שאתה אומר שנוזל לך מלמעלה אם אתה הופך ז"א שזה לא סגור(מה שלא אמור להיות), ולכן לא תוכל להכניס את כולה אבל עדיין תוכל להכניס את החלק התחתון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה