מדוע לצלמי אירועים מצלמות ניקון לפחות בד"כ

• פותח הנושא zap
  • פורסם בתאריך

zap

משתמש צעיר
אינני שואלת מה טוב יותר, או מה לרכוש קנון או ניקון(כי זה נושא לדיון בפני עצמו ואולי גם לא חד משמעי),
אני פשוט שואלת מדוע לכל צלמי האירועים בחתונות שנכחתי, או שראיתי תמונות שלהם מצלמים במצלמות ניקון (ולא קנון). וחשוב לי לציין שבמשפחה גדולה ומורחבת כמו שלנו יש המון חתונות, ומכל החוגים והמגזרים והצלמים שונים בחתונות השונות ובכ"ז גם צלמים וגם צלמות (שכמעט בכולם לוקחים גם צלמות) וגם לצלמים וגם לצלמות יש מצלמות ניקון. ממש בדקתי מקרוב ואפילו שאלתי לדגם...
האם קיימת העדפה של ניקון לצילומי אירועים?
יש לי עוד כמה שאלות לדיון בעניין זה, אך אדון בהם באשכולות נוספים, כי בנושאים כאלו כל נקודה שווה אשכול...
המון תודה למקצוענים המשיבים פה, שמיל, צל המביט ועוד...אשמח לשמוע ולהתרשם...
(אגב, גם אני לפני רכישת מצלמה מקצועית, ואני סבלנית ובודקת את העניין היטב, מה גם שמסביר שלא יכולתי להעלות פה תמונות שלי לפרוייקט השבת, אך אני מאמינה שבבוא העת שארכוש בעלי הפורום הנחמדים יאפשרו לרוכשים חדשים להצטרף לפרוייקט גם בהמשך, או אפילו בכל שלב, כי מה שחשוב בו זה העיקרון שמי שרוצה להנות שגם יתן. וכשיתן גם יקבל ולא עניין התאריך של סגירת הפרוייקט מאפשרות לצרף תמונות.אך במקסימום יהיו, אני מאמינה, בס"ד פרוייקטים נוספים ......)
המון תודה לכולם!
ZAP

המביט

משתמש מקצוען
לא היתה לי ניקון אף פעם. אבל אני ראיתי גם ראיתי המון קנונים כמצלמות לאירועים. בנושא ניקון, פני לשלמה. אני בטוח שיש לו הרבה מה לעזור בנושא.

twiti

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ת

בס"ד

שאלת שאלה קשה, ניקוניסט וקנוניסט כל אחד יגיד משהו אחר לשניהם יש מוצרים טובים אנסה לענות ניקון ידועה בעדשות איכותיות חדות יוצא דופן פוקוס מהיר ושקט כמו 17-55 2.8 70-200 2.8 וכו'
המחירים יקרים בניקון לכן הרבה צלמים מעדיפים קנון כי העדשות יותר זולות רוב הצלמי אירועים ואפשר להגיד גם צלמי טבע שאני מכיר מחזיקים בניקון, מה שלהפך צלמי עיתונות רובם מחזיקים בקנון
ועוד העיבוד תמונה בניקון יותר טובה מקנון (במצלמות החדשות)
הפלאשים של ניקון טובים עשרת מונים מקנון לדוגמה sb900-800
אני יכול להמשיך אבל דבר אחד צריך לזכור שגם לקנון יש דברים במצלמה שעדיף על ניקון וזה הכל תלוי לאן פניך ושם תצטרכי להחליט
נ.ב קיבלת זווית ראיה מניקוניסט הרבה אתרים מדברים על הנושא הזה ולפעמים זה רק מבלבל

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י twiti;163511:
בס"ד

שאלת שאלה קשה, ניקוניסט וקנוניסט כל אחד יגיד משהו אחר לשניהם יש מוצרים טובים אנסה לענות ניקון ידועה בעדשות איכותיות חדות יוצא דופן פוקוס מהיר ושקט כמו 17-55 2.8 70-200 2.8 וכו'
המחירים יקרים בניקון לכן הרבה צלמים מעדיפים קנון כי העדשות יותר זולות רוב הצלמי אירועים ואפשר להגיד גם צלמי טבע שאני מכיר מחזיקים בניקון, מה שלהפך צלמי עיתונות רובם מחזיקים בקנון
ועוד העיבוד תמונה בניקון יותר טובה מקנון (במצלמות החדשות)
הפלאשים של ניקון טובים עשרת מונים מקנון לדוגמה sb900-800
אני יכול להמשיך אבל דבר אחד צריך לזכור שגם לקנון יש דברים במצלמה שעדיף על ניקון וזה הכל תלוי לאן פניך ושם תצטרכי להחליט
נ.ב קיבלת זווית ראיה מניקוניסט הרבה אתרים מדברים על הנושא הזה ולפעמים זה רק מבלבל
אין לי מושג מאיפה הבאת את זה..
המחירים של קאנון וניקון כמעט שווים הפרשים לכאן ולכאן של דולרים בודדים עד כמה עשרות דולרים..
באוליפידה הקודמת ראו שקאנון שלטו ללא עוררין (ולא בגלל האיכות) אלא בגלל העדשות..
אולי בסקטור המצומצם שלנו אין הרבה הבדל בעדשות.. אבל למגמות ספורט, טבע, וכו'.. יש לניקון עוד קצת להזיע..
בתכלס בציוד המקצועי שניהם שווים בשבילי, כאשר לכל אחד יש יתרונות וחסרונות.. אבל הם מינוריים.. (כמו תפריט יותר נוח, אחיזה נוחה, שירות וכו'.. )

צל99

משתמש פעיל
רוב הצלמים שאני מכיר מצלמים בקנון...

תכל'ס ההבדלים בין החברות זניחים. בטח בליין במקצועי.

Mark

משתמש רשום
צלמי סטודיו שראיתי - ניקוניסטים.
צלמי טבע, חוץ ועיתונות, שראיתי - קנוניסטים.
חתונות? אין לי מושג. נראה לי מחצה על מחצה.

מה שברור הוא, שהפוקס השקט של ניקון מהיר יותר מהבפוקוס המהיר של קנון, בעדשות לטווח הרגיל.

שלמה

משתמש מקצוען
זה הכל ענין של דילים...
מגיעה חברת קנון, לסוכנות צילום, מחליפה את ציוד הניקון הישן בקנון חדשני, תמורת...פרסום.
נכון, ברגע שאנשים רואים שהצלם ההוא מצלם בקנון, אז שווה לקנות כמוהם.
לכל חברה יש מצלמוות ברמות ליגה שונות!
בעבר ניקון שלטו ללא עוררין, בשנים האחרונות בעידן הדיגיטלי, קנון היו מוציאים כל חצי שנה דגם דיגיטלי משופר, כשניקון מוציאים מצלמה טובה פעם בתקופת נצח.
כך שצלמים חדשים 'פזלו לקנון', בגלל המצלמה החדשה שניקון לא הגיבו בהתאם (FF וכיו"ב).
בתקופה האחרונה, ניקון החלה להדביק את הקצב ולהחזיר את הלקוחות שברחו לה.

לצלמים שבינינו, יש כאלו שעברו שדרוג מציוד קודם שהיה ניקון, אז נשארו בניקון.
יש כאלו חדשים, קנו ישירות קנון.
זה תלוי המון ברמת צילום המקצועי או החובב.
יש כאלו חובבים, שמשקיעים ציוד יותר יקר ממקצוענים שאצלהם רוח של פרנסה והשקעה בציוד, הוא יותר שקול.
אפשר לכתוב עוד מגילות, עד שצבי,עזריאל יגיבו :)

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
היא שאלה על צלמי חתונות .
ואני יש לי תאוריה משלי שייתכן שיש כמה אנשים שיפגעו אז אני ישמור את דעתי לעצמי .
אבל אני במקומה לא הייתי שואל שאלות על צלמי חתונות ובטח לא במגזר שלנו .
עוד משהוא קטן הייתי ממליץ לבדוק את תנועת העדר .:)

Y

yossmor2

אורח
אני canon לא canon רוצה canon להביע canon דעה .
ולא canon תנחשו canon מה canon אני canon חושב.

סתם, ועכשיו ברצינות,
שמיל זרק משהו לאויר, ובאמת לא כדאי להתרשם מצלמי חתונות, אם תשאלו את אותם צלמי החתונות למה הם בחרו דווקא בניקון או קנון, לא לכולם תהיה תשובה חכמה.

הבדלי המחירים כבר ממש זניחים, קצב הוצאת דגמים חדשים גבוה גם בניקון.
אין לי כלום נגד ניקון, ההפך הוא הנכון, הנסיון המועט שלי עם ניקון היה חיובי.
יחד עם זאת מה שמנחה אותי כרגע האם להשאר עם קנון או לעבור לניקון זה כמות ההשקעה שאצטרך לעשות בתחום העדשות.

לסיכום: התשובה היא שאין ממש תשובה. :) שתי החברות מעולות ולא לחינם שתיהן מובילות בשוק.

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י shmil15;163734:
היא שאלה על צלמי חתונות .
ואני יש לי תאוריה משלי שייתכן שיש כמה אנשים שיפגעו אז אני ישמור את דעתי לעצמי .
אבל אני במקומה לא הייתי שואל שאלות על צלמי חתונות ובטח לא במגזר שלנו .
עוד משהוא קטן הייתי ממליץ לבדוק את תנועת העדר .:)
שמיל.. דבר דבר... אין לי בעיה על כל דיעה שתאמר.. אבל לא באוויר.. אני רוצה לכל דבר קבלה..
לומר משהו כללי מדאי זה לא פייר..
אדרבה תגיד את תגובתך על צלמי חתונות.. אני מאד משתוקק :)

יוסי מור:
זה ציטוט מהדברים שאמרת:
שמיל זרק משהו לאויר, ובאמת לא כדאי להתרשם מצלמי חתונות, אם תשאלו את אותם צלמי החתונות למה הם בחרו דווקא בניקון או קנון, לא לכולם תהיה תשובה חכמה.

למה אי אפשר להתרשם מצלמי חתונות? יוסי.. כל התמונות שהועלו כאן בפורום למיניהם.... היו תמונות באור יום, כאשר צילמתם ללא התחייבות, העלתם מה שאתם בחרתם (הפדיחות נשארו במחשב:)). כל צילומי התכשיטים למיניהם נעשו בנחת, עם תאורה שבחרתם, לא יצא טוב? אתה מצלם עוד פעם עד שאתה מגיע לתוצאה טובה.. וכו'.. אף אחד לא רץ לך בדרך. מצלם על חצובה..
יש לך השוואה אחת, לצלם חתונה, שמתמודד עם ענין של "לתפוס את הרגע"? כאשר לפעמים המשפחה - לא תמיד מסמפטת, רצים לך בדרך ילדים, לפעמים החשמל באולם נופל, להוציא תמונות יפות גם כאשר המצולמים לא תמיד משתפים פעולה..
בתור מתחיל.... אוכל לומר לך על עצמי עכ"פ.. שצלם חתונה צריך את הציוד הכי חזק. (לא להכנס לריקודים ולצאת עם חצי מצלמה). פוקוס הכי מהיר שבעולם.. (לאף אחד אין כוח לחכות לך, במיוחד כאשר על כלה קשה לפקס כי היא בצבע אחיד.. ) וצבעים הכי יפים שיש.. ואכ"מ...
אישית, לא מכיר צלמי חתונות נחותים בידע בצילום עצמו מכל אחד כאן בפורום....
וכמו שאני מחזיק מצלמי עיתונות, אוכל, נוף, טבע, וספורט, אני מחזיק גם מצלמי חתונות.. שאף צלם מהנ"ל לא יכול להחליף אותם...
בהצלחה לכולם..

שלמה

משתמש מקצוען
אם פותחים כאן תיבת פנדורה, נשאל ככה:
מה זה נקרא צלם חתונות?
אחד שמצלם בחתונות? אואחד שמצלם עם ציוד מתאים לחתונה?
רבינסקי, גרינברג, שטלצר,אפללו,אבידן ועוד כמה צלמים שנחשבים גם בתוצאות ולא רק בחיכים כלפי המשפחה.
לכו תראו באיזה מחיר הם קנו את הציוד שלהם, ואז תבינו למה הם לוקחים יקר על עבודה מקצועית!

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י Mark;163706:
צלמי סטודיו שראיתי - ניקוניסטים.
צלמי טבע, חוץ ועיתונות, שראיתי - קנוניסטים.
חתונות? אין לי מושג. נראה לי מחצה על מחצה.

מה שברור הוא, שהפוקס השקט של ניקון מהיר יותר מהבפוקוס המהיר של קנון, בעדשות לטווח הרגיל.

מה ברור בזה?
עשית השוואה?

איזה גוף ועדשה מול איזה גוף ועדשה?
אני מוכן להעמיד במבחן את ה40D+16-35 2.8L מול איזה סט שתרצה בניקון.

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י azriel;163865:
שמיל.. דבר דבר... אין לי בעיה על כל דיעה שתאמר.. אבל לא באוויר.. אני רוצה לכל דבר קבלה..
לומר משהו כללי מדאי זה לא פייר..
אדרבה תגיד את תגובתך על צלמי חתונות.. אני מאד משתוקק :)

אני אתחיל בכך שאין שום סיכוי שבעולם שאני אכליל את כל צלמי החתונות בקטגוריה אחת .
אבל לצערי הרב הרבה מאוד צלמי חתונות שאני מכיר {ואני מכיר הרבה מאוד} הידע שלהם בצילום שואף למינימום .
לא תאורה נכונה לא קומפוזיציה . חיתוכים מגעילים . ועוד לא מבינים מה רוצים מהם .
הם עשו השקעה עפ"י המלצת החברים וקנו ציוד יקר ויצאו לשוק .
כל קשר בינהם לבין צילום הוא אפסי עד כדי כך שהם נכנסו לעסק הזה רק בגלל הרווחים .
אני חיפשתי הרבה מאוד זמן צלמי חתונות בציבור הכללי שבאולמות יותר גדולים מיד עזרה מפזרים יותר מ 4 פלאשים ולא מצאתי . ולהזכירך האולמות במגזר החילוני בהרבה יותר חשוכות מהאולמות במגזר שלנו .
לעומת זאת בחתונה של אחיין שלי בשבוע שעבר הצלם פיזר באולם לא פחות מ 8 פלאשים כולל עוזר שרץ סביב עם פלאש נוסף .
הצלם שצילם בחתונה הוא צלם בעל שם וידוע בציבור החרדי .
ראיתי תמונות שהוא צילם אצל אחיין אחר ואני ממש התביישתי בשבילו על התמונות שיצאו לו .
הרבה תמונות היו בחלקן שרופות ובחלקן עם פליירים . וגם תמונות הסטודיו היו ברמה ממש נחותה .
אז נכון שזה ממש קשה לצלם חתונות . ויש כמה צלמים בודדים בציבור אצלנו שעושים את זה בכישרון רב .
אבל יש כל כך הרבה חאפרים שגם אם הזמנת מישהוא מקצוען הסיכוי שהוא יגיע כ"כ קטן כי יש לו הרבה מאוד צוותים שהרמה שלהם ממש נחותה . בכמה חתונות בלילה אחד רבינסקי / גרינברג /אבידן יכולים לצלם ?

לסיום : אמר לי פעם חבר מאוד טוב וצלם בחסד עליון משהוא מאוד חכם לגבי צילום חתונות .
אם הצלמים היו עובדים בעיקר על איכות ולא על כמות התמונות המצב היה בהרבה יותר טוב .

צל99

משתמש פעיל
תודה על ההפניה ובכל זאת 2 הערות.

במבחן מדובר על הדור הראשון של העדשה, בדור השני הוכנסו מס' שיפורים ואולי חלקם נוגעים למהירות פיקוס.
שם הוא בחן אותה על 20D , ב40D מנגנון הפוקוס שופר ומהיר יותר משמעותית.

ואם במבחן של יוסי היא קיבלה ציון מצוין על המהירות, אז בדור החדש הוא מהיא אף יותר.

רק אומר שבכל מצב תאורה שיצא לי לצלם עם השילוב המצוין הזה, לא נתקלתי בשום השהיה כלשהי בין הפוקוס לצילום. אני מפקס עם האגודל (התרגלתי ל AF-ON - תענוג) וחושף עם האצבע מיידית.

לגבי השאלה של שלמה מה נקרא צלם.

כמו בכל תחום יש טובים יותר ופחות, זה תלו בהשקעה, בנסיון, בכשרון ועוד.
בסופו של דבר בשוק יש מקום לכולם , רבים לא יבחינו בהבדלי האיכות ולא רוצים או לא יכולים לשלם לאחד מהשמות שהזכרת.

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י azriel;163865:
למה אי אפשר להתרשם מצלמי חתונות? יוסי.. כל התמונות שהועלו כאן בפורום למיניהם.... היו תמונות באור יום, כאשר צילמתם ללא התחייבות, העלתם מה שאתם בחרתם (הפדיחות נשארו במחשב:)). כל צילומי התכשיטים למיניהם נעשו בנחת, עם תאורה שבחרתם, לא יצא טוב? אתה מצלם עוד פעם עד שאתה מגיע לתוצאה טובה.. וכו'.. אף אחד לא רץ לך בדרך. מצלם על חצובה..
יש לך השוואה אחת, לצלם חתונה, שמתמודד עם ענין של "לתפוס את הרגע"? כאשר לפעמים המשפחה - לא תמיד מסמפטת, רצים לך בדרך ילדים, לפעמים החשמל באולם נופל, להוציא תמונות יפות גם כאשר המצולמים לא תמיד משתפים פעולה..

על זה יש לי משהוא אחד להגיד לך .
אם אין לך את הידע והכישרון לצילום בסטודיו לא יעזור לך כלום .
אתה יכול לשבת שעות על גבי שעות ועדיין לא תצליח להגיע לתוצאה נורמלית .
לעומת זאת תשים 8 פלאשים באולם ואת המצלמה על אוטומט או על P ותצלם 1500 תמונות .
יש סיכוי שיצאו לך 150 /200 תמונות נורמליות .
ודבר נוסף קטן להגיע לרמת צילום שתספק את הלקוח אז לצלמי החתונות הרבה יותר קל כי רוב רובו של הציבור לא מבין בצילום .
אבל משרדי הפרסום והלקוחות של צילומי הסטודיו מבינים ולפעמים חושבים שגם יותר מהצלם .

צל99

משתמש פעיל
ואם נחזור רגע לשאלה המקורית.

ניתן לצלם ארועים (או כמעט כל דבר) ברמה גבוהה מאוד בכל חברה (כולל החברות ה"קטנות"- סוני פנטקס וכו).

השקול של בחירת מערכת יותר קשורים לפן העסקי מאשר לפן הצלומי.

twiti

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י shmil15;163900:
על זה יש לי משהוא אחד להגיד לך .
אם אין לך את הידע והכישרון לצילום בסטודיו לא יעזור לך כלום .
אתה יכול לשבת שעות על גבי שעות ועדיין לא תצליח להגיע לתוצאה נורמלית .
לעומת זאת תשים 8 פלאשים באולם ואת המצלמה על אוטומט או על P ותצלם 1500 תמונות .
יש סיכוי שיצאו לך 150 /200 תמונות נורמליות .
ודבר נוסף קטן להגיע לרמת צילום שתספק את הלקוח אז לצלמי החתונות הרבה יותר קל כי רוב רובו של הציבור לא מבין בצילום .
אבל משרדי הפרסום והלקוחות של צילומי הסטודיו מבינים ולפעמים חושבים שגם יותר מהצלם .
בזה אני מסכים איתך

Y

yossmor2

אורח
azriel היקר.

אני מקווה שלא פגעתי באף אחד, באמת לא לכך התכוונתי.
הדברים נאמרים כמו שציין אח"כ שמיל מהיכרות עם צלמי חתונות לא מעטים שאכן אין להם שמץ של מושג מהי קומפוזיציה ואיזו זוית הכי תחמיא לחתן ולכלה.

מאידך ישנם צלמים בחסד עליון, כל תמונה שלהם "בול", לי בחתונה היה אחד כזה (בעידן הפילים).

אין כאן כוונה לזלזל חלילה במקצוע, ההיפך הוא הנכון.
היום אני ממתין לעדשה שתחזור מתיקון כי אני צילמתי בחתונה של ברסלב, ולא רקדו שם ואלס וינאי (בלשון המעטה, אתה בטח יודע איך נראים ריקודים בחתונות של ברסלב) :).
כן, אני יודע מה זה לצלם חתונה, אני מכיר את הלחץ שמלווה אותך כל הערב, מליון פרמטרים שעפים בראש, לזכור כל הזמן מהם כיווני הפלאשים שפיזרת באולם והכי חשוב בזמן החופה ושבירת הכוס וכו וכו וכו.

מכיר ויודע מנסיון.

ונכון הוא שהחלטתי להתמקד יותר בסטודיו, בדיוק בגלל הלחץ המטורף הזה, שאסור לפספס שום דבר.

אז, אנא, אל תקח את מה שאמרתי באופן אישי כי זה ממש לא כך.
ובכל זאת אני עדיין טוען שישנם כאלו שבאמת אין להם מושג למה דווקא ניקון או למה דווקא קנון,
לא כולם עושים את הבירור ברמה הטכנית והמקצועי.

היתרון הגדול שנובע מאהבת הצילום כתחביב ולא כמקצוע (לפחות בהתחלה), נותן מספיק זמן להתמקצע ולהבין מושגים יסודיים .

אם פגעתי, או אם הישתמע כך, מתנצל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה